Do wyborców Pań M.Schwarz i I. KOśmider

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-26, 08:40

Gosiaz pisze:Mieszkańcy muszą mieć pracę , lub wsparcie w tworzeniu własnej działalności, by obok ślicznego nowego domku nie stała biedna ruina- i rozwój rozumiem nie tylko przez wybudowanie osiedla domków a wpuszczenie inwestorów, pozyskiwanie ich, pomoc w zdobywaniu kwalifikacji mniej obrotnym mieszkańcom, pisaniu wniosków o dofinansowanie działalności. Różnego rodzaju aktywizacja- teraz panuje marazm i beznadzieja.
......W tym stwierdzeniu tez pozwolę sobię "pięknie różnić się" z Panią.Z racji naboru pracowników jestem w stałym kontakcie z Powiatowym Urzedem Pracy w Policach oraz Gminnym Osrodkiem Pomocy Społecznej w Kołbaskowie. O ile jestem w stanie zgodzić sie co do zastoju gospodarczego gminy, o tyle wiem, i to z autopsji, że działania Gopsu w zakresie aktywizacji zawodowej oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu są prężne. Wszystkie srodki mozliwe do przeznaczenia na aktywizację zawodową są wykorzystywane na bieżąco.
Proszę przesledzić , jakie problemy miało z rekrutacja pracowników Auchan, ile osób zostało zatrudnionych i ile osób pracuje tam do dzisiaj.Proszę popytać, jakie problemy z rekrutacja pracowników maja firmy ogrodnicze po byłym KPGO, lub chociażby pozostałe firmy funkcjonujace na terenie gminy. Na spotkanie rekrutacyjne, na 30 zaproszonych osób przyszły dwie........i to po pieczątkę, że nie jestem w stanie ich zatrudnić.
Problem aktywizacji zawodowej nie jest problemem tylko tej gminy.....jest to problem wszystkich tzw.popegeerowskich gmin. I jest to bardziej problem społeczny, socjologiczny niz gospodarczy.
Dlatego w juednym z poprzednich postów pisałem o problemie edukacji i aktywizacji młodzieży, ale również wykluczeniu z rozwoju przez gmine takich wsi jak Pargowo czy Kamieniec. Pani pomysł na rozwój, czyli urbanizacja i indistrializacja tak czy inaczej zatrzyma się na lini Kołbaskowa, chociażby dlatego, że dalej w znakomitej większosci włascicielem ziemi jest ANR. Prosze wybaczyć, ale powstanie nowych osiedli, aczkolwiek nieuchronne, nie zmieni niczego w sytuacji obecnych mieszkanców. Nawet jesli wezmiemy pod uwage wzrost dochodów gminy z podatków , to i tak musi sie on zrównowazyć z wydatkami na rozbudowe i pózniejsze utrzymanie infrastruktury. Dlatego ja jednak jestem zwolennikiem inwestowania, ale mądrego i zrównoważonego.
andrzej1963

Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Post autor: Tomek » 2010-11-26, 08:58

Jeśli chcecie zobaczyń jakich terenów dot zakaz zabudowy w naszej gminie to podaję uchwały które o tym mówią.Można je znaleźć na str gminy /ale ja nie umiem dodać tu linków-może ktoś z was to zrobi/.Uchwała nr XI/128/07 z 28.12.2007r, nr XVIII/205/08 z 27.10.2008 plus załączniki.
Podaję cyt z uchwały z 28.12.2007 „ Przystępuje się do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w obrębie Bobolin, Stobno, Warnik, Będargowo celem ustalenia zakazu zabudowy”

Dodam jeszcze, że dot to ok. 853,41ha!!!!!!!
W całej Polsce nikt chyba nie słyszał aby UG wprowadzał zakaz zabudowy /zamykając drogę inwestorom/ na swoim terenie.Ciekaw jestem którzy radni głosowali za tym zakazem i czy któraś z obecnych kandydatek na wójta popiera ten zakaz.
Tomek

Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Post autor: Tomek » 2010-11-26, 09:40

Andrzej 1963 „Prosze wybaczyć, ale powstanie nowych osiedli, aczkolwiek nieuchronne, nie zmieni niczego w sytuacji obecnych mieszkańców”.
Nie zgadzam się z tobą,że nic się nie zmieni.To,że przyjdą nowi mieszkańcy pozwoli mieć większy wpływ na postępowanie UG i traktowanie obecnych mieszkańców.Teraz nikt w UG nie liczy się z mieszkańcami małych zapomnianych wiosek /chyba,że zbliżają się wybory,wtedy obiecuje się wszystko/.Jak mieszkańcy o coś proszą to im się mówi,że za mało mieszkańców,że to mała wioska i oczywiście wtedy nic się nie dzieje.Jak właściciele gruntów przyległych do wsi chcą się wybudować i zamieszkać na wsi to wprowadza się im zakaz zabudowy i koło się zamyka.Oczywiście nie dotyczy to terenów dla których nasza szanowna władza urzędnicza jest przychylna.Powstają tam piękne strzeżone osiedla za murem /jak sam pisałeś/.Tam jest wszystko ładne chodniki,place zabaw,sklepy i UG tam inwestuje bo trzeba dbać o mieszkańców.
Dla mieszkańca takiej zapomnianej wsi liczy się tu i teraz.Może dodatkowy autobus,chodnik,plac zabaw,cokolwiek a może jakaś praca na miejscu /przecież wiemy jak PGR wychował swoich pracowników/.
Andrzej1963,, Dlatego ja jednak jestem zwolennikiem inwestowania, ale mądrego i zrównoważonego.”
Ja też.Tylko zwróć uwagę jak rozwijają się nasze miejscowości.Jedne się rozbudowują i coś się w nich dzieje a inne zostały skazane na zapomnienie np. poprzez wprowadzanie zakazów zabudowy.Czy tak powinno być? Nie!!! Gdzie tu zrównoważony rozwój.Jednym się daje i dba a innym wprowadza zakaz zabudowy.Oby nawa Pani Wójt nie zapomniała o tych wioseczkach.Chyba,że chce zafundować nam skanseny.
Tomek

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-26, 10:05

Toz ja o tym samym piszę, tyle, że Panstwo mówiąc o gminie macie na mysli miejscowosci pomiedzy Szczecinem a Kołbaskowem, ja natomiast całą gminę, z Pargowem, Kamiencem, Kami9onką i Moczyłami, dla których, ze względu na walory krajobrazowe i historyczne motorem rozwoju może być budowa infrastruktury turystycznej.
andrzej1963

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-26, 10:17

P.s., proponuję jednak w tym temacie powrócić do meritum dyskusji, tzn. za i przeciw paniom kandydującym na fotel wójta.Myslę, że bardzo ciekawym mógłby byc głos pana Zbyszka Komisarczyka, w obliczu niedawnego krytykowania pani Schwartz oraz gloryfikowania kandydatury pani Rybakiewicz. Czy nadal, w obliczu nieformalnej umowy obu pań, uważa Pan, że handel stanowiskami w zamian za poparcie jest niemoralny?Czy nadal, jesli by taki scenariusz z woli wyborców ziscił się, będzie Pan publikował oswiadczenie majatkowe zastępcy wójta?Myslę, że pensja przyszłej v-ce nie będzie niższa niz dotychczasowej.Wszak ideowośc i tak sprowadza się do stwierdzenia, iż "pecunia non olet."
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-26, 16:20

andrzej1963 pisze: Panstwo mówiąc o gminie macie na mysli miejscowosci pomiedzy Szczecinem a Kołbaskowem, ja natomiast całą gminę, z Pargowem, Kamiencem, Kami9onką i Moczyłami, dla których, ze względu na walory krajobrazowe i historyczne motorem rozwoju może być budowa infrastruktury turystycznej.
Nie wiem z których moich postów pan to wywnioskował- temat zakazów zabudowy może nie dotyczy w takiej mierze tamtych terenów- bo niewiele tam własności prywatnej..
Z poprzedniego pańskiego postu wywnioskowałam że gmina i pup robią co mogą, tylko ludziom robić się nie chce..
Smutny i przykry to wniosek.
Pisałam już o aktywizacji i szkoleniach, o przekwalifikowaniu..
Tak, praca z dziećmi i młodzieżą, ukazywanie prawidłowych postaw, wskazywanie jak mogą w przyszłości spożytkować swoje zdolności, talenty, zainteresowania, wiedzę..
Kompleksowo.
Tak wróćmy do meritum tematu. Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko się rozwiąże...

Kajetan
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-17, 19:10
Lokalizacja: Police

Post autor: Kajetan » 2010-11-26, 16:28

dla mnie kandydatka ,która startuje z ekipą byłego wójta jest skazana na klęskę,a szkoda -tylko samo nasuwa się pytanie dlaczego taka wykształcona,doświadczona,skuteczna działaczka "dobrała sobie" takie towarzystwo? Budzi to moje poważne watpliwości co do jej intencji w przyszłości jako ewentualnego wójta.Wszak "pracę' tego orszaku jakim się otoczyła już znamy i większość z nas mówi im zdecydowane NIE.
Pani Izo myślę,że z innymi ludźmi bez takiego bagażu doświadczeń i stażu miałaby Pani szanse wiele zdziałać w tej Gminie,ale w tych wyborach wybieram p.Małgorzatę wraz z nowymi radnymi i to jej życzę powodzenia.
Kaj

Tedi
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-23, 20:44
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Tedi » 2010-11-26, 16:42

Zupełnie nie rozumiem Państwa oburzenia w sprawie rzekomego porozumienia w radzie pomiędzy Paniami Schwarz i Rybakiewicz. Piszę rzekomego - bo ja nic o nim nie wiem. Ale nawet jeśli do niego doszło, to co z tego. Pisałem wcześniej, że wójt w radzie musi mieć większość dla sprawnego rządzenia i zakładając, że Pani Schwarz wygra, będzie miała dzięki takiemu porozumieniu 8 głosów na 15, czyli większość.

Jeśli wygra Pani Wesołowska-Kośmider, która ma 2 radnych, też będzie musiała się z kimś porozumieć, żeby mieć większość w radzie i zdobyć przynajmniej 6 głosów dodatkowo. Jestem prawie pewien, że również prowadzi jakieś rozmowy z radnymi, którzy mogą ją wesprzeć w radzie w razie jej wygranej, tylko nikt jakoś o tym nie napisał (od razu zaznaczę, że są to moje przypuszczenie, nic na ten temat nie wiem, ale ja bym tak na jej miejscu zrobił).

Wydaje mi się, że ewentualna koalicja między paniami Schwarz i Rybakiewicz nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, a dla gminy może być korzystna, biorąc pod uwagę dużą liczbę radnych PO w radzie powiatu.

Zresztą - zaryzykowałbym stwierdzenie, że równie prawdopodobne jest, że po rozstrzygnięciu wyborów obie panie (Schwarz i Wesołowska-Kośmider) mogą podzielić między siebie stanowiska wójta i zastępcy wójta. Wszak 6+2 radnych daje 8, a 2-ka wcale nie musi być z PO...

Kajetan
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-17, 19:10
Lokalizacja: Police

Post autor: Kajetan » 2010-11-26, 17:19

zgadzam się w wypowiedzią powyzej,aczkolwiek nie stawiałbym znaku równości między osobami radnych z PO a radnymi z KWWIzabeli Wesołowskiej Kośmider.Ci pierwsi to wykształcony świeży narybek,a Ci drudzy sa już doskonale znani mieszkancom naszej gminy jako tzw. 'przejadacze diet'.
Kaj

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-26, 20:52


andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-27, 11:47

Kajetan pisze:dla mnie kandydatka ,która startuje z ekipą byłego wójta jest skazana na klęskę,a szkoda
Czy mam przez to rozumieć, że nie będzie Pan brał udziału w II turze wyborów, czy stara ekipę traktujemy selektywnie, ten radny tak, a ten nie. Do rady weszło 10 osób z poprzedniej ekipy, w tym dwie osoby z KWW pani Kosmider, pięc z Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pani Schwartz.
Proszę odpowiedziec sobie na pytanie, która grupa jest liczniej reprezentowana w nowej radzie.Czy sądzi Pan, że pan Dzikowski był bardzie pro, a pani Wierzbicka, której mąz pracuje w UG bardziej anty? A może pan Ryszard Wierzbicki, szef koła łowieckiego zarzadzajacego budynkiem w Pargowie był anty?
Szanowny Panie, więcej pokory dla woli wyborców, dzięki której to woli 10 osób z poprzedniej rady zasiądzie w nowej na kolejną kadencję.
Kajetan pisze:Ci pierwsi to wykształcony świeży narybek,a Ci drudzy sa już doskonale znani mieszkancom naszej gminy jako tzw. 'przejadacze diet'.
Co do wykształcenia, nie będę sie wypowiadał, nic o nim nie wiem, co do przejadaczy diet.....p.w.
Tedi pisze:Zupełnie nie rozumiem Państwa oburzenia w sprawie rzekomego porozumienia w radzie pomiędzy Paniami Schwarz i Rybakiewicz
Proponowałbym wziąc udział w wyborach do Sejmu RP, ma Pan mój głos, co do rady, może jestem idealistą, ale z uporem mianiaka powtarzam, potrzebna jest spójna praca, bez podziałów i partykularyzmów, inaczej za 4 lata kolejne osoby zaliczymy do "przejadaczy diet"
Chociaż w przynajmiej jednym przypadku wola wyborców była dla mnie odrobine dziwna, to jednak szanuję ja i czekam z opiniami na konkretne działania nowej rady.
andrzej1963

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2010-11-27, 12:00

Tedi pisze:Zupełnie nie rozumiem Państwa oburzenia w sprawie rzekomego porozumienia w radzie pomiędzy Paniami Schwarz i Rybakiewicz. Piszę rzekomego - bo ja nic o nim nie wiem. Ale nawet jeśli do niego doszło, to co z tego. Pisałem wcześniej, że wójt w radzie musi mieć większość dla sprawnego rządzenia i zakładając, że Pani Schwarz wygra, będzie miała dzięki takiemu porozumieniu 8 głosów na 15, czyli większość.

Jeśli wygra Pani Wesołowska-Kośmider, która ma 2 radnych, też będzie musiała się z kimś porozumieć, żeby mieć większość w radzie i zdobyć przynajmniej 6 głosów dodatkowo. Jestem prawie pewien, że również prowadzi jakieś rozmowy z radnymi, którzy mogą ją wesprzeć w radzie w razie jej wygranej, tylko nikt jakoś o tym nie napisał (od razu zaznaczę, że są to moje przypuszczenie, nic na ten temat nie wiem, ale ja bym tak na jej miejscu zrobił).

Wydaje mi się, że ewentualna koalicja między paniami Schwarz i Rybakiewicz nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, a dla gminy może być korzystna, biorąc pod uwagę dużą liczbę radnych PO w radzie powiatu.

Zresztą - zaryzykowałbym stwierdzenie, że równie prawdopodobne jest, że po rozstrzygnięciu wyborów obie panie (Schwarz i Wesołowska-Kośmider) mogą podzielić między siebie stanowiska wójta i zastępcy wójta. Wszak 6+2 radnych daje 8, a 2-ka wcale nie musi być z PO...
Patrząc tylko pod kontem korzyści politycznych zapewne masz rację. Oprócz polityki dla niektórych liczy sie róniez styl jej uprawiania. Styl na zasadzie"po trupach do celu" jest nie do przyjęcia. Śwaidczy o obu Paniach. Zauważ,ze w trakcie kampanii Klub Przyajciół KOłbaskowa na forum oraz w Pulsie Przecławia obwołał Pania Rybakiewicz:choragiewka polityczmą, wytknął niejasną przeszłość, straszył realizowaniem jedynie intersów partyjnych oraz całościową wymianą kadry urzędniczej na ludzi z partii
Po w Postaci głosów na forum i Głosu Kołbaskowoa-wytykał Pani Schwarz naciaganie danych-niejasne kwoty dotyczące pozyskiwania funduszy, brak faktycznie zrealizownaych przez nią programów, niefachowośc, brak etyki-wszak zbratła się wójtem nieskuteczność, brak wiedzy
A teraz mamy przyjąc do wiadomości,ze co....????? I jak Panie -mając takie zarzuty wobec siebie będą wspólpracować? Pani Schwarz zacznie realizować cele polityczne a Pani Rybakiewicz nie będzie przeszkadzał brak fachowej wiedzy? Nawet przy zachowanej większości trudno sobie wyobrazić skuteczną wspólpracę. Chyba,ze założómy że któraś któąs prędzej czy później "przegna" ze stanowiska. Nie zdziwię sięze nastąpi to w 3 roku kadencji.
W trakcie kampanii jedynym zarzutem wobec Pani Kośmider były i są jej powiązania ze straym układem.Problem w tym,ze Pani Kośmider nikomu nic nie wytykała-ani przeszłości, ani braku skuteczności.Owszem zgarożenie stagnacji duże, ale w obliczu układu Schwarz-Rybakiewicz wolę dać mandat zaufania Pani KOśmider. Duet Schwarz-Rybakiewicz mojego poparcia nie zyska.. Matematyczna większośc nie stanowi o merytorycznej zgodzie. Róznice zbyt jaskrawe i zbyt jasno artykułowane przez obie strony by mogły nagle ulec zatarciu. Może na obecną chwilę porozumienie daje szansę obu Paniom na sprawowanie władzy ale przyszłościowo nie wróży nic dobrego. LIczę na to,ze owo porozumienie okaże się zwykłą plotką i nie rozczaruję sie ponownie.
Nawiasem II tura w postaci Schwarz-Kośmider to moj głos na Pania KOsmider.
Moje rozczarowanie budzi Postawa Pani Rybakiewicz, bo to,ze Pani Schwarz najpiewr krytykuje i obrzuca błotem co potem nie stanowi to dla niej przeszkody w udawaniu,ze wspópracuje-nie dziwi. Dziwi postawa Pani Rybakiewicz. Chyba,ze działa jedynie dla dobra Polski i nawet z wrogiem śmiertelnym będzie współpracowac byle w Kołbaskowie działo sie dobrze. Ciekawe co na to współpracownicy Pani Schwarz -przeciez Partia to ZŁO.

Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Post autor: Tomek » 2010-11-27, 17:18

Układy Układy Układy. A na kogo głosować? Ciekaw jestem kogo poprze moja kandydatka na wójta Pani D.Krzywicka. A może wy wiecie kogo obecnie ona popiera.
Tomek

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-27, 19:12

andrzej1963 pisze:O ile jestem w stanie zgodzić sie co do zastoju gospodarczego gminy, o tyle wiem, i to z autopsji, że działania Gopsu w zakresie aktywizacji zawodowej oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu są prężne. Wszystkie srodki mozliwe do przeznaczenia na aktywizację zawodową są wykorzystywane na bieżąco.
Proszę przesledzić , jakie problemy miało z rekrutacja pracowników Auchan, ile osób zostało zatrudnionych i ile osób pracuje tam do dzisiaj.Proszę popytać, jakie problemy z rekrutacja pracowników maja firmy ogrodnicze po byłym KPGO, lub chociażby pozostałe firmy funkcjonujace na terenie gminy. Na spotkanie rekrutacyjne, na 30 zaproszonych osób przyszły dwie........i to po pieczątkę, że nie jestem w stanie ich zatrudnić.
Środki na aktywizację zawodową wykorzystywane są na bieżąco.. ale efektów nie widać. To tak jakby wysłał do sklepu żonę po zakup żywności, a wróciła z perfumami. Środki wykorzystała..
Auchan sam sobie winien- warunki jakie oferował, i zła sława o mobbingu w pracy na pewno swoje zrobiły. Po za tym nie wiem czy np. policki PUP przeszkolił np kasjerów z naszego rejonu, czy też personel wyższego i niższego szczebla. Organizuje się takie szkolenia na podstawie porozumienia z inwestorami- pracodawcami.
Ludzi trzeba również godnie za ciężką pracę wynagradzać - nie tylko finansowo -to wtedy nie będą przychodzili po pieczątki, wręcz przeciwnie, będą pracować chętnie i identyfikować się z firmą.
Działalność ogrodnicza po byłym KPGO.. praca ciężka, zmianowa, w trudnych warunkach, za najniższą krajową, lub akord o normach wyśrubowanych tak, że nikt ich nie wyrabia, na dodatek sezonowa- w tym czasie można pojechać do Holandii i za to samo, przy większej mechanizacji zarobić dużo więcej.
Ale znam kilka osób, a wśród nich dziewczynę z wyższym wykształceniem, która tam pracowała.. długo nie wytrzymała. Ludzie chcą pracować- ale jeżeli zarobki oferowane za ciężką pracę są minimalnie wyższe od sumy zasiłków?? I to minimalnie pochłonie dojazd? To rzeczywiście lepiej w domu siedzieć, dzieci dopilnować, jakąś fuchą złapać , zasiłek i jakoś się kręci.
Miej serce i patrz w serce..

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-11-27, 19:27

.....a to za niska płaca, a to za drogi dojazd, a to mobing, a to za cięzka praca....powody możemy wymieniać w nieskonczoność... Prawda jest taka, że w gminie Kołbaskowo nie ma problemu bezrobocia...większość ludzi pracuje na czarno i jednoczesnie pobiera zasiłki....stą pózniej historie z przychodzeniem po pieczątki. Jest problem wykluczenia społecznego, ale to jest problem prawie wszystkich gmin popegeerowskich....i jest to problem społeczny, socjologiczny. Nie potępiam ludzi, którzy pracując na czarno pobierają zasiłki, radzą sobie jak potrafią.....tłumaczę tylko zjawisko. Swego czasu podziwiwałem Pani wiedzę na temat gruntów oraz możliwosci ich zbudowy, i w tej sfere proponowałbym pozostać.......nie ma nic gorszego niż sytuacja, w której wszyscy na wszystkim się znają.
andrzej1963

ODPOWIEDZ