II tura wyborów

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
KMWK
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-15, 08:25
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: KMWK » 2006-11-20, 11:26

Mnie chyba jednak bardziej przekonuje MS

KMWK
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-15, 08:25
Lokalizacja: Kołbaskowo

Re: II tura wyborów

Post autor: KMWK » 2006-11-20, 11:28

oiraa pisze:a poza wszystkim, jak powiadała moja babcia:świerza miotła lepiej zmiata
chyba sie z tym zgodzę

oiraa
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-03, 15:20

Post autor: oiraa » 2006-11-20, 11:42

Oira wracając do głównego tematu to jak mnie przekonasz do głosowania na M.S - oczywiście pomijając powyższe pkt.[/quote]

Od jakiegoś czasu jestem na tym forum i wyrobiłem sobie zdanie na temat jego gości.
Na Twój temat też...Jesteś młodym i mądrym człowiekiem -myślisz, a nie zascietrzewiasz się, a to rzadka cecha.To daje Ci podstawy, żeby wyciągnąć pewne wnioski i dokonać wyboru-wyboru mniejszego zła,bo taki mamy wybór

A jeśli wybierzesz żle -dołączę Cię do tego stada baranów, które pojadę wypasać ;-)

KMWK
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-15, 08:25
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: KMWK » 2006-11-20, 11:44

mbachanowicz pisze:Jak dla mnie to jest 1:0 żukowski:Schwarz .....a dlatego ,że :
Jeżeli wygrała by pani S. to wówczas do rady wszedłby p.W.Misiak - a tego bym raczej nie ścierpiał ....[/quote sprawdziłam w protokole który jest na stronie http://www.kolbaskowo.pl/html/default.asp wyniki wyborów i według mnie na miejsce MS(o ile zostanie wójtem wejdzie B. Bitel a nie W. Misiak :-)

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2006-11-20, 12:16

Faktycznie , mój błąd ....czyli teraz mamy 0:0.

Racja jestem młodym człowiekiem ( co do reszty to nie mi to oceniać zazwyczaj auto oceny nie są obiektywne ;) ) i chyba jak większość moich równieśników swoje zdanie na temat lokalnej "polityki" wyrabiam na podstawie zmian/działać/inwestycji lub ich braku w naszej gminie...i niestety muszę stwierdzić ,że jest kiepsko :( Zachwyty obecnego wójta pozycją naszej gminy w rankingach zdecydownie nie odzwierciedlają sytuacji - moim zdaniem ciężko trzeba by było się napracować aby nie wykorzystac naszych warunków ( przejscie graniczne , bliskość Szczecinai i Berlina). Pytanie czy obecny stan wnaszej gminie to naprawdę taki WIELKI sukces ?


ps. uprzedzając odpowiedÂĽ typu " to zaryzykuj i zagłosuj na M.S" prosiłbym o wskzanie konkretnych argumentów

KMWK
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-15, 08:25
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: KMWK » 2006-11-20, 12:22

mbachanowicz pisze:Pytanie czy obecny stan wnaszej gminie to naprawdę taki WIELKI sukces ?
na tle przeróznych gmin na terenie naszego kraju jest to zapewne sukces. Tylko jak sam to określiłes trzeba by było sie napracować żeby go NIE osiągnąc. Z wiadomych względów zajmujemy dobre rankingi. Tylko tak naprawde mogłoby byc zdecydowanie lepiej gdyby nasi włodarze wykazywali choć troche więcej inicjatywy. Choc trzeba tez im oddać iż zdarzało się że nie blokowali inicjatyw mieszkaćców. Dla mnie trudnym do zrozumienia jest fakt iż mając takie mozliwości nie wykorzystujemy ich. Od kilku lat jestesmy członkiem UE, co daje nam niesamowite mozliwości finansowanie przeróznych przedsięwzięc. DLACZEGO U NAS NIC NIKT NIE ROBI W TYM KIERUNKU!!!!!!!

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-20, 12:27

oiraa pisze: Panie Zbyszku -co u Pana?
Nadganiam zaległości rodzinne i firmowe.

W wolnych chwilach biję się z myślami, kto z pozostałej dwójki byłby lepszym wójtem.

Mam poważne wątpliwości czy Pani Schwarz poradzilaby sobie ze sprawowaniem funkcji wójta. Przypomnę, że jednym z powodów odwołania jej ze stanowiska Przewodniczącej Rady Gminy była "trwała utrata zaufania" Klubu Radnych Razem Dla Gminy.

Moim zdaniem chyba, dalej nic się nie zmieniło.

KMWK
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-15, 08:25
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: KMWK » 2006-11-20, 12:36

Przypomnę, że jednym z powodów odwołania jej ze stanowiska Przewodniczącej Rady Gminy była "trwała utrata zaufania" Klubu Radnych Razem Dla Gminy.

dla ludzi to chyba za mało określenie "trwała utrata zaufania", bez konkretów nie będzie to dla nikogo argumentem

oiraa
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-03, 15:20

Post autor: oiraa » 2006-11-20, 14:45

[
Zbigniew_Komisarczyk pisze: W wolnych chwilach biję się z myślami, kto z pozostałej dwójki byłby lepszym wójtem.

Mam poważne wątpliwości czy Pani Schwarz poradzilaby sobie ze sprawowaniem funkcji wójta. Przypomnę, że jednym z powodów odwołania jej ze stanowiska Przewodniczącej Rady Gminy była "trwała utrata zaufania" Klubu Radnych Razem Dla Gminy.

A było tak : /stary jestem, ale pamięci nie straciłem/ zawiązano piękną koalicję:młodzi i gniewni przeciwko zastałemu układowi .Krzyczeli:dosyć ,czas na uczciwość, czas na zmiany.Walczyli,wetowali,sprzeciwiali się,patrzyli na ręce tym,którym wcześniej nikt się na ręce patrzeć nie ośmielił -powiało nadzieją .Działali.
Aż tu nagle dowiaduję się ,że Ci rewolucjoniści zawarli tajny pakt z Panami W.M,Z.D,E.S itd i zostawili w mniejszości "pyskate" kobitki.Murzyn zrobił swoje murzyn może odejść!
W zamian jeden został vice Rady .Tak zawiązała się nowa -stara koalicja i szli dalej rączka w rączkę...Układ trwał.
Na moje oko to daliście się paskudnie zmanipulować, Panie Zbyszku drogi.
Pan w tej całej rozgrywce najwięcej przegrał.Nauczka:NIE BRATAJ SIĘ Z WILKIEM,BO CIĘ ZJE.
Z tego powodu zagłosuję na Panią S-bo ona na układ nie poszła i jeśli nie przejdzie to ten układ dalej będzie trwał i umacniał się , a wtedy wszyscy jedżmy wypasać barany!!

Cieszę się ,że Pan wró ;-) cił

Awatar użytkownika
Marek Pietraszun
Posty: 32
Rejestracja: 2006-10-28, 20:33
Lokalizacja: Przecław

Re: II tura wyborów

Post autor: Marek Pietraszun » 2006-11-20, 20:02

oiraa pisze: -zbyt długie pozostawanie przy władzy powoduje,że w którymś momencie jesteś już tak uwikłany w pewne układy,że to one rządzą ,a nie ty
- przy wyborze nowej osoby układ zostaje rozbity i jest szansa na zmiany
..ale niekiedy układy się przydają i ułatwiają załatwienie pewnych spraw..wojt żukowski je ma, a zanim p. Schwarz do nich dojdzie i "sie ustawi" to troche czasu minie i w 4 lata zrobi mniej niz zrobilby obecny wojt.. takie moje zdanie..

oiraa
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-03, 15:20

Re: II tura wyborów

Post autor: oiraa » 2006-11-20, 23:34

Marek Pietraszun pisze:
oiraa pisze: ..ale niekiedy układy się przydają i ułatwiają załatwienie pewnych spraw..wojt żukowski je ma, a zanim p. Schwarz do nich dojdzie i "sie ustawi" to troche czasu minie i w 4 lata zrobi mniej niz zrobilby obecny wojt.. takie moje zdanie..[/quote

Układy Wójta to mają służyć mieszkaćcom,całej gminie, a nie jednej grupie wzajemnej adoracji

Awatar użytkownika
Marek Pietraszun
Posty: 32
Rejestracja: 2006-10-28, 20:33
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Marek Pietraszun » 2006-11-20, 23:38

oiraa pisze:Układy Wójta to mają służyć mieszkaćcom,całej gminie, a nie jednej grupie wzajemnej adoracji

.. nigdy tak nie będzie..nie oszukujmy się ;-)

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-21, 07:44

oiraa pisze:A było tak : /stary jestem, ale pamięci nie straciłem/ zawiązano piękną koalicję:młodzi i gniewni przeciwko zastałemu układowi .Krzyczeli:dosyć ,czas na uczciwość, czas na zmiany.Walczyli,wetowali,sprzeciwiali się,patrzyli na ręce tym,którym wcześniej nikt się na ręce patrzeć nie ośmielił -powiało nadzieją .Działali.
Fakt.
oiraa pisze:Aż tu nagle dowiaduję się ,że Ci rewolucjoniści zawarli tajny pakt z Panami W.M,Z.D,E.S itd i zostawili w mniejszości "pyskate" kobitki.
Nie było tutaj nic tajnego. Po prostu poparliśmy wniosek o odwołanie Przewodniczącej do której straciliśmy zaufanie.
oiraa pisze:Murzyn zrobił swoje murzyn może odejść!
A co takiego zrobił ten murzyn? Jakoś niewiele przychodzi mi do głowy...
oiraa pisze:W zamian jeden został vice Rady .Tak zawiązała się nowa -stara koalicja i szli dalej rączka w rączkę...Układ trwał.
Ręce opadają jak się czyta takie głupoty.
Działaliśmy wyłącznie w 4 osoby.
Proszę wymieć chociaż jedną uchwałę lub inicjatywę, którą poparł Klub Radnych Razem Dla Gminy a nie była w interesie mieszkaćców.
oiraa pisze:Na moje oko to daliście się paskudnie zmanipulować,
Nie! Po prostu przejrzeliśmy na oczy...
oiraa pisze:Pan w tej całej rozgrywce najwięcej przegrał.
Proszę rozwić myśl.

Co przegrałem?

To, że nie jestem radnym. Dlatego, że uważałem, że uczciwsze będzie kandydowanie wyłącznie na stanowisko Wójta a nie na radnego i wójta z obawy o "stołek" jak Pani S.?
Już za takie działanie moim zdaniem S. ma przegrane wybory.

Czy może to, że mogę spędzać czas z rodzinką, rozwijać firemkę, grać w kosza, szachy, brydża?

życzę szczęścia Tobie i Twojej kandydatce.
Przyda się.

p.s
Dalej uważam, że to te same osoby.

KMWK
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-15, 08:25
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: KMWK » 2006-11-21, 10:35

A może pójśc na wybory i dopisać swojego kandydata. Bo pojśc trzeba. To nie podlega dyskusji.

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2006-11-21, 11:27

Ja na pewno na wybory się wybieram, choć moim jedynym do zaakceptowania kandydatem był Z. K.
Wybieram się chociażby z tego powodu, aby władz nie wybierała mniejszość, bo przy frekwencji dajmy na to 30% nie ma w ogóle sensu organizować wyborów powszechnych, bo decyzje zapadające przy niskiej frekwencji nie są decyzjami całości społeczećstwa.
Bardziej skłaniam się do zagłosowania na J. ż. ale nie jestem do koćca przekonany, czy jest to właściwy wybór :-(

ODPOWIEDZ