Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
waga
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-21, 19:08
Lokalizacja: kołbaskowo

Kandydat na Wójta

Post autor: waga » 2010-11-09, 17:55

Tak se piszecie o Anni Rybakiewicz a ja wam powiem że ta babka ma jaja. I nie da się tego ukryć. Reszta to albo spady po wójcie Żukowskim albo ludzie którzy tylko chcą dostać się a potem nic nie robić jak mieliśmy to przez 20lat rządów Wójta Józefa. W końcu odpuścił bo mu zaglądają do kieszeni inni powinni odejść razem z nim i nie pokazywać się publicznie.

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-11-16, 11:54

Jechałam dziś z miasta do Przecławia tylko po jednej stronie drogi naliczyłam coś koło 70 plakatów P.Rybakiewicz,nie licząc banerów,2 olbrzymich bilbordów.Ile partia na to wydała pieniędzy,to wszystko potem wyląduje na wysypisku a to nasze pieniądze,przecież jest kryzys ,lekką reką PO wydaje miliony.
Głosowałam na PO, ale moim zdanie tracą grunt pod nogami i pchają się gdzie się da dla ciepłej posadki na kolejne 4 lata.
Zaraz mnie zakrzyczycie ,że to jedyny kandydat na fotel wójta, cały czas twierdze że partyjny ogon w gminie nikomu nie jest potrzebny,a jej program to zlepek wszystkich kandydatów,nic konkretnego masło maślane,i partyjny bełkot :-( .
pije do dna za pokręconą nić DNA

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-11-16, 12:44

anna kielkucka pisze:Jechałam dziś z miasta do Przecławia tylko po jednej stronie drogi naliczyłam coś koło 70 plakatów P.Rybakiewicz,nie licząc banerów,2 olbrzymich bilbordów.Ile partia na to wydała pieniędzy,to wszystko potem wyląduje na wysypisku a to nasze pieniądze,przecież jest kryzys ,lekką reką PO wydaje miliony.
No popatrz a 400 tys wydane na pensję z-cy wójta, którego działalność jest taka jak wszyscy widzą - nie boli Cię.

Przykre.

anna kielkucka pisze:Zaraz mnie zakrzyczycie ,że to jedyny kandydat na fotel wójta
Dlaczego mamy zakrzyczeć, tutaj masz możliwość wypowiadać swoje opinie i nikt nie będzie Cię blokował czy moderował.


Jak myślisz czy na portalu www.przeclaw24.pl jak bym napisal, że Twoja kandydatka to nie nadaję się do funkcji Wójta to taka opinia długo by się utrzymała...?

Pozdr.

zb.

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-11-16, 13:05

Jak informuje "Rzeczpospolita" partia Donalda Tuska (53 l.) przewiduje koszty rzędu 30 mln zł, czyli o 7 mln więcej niż 4 lata temu.
Najskromniej jednak zaprezentuje się SLD, które na walkę o samorządy przeznaczy ledwie 3 mln zł.


Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/partie ... 58466.html

Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/partie ... 58466.html
Oto mi chodziło w dobie kryzysu państwa ,ale skoro to jest forum dla fanów PO w takim razie wypada mi się pożegnać
pije do dna za pokręconą nić DNA

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-11-16, 13:38

anna kielkucka pisze:Zaraz mnie zakrzyczycie ,że to jedyny kandydat na fotel wójta, cały czas twierdze że partyjny ogon w gminie nikomu nie jest potrzebny,a jej program to zlepek wszystkich kandydatów,nic konkretnego masło maślane,i partyjny bełkot :-( .
A moim zdaniem to nie jedyny kandydat. Myślę, że troche może namieszać pani Wesołowska-Kośmider.
Pozdrawiam

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-16, 14:32

Aniu -regulacje dotyczące finansowania partii polityczych z budżetu państwa to nie jest wynalazek ostatniego tygodnia. Partie polityczne sa finansowane z Budżetów Państwowych na całym świecie-no może wyłączywszy plemiona w Afryce. Moze odpowiada ci poziom prowadzenia polityki na poziomiie plemiennym- kto krzyczy więcej ten ważniejszy, ja wolę bardziej cywilizowane rozwiązania.
Panie Wesołowska_Kośmider jest osoba bardzo sympatyczną tyko jest wspierana przez starą gwardię, której juz nie mam ochoty oglądać. A nie mam ochoty bo nic nie robiła vide Pan Misiak.

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2010-11-16, 14:41

Znacie adresy stron kandydatów na Wójta ? Poza Anną Rybakiewicz (http://www.platforma.kolbaskowo.org/) i Henrykiem Jabłońskim ( http://henrykjablonski.pl/ ) ?

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-11-16, 14:48

http://www.izawesolowska.pl/
http://www.dorota-krzywicka.pl/

Piątej kandydatki adresu nie wpisze , bo nie wiem czy mogę :-)
Pozdrawiam

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-16, 14:52

I dodam jeszcze Aniu-bo nie doczytałam Twoich uwag,że styl prowadzenia kampanii przez PO i Pania Rybakiewicz jest dowodem na to,ze ta Pani umie sprawnie i skutecznie działać.
I tak nawiasem. Styl prowadzonej prze ciebie polityki polegającej na niekonstruktywnym krytykowaniu bardzo mi nie odpowiada i mam go serdecznie dość. mam dość radnych dla których działanie to gadanie i jeszcze się tym chwalą. I mam dośc kandydatki która opowiada bajki jakby to mogła ale nie mogła. Jak nie mogła to trzeba było podziękowac i działać inaczej a nie trzyamać się stołka aż zwolnienia. Wstyd. Kole cię w oczy wizerunek Pani Rybakiewicz? A nie kolą cię w oczy dziwne opowieści Pabi Schwarz w ulotce? O tym jak doszła do wniosku,że drogi z wójtem jej się rozeszły. 4 lata dochodziła do takiego wniosku. A nie kole cię w oczy,ze Pani która odcina sie od jakiejkolwoek partii a PO zwłaszcza, bez żenady wykorzystuje wizerunek Prezydenta RP. Prezydenta z PO. Zaszkodzić nie zaszkodzi ale może pomoże? A Prezydent wie,ze popiera pania Shwarz i panią Trzebińksą??? I pierwsze słyszę,ze ktoś zaczyna swoje CV od informacji o ukończonych studiach podyplomowych, bo Prawo Administracyjne i Samorządowe to studia podyplomowe a nie magistarskie. pani Schwarz nie jest prawnikiem jeżeli ktoś tak tą informację zrozumiał. Pani Schwarz jest politologiem o czym napisała w dalszej kolejności. Kuriozum prawda??? Mnie nie kolą wizerunki kandydatów, natomiast bardzo mi się nie podoba manipulowanie faktami.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-11-16, 15:40

Mrs Poirot pisze: Panie Wesołowska_Kośmider jest osoba bardzo sympatyczną tyko jest wspierana przez starą gwardię, której juz nie mam ochoty oglądać. A nie mam ochoty bo nic nie robiła vide Pan Misiak.
absolutnie tak - to towarzystwo starej gwarii bardzo psuje wizerunek i stawia wiele znaków zapytania co do takiego kandydata-a szkoda :)

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-11-16, 19:37

Masz rację MRS POIROT jeśli mierzyć sprawność Anny Rybakiewicz wielkością i ilością banerów to faktycznie nie ma sobie równych, ale to nie jej zasługa tylko ustawodawcy, który dyskryminuje małe komitety wyborcze. I nie chodzi tu o źródło pozyskiwania pieniędzy ( partie dofinansowywane są z budżetu małe komitety nie) ale szczególnie o limit wydatków. No ale taka nasza demokracja.
Co do innej skuteczności tej pani jako radnej powiatowej na rzecz naszej gminy to jakaś głucha cisza. NIE ZROBIŁA DLA TEJ GMINY NIC. A co do pani Schwarz to po kolei: Piszesz, że nie mogła - a jednak mogła - ok. 20 milinów złotych w projektach unijnych na gminne inwestycje to wg. Ciebie nic. Pokaż mi drugiego takiego kandydata z takim dorobkiem. To nie są "papierowe" projekty jak próbował nam wmówić p. Pawelczuk tylko fakt. Nie wierzycie, jesteście dociekliwy myślę, że pani skarbnik odpowie wam na to pytanie. Brak przynależności partyjnej nie wyklucza współpracy, to że ma zdjęcie z panem Prezydentem udowadnia, że ktoś ją chciał do niego dopuścić żeby z nim porozmawiała lub zrobiła fotkę. Pan Prezydent to nie miś z Krupówek żeby każdy miał do niego dostęp, widać taka była wola pana Komorowskiego. Co do studiów podyplomowych to przeznaczone są dla ludzi z wyższym wykształceniem. Pani Schwarz napisała o tych studiach po to abyśmy wiedzieli, że ma znakomite wykształcenie do funkcji, o którą się stara.

Awatar użytkownika
Marek Pietraszun
Posty: 32
Rejestracja: 2006-10-28, 20:33
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Marek Pietraszun » 2010-11-16, 20:11

Zbyszku, mam do Ciebie pytanie, skoro popierasz A. Rybakiewicz. Czy to prawda, że p. Rybakiewicz miała takie skłonności do zmian partii w przeszłości jak można przeczytać w materiałach wyborczych H. Jabłońskiego?

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-16, 20:34

maniu- w takim razie pokaż mi gdzie są te miliony. Bo nijak doszukać się nie mogę. Na prózno też szukać Gminy Kołbaskowo w rankingach Gmin z dorobkiem w inwestowaniu i wykorzystywaniu funduszu unijnych. I to nie jest zdanie Pana Pawelczuka czy moje tylko FACHOWCÓW.
Widzisz maniu, kiedy ktosśpisze "ukończyłam Studia Prawo Samorządowe i Regionalne" oraz politologie to na 100% czytający ową ulotkę stwierdzą,ze Pani ukończyła zarówno prawo jak i politologię. A to nieprawda. Studia podyplomowe uzupełniaja wykształcenie. Nie czepiałam bym sie gdyby Pani Svhwarz uczciwe napisała ukończyłam również studia podyplomowe Prawo i...w drugiej kolejności po swoim kierunkowym wykształceniu.
Widzisz maniu, Pan Prezydent to nie miś ale tak został przez panie potrkktowany. I za hipokryzje uważam fakt krytykowania wszelkich partii a potem zamieszczanie w materiałach reklamowych swojego zdjęcia z Prezydentem,który z partii się wywodzi.I to w takim kontekście ,ze odczytac to można jako poparcie dla Pani Schwarz. czy faktycznie popiera czy zna.Nie wiem ale mozna skierować zapytanie.
Radna powiatowa zajmuje się POWIATEM a nie Gminą. Od zajmowania się GMINĄ sa RADNI GMINNI i WÓJT. I to maniu powinnaś wiedzieć.

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-16, 20:38

Marku chyba najlepiej szukac u źródła
http://rybakiewicz.pl/prywatnie

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-11-16, 21:07

mania pisze: A co do pani Schwarz to po kolei: Piszesz, że nie mogła - a jednak mogła - ok. 20 milinów złotych w projektach unijnych na gminne inwestycje to wg. Ciebie nic. Pokaż mi drugiego takiego kandydata z takim dorobkiem. To nie są "papierowe" projekty jak próbował nam wmówić p. Pawelczuk tylko fakt. Nie wierzycie, jesteście dociekliwy myślę, że pani skarbnik odpowie wam na to pytanie.
No proszę, skoro jest tak dobrze i pieniądze unijne płyną szeroką rzeką to dlaczego jest tak źle? Oprócz tego ustal najpierw wspólne stanowisko z Panią byłą wicewójt co do kwoty tych niby pozyskanych dotacji bo w ulotce podała kwotę dużo niższą. To gdzie są te pieniądze w kwocie równej połowie rocznego budżetu gminy?????
Powiedz na co zostały wydane bo:
- wyremontowanych dróg - nie ma
- ścieżek rowerowych i chodników - nie ma
- agregatów prądotwórczych przy hydroforniach - nie ma
- świetlic z prawdziwego zdarzenia(poza kilkoma wyjątkami) - nie ma
- wymienionych rur wodociągowych - nie ma
Za te 20 mln to można wyremontować wiele kilometrów dróg gminnych,czy wymienić kilometry rur azbestowych , którymi płynie jeszcze woda do wielu mieszkańców gminy!!!! Ile zostało zrobione przez prawie cztery lata jej bytności ( bo nie pracy) na stanowisku wicewójta?

Konkrety, a nie lista życzeń na wnioskach, które nawet procedury formalnej nie są w stanie przejść!!!!!

Już nie wnikam w samą podaną kwotę, która powstała pewnie w podobny sposób jak liczenie ilości odwiedzin na konkurencyjnym forum.
Jutro oczywiście zapytam Panią Skarbnik na jaką kwotę Urząd Gminy podpisał umów dotacji w ramach projektów złożonych przez Panią Schwarz - powiadomię niezwłocznie o tym co się dowiedziałem.

ODPOWIEDZ