Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-05-31, 16:55

Chwile mnie nie było, więc odniose sie do kilki kwestii
Do Przemka- zupełniesie nie zgadzam z Twopm sposbem myślenia dotyczącym poparcia, ale zbyt długo by o tym mówić, więc wycofuję się z tej dyskusji
Do doroty- po to są publikowane oświadczenia majątkowe zeby osoby piastujące funkcje publiczne za publiczne pieniadze byli kryształowo czyści i nie budzili żadnych wątplwiości. Niestey wydatkowanie publicznych pieniędzy i gromadzenie majatku przez osoby publiczne nie jest tak do końca tylko prywatną sprawą-trudni, trzeba było sie z tym liczyć. Ludzie maja prawo się z tym zapoznac, miec wątpliwości i zadawać pytania. Nie wiesz o co chodzi- to ci wytłumacze mozłiwie prosto-otóż pokrycie zobowiązań Pani Szwarc tylko z pensji nauczyciela jest niezwykle trudne, więc powstaja pytnaia czy kandydatrura obecnej pani wicewójt jest pwodowana tylko chęcią działania na dobro gminy.. Nie wiem, pytam,\oceniając 4 letnią działalność mam co do tego wątpliwości. Moze się mylę, ale akuratt ta kandydatura szczególnie mnie uwierra, bo zostałam jako wyborca wystawiona do wiatru.-ii też pytam się z jakiego powodu.

dekon
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-30, 15:22
Lokalizacja: warzymice

Post autor: dekon » 2010-05-31, 19:30

dorota. pisze:Panie Zbyszku,
to co Pan zaczyna robić jest żenujące, żeby nie powiedzieć obrzydliwe! Wychodzi z Pana to co w Palakach najgorsze, a głęboko skrywane: zawiść i małostkowość,,,Jaki będzie następny krok?
Wejdzie Pan pod łóżko Pani Schwarz i będzie donosił co się dzieje w jej alkowie?
Trochę klasy na Boga!!!
Rozpętała się awantura właściwie nie bardzo wiadomo o co . Czemu "dorota"uznała, że zamieszczenie oświadczenia majątkowego pani wicewójt jest obrzydliwe, nie wiem, no chyba, że odnosi się do czegoś innego. Pisząc o wybudowaniu domu podtekstem nie było skąd wzięła na to pieniądze, bo zakładam, że pewnie miała jakieś oszczędności, sprzedała grunt, poprzednie mieszkanie itp, a to, że funkcja wicewójta pozwoliła Jej przekształcić grunt, co jest nie dane wielu właścicielom gruntów w gminie. I w tym temacie pani Schwarz idzie pod rękę z wójtem pilnując interesów naszych dwóch deweloperów. Reakcja doroty raczej wpisuje się w przysłowie "uderz w stół..."

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-05-31, 19:58

Odnosząc się jeszcze do wzburzenia Pani Doroty, chciałbym nadmienić, że argumentem, który mógły mnie (i na pewno czytelników forum) przekonać to odniesienie finansów Z-CY WÓJTA do tego co osiągnął przez 4 lata swojej działalności.

Czyli np.

- po ciężkich negocjacjach mamy firmy z ......, i z .............. i z........, które utworzyły ogółem np. 500 miejsc pracy
- zrobiono X km, nowych dróg,
- wybudowano to, to i tamto,
- pozyskano z UE np. X mln euro z przeznaczeniem na ......
- zrealizowano strategię rozwoju gminy na poziomie takim i takim,
- odpowiadala za to i za to
- itd.


to byłby dla mnie (i dla czytelników) konkrety.

Jaka jest widoczna różnica w U.G. z wójtem samym a z wójtem i z-cą, poza wydawaniem finansów.

Dobry menadżer może zarabiać o wiele więcej, pod warunkiem, że jest skuteczny!

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-05-31, 22:05

Mrs Poirot pisze:Chwile mnie nie było, więc odniose sie do kilki kwestii
Do Przemka- zupełniesie nie zgadzam z Twopm sposbem myślenia dotyczącym poparcia, ale zbyt długo by o tym mówić, więc wycofuję się z tej dyskusji
.
Bardzo proszę o Twoją opinię, potrafię się przyznać do błędu i bez bólu przyznam Ci rację.(to nie sarkazm)

Aussie
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-31, 22:08
Lokalizacja: gm. kołbaskowo

Post autor: Aussie » 2010-05-31, 23:04

Jak widać na podstawie powyższych postów większości osobom zależy tylko na kasie, bo przecież o to tylko są spory, kto ile wydał na co, skąd miał itp. Swoją drogą budowa domu to chyba jednak prywatna sprawa Pani Schwarz. Pieniądze mogła jak już insynuowano dorobić się w gminie, choć mogły to też spowodować różne inne sytuacje, których wymieniać można byłoby bez końca.

"czy kandydatrura obecnej pani wicewójt jest pwodowana tylko chęcią działania na dobro gminy.. Nie wiem, pytam,\oceniając 4 letnią działalność mam co do tego wątpliwości. Moze się mylę, ale akuratt ta kandydatura szczególnie mnie uwierra"

W takim razie proszę o wymienienie osób które zrobiły w ostatnim okresie więcej dla gminy.

" I w tym temacie pani Schwarz idzie pod rękę z wójtem pilnując interesów naszych dwóch deweloperów."
A to bardzo ciekawe chętnie posłucham jeszcze...

"przekonać to odniesienie finansów Z-CY WÓJTA do tego co osiągnął przez 4 lata swojej działalności"
A osiągnęła bardzo dużo, nawiązała wiele współpracy zagranicznych, są realizowane różne warsztaty, uruchomiono nową linie komunikacji miejskiej, niedługo ku radości młodzieży powstanie skatepark............... Chyba że panie Zbyszku chodziło o korzyści finansowe , wtedy posłucham chętnie co osiągnęła od wyroczni.

"a jedynie krytykuje. Podane są konkretne ogólnie dostępne dane, do których zainteresowani mogą się ustosunkować"
Do spotkań pani Schwarz z mężczyznami w garniturach i czarnych samochodach oraz do "kretostwa" również?

" Nawet Twojej opinii moderator nie usunął w poszanowaniu wolności słowa mimo, że czuję się przez Ciebie obrażony."
:lol: przepraszam bardzo, nie mam zamiaru nikogo uraźic, ale to zdanie mnie poprostu rozbawiło.... ;)

W dzisiejszych czasach ,jak już niektórzy zauważyli lub też nie, ludzie którzy coś robią dostają w łeb, bo A.-inni, nie mogą się pogodzić z tym, że ktoś inny chce i robi coś w kierunku ulepszenia czegoś B. są zazdrośni o sukces, do którego doszło się poprzez pracę. Ci natomiast którzy najbardziej krytykują nie robią nic w kierunku poprawy gminy. Krytykują ,bo tak lepiej niż ruszyć cztery litery i się zaangażować. Lub z powodów osobistych własnego lubienia lub nie. Albo po prostu z zazdrości , która ich zżera.

Swoją drogą "pięknie" się różnimy i wszyscy powinni to uszanować.
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher.

hanka
Posty: 15
Rejestracja: 2010-05-28, 10:16
Lokalizacja: Przecław

Post autor: hanka » 2010-06-01, 07:46

Aussie! Piszesz, jak wiele osiągnęła Pani Schwarz i zdaniem "W takim razie proszę o wymienienie osób które zrobiły w ostatnim okresie więcej dla gminy" sugerujesz, że nikt nie zrobił więcej. Po 1 to co wymieniłaś, to nie jest tylko i wyłącznie zasługa Pani Schwarz, a po 2 uwierz mi są osoby, które dla tej gminy zrobiły więcej i nie tylko na stanowisku radnych. Są też ludzie, którzy udzielają się społecznie na co niestety nie stać Pani Schwarz, bo dostając tak grube pieniądze za stanowisko zastępcy wójta, nie można tego nazwać pracą społeczną.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-06-01, 08:21

Aussie pisze: "przekonać to odniesienie finansów Z-CY WÓJTA do tego co osiągnął przez 4 lata swojej działalności"
A osiągnęła bardzo dużo, nawiązała wiele współpracy zagranicznych, są realizowane różne warsztaty, uruchomiono nową linie komunikacji miejskiej, niedługo ku radości młodzieży powstanie skatepark............... Chyba że panie Zbyszku chodziło o korzyści finansowe , wtedy posłucham chętnie co osiągnęła od wyroczni.

.

warsztaty.... taaa, duża radość w sercu, czy to żart?? Menadżer za 0,4 mln. robi warsztaty??

Gdzie są wyniki, konkrety proszę.

Linia autobusowa to jest konkret.

Nie chcę umniejszać zasług takiego projektu, ale ja będąc tylko radnym doprowadziłem 81 do Kołbaskowa. Zajęło mi to 2-3 miesiace. Mimo tego, że WÓJT był temu przeciwny i powiedział cyt. "powieszę Cię na suchej gałęzi jak linia testowa się nie sprawdzi...." myślę, że żartował...


Konkrety, konkretna kasa konkretne wyniki prosimy.

Współpraca, listy intentencyjne, był na to czas 3 lata temu TERAZ PORA NA PREZENTACJĘ WYNIKÓW !!!!!

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-06-01, 18:12

Przywilejem demokracji jest wolny głos opozycji, a przy okazji negowanie wszystkiego co dobre uczynił przeciwnik i wytykanie błędów (często niestety wymyślanie nieprawdy). Przykładów z naszego życia możemy dawać ogrom chociażby wczorajszy wyrok oczyszczający pana Cimoszewicza.
Mam jednak nieodparte wrażenie, że pan Zbigniew i jeszcze parę innych osób na tym forum próbują za wszelką cenę zdyskredytować panią Schwarz widząc w niej największe zagrożenie w nadchodzących wyborach. Jednak w moim odczuciu nie jest to zagrożenie dla Gminy tylko dla nich samych. Brudne kampanie czasem się udają, czasem nie, życie pokaże jak będzie w tym przypadku .
Czytam o niedocenianych społecznikach, wszędzie jest ich ogrom najczęściej w ich własnym mniemaniu, przyznaję, że sama kiedyś do nich należałam, ale to czasy odległe i w innej Gminie i już mi przeszło.

Temat pieniędzy-bardzo uniwersalny, zarabia 90 tys. brutto rocznie, RATUNKU koń mi umiera ze śmiechu , policzcie ile to jest na rączkę i zajrzyjcie we własne portfeliki oczywiście wszyscy Ci na państwowych posadkach a może niektórzy stwierdzą, że nie jest to wcale taka GRUBA KASA. A może należałoby przeliczyć czy aby ten wydatek nie zwrócił się z nawiązką. Chyba nikt na tym forum nie zakwestionuje wkładu p. Schwarz w powstanie „ORLIKÓW” w Kołbaskowie i Będargowie. Podejrzewam, że sama dotacja na te dwa obiekty to ok. 1 mln. złotych. Jest zwrot nakładów , jest. Dzieciaki i dorośli biegają po boiskach zamiast stać na przystankach lub pić napoje wyskokowe. I o to chyba nam wszystkim chodzi. Kto był na otwarciu "ORLIKÓW" wie czyja to zasługa. Ciekawa jestem kto się pod to podepnie, gdyż jak mawiają sukces ma wielu ojców&....itd.
I jeszcze jeden wątek finansowy - ma dom pewnie jest złodziejką, to może wszyscy posiadacze domów w naszej gminie nakradli? Ja wiem wszyscy nie piastują funkcji więc wara nam od ich domów, ale nie zauważyłam na oświadczeniu skopiowanym na potrzeby tego forum, rubryki z koniecznością objaśnienia skąd kaska na chałupkę. Więc jeżeli tam nie jest konieczne tłumaczenie, dlaczego inni próbują to wytłumaczyć. Sprawa prosta: UNIWERSALNY KOP W BRZUCH MOŻE SIĘ NIE PODNIESIE.

A wracając do niektórych osób piszących na forum mam wrażenie graniczące z pewnością , że wśród nich ukrywa się MESJASZ, który wyskoczy jak królik z kapelusza aby zadowolić nas wszystkich i stanie się jedyną GODNĄ osobą do reprezentowania naszych interesów. Przedmówcy z taką atencją pisali o cechach jakie powinien mieć PIERWSZY OBYWATEL NASZEJ GMINY, a których nie posiadają inni kandydaci (żadnej z nich, ani jednej, właściwie niech się cieszą, że nie jesteśmy gminą średniowieczną bo powinni pójść z dymem) , że spodziewam się iż może być to jedynie Zorro, Hulk lub Stirlitz.
Wynik wyborów będzie oczywisty:
Żukowski 0%, Jabłoński 0%, Schwarz -20%, Sroka 0%, Srirlitz 120% Hura, Hura, Hura!!!! :mrgreen:

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-06-01, 20:07

maniu jakw widze bardzo wierzysz w Panią szwrac-chwali ci sie ludzie idei sa bardzo pożądani, a to,że bardzie oruszasz sie po swieci idealnym niż realnym swiadczy chociazbu pojęcie o wysokościi wynagrodzeń. Wybacz ale ubawiłam sie setnie:)))) Niestey płaca na poziomie 9 tysięcy miesięcznie nie należy do zwyczajau, a szkoda:))))))

Dobrze więc, skoro tak bardzo wierzysz w intencje Pani Szwrac to wyjaśnij mi z jakiego powodu przeciwnik polityczny , negujący politykę swojego przeciwnika zostaje jego prawa ręką?????? podpisując się niejako pod tym co przeciwni/partner robił i robi. Wyjaśnij, bo widac moje trzeźwe spojrzenie do dorasta Twojemu spojrzenia z wysokości.Powiedz mi jaka współpraca jest możłiwa, czy jest wogóle mozłiwa????
Co do kwestii domu Pani Szwrac, szcęśc Boze i oby dobrze jej sie mieszkało,bo w dyskusji nie o dom chodzi,ale trudno skoro tego nie rozumiesz. A tak nawiasem w odowłaniu do już toczącej się kampanii Prezydenckiej zadaj sobie pytanie i na nie odpowiedz z jako to powodu kandydaci na Przeydenta spowiadali się ze swojego majątku-jakoś nikt sie nie oburzał.i o zazdrościach i innych farmaoanch typu kopy w brzuch nie wołał. Ciekawe czemu??????
Twierdzisz,ze kampania będzie brudna. Byc może , ale fakt zaczynac kampanię przed oficjalnym ogłoszeniem wyborów-nieładnie. Bo powiedz czym jest periodyk"Puls Przecławia" Srednio interesujący sie sprawami Gminy mieszkaniec odbiera to jako laurke ku czciPani Szwrac, niemalże Gmina upadłaby juz dawni gdyby nie ona, Oj nieładnie pod przykrywką pisma dla ludzi lansować jednego kandydata. Więc jak widzisz te "brudna kampania" to nie tylko domena Pana Zbigniewa. Tak dla Twojej wiadomości opinia o przedwyborczej laurce to opnia ludzi zupełnie nie mających nic wspólnego z kampanią, wyborami . Mało tego, Ci ludzie , a jaest ich dużo, nawet nie wiedzą kim jest pani Szwrac. Zdziwiona??? Tak wyglądają realia,a ludzie potrafia myśłec i wyciągac wnioski i bez tego forum , bez Twojego, mojego i każdego innego wpisu. Bo jezeli intenecje byłyby czyste, to czy inteligentnemu urzednikow dopiero pod koniec kadnecji wpada cudowny pomysł na wydawanie gazetki dla szarego Kowalskiego-no to albo ten urzędnik jest średnio rozgarniety albo liczy,ze ludzie sa średnio rozgarnięci. Cztery lata były na bieżące informowanie o swoich działaniach, a tu jak z reklamy "Plusa" nagle objawiłą się POTZREBA-ot tak na chwile przed wyborami. bardzo czyste i szlachetne. Bardzo. bardzie szlachetnym jest forowanie własnej osoby pod przykrywką-zawsze to bardziej eleganckie i juz nie takie niesmaczne i o ile mniej widoczne-Prawda?????
Co do Orlików to pięknie, ale bardzie kojarze je z Tuskiem niz Pana szwrac, ale trudno Możesz się odnieśc do jakiegoś zrealizowanego projektu w całości pomysłu Pani Szwrac , a nie projektu rządowego realizowanego przez samorządy-i tak po prawdzie będącego bardziej elemetem polityki rządu niż Pan Szwrac/
.Natomiast kojarze Panią Szwrac z owym skateparkiem,na który pzreciętny Kowalski(j/( średnio oreintujący sie w kwestach wyborów) reaguje generalnie stukaniem się w czoło tudzież pzrerażeniem. Dlaczego?????
Co do projektów, na które ktoś sie powołuje. fajnie. Tylko kto o nich wie??? 10-15 osób???? Przeciętny Kowalski Pzrecławski pojęcia nie ma o jakichkolwiek zajęciach w ramach projektu. czemu???? A to proszę mani, niech mania coś szybko znajdzie na ten temat na stronach Urzędu, bo w Przecałwiu nijakich ogłoszeń w tej kwestii nie było. Tak to jest proszę mani-idea swoej a rzeczywistosc swoje.,że przykre i boli , trudno,może na dobre wyjdzie.Przecież Pani Wicewójt pracuje solidnie w Urzędzie i jako prawa ręka Wójta mogłaby miec wpływ na klarowny wygląd strony urzędu i pporawę pzrepływu informacji na linii Urząd-mieszkańcy-ale ta Potrzeba się przez 4 lata nie objawiła"-Puls" sie objawił.

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-06-01, 21:04

Mrs Poirot ,celna riposta!!!!

Nic dodać, nic ująć!!!!

gosc
Posty: 13
Rejestracja: 2010-05-12, 17:12
Lokalizacja: sworne gacie

Post autor: gosc » 2010-06-01, 22:09

Temat pieniędzy-bardzo uniwersalny, zarabia 90 tys. brutto rocznie, RATUNKU koń mi umiera ze śmiechu , policzcie ile to jest na rączkę i zajrzyjcie we własne portfeliki oczywiście wszyscy Ci na państwowych posadkach a może niektórzy stwierdzą, że nie jest to wcale taka GRUBA KASA. A może należałoby przeliczyć czy aby ten wydatek nie zwrócił się z nawiązką. Chyba nikt na tym forum nie zakwestionuje wkładu p. Schwarz w powstanie „ORLIKÓW” w Kołbaskowie i Będargowie. Podejrzewam, że sama dotacja na te dwa obiekty to ok. 1 mln. złotych. Jest zwrot nakładów , jest. Dzieciaki i dorośli biegają po boiskach zamiast stać na przystankach lub pić napoje wyskokowe. I o to chyba nam wszystkim chodzi. Kto był na otwarciu "ORLIKÓW" wie czyja to zasługa. Ciekawa jestem kto się pod to podepnie, gdyż jak mawiają sukces ma wielu ojców&....itd.

Tylko za zobacz na Orlikach są zatrudnieni tylko znajomi z Lzs. I po to były robione ORLIKI

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-06-01, 23:08

To naprawdę bardzo celna riposta ze strony naszego detektywa. Wyobrażam sobie, że było to tak.
Do Kołbaskowa zajechał pan Premier i rzekł tymi słowy: Daję Wam o to dwa Orliki w prezencie. Nic nie musicie robić, ustalam również że rok ma 10 miesięcy i jesteście zwolnieni ze wszelkich podatków, bo lepiej będzie wyglądało jak napiszecie 9 tys. a nie ok. połowy z tej sumy. A na koniec rozkazuję Herkulesowi Poirotowi aby nie pisał poprawnie nazwisk bez względu na to czy Agatha Christie przewraca się w swym grobie czy nie. Acha i jeszcze krzyknął pan Premier na odchodne:
NIECH ŻYJE STIRLITZ !!! :mrgreen:

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-06-02, 08:19

Jasne, jaśnie pani zastępca wójta zaprzęgła się pod pług i dzielnie plantowała teren pod orlika....Czy nie o niej ostatnio prasa pisała? Jeszcze skatepark, a pewnie świętą zostanie...-jedynie w twej wyobrażni Maniu, na szczęście...
Jeszcze chwila, a okaże się, że zastępca wójta społecznie funkcję swą pełni, jeśli tak to niech przekaże swe pobory na OPP...
Odnośnie sugerowanego przez Manię wyniku wyborów, to i owszem Stirliz mógłby wygrać, z tej prostej przyczyny, że jak miał zadanie do wykonania to je robił bez zbędnego gadania. Skuteczny czyli był. Osobiście wolałabym Jamsa Bonda - przystojniejszy, a panowie zapewne Matę Hari ...

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-06-04, 08:36

Mrs Poirot pisze:Jasne, jaśnie pani zastępca wójta zaprzęgła się pod pług i dzielnie plantowała teren pod orlika....Czy nie o niej ostatnio prasa pisała?
Rzetelnie podchodzę do tematu. W wolnej chwili zapytam panią (O.Strugałę) dyrektor szkoły z Kołbaskowa jaka była to pomoc.
Ciekawi mnie temat bo pani dyrektor, wspominała jakieś 6 lat temu o wyrówaniu boiska, zagospodarowaniu terenu, nawet starała się o środki z funduszu aktywizacji obszarów wiejskich. Oczywiście wrzucę temat na forum. Może będzie sukces M.S. Kto wie.

antoś
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-07, 13:21
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: antoś » 2010-06-07, 14:22

Tak sobie czytam te posty i widzę, że jedynie mądrzy ludzie to mieszkają w nowym Przecławiu i w Warzemicach. Jeśli nie robi się czegoś dla Przecławia to jest już tragedia "Byli radni "o nich też można powiedzieć ,że może dorobili się na władzy i obecni np radna z Ostoi czy Rajkowa twierdzi że dzięki niej jest nowy chodnik w Rajkowie . A dla mnie najważniejsze jest to ,że pani Małgosia jest kobietą i dlatego ,że widze ile dobrego zrobiła pani wojt Dobrej,może wreszcie nadejdzie ten czas że faceci nie bedą w gminie u wladzy i coś zacznie się dobrego dziać!

ODPOWIEDZ