Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-06-07, 16:50

antoś pisze:Tak sobie czytam te posty i widzę, że jedynie mądrzy ludzie to mieszkają w nowym Przecławiu i w Warzemicach. Jeśli nie robi się czegoś dla Przecławia to jest już tragedia "Byli radni "o nich też można powiedzieć ,że może dorobili się na władzy i obecni np radna z Ostoi czy Rajkowa twierdzi że dzięki niej jest nowy chodnik w Rajkowie . A dla mnie najważniejsze jest to ,że pani Małgosia jest kobietą i dlatego ,że widze ile dobrego zrobiła pani wojt Dobrej,może wreszcie nadejdzie ten czas że faceci nie bedą w gminie u wladzy i coś zacznie się dobrego dziać!
Antoś, z całym szacunkiem ale naginasz rzeczywistość. Porównując obie panie, rzeczywiście mają wiele wspólnego są we władzach swoich gmin i są ..... kobietami. O porównywanie dokonań nawet się nie pokuszę bo wystarczy się przejechać po obu gminach czy wejść na strony obu urzędów i porównać treści i gołym okiem widać różnice. Dlatego życzę Pani Teresie Derze reelecji, a Pani wicewójt wzięcia się do pracy a nie uprawiania autopromocji.
Dlaczego na przykład działalność LGD Dobre Gminy jest tak mało propagowana w Gminie Kołbaskowo? Obie panie są w jej władzach.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-06-08, 10:36

a ja myślę,że kobiety rządzą lepiej :) :-P

antoś
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-07, 13:21
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: antoś » 2010-06-09, 18:43

Pewnie ,że lepiej rządzą.Większość pisząca tutaj twierdzi ,że pani Szwarc nie zrobiła nic dobrego ,tylko kto pilotował przedszkole w Bedargowie,Orliki, dowóz maluchów ze Stobna ,kto pomagał ludziom z Rajkowa,ścieżka rowerowa z Niemiec,mogę tak dużo więcej,no ale niestety to wszystko jest poza Przecławiem i Warzemicami więc się nie liczy bo w tej gminie jak ma się coś dobrego dziać to tylko i wyłącznie w Przecławiu.Mieszkam w tej gminie naprawde bardzo długo ,ale dopiero,kiedy pani Szwarc została wicewójtem coś zaczęło się robić też dla pozostalych wsi.Najlepiej krytykować gdy samemu nic się nie robi,to przecież takie polskie :evil:

antoś
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-07, 13:21
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: antoś » 2010-06-13, 15:39

I na tym dyskusja się kończy Panowie pogrzmieli nad glową pani Szwarc i nagle ucichli. Kobiety górą :-P :mrgreen:

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-06-13, 21:14

Antosiu-po prostu ileż można mówić o niczym-bo takie właśnie są "sukcesy"Pani Szwarc. Nawet się nie chce komentować-opisywana przez Ciebie ścieżka rowerowa to projekt Gmiyi naszych sąsiadów zza miedzy-Niemców znaczy się- realizowany w ramach prograrmu Interreg. rola Pani Swzrac to rola urzednika- wszak czymś sie musi zajmować, Pomoc ludzom z Rajkowa- a jaka niby??? te gruszki na wierzbie w postaci mglistej obietnicy co to ma szansę realizacji jak dobrze pójdzie za rok może dwa???? Orliki -ooo tu ojców sukcesu mamy wiele(tyle ile gmin i wójtów w nich),wszak to program rządowy-Tuska Donalda-tez się tymś jakis urzędnik zajmować musi i padło na wicewójt. Wyliczac dalje te "sukcesy??? Czy lepiej jednak pomilczeć????? Na Twoim miejscu, dla dobra Pani Szwrac wypisłabym jednak konkrety autorstwa pani Wójt albo pomilczała.

antoś
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-07, 13:21
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: antoś » 2010-06-15, 16:29

Mam wrażenie, że gdyby nawet dała gminie gwiazdke z nieba to i tak będzie beee.Jest urzednikiem wykonuje swoje obowiązki żle,robi coś po pracy za mało.To co ta kobieta ma zrobić żeby takim ludziom jak Pani pasowała jako urzednik .Co do pomocy ludziom z Rajkowo to akurat wiem ile dobrego zrobiła bo ta sprawa jest mi bardzo bliska.A co robią inni kandydaci dla gminy i wszyscy ,którzy się tak o nią martwicie.Jestem naprawde prostym człowiekiem i staram się dostrzec dobro w ludziach i zwykłą przyzwoitość i to widze w pani Małgorzacie.Jednak w dalszym ciągu uważam,że to co robi sie poza sypialnią Szczecina jaką jest Przecław i Warzemice nic nie znaczy .Może by tak wystawić koniec nosa poza ten Przecław, znienawidzony przez innych mieszkańców gminy,nie jesteście pępkiem świata,za dużo pieniędzy gminy poszło już dla Was teraz czas na inne wsie.

Ania_Rybakiewicz
Posty: 6
Rejestracja: 2010-05-27, 19:25
Lokalizacja: warzymice

Post autor: Ania_Rybakiewicz » 2010-06-16, 18:15

Witam zaintrygowała mnie wypowiedź antosia i bardzo chciałabym się dowiedzieć ile pieniędzy i kiedy poszło na Warzymice z kasy gminy. Mieszkam w Warzymicach, i tak jak tysiąc pozostałych mieszkańców Warzymic płacę podatek od nieruchomości, część z mojego podatku dochodowego - wypracowywanego w Szczecinie zasila kasę gminy. proszę więc o merytoryczną dyskusję jakie pieniądze idą z kasy gminy do Warzymic? Jak rozumiem jesteś antoś z wnętrza gminy, więc może przybliżę Ci sytuację w Warzymicach - do osiedla prowadzi droga krajowa nr 13, którą utrzymuje GDDKiA. Jeśli na drogach wewnętrznych pojawiają się dziury, trzeba wymienić asfalt czy wyremontować chodnik - płacą za to mieszkańcy osiedla, ponieważ gmina nie uznała za właściwe, żeby były to drogi gminne. I nikt nam tych dróg zimą nie odśnieża, nie wysypuje solą, latem nie kosi zielska... Naprawa ławek i utrzymanie zieleni na skwerach też są wewnętrzną sprawą mieszkańców. Za oświetlenie też płacimy sami. Żeby osiedla mogły normalnie funkcjonować potrzebne są przepompownie ścieków, ale ich utrzymaniem również sobie gmina głowy nie zawraca. Nie ma tu działających za gminne pieniądze LZS-ów, nikt nie chodzi za darmo na aerobik. Osiedla są w większości zamknięte, więc policja też ich nie patroluje.
I nie chodzi o to, że ja się żalę, w końcu wiedziałam co kupuję i na co się decyduje. Próbuję tylko uświadomić, że mieszkańcy dużych osiedli stanowią znaczną część społeczności gminnej, składają się na równi z innymi na budżet gminy, a niewiele za to dostają w zamian. Może i im nie potrzeba, ale chyba trudno się im dziwić, że chcą mieć wpływ na to jak ta gmina się rozwija. Na razie się nie rozwija i trzeba znaleźć tego przyczyny. Może dlatego że urząd jest skostniały, zastały, a wprowadzenie funkcji wicewójta jakiegoś mocnego powiewu nie przyniosło. Czy jest to winą pani wicewójt, czy tego, że wójt jako pracodawca na nic więcej Jej nie pozwala, ja odpowiedzi nie znam, ale rodzi się pytanie jaką wartość dodaną ma zaangażowanie wcale nie małych gminnych pieniędzy w utrzymanie tego stanowiska pracy?

Pozdrawiam Anna Rybakiewicz

PS. oświadczenia majątkowe radnych są jawne, moje również, jestem w stanie wytłumaczyć się z każdej złotówki i nie obrażę się jeśli ktoś je zamieści na forum, bo żadnych tajemnic swojej alkowy tam nie zdradzam

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-06-17, 08:24

tak odbiegając od tematu to: u nas aerobic "za darmo" zapraszam do Barnisławia i Moczył :)

antoś
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-07, 13:21
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: antoś » 2010-06-17, 16:13

Wystarczy przeczytać sprawozdania w BIP-ie,są za 3 ostatnie lata.A poza tym co może podwładny jeśli góra mówi nie dla zasady,Zgoda wójt to skostniały gość i zobaczyć go można za gazetka przy kawce w wygodnym foteliku szkoda tylko ,że kapci Mu nie podają. :lol:

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-08-03, 01:28

No dobra moi złoci. Sytuacja jaka się wytworzyła jest nader ciekawa:obecny wÓJT miał odpuścić sobie kandydowanie (Smolęcin!!?? ), ale chodzą słuchy że będzie kandydować, p. Szwarc zapewne też będzie kandydować, umyślni donieśli że monsieur Sroka też będzie w blokach startowych,przypuszczalnie jeszcze jedna osoba dojdzie do tego ,jakże zacnego grona ;-).Jeśli sprawdzą się moje przypuszczenia i przecieki, to moze być niezła rozpie_rducha w Gminie (patrz;szukanie winnych przecieków).Możemy się spodziewać całkiem ciekawej kampanii wyborczej. Oj będzie się działo.
Ostatnio zmieniony 2010-08-03, 16:29 przez Wujek Samo Zło, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-08-03, 13:48

już się dzieje jak widać :)

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-08-03, 16:28

To raczej jest tylko przedsmak tego co może dziać się podczas kampanii wyborczej.Chyba ta kampania nie będzie jednak nudna.Ja liczę na jedną osobę i na jej dość mocny (choć dyplomatyczny) język i na jej znajomość tematu. Ktoś musi ogarnąć tę kuwetę.
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-08-03, 21:57

Jeśli idzie o obecnego szeryfa , to raczej będzie mu trudno wygrać. Poprzednio wygrał z p. Schwarz 127x/1044. Czyli niewiele.

Ja osobiście uważam , że w gminie musi zapanować tzw zamordyzm ale z rozsądkiem na pierwszym miejscu.
Pozdrawiam

tessa
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-01, 20:54
Lokalizacja: okolice

Post autor: tessa » 2010-08-03, 23:11

Ojj Ojj,alez sila przebicia by tlko na pierwszym miejscu stala p.Szwarc,uuu nie widzie w dalszym ciagu tej pani przy korytku,przez 3 lata cicho siedziala przy obecnym panie Wjcie i kase liczyla,teraz czas wyborow to wojt taki i taki,a nasza Gazela błyskiem w oku jest swoich przysłowiowych "dupolizow",widze tu niezle mycie reki w reke,szkoda ze na nasza Gmine taka upadlosc nadchodzi a byla tak wysoko w rankingu! Co niektorzy w gminie sa nieswiadomi utraty swoich etatow po kilkunastu latach pracy,wiem ze to bedzie ciosem ale nasza GAzela nie cofnie sie przed niczym,bedzie biegla tak jak za wyborcami w tej chwili.Tylko szkoda ze promuje sie za nie za wlasne pieniadze a za podatnikow a co za tym idzie gminne fundusze!Byc moze ze pan Wojt kawe wypil ale tp chyba normalne ze kawe czlek pija poprostu przerwa ustawowa,ale p.Szwarc ma ja non stop nigdy jej nie ma ani w urzedzie ani w szkole wiec pytam sie za co ta kobieta bierze pieniadze!!?? teraz musi walczyc bidulka o stpłek ,bo skad kredyty spłaci za dom i stadard w nim???? A my biedne żuczki podatnicy bedziemy musieli na nia robić!!!!! JA NIE!

tessa
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-01, 20:54
Lokalizacja: okolice

Post autor: tessa » 2010-08-03, 23:16

Sory za brak literek ale moja klawiaturka tez odmawia posłuszenstwa w tym temacie hihiihi ,nawet sprzet ma dosc :lol:

ODPOWIEDZ