Wolontariat Studencki w naszej Gminie

Pogaduchy do poduchy.
Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Wolontariat Studencki w naszej Gminie

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-04-02, 09:04

Barnisław po pierwszych zajęciach.Wszyscy zadowoleni.Studentki podejmowała p.Jola -świetlicowa.Dzieci już czekają na następne zajęcia -przypominam -w czwartek 5 marca.
Wiem,że inne miejscowości w naszej Gminie już podjęły tę inicjatywę -co słychać u Was w tej sprawie -odezwijcie się!!!


bądÂĽ aktywny zdobądÂĽ doświadczenie podejmij wyzwanie
www.wolontariatstudencki.pl bezpłatna infolinia: 0 800 444 131

Pokaż dzieciom jak uczyć się, rozwijać zainteresowania i pasje.

PojedÂĽ do małej miejscowościi poprowadÂĽ z dziećmi zajęcia edukacyjne!„„Wolontariat studencki””to program Polsko–Amerykaćskiej Fundacji Wolności realizowany przez Stowarzyszenie KLANZA

Sławomir Budner
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-26, 21:48
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Sławomir Budner » 2007-04-04, 20:28

Dostalem się na stronę internetową i zapoznałem się z zalożeniami tego programu. Ta incjatywa wydaje mi się cenna. Myślę, że dzięki ludzom z takimi incjartwami sprawy w naszej gminie mogą iść ku lepszemu czego w związku ze zbliżającymi się świętami wszystkim życzę.
Sławomir Budner

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-04-05, 13:04

dziś kolejne zajęcia-o godz.17-zapraszamy wszystkie chętne dzieci!!!

Ponieważ jak się okazało świetlica nasza nie jest instytucją ,która może samodzielnie brać udział w programie,formalnie tematem tego programu zajmie się Gmina.
Pani Małgosia Schwarz obiecała pomoc.Serdecznie już dziś dziękujemy :-) ,tym bardziej,że mamy informacje od innych wsi o zainteresowaniu tematem.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-04-18, 09:28

czekamy na kolejne zajęcia ,na naszej stronce w galerii już zdjęcia z pierwszych zajeć (dzięki Ci Zbyszku i Michale za pomoc w ich zamieszczeniu :) ) ,poniżej link do zdjęć.
http://www.razemdlagminy.pl/galeria/automat/barnidance/

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-06-04, 07:43

zgłaszaja się kolejni wolontariusze z propozycjami ciekawych zajęć na wakacje.
Poniżej cytat zapytania jakie otrzymałam ostatnio:
Witam
Na poczatku serdecznie pozdrawiam.
Chcialabym sie dowiedziec czy bylaby mozliwosc zrealizowania projektu wakacyjnego w panstwa szkole i poprowadzenie z dziecmi zajec.
Nasza grupa ma juz za soba spore doswiadczenie (7 projektow).
jesli oferta jest aktualna, bylybysmy zainteresowane. Jestesmy otwarte na wszystkie terminy, natomiast jesli chodzi o zajecia proponujemy gry i zabawy ruchowe lub zajęcia
artystyczne badz jezykowe ( jezyk angielski.)
Jesli byliby Panstwo zainteresowani prosimy o szybka odpowiedz.

wolontariuszki z Radomia


Ponieważ realizacja projektów wakacyjnych wymaga zakwaterowania i wyżywienia (1 ciepły posiłek dziennie) przybyłych wolontariuszy ,przesłałam tego maila równiez do Gminy z zapytaniem czy widzą mozliwość pomocy nam w tej sprawie.

Myślę,że to fajna propozycja na letnie dni,kiedy większość dzieci nigdzie nie wyjeżdża.Co o tym sądzicie?Może macie jakieś pomysły ,które mogą pomóc w sprawie?

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-06-18, 08:37

Nadal szukamy miejsca noclegu i ewentualnie 1 ciepłego posiłku dla 4 wolontariuszy z Radomia ,którzy chcą organizować zajęcia dla dzieci z terenu naszej Gminy w okresie wakacji.
Jeśli są jakieś pomysły to czekamy bardzo-czasu coraz mniej ...

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Bedzie sie dzialo w Barnislawiu!!!

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-08-14, 08:22

W ramach Programu Polsko Amerykanskiej Fundacji Wolnosci -WOLONTARIAT STUDENCKI-Studentki z Radomia odwiedza Barnislaw juz w przyszlym tygodniu(od 21.08).

Poprowadza zajecia z dziecmi i mlodzieza :angielski wakacyjny na wesolo i nauka angielskiego poprzez gry i zabawy oraz spiewanie piosenek.

Sedecznie zapraszamy do swietlicy w Barnislawiu na te zajecia wszystkie dzieci i mlodziez z sasiednich wsi.

Dobra zabawa gwarantowana.

Chcialam zlozyc rowniez serdeczne podziekowania dla Zbyszka za pomoc w zalatwieniu kwatery dla studentek i dla Gminy Kolbaskowo za zorganizowanie wyzywienia.

dziekuje

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2007-08-15, 07:19

No problem. :-)

Nie wszyscy mogą wyjechać na wakacje.
Mam nadzieję, że zarówno prowadzące jak i uczestnicy zajęć, będą się super bawić!

ODPOWIEDZ