Do wyborców Pań M.Schwarz i I. KOśmider

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-29, 22:14

andrzej1963 pisze:Proszę wybaczyć, ale ten wątek w zaden sposób nie wiąże się z panią Wesołowską. Wręcz przeciwnie, z panią Szwartz, jako najpierw przewodniczącą Rady Gminy a następnie zastępcą wójta. Pani Wesołowska, jako radna powiatu nie miała wpływu na działania personalne w UG, w pezeciwieństwie do Pani Schwartz
Pozwolę sobie się z panem nie zgodzić. Nie znalazłam ani w statucie gminy, ani w regulaminie urzędu podstaw do twierdzenia, że vice wójt miała wpływ na na obsadę personalną urzędu. Urząd to aparat pomocniczy wójta.
Ja myślę że Misiaki i Dojlidy to mały pikuś w porównaniu z dzierżawcami gminnych gruntów..
Pani Iza nie prowadziła brudnej kampanii, po pierwsze ma zagwarantowane poparcie w wyżej wymienionych a dodatkowo robił to za nią wójt- np. wywołując temat sortowni śmieci w Smolęcinie przez firmę z Myśliborza- kojarzonego z p. Jabłońskim, co na pewno nie przysporzyło mu poparcia, a raczej służyło jego wyeliminowaniu w oczach mieszkańców okolicznych miejscowości.

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-30, 07:55

Nie wolno prowadzić kampanii w urzędach, wykorzystywać urządzeń należących do urzędów a gminny autobus do gminy należy, więc do celów kampanii wykorzystywany być nie może

Gminny autobus przywoził do lokali wyborczych wyborców, którzy zgłosili konieczność dowiezienia ich z róznych powodów do lokali wyborczych, w dodatku jezdził w nim przedstawiciel KKW PO pilnując, żeby nie było w trakcie jazdy agitacji za którymś z kandydatów. O ile dobrze wiem, żaden z komitetów wyborczych nie wniósł protestu, więc nie bądzmy świętsi od papieża. Zgodnie z Ordynacja Wyborczą każdy obywatel ma obowiązek powiadomienia organów ścigania o naruszeniu ciszy wyborczej, Pan, Panie Ogórek tego obowiązku nie dopełnił, czym popełnił Pan wykroczenie, w związku z tym siedziałbym raczej cicho.
Gosiaz pisze:Pani Iza nie prowadziła brudnej kampanii, po pierwsze ma
zagwarantowane poparcie w wyżej wymienionych a dodatkowo robił to za nią wójt- np. wywołując temat sortowni śmieci w Smolęcinie przez firmę z Myśliborza- kojarzonego z p. Jabłońskim, co na pewno nie przysporzyło mu poparcia, a raczej służyło jego wyeliminowaniu w oczach mieszkańców okolicznych miejscowości.
Rozczarowała mnie Pani swoją inteligencją.Proszę powrócić do jednego z moich postów i przeczytać sobie dowcip o radiu Erewan i o rozdawaniu rowerów. Pan Jabłonski wykluczył się sam nie mając nic do zaoferowania wyborcom poza ukradzionymi z Baku Żywnosci i rozdanymi bez jakiejkolwiek kontroli /czyt., jak leci/ paczkami żywnosciowymi.Rozmowę o panu Jabłonskim traktuję jako zaniżanie merytorycznego poziomu dyskusji na tym forum.
1. Rzuciliście hasło porozumienia pań Schwarz i Rybakiewicz, minął tydzień a żadnego potwierdzenia tej informacji nie ma
Zaprzeczenia też nie ma....i to zastanawia mnie bardziej, niż brak potwierdzenia.Jesli do towarzystwa obu pań dołączyła jeszcze pani Krokoszyńska jawi sie dość sympatyczny tercet trzech pań zawiązany dla osiągnięcia doraznych korzysci.Jak znam zycie powinien rozpaść się z chwilą, kiedy owe korzysci zostana osiągnięte. Super przyszłość dla gminy.....trzy skłocone, wzajemnie podkopujące sie panie. Gratuluje pomysłu na rozwój, Pani Małogorzato Z.
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-30, 08:44

andrzej1963 pisze:Rozczarowała mnie Pani swoją inteligencją.
Pan mnie swoją postawą również- jeżeli wg. pana do rozwoju gminy wystarczy osiedle domków w Bobolinie i chodnik w Pargowie.
O porozumieniach i skłóceniach pań również podaje radio Erewań... Akurat pismo z gminy o propozycji firmy z Myśliborza widziałam na własne oczy. Nie zamierzam tu bronić p. Jabłońskiego lecz ukazać mechanizm - wójt użył tu podległego mu aparatu celem zdyskredytowania tego pana. Mnie również nie podobało się rozdawnictwo żywności, przeznaczonej dla naprawę ubogich. Ale jeżeli dalej tak rządy w naszej gminie będą tak wyglądały jak dotychczas, to takich rzeczywistych potrzebujących za 4 lata będzie zdecydowanie większa ilość i p. Jabłoński będzie miał szansę.. To gwarantuje osoba p. Izy kontynuującej paraliżującą gminę politykę dotychczasowego wójta.

zeus
Posty: 9
Rejestracja: 2010-09-17, 12:36
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: zeus » 2010-11-30, 09:28

Gosiuz - powiedz bo nie bardzo rozumiem - kto w końcu miał pomóc mieszkańcom pałacyku w Rajkowie skoro do Wójta należy udzielenie pomocy tym ludziom. Czy pani vice wójt Schwarz miała na to wpływ .
Gosiaz pisze: Urząd to aparat pomocniczy wójta.

Kajetan
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-17, 19:10
Lokalizacja: Police

Post autor: Kajetan » 2010-11-30, 09:33

Zeus ma rację i Gosia częsciowo również,jedynie wypowiedzi p.Andrzeja optującego cały czas. za p.Izą -nawet kiedy przytaczane tu argumenty i fakty przeczą zdrowemu rozsądkowi-podziwiam p.Andrzeju tę determincję-myślę,że kazdy kandydat chciałby mieć takich wyborców :)
Kaj

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-30, 09:44

Byłem i jestem zwolennikiem zrównowazonego rozwoju, który najprosciej rzecz ujmując sprowadza się do powstania osiedla domków np.w Bobolinie wraz z drogami gminnymi i dostarczeniem mediów, oraz wybudowanie np.chodników w Pargowie wraz z przywróceniem funkcji parku zespołowi parkowemu.
To jest mój dosłowny cytat, proszę w przyszłosci nie spłycać sensu wypowiedzi.
Gosiaz pisze:Ale jeżeli dalej tak rządy w naszej gminie będą tak wyglądały jak dotychczas, to takich rzeczywistych potrzebujących za 4 lata będzie zdecydowanie większa ilość i p. Jabłoński będzie miał szansę.. To gwarantuje osoba p. Izy kontynuującej paraliżującą gminę politykę dotychczasowego wójta.
Pójde dalej, przpomne ostatnie 8 lat, pan Żukowski jako wójt, pani Schwartz jako przewodniczaca rady a następnie zastępca wójta, pan Sroka jako przewodniczący Rady, 15 bezwolnych radnych z braku innych pomysłów ograniczających sie do podnoszenia rąk, najczęsciej "za". Pani Wesołowska w tym czasie była radną powiatu. Od intryganckich zapędów, wymuszania na uczestnikach forów bycia "za", niejasnych historii z polem golfowym wolę osobę rzeczxową.Dlatego w pierwszej turze głosowałem na panią Krzywcką, w drugiej będę głosował na pania Wesołowską.Oczywiscie, że mam wątpliwosci, jak chociażby te w rodzaju, czy pani Wesołowska poradzi sobie z gruntowna reformą samego UG, mam jednak nadzieję, że nowa Rada okaże się grupą ludzi kreatywnych, których stać będzie na nowe pomysły, a czasem wymuszenie na wójcie pewnych działan.
Pragnę również przypomnieć Pani, jestem zwolennikiem odwrócenia rozwoju gminy w stronę Odry i tworzenia w tym rejonie, zgodnie z jego naturalnymi walorami infrastruktury turystycznej. To własnie Panstwo w swoich postach ograniczacie rozwój gminy do linii autostrady, zapominając, że gmina sięga do Pargowa.Jak Panstwo myslicie, dlaczego ludzie z tamtych rejonów nie wypowiadają się na forum?
Myslę, że ma to scisły związek z nierównomiernym rozwojem, w tym przypadku niska swiadomosacią społeczną i ograniczonym dostępem do internetu. A może Pani, Pani Małgorzato ma pomysł na uspołecznienie i przywrócenie gminie tamtych rejonów? Chyba, że idąc za przykładem dotychczasowych władz, w tym i pani Schwartz dojdziemy do wniosku, że gmina konczy się na linii Kolbaskowa.
andrzej1963

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-30, 09:54

Kajetan pisze:jedynie wypowiedzi p.Andrzeja optującego cały czas. za p.Izą -nawet kiedy przytaczane tu argumenty i fakty przeczą zdrowemu rozsądkowi-podziwiam p.Andrzeju tę determincję-myślę,że kazdy kandydat chciałby mieć takich wyborców :)
Szanowny Panie, tak jak wczesniej wspomniałem, nie mam interesów na terenie gminy, nie muszę zatem wybierac opcji która np.zezwoli na przekwalifikowanie moich gruntów. Od politykowania zdecydowanie wolę pozytywistyczna pracę organiczną. Taki, nieprzystający do obecnych czasów idealizm, ale w tym wzgledzie jestem niereformowalny.
Kajetan pisze:-podziwiam p.Andrzeju tę determincję-myślę,że kazdy kandydat chciałby mieć takich wyborców :)
Dziękuję..........
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-30, 18:28

Panie Andrzeju, odnoszę wrażenie że polemizuje pan jedynie ze mną..
Ja również byłam za realizacją programu KWW Krzywickiej, ponieważ zakładał on rozwój, tego zaś nie gwarantuje p. Kośmider. Gwarantuje wręcz coś odwrotnego- będzie to co było dotychczas. Czyli coś zupełnie przeciwstawnego. Pański wybór to kwestia podobieństwa wizualnego? Brunetki kontra blondynki?
Pańskie posty o rozwoju zagospodarowaniu brzegu Odry i promocji międzyodrza, były rozwinięciem mojego postu, i wiem że Odra nie kończy się w Moczyłach np. Teraz zwrot w stronę Odry..? Zrównoważony, a równomierny to odrębne pojęcia.
Internet dla każdego- najlepiej bezprzewodowy i bezpłatny- ale , która kandydatka ma go w programie?
Dla mnie gmina nie musi być rolnicza, powinna zaś być kwitnąca i bogata- a jest bogata swymi mieszkańcami.
Wizję na rozwój mam, ale założył pan osobny wątek- może zaczniemy od pańskiej wizji..?
Pozdrawiam

Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Post autor: Tomek » 2010-11-30, 18:33

Witam.Ja głosowałem,za Panią D.Krzywicką i została radną ale nie została wójtem.Powinienem się smucić ale jak czytam tekst z jej str KWW
http://www.dorota-krzywicka.pl/
,, KWW DOROTY KRZYWICKIEJ OFICJALNIE NIE UDZIELA POPARCIA ŻADNEJ Z POZOSTAŁYCH KANDYDATUR NA WÓJTA. WYBÓR NOWEGO WÓJTA NASZEJ GMINY POZOSTAWIAMY ROZWADZE NASZYCH WYBORCÓW. LIDER - DOROTA KRZYWICKA”
to myślę,że to jakiś żart. Nie została wójtem i się obraża na swoich wyborców ludzi którzy jej zaufali.Przecież jej KWW zdobył 4 mandaty w radzie gminy!Ja uwierzyłem w jej program i deklaracje a tu co?Nic. Żadnego wskazania co dalej.Zawiodłem się.
Tomek

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-11-30, 18:45

A na kogo ma wskazywać. Każdy ma swój rozum i sam wybiera - bez pomocy z zewnątrz . Uważam , że zachowała się bardzo fair.
Pozdrawiam

hanka
Posty: 15
Rejestracja: 2010-05-28, 10:16
Lokalizacja: Przecław

Post autor: hanka » 2010-11-30, 20:02

Andrzej napisał "Super przyszłość dla gminy.....trzy skłócone, wzajemnie podkopujące sie panie. Gratuluje pomysłu na rozwój, Pani MałogorzatoZ. Zgadzam się z tym zdaniem, jak to wygląda, czy Wam tu niczym nie "śmierdzi"? I Pani K. która bez poparcia komitetu popiera Panią Schwarz? Oj przejedziecie się, jak poprzecie tę "świętą trójcę"...

hanka
Posty: 15
Rejestracja: 2010-05-28, 10:16
Lokalizacja: Przecław

Post autor: hanka » 2010-11-30, 20:02

Oczywiście miałam na myśli Panią Krokoszyńską...

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-30, 21:41

hanka pisze:Andrzej napisał "Super przyszłość dla gminy.....trzy skłócone, wzajemnie podkopujące sie panie. Gratuluje pomysłu na rozwój, Pani MałogorzatoZ. Zgadzam się z tym zdaniem, jak to wygląda, czy Wam tu niczym nie "śmierdzi"? I Pani K. która bez poparcia komitetu popiera Panią Schwarz? Oj przejedziecie się, jak poprzecie tę "świętą trójcę"...
hanko w wątku "trzeba głosować na I. Kośmider" piszesz że p. Krokoszyńska popiera p. Schwarz, tu piszesz o trzech skłóconych paniach- rozchwianie emocjonalne, czy kłamstwa??
Ten wątek dotyczy kandydata na wójta, więc nie rozumiem wycieczek do p. Anny K, może napisz coś i przeanalizuj sytuację odnośnie samej kandydatki p. Krzywickiej. Jej zachowawczość jest co najmniej zastanawiająca i jesteśmy głęboko rozczarowani..

Rozumiem że jesteś przeciwniczką p. Schwarz, a zwolenniczką p. Izy? Gratuluję p. Izie tym razem ja.. Jeżeli masz jakieś przeciwskazania dla nas związane z osobą p.. Schwarz to napisz. Jeżeli coś dobrego o tej drugiej też napisz, a nie siejesz plotki..

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-30, 21:43

P.S. Kto się przejedzie, ten się przejedzie, ale raczej nie normalni ludzie ceniący szczerość i chcący doczekać zmian.

hanka
Posty: 15
Rejestracja: 2010-05-28, 10:16
Lokalizacja: Przecław

Post autor: hanka » 2010-11-30, 22:18

Gosiaz - chyba nie zauważyłaś, że zarówno w jednym temacie jak i w drugim odnoszę się do czyjegoś zdania i nie jest to ani rozchwianie emocjonalne ani kłamstwo. Z emocjami to chyba Ty masz problem i wielu innych forumowiczów. Ja nie mam zamiaru z nikim polemizować, bo i tak każdy ułoży sobie swoją bajkę. Śmiać mi się chce jak widzę obłudę jaka tu panuje, a może powinnam płakać...

ODPOWIEDZ