Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-05-28, 18:11

scashone pisze:Proponuje Zbyszka na wojta, a Przemka na jego asystenta ....jeden glos juz macie :mrgreen:
Miło dz.

Poszedłem w kierunku działalności gosp. prowadzę 3 firmy (w czerwcu odpalamy kolejna firmę w Niemczech) i tematów ogrom....

Dziennie na skrzynce emailowej mam ok. 200 maili + jakieś 20 osób na głowie.

Dzisiaj np. rozładowali mi telefon (bateria na full była) - klienci, pracownicy tak dzwonili....Miesięczna ilość wyjazdów i rozmów - ogrom.
Nie da rady.

Ale chętnie komuś pomogę w kampanii, bo na to czas znajdę zawsze.

zb.

Awatar użytkownika
scorpius
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-22, 11:00
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: scorpius » 2010-05-28, 20:19

Zbyszku, czy masz już swojego kandydata którego mógłbyś poprzeć ? Czy może słyszałeś o kimś konkretnym? Ponoć jest jakaś konkretna osoba (ponoć znana), mająca dobrą opinię, która zdecydowała się kandydować na wójta aczkolwiek, jak na razie oficjalnie się nie ujawniła- a szkoda. ;-)
scorpius

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-05-28, 22:15

Jeszcze nie mam...wg. mnie kandydat lub kandydatka powinna być z Przecławia lub Warzymic wtedy ma szansę wygrać.

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-05-29, 18:15

Hmmmmm ....nie sadzę żeby kwestia miejsca zamieszkania miała jakikolwiek wpływ na wynik wyborów na stanowisko wójta. Myśłenie,ze wynikami tylko Przecławia i Warzymic da się wygrać wybory na wójta jest delikatnie mółiąc zupełnie oderwane od rzeczywistości. Po pierwsze nie można zakładać,ze mieszkańcy tych miejscowości będa głosowac powodowani tylko bardzo lokalnym patrotyzmem, i to jeszcze przy załozeniu,ze pójda wszyscy i wszyscy zagłosuja na "sąsiada".Po drugie, nawet zakładająć,ze tak się stanie to i tak trudno jest "pokonać" okoliczne wsie. Po trzecie i najważniejsze, to chyba nie o to chodzi zeby wygrał kandydat mieszkający "gdzieś" ,tylko kandydat dobry. Nie zgodzisz się?????? Zbyszku, z całym szacunkiem ale to nie miejsce zamieszkania stanowi o wygranej, więcej nawet nie powinno stanowić-stanowiłoby zaprzeczenie idei wyboru DOBREGO wójta dla CAŁEJ Gminy.

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-05-29, 18:55

Oczywiście masz rację,że to nie miejsce zamieszkania decyduje o wyborze, ale mieszkańcy Warzymic i Przecławia moim zdaniem bardziej racjonalnie dokonują wyboru,bo nie są tak emocjonalnie zaangażowani w życie gminy . Dlatego uważam, że pokazanie mieszkańcom pozostałych miejscowości czego zaniedbali i czego są sprawcami obecni pretendenci do fotela wójta pozwoli na wyrobienie zdania na ich temat. I nawet gazeta wydawana na pół roku przed wyborami nie poprawi niskich notowań tych osób. Oczywiście urzędnik w Gminie bierze wynagrodzenie za pracę nawet jeśli chodzi o zastępcę wójta i zdarzy mu się coś zrobić dobrze i z pożytkiem dla zwykłego obywatela, jednak ktoś w tej gminie musi być kreatywny a nie tylko "gasić pożary". Przy takim urzędującym wójcie każdy , kto cokolwiek zrobi jest zauważony. Jednak przy takich wieloletnich zaniedbaniach pora na zupełną zmianę polityki w gminie. Moim zdaniem Rada Gminy powinna nakreślać kierunki działania i rozwoju naszej gminy a Wójt swoim autorytetem i możliwościami powinien wcielać te plany w życie, czego sobie i wszystkim mieszkańcom życzę!!!!!

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-05-29, 19:18

Marzy mi się taki rozwój naszej gminy jak na przykład Tarnowa Podgórnego pod Poznaniem. Oto kopia ogłoszeń o pracę zamieszczonych na stronie Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym z dzisiaj:
Ogłoszenia
Poszukujemy spedytora międzynarodowego
Poszukujemy kierowcy samochodu ciężarowego
Poszukujemy konserwatora maszyn urządzeń przemysłu spożywczego
Pracownik biurowy w niepełnym wymiarze godzin
Liceum szuka woźnego
Krawcowe na umowę o pracę
Pracownik do sprzątania pomieszczeń Urzędów Pocztowych w Tarnowie Podgórnym
Praca dla nauczycieli wychowania przedszkolnego
Praca dla tynkarzy maszynowych
Poszukiwany pracownik biurowy od zaraz
Poszukujemy opiekunki do dziecka
Dolina Samy poszukuje pracownika biurowego
Studentka I roku podejmie pracę
Szukam jakiejkolwiek pracy
Potrzebni korepetytorzy
Pracownik produkcyjny
Pracownik magazynowy mroźnia

Skopiowałem wszystko, porównajcie z ogłoszeniami na stronie naszej gminy.

Pozdrawiam naszych włodarzy naszej gminy.

Porównując te fakty z pięknymi filmami o rozwoju gospodarczym naszej gminy na stronie urzędu nasuwają mi się zupełnie inne wnioski niż z przedstawionych w materiale rankingów.

Awatar użytkownika
scashone
Posty: 196
Rejestracja: 2007-09-01, 16:56
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: scashone » 2010-05-29, 19:26

Wystarczy wejsc na www.kolbaskowo.pl - jak toto jest zrobione, i co zawarte jest na stronie gdzie sa aktualizacje sprzed kilku lat, zdjecia jakies niby z motokrosu, miedzy odrza.. zenUa ! - nie mam pytan ;]
Tak czy siak, jaka strona, taki urzad i rzadzacy ..
BTW, nie wiem dlaczego ale ta stronka to tez jakis prywatny fiolwark i zaczyna jechac tu komercja i roznego rodzaju zalami i wzajemnym obrzucaniu blotem..- a tak sie fajnie zapowiadala ..
Fotografia sportowa i inna --> http://scashone.blok.pl

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-05-29, 20:57

Po kolei
Przemku-pytanie skąd przeświadczenie,że tylko na terenie Przecłąwai i Warzymic mieszka kandydat godzien stanowiska Wójta, o cechach , które wymieniłeś????? I dalej podkreślam Wójt jest Wójtem wszystkich mieszkańców.nie warzymic czy Przecławia. To ewentualnie radny może byc badziej związany z jednym okregiem ale Wójt y-musi znaćc ałą gmine i jej wszystkie problemy, ale na to tzreba sobie zapracować, nie przed samymi wyboami, ale całokształtem dotychczasowej działalności. I niestety tu nie pomoga ani gazetki, ani festyny ani przyznależnośc partyjna.
Po drugie, akurat związek emocjonoalny z Gmina jest cechą jak najbardziej przemawiającą "za" a nie "przeciw"-tu sie różnimy. Ciągle nurtuje mnie związkek miedzy miejscem zamieszkanie, stopniem kompetencyjności a emocjami-przyznaje nie pojmuje Twjego Przemku toku rozumowania. Zgodnie i z prawem i zdrowym rozsądkiem mieszkańcy Gminy tworzą wspólnotę samorządową i to bardzo dobrze,ze emocjonują sie sprawami giony a nie ograniczają sie do roli obserwatora.
Co do strony urzedu Gminy- żenada i zgrzytanie zębów. Ne wiem kto ponosi za to odpowiedzoalnośc, prawdopodobnie Sekretarz Gminy ale tak nieczytelnej, błaaganarsko i nieaktualnej strony dawno nie widziałam. Mam dziwne wrazenie,ze jest robiona w sposób, który ma zniechęcić mieszkańców do intetesowania się sprawai własnej Gminy. Bezsensowne zamieszcanie tysiaca odsyłaczy, wklejanie linków-czysty obraz lenistwa i dyletanctwa-czyli wypisz wymaluj obecne władze Gminy. jak Cię widza tak Cię piszą.
Co do ogłoszeń o pracę..to, nie jest to rola Urzędu Gminy a Urzędu Pracy i odsyłam do stron PUP Police, WUP Szczecin. Rola Wójta akurat nie jest szukanie miejs pracy a raczej ich tworzenie.

dekon
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-30, 15:22
Lokalizacja: warzymice

Post autor: dekon » 2010-05-30, 15:44

witam wszystkich na tym forum, faktycznie wybory wójta tuż tuż. Wybierać będziemy nie tylko wójta ale też radnych. I o tym trzeba pamiętać. obserwuję to forum bo też szukam odpowiedniego kandydata i konkretną listę kandydatów na radnych którzy będą go wspierać, albo przynajmniej kontrolować. Nie ulega wątpliwości, że fakt, iż dotychczs rządził Żukowski wynika z tego, że radni nie bardzo go kontrolowali, a przynajamniej nie potrafili przekazać swoim wyborcom że ich wójt nie ma żadnego pomysłu na rozwój gminy. Tylko w poprzedniej kadencji było tak, ze grupa związana właśnie z panem Zbyszkiem robiła trochę szumu i dzięki czemu Żukowski nie wygrał w pierwszej turze. Żukowski nie rządził on dzielił tak, żeby radni byli zadowoleni. Co się dziwić skoro większość z nich jest od wójta uzależniona, bo albo pracuje w szkole (i z tej racji uważa się, że wszystkie rozumy pozjadała), albo ich ciotki i pociotki pracują w gminie. Patrząc na potencjalnych kandydatów uznać należy, że Jabłoński to jakiś karierowicz rodem z PRL-u, który chyba ostatnie dwadzieścia lat przespał i nie zauważył że czasy się zmieniły. Sroka szanse ma takie na ile poprze go wójt - jak go poprze. Największe szanse ma pani Schwarz, ale rodzi się pytanie po jakie licho przez cztery lata była wicewójtem i niejako legitymizowała obecnego wójta? Dla wypłaty, żeby móc się wybudować? Może żeby przykryć sprawę pola golfowego? No czystych intencji tu nie widać, bo przecież budowa skateparku nie może być jedynym celem programowym....

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-05-30, 18:24

Mrs Poirot pisze: Po drugie, akurat związek emocjonoalny z Gmina jest cechą jak najbardziej przemawiającą "za" a nie "przeciw"-tu sie różnimy. Ciągle nurtuje mnie związkek miedzy miejscem zamieszkanie, stopniem kompetencyjności a emocjami-przyznaje nie pojmuje Twjego Przemku toku rozumowania. Zgodnie i z prawem i zdrowym rozsądkiem mieszkańcy Gminy tworzą wspólnotę samorządową i to bardzo dobrze,ze emocjonują sie sprawami giony a nie ograniczają sie do roli obserwatora.
.
Moje zdanie opieram na analizie ilości oddanych głosów na moją skromną osobę w poprzednich wyborach. Wtedy startowałem z listy Platformy Obywatelskiej do Rady Powiatu Polickiego z 4 miejsca na liście. Nieznany z imienia i nazwiska w Przecławiu i Warzymicach a jedynie z plakatów i rozdawanych ulotek uzyskałem wynik zbliżony do Kołbaskowa gdzie jestem, jak sądzę lepiej znany.

Absolutnie nie różnicuję mieszkańców na ,mniej czy bardziej emocjonalnie związanych bo nie mnie to oceniać. Oprócz tego każdy inaczej się identyfikuje z miejscem, w którym mieszka.
Zauważyłem jednak ,że na decyzje niektórych wyborców może wpłynąć worek węgla rozdawany przed wyborami , czy " kaganek oświaty" a na niektórych program na ulotce z planami , jakie chce się zrealizować.

dekon
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-30, 15:22
Lokalizacja: warzymice

Post autor: dekon » 2010-05-30, 18:48

no w Przecławiu i Warzymicach razem to chyba połowa mieszkańców mieszka. Tym ludziom węgiel się nie przyda. Jak Platforma wystawi swojego kandydata, rzeczywiście tu mieszkającego i mającego dobry program to osiedla mogą mieć swojego wójta

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-05-31, 08:32

dekon pisze:Największe szanse ma pani Schwarz, ale rodzi się pytanie po jakie licho przez cztery lata była wicewójtem i niejako legitymizowała obecnego wójta? Dla wypłaty, żeby móc się wybudować? Może żeby przykryć sprawę pola golfowego? No czystych intencji tu nie widać, bo przecież budowa skateparku nie może być jedynym celem programowym....


http://bip.kolbaskowo.pl/datadir/doc/bip_1244537156.pdf


XXXXXXXXXXXXXX 400 000 zł (skończona?)

rocznie ok. 100 000 zł x 4 lata. 0,4 mln. złotych

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


[na żadanie pani M.Schwarz usunięto sformułowania, które wg. niej naruszają jej dobra osobiste i cześć - pismo od adwokata w załączeniu http://forum.kolbaskowo24.pl/viewtopic. ... sc&start=0]
Załączniki
grosz_do_grosza3.JPG
grosz_do_grosza2.JPG
grosz_do_grosza.JPG
Ostatnio zmieniony 2010-09-06, 11:00 przez Zbigniew_Komisarczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

dorota.
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-03, 07:37
Lokalizacja: Przecław

Post autor: dorota. » 2010-05-31, 08:53

Panie Zbyszku,
to co Pan zaczyna robić jest żenujące, żeby nie powiedzieć obrzydliwe! Wychodzi z Pana to co w Palakach najgorsze, a głęboko skrywane: zawiść i małostkowość,,,Jaki będzie następny krok?
Wejdzie Pan pod łóżko Pani Schwarz i będzie donosił co się dzieje w jej alkowie?
Trochę klasy na Boga!!!
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 09:11 przez dorota., łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-05-31, 09:14

dorota. pisze:Panie Zbyszku,
to co Pan zaczyna robić jest żenujące, żeby nie powiedzieć obrzydliwe! Wychodzi z Pana to co w Palakach najgorsze, a głęboko skrywane: zawiść i małostkowość,,,Jaki będzie następny krok?
Nie jest to zaplanowane działanie, odpowiedziałem na post użytkownika "dekon".

Czy jest tutaj nieprawda? Coś źle napisałem? Uważa Pani, że są to jakieś specjalnie poufne dane? Są ogólnie dostępne, złożone m.in. w sieci przez samych zainteresowanych.
Mieszkańcy przecież wiedzą (chyba) ile kto zarabia w Urzędzie Gminy... to żadna tajemnica

http://bip.kolbaskowo.pl/index.php?id_kat=6
dorota. pisze: Wejdzie Pan pod łóżko Pani Schwarz i będzie donosił co się dzieje w jej alkowie?
Trochę klasy na Boga!!!
Nie widzę analogii między wynagrodzeniem z Urzędu Gminy a osobistymi sprawami.

Życie rodzinne, prywatne, hobby, upodobania nie moja sprawa.

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-05-31, 09:21

dorota. pisze:Panie Zbyszku,
to co Pan zaczyna robić jest żenujące, żeby nie powiedzieć obrzydliwe! Wychodzi z Pana to co w Palakach najgorsze, a głęboko skrywane: zawiść i małostkowość,,,Jaki będzie następny krok?
Wejdzie Pan pod łóżko Pani Schwarz i będzie donosił co się dzieje w jej alkowie?
Trochę klasy na Boga!!!
Nie jestem adwokatem Zbyszka ale z tego co się orientuję oświadczenia majątkowe są jawne i po to właśnie ogólnie dostępne, żeby obywatele mogli kontrolować władzę.
Prowadzę własną działalność gospodarczą i moje zarobki zależą od mojej efektywności. Tego oczekuję od urzędników, którzy otrzymują pensję z moich podatków. Więc o jakiej obrzydliwości Pani mówi, chyba że o zmarnotrawieniu publicznych pieniędzy na pensję zastępcy wójta w wysokości około 380 tys. zł za kadencję, to jak najbardziej się zgodzę.

ODPOWIEDZ