Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-09-22, 07:41

Dokładnie, chętnie czegoś się dowiem. Pisz Maniu admini się nie obrażą.


Ja na razie otrzymałem od 1 osoby (potencjalnego kandydata/kandydatki) zaproszenie do udziału w pracach nad programem. Myślisz, że nie powinienem brać udziału???? Zaproszenie dostałem 2 dni temu. Też chcesz mnie zaprosić na spotkanie aby podsykutować o problemach gminnych? Przyjadę chętnie. Jest ich tyle, że starczy dla każdego kandydata!

Wracając do tematu.

Jak dla mnie ciężko mówić o poparciu kogokolwiek przez portal (o ile w ogóle jest taka możliwość?). Jak po:
1. kandydaci siedzą cicho (mamy losować?)
2. jedyny aktywny kandydat (potencjalny) - skarży się adwokatom


A tak swoją drogą to może Michał wystartujesz, zrobisz porządek!

Jesteś konkretny, uczciwy, konsekwentny, dasz sobie radę. Już tymi cechami zwracasz uwagę :-))

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2010-09-22, 07:50

Dzięki ale nie :)

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-09-22, 07:57

Pan Przemysław Pawelczuk z Panią Anną Rybakiewicz.

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2010-09-22, 08:10

A od kiedy Przemysław Pawelczuk jest administratorem tej strony ? To ,że w 2006 roku startował z nami z listy "Razem dla Gminy" nic nie zmienia. kolbaskowo24.pl to nie "Razem dla Gminy".

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-09-22, 08:44

Pewnie p.Bachanowicz ma rację, że p.Pawelczuk nie jest formalnie administratorem kolbaskowo24.pl ale nie wierzę, że nie dyskutujecie panowie na ten temat i nie ustalacie "strategii" przedwyborczej. Nie deklarujecie startu w wyborach, więc po co to wszystko? Z nudów?
Mieliście okazję swego czasu (mowa o Razem dla Gminy) zmienić obraz polityki w tej gminie, ale woleliście wejść w układ z wójtem, p.Misiakiem tylko dlatego, że przewodnicząca rady chciała wam obciąć pieniążki na sport. Więc ją odwołaliście, posadziliście na to miejsce p.Srokę a teraz opowiadacie bajki o trwałej utracie zaufania i polu golfowym. Wyborcy słusznie was ocenili 4 lata temu. Cofnęłam się do archiwum sprzed 4 lat i historia jako żywo się powtarza, podobny scenariusz, ciekawe czy nastąpi podobny skutek?
I jeszcze wiadomość dla p.Komisarczyka nie jestem kandydatką a jedynie zwolenniczką więc spotkanie ze mną nie ma żadnego sensu. Pozdrawiam Panów.

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2010-09-22, 09:02

Ciężko uwierzyć ,że coś można robić bezinteresownie ? - ba, trzeba dokładać do tego interesu.
a forum jest aktywne nie tylko przez wyborami ......

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-09-22, 09:54

Ano ciężko!
Z prostej przyczyny, jest mnóstwo źródeł, które mówią nam o aktywności kandydatów. Pan Komisarczyk napisał, że dowie się od Pani dyrektor Strugały kto był najbardziej zaangażowany w powstanie Orlika w Kołbaskowie i co i cisza. Chyba informacja, którą otrzymał nie spodobała mu się, gdyż zapadła na ten temat grobowa cisza. Piszecie o merytorycznej ocenie kandydatów: jesteście bezinteresowni i bezstronni a przy okazji bardzo dynamiczni, więc dowiedzcie się u starosty, marszałka, Niemców zaangażowanych w projekt ścieżek rowerowych, od tak chwalonej przez Pana Pawelczuka Pani Dery, od przewodniczącego Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego - jak reprezentowała naszą Gminę i co dla nie zrobiła Pani Schwarz. Jeżeli to ona napisze będziecie powątpiewać, jeżeli dowiecie się sami będziecie mieli pewność. Pan Komisarczyk sprawnie wkleja dokumenty do tekstu więc nie powinno być z tym kłopotów. Oczywiście podobną procedurę można wykonać z innymi kandydatami. Możliwości jest dużo a jeżeli podjęliście się tego trudnego zadania jak ocena kandydatów warto byłoby się wziąć do roboty.

antoś
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-07, 13:21
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: antoś » 2010-09-22, 10:02

Maniu wyjęłaś mi te myśli z głowy jesteś WIELKA!!!

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-09-22, 14:36

I tu antosiu zgodzę się z Tobą-mania już dawno wyciągnęła ci z głowy myślii- i tak bez zastanowienia powtarzasz co mania ci do łepetyny nakładła w ramach opowieści z mchu i paproci.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-09-22, 14:38

mania pisze: Mieliście okazję swego czasu (mowa o Razem dla Gminy) zmienić obraz polityki w tej gminie, ale woleliście wejść w układ z wójtem, p.Misiakiem tylko dlatego, że przewodnicząca rady chciała wam obciąć pieniążki na sport. Więc ją odwołaliście, posadziliście na to miejsce p.Srokę a teraz opowiadacie bajki o trwałej utracie zaufania i polu golfowym.

Odczytaj sobie protokół z sesji, zwróć uwagę ponadto na brak odpowiedzi na pytania umieszczone w sprawie pola golfowego (przypadek? że są bez odpowiedzi).


Pieniążki na sport są dla ludzi w gminie, zauważ, że mieliśmy budżet połowę albo i więcej razy mniejszy od LZS, a moim skromnym zdaniem działo się o wiele więcej.

Widziałaś wątek o kontroli FENIX i jak Prezes walczył o jego dobre imię. Dla mnie ten był prosty U.G. ma gdzieś naszą działalność, trudno.

Rządzą tam tacy ludzie jakich wybrali mieszkańcy to po co mamy się szarpać. Do stowarzyszenia w ciągu 7 lat dołożyliśmy po kilka tysięcy złotych, telefony, paliwo, wolny czas. W imię czego??? Chodzenia i całowania p.koordynatora w ...... który wiecznie robił nam problemy; a jak zwracaliśmy się z problemem organizacji imprez, to mówił, że on nie jest od tego!! Z tego co widać w budżecie jego wypłata = naszej dotacji Co o tym myślisz? Czy to nie było wtedy kiedy MS była z-cą wójta?? Co zrobiła p. Schwarz jako bezstronny zastępca wójta aby FENIX miał pieniążki na działalność? Bo chyba zależy jej na tym aby gmina była "żywa".

Piszesz bzdury o kasie i bronisz pani M.S. Poznałem, pracowałem z nią, uważam, że się nie nadaje na tą funkcję i tyle.
mania pisze: Wyborcy słusznie was ocenili 4 lata temu. Cofnęłam się do archiwum sprzed 4 lat i historia jako żywo się powtarza, podobny scenariusz, ciekawe czy nastąpi podobny skutek?

Wybory są demokratyczne. My jesteśmy dorośli. Szanujemy ich wynik.

mania pisze:
I jeszcze wiadomość dla p.Komisarczyka nie jestem kandydatką a jedynie zwolenniczką więc spotkanie ze mną nie ma żadnego sensu. Pozdrawiam Panów.
Szkoda mogłabyś sobie zweryfikować swoje wyssane z palca informacje.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Zbigniew_Komisarczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-09-22, 14:44

mania pisze:Ano ciężko!
Z prostej przyczyny, jest mnóstwo źródeł, które mówią nam o aktywności kandydatów. Pan Komisarczyk napisał, że dowie się od Pani dyrektor Strugały kto był najbardziej zaangażowany w powstanie Orlika w Kołbaskowie i co i cisza. Chyba informacja, którą otrzymał nie spodobała mu się, gdyż zapadła na ten temat grobowa cisza. .


Pamiętam o sprawie jeszcze niestety nie rozmawiałem z panią O.Strugałą, widziałem się na 2 min. i nie było czasu porozmawiać, na pewno to zrobię. Szanuję swoje słowo.
Bronisz M.S. zaciekle. A nie uważasz, że bardziej dorosłe by było, gdyby sama zainteresowana wypowiadała się na forum a nie biegała po adwokatach ze skargami?
Jak myślisz jak to oceniają forumowicze?

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-09-22, 23:14

Pan Komisarczyk sprowokował mnie do sprawdzenia pewnych informacji więc trochę pogrzebałam w BIP-ie. W protokole z XX Sesji Rady Gminy Kołbaskowo z dnia 25 października 2004 r. przeczytałam:
Przewodnicząca Rady (czytaj Małgorzata Schwarz) stwierdziła, że projekt uchwały wzbudza wiele kontrowersji. Poprosiła autorkę prognozy skutków finansowych uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Barnisław, aby udzieliła wyjaśnień dotyczących prognozy.
Przewodnicząca Rady stwierdziła, że prognoza oparta jest na inwestycji pola golfowego, którego nie ma i nie wiadomo jak potoczy się jego sprawa. Poza tym jeśli chodzi o środki finansowe z UE, to nie wiadomo, czy Stowarzyszenie je otrzyma, aby wybudować pole.
Przewodnicząca Rady zaproponowała, aby przenieść debatę dot. uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania na późniejszą część sesji, aby Kluby Radnych mogły przemyśleć projekt.
Nastąpiły poprawki i czytamy dalej:
Rada Gminy jednogłośnie podjęła uchwałę nr XX/ 267 /04 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w obrębie Barnisław – gmina Kołbaskowo
Później się nic nie działo przez dwie sesje i na XXIII sesji następuje odwołanie p.Schwarz z funkcji Przewodniczącej Rady i p.Wesołowską-Kośmider z funkcji Wiceprzewodniczącej Rady a na ich miejsce powołano p.Srokę i p.Głuchowskiego.
Nigdzie nie ma ani słowa o lobbowaniu przez p.Schwarz na rzecz pola golfowego.

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-09-22, 23:24

Jeżeli to nie wystarczy znalazłam również artykuł w biuletynie Razem dla Gminy wydawanym m.in. przez p. Komisarczyka:
(Za)Gramy w golfa?
Na spotkaniu Komisji Inwestycji, Promocji i Integracji Europejskiej
zjawili się panowie reprezentujący Stowarzyszenie Miłośników Golfa
„GOLF and RELAX” z Dziwnowa, mający na celu uzyskanie pozytywnej
opinii komisji w sprawie promocji golfa w gminie Kołbaskowo poprzez
budowę pola golfowego zlokalizowanego przy autostradzie.
Przygotowana piękna prezentacja oraz wyliczenia opłacalności inwestycji
nie wystarczyły członkom komisji, którzy zaczęli się dopytywać o
szczegóły. Pierwsze pytanie jakie padło dotyczyło wysokości inwestycji.
W odpowiedzi usłyszano, iż na ten cel będzie potrzebna kwota około 8
mln złotych. Zapytano ponownie tym razem o fi nansowanie tak dużej
inwestycji i tutaj zaczęły się schody. Finansowanie będzie z Unii Europejskiej
zapewniano. Kolejne pytania: kto wyłoży pieniądze na wkład
własny oraz pokryje wydatki związane z ewentualnymi opóźnieniami
w przelewach z U.E. panowie zgodnie stwierdzili, iż mają już przygotowane
wszystkie dokumenty aby uzyskać kredyt który umożliwi pełne
fi nansowanie. Zaciekawienie członków wzbudził nie tyle kredyt o ile
jego zabezpieczenie. Panowie chcieli bowiem aby zabezpieczeniem
kredytu był zastaw pod hipotekę ustanowiony na terenie gminy, na
którym miałoby powstać pole golfowe.
Członkowie komisji jednogłośnie odrzucili tę propozycję.
Zarząd Stowarzyszenia GOLF & RELAX opuścił zebranie komisji
uzyskując poparcie dotyczące promocji golfa na terenie gminy Kołbaskowo,
jednak bez jakiegokolwiek angażowania środków publicznych,
stwierdzono, że w ramach współpracy Gmina może wydzierżawić grunt
pod działalność, pod warunkiem przedstawienia i realizacji harmonogramu
prac, aby nie był to kolejny grunt, oczekujący na niespełnione
inwestycje, jakich w gminie nie brakuje.
Aby promować golfa w Gminie radni, przyjęli uchwałę oddającą w
dzierżawę tereny na cele pola golfowego pod warunkiem rozpoczęcia
prac w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy i rozpoczęcia
użytkowania w pełni zrealizowanego pola w terminie do 48 miesięcy
od dnia zawarcia umowy.
Zbigniew Komisarczyk
Z ostatniej chwili
Stowarzyszenie „GOLF and RELAX”, informuje, ( pełny tekst pisma
dostępny na stronie internetowej www.razemdlagminy.pl ) iż złożony
wniosek o dofi nansowanie inwestycji ze środków U.E. został oceniony na
50 pkt, z 56 możliwych, oraz iż podjęło skuteczne starania o zabezpieczenie.
Kilka lat temu sami to pisaliście, gdzie tu pada nazwisko p.Schwarz? W świetle tych informacji, delikatnie mówiąc p. Komisarczyk manipuluje informacjami i mówi nieprawdę.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-09-22, 23:43

Dzisiaj już nie bardzo mam czas aby wydzielić wątek. Twoje posty trzeba by przenieść do innego tematu.
Bojowniczko o dobro i cześć MS.

1. próbujesz dyskredytować FENIX oraz RAZEM dla Gminy - nie uda Ci się.

2. próbujesz bronić czci i cnoty wstawiając artykuły i jako dowód obrotny wskazywać, że nie było wymienione nazwisko X czy Y jako - kpina. PYTAM DLACZEGO TWOJA KANDYDATKA NIE ODPOWIADA NA PYTANIA o GOLFIE i nie tylko !!!! JA PYTAM, PYTAJĄ MIESZKAŃCY.

DLACZEGO SIEDZI CICHO?????????????????

http://www.forum.kolbaskowo24.pl/viewtopic.php?t=447

Pojawią się te pytania na spotkaniach wyborczych (choćbym miał sam je publicznie zadawać!)

3. proponuję wstawić teksty, że Komisarczyk to oszust, kłamca, złodziej, leń.
Jak już braknie pomysłów na dyskredytowanie....

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-09-23, 12:31

Ależ pan nerwowy, podejrzewam, że na pana pytania p.Schwarz ma spokojną i rzeczową odpowiedź. A dlaczego nie robi tego na tym forum tego nie wiem, może go po prostu nie czyta.
Nie przedstawił p. żadnych dowodów jeśli chodzi o pole golfowe, sam pan podnosił rękę za uchwałą, protokół wskazuje jednoznacznie, że p.Schwarz wyrażała obawy co do uchwały (pan zresztą też wypowiadał się w podobnym tonie). Nie wiem dlaczego pisze pan o jakiejś dyskredytacji. Ja przedstawiam ogólnodostępne dokumenty, które każdy może znaleźć w internecie,
Myślę, że moje poglądy na temat kandydatury na wójta w osobie p. Schwarz powinny być uszanowane. Życzę zdrowia i rzeczowego przedstawiania dowodów, na temat pola golfowego, czegoś tam z wodą i co pan jeszcze chce. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ