NOWY "FENIX"

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

NOWY "FENIX"

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-30, 11:57

Na ostatnim spotkaniu zarządu stowarzyszenia "FENIX" dyskutowaliśmy w którym kierunku powinniśmy pójść w 2007 r.

Ustaliliśmy, że na pewno będzie mniej imprez sportowo-rekreacyjnych, a standard organizowanych imprez będzie większy (zamki dmuchane, nagrody, toalety, stoiska handlowe, ochrona, opieka medyczna, ubezpieczenia itd.)

Pod znakiem zapytania stoją rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej w Przecławiu i Halowej Ligi Piłki Siatkowej w Kołbaskowie.

Do tej pory "dyżury" w niedziele od godz. 10 - 17 pełnili bezpłatnie radni oraz osoby działające w stowarzyszeniu. To Oni brali na siebie odpowiedzialność aby był na sali porządek, aby nie było bijatyk czy spożywania alkoholu.
Mało tego, robili "składkę" finansową na sędziów czy obsługę sali jak wyczerpała się pula z wpisowego.

Być może jedyną drogą aby rozgrywki miały szansę powodzenia w tym roku jest znaczne zwiększenie "wpisowego". Do rozważenia jest jeszcze wolontariat z osobami wyznaczonymi przez poszczególne drużyny. Niemniej jednak bez ochrony się nie obędzie.
Rozgrywki trwają od 12 - 14 tygodni w zależności od ilości drużyn.

O ile pozwolą nam finanse w przyszłym roku chcielibyśmy postawić na sport w profesjonalnym wydaniu tj. liga HALP, SLAK, ew. inne. Pragniemy rozwijać sekcje piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, angażować trenerów.

Nowością jest rozszerzenie działalności stowarzyszenia FENIX na inne dziedziny życia: kulturę, oświatę czy sztukę.

Zmiana statutu jest już przygotowywana. Będziemy rejestrować się w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Wkrótce odbędzie się spotkanie stowarzyszenia FENIX na które już teraz zapraszamy wszystkich Forumowiczów.

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

spotkanie Fenixa

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2006-12-01, 01:09

Precyzując zaproszenie podaję termin spotkania: 5 grudnia godz. 18.00 - biblioteka w Kołbaskowie. Zapraszamy wszystkich sympatyków i chętnych do wspólnego działania. Najblizsze spotkanie będzie bardzo ważne ze wzgledu na tworzony budżet na przyszły rok. Oczekujemy propozycji nowych działać zarówno w dziedzinie sportu i rekreacji jak i innych.

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2006-12-01, 16:41

Zbigniew_Komisarczyk pisze:O ile pozwolą nam finanse w przyszłym roku chcielibyśmy postawić na sport w profesjonalnym wydaniu tj. liga HALP, SLAK, ew. inne. Pragniemy rozwijać sekcje piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, angażować trenerów.
Nie wiem czy ukierunkowanie się na bardziej profesjonalne ligi wyjdzie na dobre mieszkaćcom gminy. W profesjonalnym wydaniu to my już mamy Victorię Przecław, w której w podstawowym składzie gra 1 mieszkaniec Przecławia, a ile kosztuje utrzymanie takiej przyjemności!!!
Szkoda byłoby rezygnować z ligi halowej, bo moja drużyna chciała się do niej wreszcie w tym roku zgłosić. Myślę, że warto jednak przemyśleć pomysł z dyżurami przedstawicieli drużyn. Jeśli halówka miałaby dojść do skutku, to powinni w niej brać udział tylko zawodnicy zameldowani w naszej gminie, a nie tak jak w LM.

KMWK
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-15, 08:25
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: KMWK » 2006-12-01, 21:37

Andrzej pisze:Jeśli halówka miałaby dojść do skutku, to powinni w niej brać udział tylko zawodnicy zameldowani w naszej gminie, a nie tak jak w LM.
LM- Liga międzygminna. Wydaje mi sie że wspólpraca międzygminna jest dobrym pomysłem, finansowanym zresztą przez obie gminy. Co do Halowej Piłki Nożnej rzeczywiście jest ona zasdanie wymagającym wielu wysiłków. A osób chetnych do bezinteresowanych działać jest niewielu

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-12-01, 23:54

Andrzej pisze:Nie wiem czy ukierunkowanie się na bardziej profesjonalne ligi wyjdzie na dobre mieszkaćcom gminy.
To są amatorskie rozgrywki. Tyle, że grają tam naprawdę silni amatorzy. Na drużynę "full profi" nie mamy możliwości.

Zauważ że granie np. w SLAKu wiąże się z:
- treningami 2-3 razy w tygodniu na salach (Kołbaskowo, Przecław, Będargowo),
- meczami 1 raz w tygodniu,
- wydatkami na trenera, sprzątanie, salę gimnastyczną, sprzęt sportowy, a z czasem na zgrupowania, sekcję juniorów itd.
To, że FENIX osiąga w lidze bardzo dobre wyniki wzięło się z ciężkiej pracy, zawodników i trenera.
Pracy, która trwa cały rok.

Podobnie jest z HALPem. Jak będą środki, to będzie trener, sala, sprzęt, wyjazdy itd.

Uważam, że takie działanie przynosi więcej pożytku niż granie na turnieju organizowanym przez FENIXa np. 3 x w miesiącu.

Na pewno z imprez turniejowych nie zrezygnujemy w całości. Ale będzie ich tylko kilka.

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2006-12-02, 10:42

KMWK pisze:Liga międzygminna. Wydaje mi sie że wspólpraca międzygminna jest dobrym pomysłem, finansowanym zresztą przez obie gminy.
Tutaj jest to oczywiste, ale moją intencją jest zablokowanie w LM gry zawodników ze Szczecina, którzy na codzieć trenują w różnych szczecićskich zespołach a u nas grają dodatkowo. O ile pozwolenie na gre dla graczy z Victorii sprawdza się, bo np. Kiwak czy Jezior na razie nie grają w meczach IV ligi więc LM pomaga im w utrzymaniu formy. Szczególnie drużyny z sąsiedniej gminy są napalone na ten import kopaczy ze Szczecina, tylko nie wiem po co to robią.

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2006-12-02, 10:57

Zbigniew_Komisarczyk pisze:Zauważ że granie np. w SLAKu wiąże się z:
- treningami 2-3 razy w tygodniu na salach (Kołbaskowo, Przecław, Będargowo),
- meczami 1 raz w tygodniu,
- wydatkami na trenera, sprzątanie, salę gimnastyczną, sprzęt sportowy, a z czasem na zgrupowania, sekcję juniorów itd.
To, że FENIX osiąga w lidze bardzo dobre wyniki wzięło się z ciężkiej pracy, zawodników i trenera.
Pracy, która trwa cały rok.

Podobnie jest z HALPem. Jak będą środki, to będzie trener, sala, sprzęt, wyjazdy itd.
Ja nie krytykuję tych inicjatyw i wydatków na nie. Bardzo fajnie, że mamy w gminie drużynę w SLAK, bo koszykówka dotychczas nie była reprezentowana przez zorganizowany zespół.
Zbigniew_Komisarczyk pisze:Uważam, że takie działanie przynosi więcej pożytku niż granie na turnieju organizowanym przez FENIXa np. 3 x w miesiącu.
Tylko należy się zastanowić, co z resztą chętnych do uprawiania sportu, która nie prezentuje wymaganego do SLAKU czy HALPU poziomu sportowego.
Ciekawą inicjatywą byłoby też zorganizowanie turnieju juniorskiego piłki nożnej, bo np. u mnie w Stobnie pojawiło się kilku młodych, zdolnych chłopaków, którzy chcieliby się zmierzyć z rówieśnikami z innych wsi. Wiem, że w Moczyłach, Kołbaskowie, czy Będargowie też są chętni do gry w młodym wieku. Jest jednak na pewno duży problem z zabezpieczeniem takiej imprezy, bo uczestnicy turnieju musieli by mieć staranną opiekę dorosłych i któś za tych dzieciaków musiałby wziąć odpowiedzialność

ODPOWIEDZ