Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-10-19, 17:51

In shadow napisał
In shadow pisze: Tylko ze składek??? A nie sądzisz,że zwłaszcza małe,słabe partie staną się wtedy idealnym celem grup nacisku, choćby w postaci grup przestępczych???

Po pierwsze jeżeli partie polityczne chcą się bawić w politykę, obsadzać stanowiska, rządzić innymi niech to robią za swoje pieniądze, ale prawo stanowi inaczej niestety prawo stanowione przez partie polityczne.
Po drugie nie ośmieszaj się In shadow pisząc o grupach nacisku, czy grupach przestępczych. Życie dostarcza nam wielu przykładów na bliskość tych sfer. Dam Ci jeden przykład: dwóch przedstawicieli polickiej PO "bawiło się marihuaną" jak myślisz gdzie się zaopatrywali? u sióstr czy u grup przestępczych, a moralność partii jest taka, że jeden z nich został jeszcze posłem. Przedstawicielem narodu, który może będzie decydował jakie dotacje otrzymają partie polityczne. Przecież to bagno w czystym wydaniu.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-19, 17:53

aniu-chwila moment. Wzrost zatrudnienia w administracji należy ocenić czy w danej jednostce jest uzasadniony czy nie. Tworzenie pustych stanowisk to najbardziej nadużycie władzy. Tylko co do tego ma PO????? Zwłaszcza na szczeblu samorządowym??? Nawiasem, akurat w naszej Gminie bardzo by się przydało obsadzenie i stworzenie miejsc pracy dla prawdziwych fachowców w dziedzinach działań, które mocno kuleją np. pozyskiwanie funduszu europejskich.Uzasadniona inwestycja w kadry to inwestycja w ludzi i w efekcie w dobro społeczności
Zwiększenie finansowania pp jest na razie w fazie projektu i tyczy się nie tylko PO.
Trzy, a w jaki sposób kandydat należący doj partii mógłby realizować cele partyjne??? Posłuż się proszę przykładem. Wyprzeda sam jeden majątek gminny:)))????

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-19, 17:59

maniu-zapoznaj się ze sposobami finansowania partii politycznych w Europie. Nie nie darmo są wspólłinansowane z budżetów państwowych. I to w przypadku demokracji bardziej doświadczonych niż nasza . I mądrzejsi to wymyślili bo wiedzieli dlaczego. A jednym z zagrożeń jest właśnie wpływ grup nacisku.Jak również działanie poza jakąkolwiek kontrolą ze strony państwa. Pamiętaj,ze finansowanie z BP to z jednej strony korzyść a z drugiej obowiązek partii i kontrola partii ze strony Państwa. Finansowanie sprzyja rółwiez stabilizacji sceny politycznej.
Partie się nie bawią w politykę partie tworzą politykę. Obydwaj "bawiący sie marychą" nie są członkami PO. Zostali z niej po owej aferze usunięci.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-19, 19:23

Na dobranoc-szczególnie dla mani i ani kielkuckiej
www.batory.org.pl/.../dyskusja-kontrola ... lityki.doc

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-10-19, 20:40

Partia tym się różni od układów i układzików i zależności towarzysko-biznesowo- rodzinnych jakie się wytworzyły przez wiele lat w naszej gminie tym , że jest weryfikowana przez wyborców.
A u nas to nie wielki świat polityki ale po prostu mała Gmina Kołbaskowo, gdzie normalne zasady zastąpiły układy, układziki i zależności towarzysko-biznesowo- rodzinne jakie się wytworzyły i trwają od wielu lat. Uważam ,że wójt wcale nie jest rozdającym karty w tym układzie ale swego rodzaju partia bez nazwy czyli osoby rządzące z drugiego fotela, czerpiące korzyści z budżetu gminy bezpośrednio jak koordynator sportu, czy działacze Victorii Przecław, na którą przeznacza się co roku ponad 200 tys. złotych (ilu gra tam mieszkańców naszej Gminy?????) czy pośrednio jak niektóre zaprzyjaźnione firmy developerskie.
Dlatego nie mogę ścierpieć takiego marudzenia mani i innych przeciwników partii politycznych , bo takiej kliki i kumoterstwa jak w naszej Gminie w żadnej partii się nie spotka.
Wcale się nie dziwię , że co niektórym ze strachu przed stratą ciepłych posadek i kasy za nicnierobienie puszczają nerwy i obrzucają obelgami przeciwników.
Dlaczego nie wybuchła żadna afera związana z działaniami wójta i co niektórych radnych?
Bo kogo to interesuje, że bokiem się przekształci kilka hektarów ziemi , czy puści pare tysiączków na sport, czy miliony na śmieciach zarobi czyjaś zaprzyjaźniona rodzinka? Nikt tego nie sprawdzi bo rękę na wszystkim trzymają kolesie , hehehehehe. Czy radni będą sprzeciwiać się wójtowi ,jeśli pośrednio finansowo mu podlegają?????!!!!!
Z partii można zrezygnować albo zostać wyrzuconym z układów się nie rezygnuje bo to za dużo kosztuje.
To jest obraz partii, która rządziła Gminą do tej pory. Czas na normalność!!! Wybory 21-go listopada!!!
Zaraz posypią się posty , że to demagogia i populizm.

robert
Posty: 8
Rejestracja: 2010-09-15, 20:05
Lokalizacja: przecław

Kandydatka

Post autor: robert » 2010-10-19, 21:13

Kołbaskowo - Anna Rybakiewicz

Radna Rady Powiatu Polickiego, wiceprzewodnicząca powiatowej organizacji PO, ma mocną pozycję w ugrupowaniu.

Pani Anna, 36-letnia mieszkanka Warzymic, ma również bogate doświadczenie w działalności politycznej.

Ta Pani jest w stanie zmienić Gminę Kołbaskowo na leprze, nie dajmy się oczarować kandydatom z ramienia obecnej władzy w końcu od 20 lat nie zmiennie rządzi Pan Wójt Żukowski. Ciekawe kiedy ujrzymy oświadczenie majątkowe Pana Wójta.


Robert Wacich

bip.kolbaskowo.pl/index.php?id_kat=6
robert

robert
Posty: 8
Rejestracja: 2010-09-15, 20:05
Lokalizacja: przecław

Post autor: robert » 2010-10-19, 21:18

Wyborcy. Jestem Rolnikiem i dopóki ludzie z kręgu aktualnego Wójta będą tam rządzić nic się nie zmieni.Pewnie paru osobom to na rękę, zwłaszcza tym którzy mają pozwolenie na budowę na swoich działkach i sprzedają je po horrendalnych cenach.
Przecławianie przejedźcie się do tych rolników, którzy z roli mają przysłowiowe "gówno". A może dać im zarobić, tak po sąsiedzku, bez polskiej zawiści i zazdrości. A niech mają trochę grosza na leki i dla wnuków. A jak ktoś mnie teraz nie rozumie, to mówię tu o ogólnym zakazie zabudowy na terenach, z których Wójt nic nie ma i nie będzie miał.

Miałem się streszczać, już już to robię. Jak wybierzecie znowuż kogoś z kręgu wójta to wiedzcie że będzie wielkie G... pomóżcie :-( j/w myślę że powinna coś zmienić osobiście rozmawiałem i powiem że mam iskierkę nadzieji że w końcu zostanie przerwane to nie udolne rządzenie Wójta i jego ludzi. Pozdrawiam Wszystkich bądźmy razem jeszcze raz Proszę.
robert

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-10-20, 12:35

In Shadows jak to co ma PO do wzrostu biurokracji wystarczy przeczytać raport EOCD, to za czasów PO tak się rozbuchało,nie bądż śmieszna są dokładne dane ile przybyło urzedników za PO w ubiegłym roku przybyło ponad 40 tys. urzędników, z czego ponad 24 tys. w administracji samorządowej i prawie 16 tys. w państwowej.Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek, które uzasadniałyby tak ogromny wzrost zatrudnienia w administracji- komentuje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.Powiesz że do obsługi funduszy ,chyba aby nikt ich nie dostawał Miliony euro miały trafić do polskich rolników. Okazało się jednak, że pieniądze leżą na kontach, bo cały program zabiła biurokracja. Skomplikowane wnioski, długie terminy rozpatrzenia podań i wrogość urzędników sprawiają, że ludzie rezygnują z szansy, którą dała im Bruksela.Faktycznie PO z tym nie ma nic wspólnego.ŻAL. kobieto przejrzyj na oczy, i to towarzystwo kosztuje nas wszystkich 77,6 mld zł
pije do dna za pokręconą nić DNA

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-10-20, 13:00

P.Pawelczuk napisał<Partia tym się różni od układów i układzików i zależności towarzysko-biznesowo- rodzinnych jakie się wytworzyły przez wiele lat w naszej gminie tym , że jest weryfikowana przez wyborców.> i to dlatego partyjne listy kandydatów w wyborach samorządowych w całej Polsce obfitują w nazwiska znanych polityków z pierwszych stron gazet. Nieprzypadkowo. Partie, najwyraźniej z braku kompetentnych kadr, wystawiają do wyborów mężów, żony, córki, synów czy braci znanych posłów, ministrów i działaczy samorządowych.Jaki ładny brak układzików w partiach my tutaj to pikusie jesteśmy z naszymi układzikami,nawet dziś doniosłaTV ,ze min.Sikorski zatrudnił swoja 23 letnią córke bo ma złych tłumaczy no to już całkiem nie kumoterstwo. Przykład idzie z góry czyż nie? i dla mnie nie ważne czy to PO czy PIS i tak po jednych pieniądzach!
pije do dna za pokręconą nić DNA

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-10-20, 13:38

anna kielkucka pisze:ze min.Sikorski zatrudnił swoja 23 letnią córke
To że sukces ma wielu ojców to wiem, ale żeby 1 córka...

"23-letnia córka Rostowskiego doradcą w MSZ
mip2010-10-19, ostatnia aktualizacja 2010-10-19 23:27
MSZ zatrudnił córkę szefa ministerstwa finansów Mayę Rostowską - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - Z wyróżnieniem ukończyła University College London. Jej idiomatyczny angielski jest nienaganny."

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... w_MSZ.html

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-10-20, 14:27

Fakt mój błąd to córka min. finansów tak czy inaczej zatrudnienie urzędnika zawsze musi odbyć się w drodze wyboru, powołania i na podstawie umowy o pracę.I pewnie tam tak było przecież Maya ma doświadczenie w wieku 23,którego nikt inny nie posiadał ,wystarczy rekomendacja tatusia.
pije do dna za pokręconą nić DNA

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-10-20, 14:36

Partia kieruje, a rząd rządzi&#8221;
A społeczeństwo ma podążać w wyznaczonych kierunku aby wybrać kandydata godnego ich zaufania. Jednakże już po wyborach Wola społeczeństwa jest nieistotna liczy się wola partii.
I tyle właśnie sobie robią z naszych potrzeb.
Dlatego zastanówcie się wszyscy czy po raz kolejny damy się nabrać partii
na czułe słówka.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-20, 17:10

owszem sprawa Rostkowskiego jest naganna i niezęczna. Poczekam na dalszy rozwój wypadków. Czy sądzisz jednak,ze brak partii w samorządzieto gwarancja uczciwości w zatrudnianiu Chyba sie mylisz. Do tej pory w samorządach partii nie bywało a NIK stwierdził daleko idące nadużycia
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... nikow.html
Dalej mi nie odpowiedziałaś w jaki to sposób mieszkaniec gminy, będący członkiem partii może realizować skryte partyjne cele????Operujesz jakimiś hasłami, które trudno przełożyć na życie.
Sprawa Rostkowskiego ujrzała światło dzienne, nikt tego nie krył, nie blokował informacji. Wszystko jest jawne. Stało się przedmiotem publicznej dyskusji. I bardzo dobrze bo nadużycie trz\ba tępić. TYmczasem w samorządach prywatne , czasami rodzinne synekurki ciągną sie latami. W ukryciu, bez partyjnej plakietki ale za to z prywatnym interesikiem w zanadrzu. Czy dowiedziałaś się dlaczego Wójt nagle poczuł potrzebę zatrudnienia wice i dlaczego potem ją odwołał. Obie zainteresowane strony-oczywiście bezpartyjne milczą. I to nazywasz jawnością władzy???
A w naszej Gminie -ludzie widma Misiaki, Dojlidy.......bezpartyjni więc dalece uczciwi i sumienni.

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-10-20, 18:10

http://www.fakt.pl/Corka-Rostowskiego-d ... 626,1.html zobaczcie to zdjęcie,tak zachowuje się doradca ministra,ale to tylko niezręczność,że stanęła pod tym napisem?
I uważam,że w tak małej gminie nie powinien zostać wójtem nikt kogo popiera jakakolwiek partia,stary układ mam nadzieje odejdzie razem z wójtem a dopóki wytworzy się nastepny minie kilka lat i znów przyjdą wybory i wyborcy ich zweryfikują przecież ciągle przybywa nowych mieszkańców nie znających tutejszych układzików. To moje pobożne życzenie.I możemy tak sobie wyliczać bezpartyjne układy naszej gminy i uwikłanych ludzi z klucza partyjnego. :-(
pije do dna za pokręconą nić DNA

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-10-20, 19:49

Myślenie partyjny=zły, bezpartyjny=dobry jest zbyt daleko idącym uproszczeniem. Tak nie jest. Osobie Pani Rybakiewicz daję szansę. Przynalezność do partii nie jest dla mnie dyskwalifikująca, bo niby z jakiej racji??? Ludzie by coś osiągnąć, wymienić myśli, poglądy organziują się w grupy.. Partie, stowarzyszenia , kluby itd. Na chwilę przed wyborami ludzie organizują się w Komitety. Mamy grupy mniej lub bardziej sfomalizowane. A wszystkie dążą ku jednemu- zdobyciu władzy i realizacji celów, które w/g nich są dobre. Wszyscy są jakoś powiązani i maja jakieś interesy do załatwienia. Chodzi o to żeby nie były interesy prywatne. Dlatego w przypadku naszej Gminu mam większe zaufanie do PO. Po przedstawicielce której wiem czego się spodziewać, niż do starej ekipy-po której tez wiem czego się spodziewać :)))))) Do tej starej nie mam zaufania. W efekcie wybór mam jeden.

Tak to jest ,ze polityka to partie polityczne. Na całym świecie. Można to nazywać bagnem, Ale czy wszyscy tak twierdzący są kryształowo czyści.......Zresztą
"Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego" - Winston Churchill

ODPOWIEDZ