dożynki 2006

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

dożynki 2006

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-08-21, 20:43

Moi drodzy Dożynki Gminne tuż tuż bo juz 3.09.!Czy ktoś z Was majes jakieś fajne pomysly na ich urozmaicenie?Czy ktoś posiada kontakt do organizatorow imprezki-gdzie można by te pomysly przekazac?W Gazetce Gminnej ukazala sie tylko drobna notka,na mszy w kościolach wzmianka i koniec info,strona internetowa gminy zatrzymala aktualizację na dacie festynu w Barnislawiu(bardzo nam miło),ale od tego wydarzenia minely juz prawie 3 tygodnie.
Barnislaw ma konkrety np na prowadzenie impry,naglosnienie,muzyke itp.,prawdopodobnie za dużo mniejsza kase niż w zeszlym roku i przy wspóludziale mieszkaćcow Gminy ?!!!Tylko komu te info przekazac.... :-?

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-08-22, 15:39

Jutro sesja. Postaram się dowiedzieć więcej.
Dożynki Gminne organizowane są przez Urząd Gminy / Wójta Gminy. Z tego co wiem, to mają odbyć się na terenie byłej jednostki wojskowej w Kołbaskowie dnia 3 września. Do tej pory nikt się do nas (Fenixa czy Klubu Radnych) nie zwrócił z żadną informacją... Rok tem jak pytałem się czy mogą na Dożynkach zaśpiewać "Taćczące Duszki" to otrzymałem informację, że to bardzo duży problem bo jest wszystko zajęte. I poszło fuuulll kasy na konferansjera, scenę czy namiot dla VIPów. A teren przy kościele dalej straszy i gdyby nie jednostka to znowu dożynki odbyłyby się na osikanym przystanku.

p.s.

Chyba większym problemem jest delegować kogoś z ramienia U.G. aby skordynował np. Barninutki, Taćczące Duszki, Fenixa, LZS, Rady Sołeckie niż zapłacić kilkanaście tysięcy i mięć święty spokój...Dożynki zrobi ktoś profesjonalnie. A Ci co mogą wystąpić, będą się przyglądać.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-08-22, 18:43

znaczy sie mamy za duzo kasy w Gminie...

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-08-23, 19:13

Podobno umowa na prowadzenie naglosnienia i oprawe muzyczna juz podpisana przez niejaka p.Sawicka z Gminy wiec chyba i w tym roku nikt z lokalnego rynku nie zostal wziety pod uwage a szkoda,zawsze myslal ze trzeba wspierac "swojaków".Przykro,że nie zdążyliśmy -tylko jak tu zdazyc skoro nawet na gminnej stronce jeszcze tych info nie bylo?????????

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-09-01, 16:19

ze strony gminnej:

DOżYNKI GMINNE 2006

Rozpoczęcie: 03.09.2006, godz. 12.00

Msza Óąwięta w Kościele p.w. Óąwiętej Trójcy w Kołbaskowie


Przewiduje się konkurs tradycyjnych wiećców dożynkowych, zabawę dla dzieci i dorosłych, stoiska gastronomiczne.

W tym roku Dożynki odbędą się na terenie byłej jednostki wojskowej w Kołbaskowie.

Serdecznie zapraszają wszystkich mieszkaćców: Ksiądz Proboszcz i Wójt Gminy

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-09-02, 21:25

W sumie termin Dożynek Gminnych nie jest chyba zbyt udany.

Kilkaset hektarów zboża na terenie gminy nie jest jeszcze zebrane.

Rolnicy nie bardzo mają co świętować.

Z tego co mi wiadomo, Dożynek nie robi się jak na polach stoi zboże...

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3894058

Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-09-04, 07:50

...i po dożynkach.Wiecie co,właściciwie szkoda pisania na temat dożynek,juz w zeszłym roku pozostawiały wiele do zyczenia,ale tegoroczne przeszły moje najśmielsze oczekiwania.

Oprócz wspaniałych wiećców to reszta nie nadaje się do opisania,bo szkoda czasu.
Pomijam pogodę-nie wiem,może organizatorów takowych imprez trzeba zawieżć gdzieś np. do Wegorzyna czy Marianowa ,że by zobaczyli jak wyglądaja dożynki w tym kraju,albo nie wiem lektur im jakiś ,czasopism czy folderów podrzucic, żeby się dokształcili.
To najważniejsze święto rolników wyglądało na jakąś groteskę.

Szkoda jakiejkolwiek kasy (czy ktoś wie ile to przedsięwzięcie nas kosztowało?) na organizowanie imprez tylko po to żeby zaliczyć ich przeprowadzenie ,bo odnosze wrażenie ,że w tym przypadku tylko taka idea przyświecała organizatorom.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-09-06, 15:15

Zdjecia wiećców dożynkowych:

http://www.razemdlagminy.pl/files/galer ... index.html

dzięki uprzejmości Gosi Klebaćskiej vel. zlota

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-09-07, 15:04

zastanawiam się skąd wynika mała aktywność na forum-ten temat w miarę "hot"powinien wzbudzić emocje,dyskusję ,podział zdać itp.wszak na dozynkach osób było wiele-a dyskutują 2.Jedynym forum ,które ma nieco większą popularność to SPORT.
Czy to brak dostępu do netu ,czy brak zainteresowania poruszanymi tu sprawami,czy zobojętnienie ,a może brak czasu -jak myslicie?

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-09-07, 15:08

Moim zdaniem FORUM i komunikacja w taki sposób jest to kolejny stopieć wtajemniczenia. Internet dopiero zagląda do Kołbaskowa i okoilc. Myślę, że powoli będzie przybywać forumowiczów. Zastanawiam się też nad jakimś ciekawym konkursikiem aby bardzie spopularyzować ten sposób kontaktu.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-09-07, 15:49

konkurs -fajna sprawa ,ale to nie będzie łatwe -spopularyzować cos do czego jest bardzo ograniczony dostep(w Barnisławiu 6 komp. z tego chyba 3 z dostepem do internetu).Czy działa w gminie jakas kafejka internetowa,sala informatyczna ogólnodostepna w szkołach itp.?I co z tematem neta w Barnisławiu?-może ktosik coś wie?
Proponuję przenieść ten wątek jako osobny temat-bo uciekliśmy od tematu dożynek nieco. :-)

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2006-10-22, 10:44

Małgorzata Klebaćska pisze:bardzo ograniczony dostep(w Barnisławiu 6 komp. z tego chyba 3 z dostepem do internetu)
???

Sądzę , że więcej .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-10-23, 09:48

może niewiele więcej nie robiłam inwentaryzacji,proponuję spacer po Barnisławiu od strony bloków i rozmowe z mieszkaćcami,dla wielu jedynie sale informatyczne np. w świetlicach są jedynym rozwiazaniem.
Osoby,które maja na tyle dobry sprzęt,że internet nie jest dla niego problemem dawno internet mają, z całą pewnościa zawsze skorzystaja z nowszej,taćszej i lepszej oferty,ale miałam na myśli inna grupę ludzi.

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2006-10-23, 10:00

Małgorzata Klebaćska pisze:Osoby,które maja na tyle dobry sprzęt,że internet nie jest dla niego problemem
Pewnie się nie znam , ale według mnie, nie trzeba dobrego sprzętu do internetu.:-)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-10-23, 10:32

z tamtej strony większość nie ma żadnego.

ODPOWIEDZ