Razem Dla Gminy

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2006-11-07, 13:40

Zbigniew_Komisarczyk pisze:
re123 pisze:Chylę czoła przed tą wypowiedzią i popieram ją.
Zrobiło mi się przykro ale szanuję wypowiedź.
Mimo możliwości moderowania forum nie usunę jej, choć miejscami mnie obraża.
Przepraszam, ale nie rozumiem, czy obraża Pana to, że zgadzam się z wypowiedzią mojego przedmówcy, czy też to, że chylę czoła??? Chyba , że pomylił Pan osoby - to wyjaśniałoby wiele.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-11-07, 13:40

no tak jak należałoby się spodziewać ,coraz większa adrenalina przedwyborcza,tak już niestety chyba bedzie do samych wyborów.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-07, 14:05

re123 pisze:Przepraszam, ale nie rozumiem, czy obraża Pana to, że zgadzam się z wypowiedzią mojego przedmówcy, czy też to, że chylę czoła??? Chyba , że pomylił Pan osoby - to wyjaśniałoby wiele.
Sądziłem, że to oczywiste. Chodziło wyłącznie o wypowiedź "oiry".



p.s.
poprawiłem autora cytatu

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2006-11-07, 14:28

Zbigniew_Komisarczyk pisze:
re123 pisze:Przepraszam, ale nie rozumiem, czy obraża Pana to, że zgadzam się z wypowiedzią mojego przedmówcy, czy też to, że chylę czoła??? Chyba , że pomylił Pan osoby - to wyjaśniałoby wiele.
Sądziłem, że to oczywiste. Chodziło wyłącznie o wypowiedź "oiry".



p.s.
poprawiłem autora cytatu
Dziękuję za sprostowanie. Jak widać z powyższego przykładu, komunikacja niewerbalna musi być mocno precyzowana. W innych przypadkach może dojść do ... jak mniemam ... niezamierzonych nieporozumieć.
Pozdrawiam

oiraa
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-03, 15:20

Post autor: oiraa » 2006-11-07, 16:10

Panie Zbyszku,
mówiąc kolokwialnie strzela Pan sobie samobóje!
Pana reakcja dowodzi tylko mojej wcześniejszej tezy,żeś Pan jeszcze do roli Wójta nie dojrzał.Tu się nie ma co obrażać.Gdyby obecny Wójt obrażał się za każde słowo krytyki pod swoim adresem, pozostać by musiał obrażony do koćca świata!/ żeby była jasność-obecnego Wójta szanuję ,ale głosować na niego nie będę/
Bez komentarza pozostawię odsyłanie mnie do Kopalićskiego/kolejny dowód arogancji z Pana strony!/
Szanuję Pana za Feniks i zaangażowanie w pracę z młodzieżą , ale dalej twierdzę ,że wielu rzeczy musi się Pan jeszcze w życiu nauczyć albo oduczyć,jeśli ma Pan zapędy
do władania Gminą.
Zna Pan osoby wartościowe i zaangażowane w rozwój gminy-proszę o nich opowiedzieć
też chcę wiedzieć kto to i kto to są tajemniczy ONI, ci,którzy pilnują swoich partykularnych interesów?

Co się tyczy mojego kundelka ,nie musi się Pan czuć obrażony-to bardzo mądry i miły piesek.
Proszę mi wybaczyć ,że nie wdaję się z Panem w rozległe polemiki, ale mam bardzo niewiele czasu na przesiadywanie przy komputerze.
Może kiedyś ...
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2006-11-07, 16:37

Pozwolę sobie włączyć się do tej wymiany zdać.
Mam kilka uwag do P. Zbyszka Komisarczyka:
Po pierwsze-mój przedmówca istotnie ma rację, że nie ma się na co obrażać, choć porównanie z kundelkiem jest oczywiście niestosowne.
Po drugie-ludzi rozumnych i wykształconych nie przekona do siebie w 2 tygodnie kampanii wyborczej ani Pan ani inni kandydaci, bo ja oceniam Pana i klub "Razem..." przez pryzmat całej kadencji w radzie i Waszej aktywności społecznej i roli informacyjnej dla mieszkaćców (inni podczas kampanii promowali się aktywniej).
Po trzecie-ja również szanuję Pana żukowskiego, ale nie zamierzam na niego głosować, ponieważ moim zdaniem "z tej mąki już chleba nie będzie".
Jednym słowem klub "Razem dla Gminy" przekonał mnie swoimi działaniami do tego aby na was zagłosować. Nie oznacza to, że wszystko jest super, ale myślę, że szansę powinni dostać ludzie młodzi. Mój głos ma Pan zapewniony, jest to głos uznania dla działać całego klubu radnych "Razem..." i osób z nimi współpracujących.

biedroniec
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-07, 16:51
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: biedroniec » 2006-11-07, 17:18

czy ta dyskusja ma na celu tylko wzajemnie sobie nawciskać?Wiecej szacunku do osób i sprawy.Zbyszek przywoluje argumenty i wg mojej oceny jest ok ,jako jedyny kandydat na wojta w ogole odbiera i odpiera ewentualne uwagi czy wrecz ataki-i mysle ze to najwazniejsze ,ze jakby nie bylo to pop prostu jest w zasiegu -wtedy gdy reszta jest nieuchwytna

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-07, 22:29

Dziękuję za docenienie.

Mam nadzieję, że już wkrótce będzie działo się jeszcze więcej.
Nie tylko ze strony samorządowej ale i sportowej. Przecież już wkrótce trzeba przeprowadzić Halową Ligę Piłki Nożnej w Przecławiu i Ligę Piłki Siatkowej.

Z użytkownikiem "oiraa" nie będę polemizował skoro nie ma na to czasu. Znajduje go tylko aby "pokrzyczeć".
Sądzę, że tym użytkownikiem jest albo kandydatka na wójta albo bardzo gorący jej zwolennik.
Szkoda, że jednak nie ma odwagi przedstawić się nam. Byłoby łatwiej się porozumiewać.
Ja nie boję się nikogo. No może trochę Pana od matmy... ale to były dawne dzieje :-)

oiraa
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-03, 15:20

Post autor: oiraa » 2006-11-08, 21:48

Witam wszystkich :lol:

Panie Zbyszku,
a ja się nie boję braci Rojek....Zeby nie było ,że pokrzykuję-teraz będę SZEPTAÓŚ .
Po cichutku szepnę więc Panu do uszka:nie było i nie jest moją intencją awanturować się.Nie mam tego zwyczaju,wypowiadam tylko swoją opinię na tematy ,które mnie interesują/tym razem po cichutku/.Mam nadzieję,że nie jest to jeszcze zabronione!
Dlaczego jest tak,że jakiekolwiek słowo krytyki przyjmuje Pan robiąc przysłowiowego
"focha", a nie odpowiedział mi Pan np. na wcześniej zadane pytanie o to,kim są ci tajemniczy ONI?
Czekam niecierpliwie
Pozdrawiam....szeptem

Awatar użytkownika
Junak44
Posty: 19
Rejestracja: 2006-09-16, 18:36
Lokalizacja: Gm. Kołbaskowo

Post autor: Junak44 » 2006-11-08, 21:52

jakiekolwiek słowo krytyki przyjmuje Pan robiąc przysłowiowego
"focha"
Ja myślę, że ten tzw. foch jest spowodowany porównaniem do psa, które jest zniewagą, a nie krytyką.
Obrazek

Obrazek

Czołem Wielkiej Polsce!

oiraa
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-03, 15:20

Post autor: oiraa » 2006-11-08, 22:16

No i "pieska"sprawa się zrobiła!!!
Miałem nadzieję,że nie będziemy małostkowi,ale nie da się jak widać.
Przeradza nam się więc dyskusja o samorządności w spór o charakterze semantycznym
Napisane było cyt:
"Kojarzy mi się to ,co Pan robisz i teraz i wcześniej
z zachowaniem mojego kundelka-jazgocze od rana do wieczora na wszystkich wkoło-tylko po co?"
Proszę wskazać,w którym miejscu poczyniłem porównanie Pana Komisarczyka z moim poczciwym zresztą pieskiem???
Niebawem sam zacznę wyć jak pies, ale z rozpaczy-bo co to wszystko jest?
Miało być poważnie ,a zrobił się kabaret!
Coście się tej psiny przyczepili-to kolejny dowód ,co tak naprawdę się liczy!!!
Czepiać się słów, obrażać, dąsać,węszyć :ktoś ty, z kim,przeciw komu?-skąd my to wszystko znamy???
To tak ma być??????????????????????????????????????????????????????????????????

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-09, 10:35

Mój anonimowy "przyjacielu", uprzejmie Cię informuję, że nie żywię urazy.
Działalność samorządowa, życie prywatne i zawodowe zahartowało mnie już dawno.

Widzę, że bardzo zaciekawił Cię mój pogląd odnośnie celów.

cyt.:

"Jest jeden warunek - wspólny cel.
Jak można dogadać się z osobami, których celem nie jest rozwój gminy tylko jakiś inny cel własny."

Proszę powiedz mi bo pewnie jesteś bardziej zorientowany/a dlaczego?

1. Óąmietnisko w Smolęcinie funkcjonuje jeszcze, mimo tego że miało być zamknięte 4 lata temu (Przywiezione zostały tam śmieci z całego województwa. A do tego gmina nic z tego nie ma. Koszty budowy śmietniska to z tego co pamiętam ok. 2,7 mln zł)

2. Jest ujęte w studium kilkaset hektarów pod budownictwo mieszkaniowe m.in. okolice Stobna mimo, że nikt tego nie chciał...

3. W ciągu 4 lat nie udało się ogłosić przetargu na operatora sieci wodociągowej na terenie gminy.

4. Zostało wydzierżawione (wieczysta dzierżawa) ok. 80 hektarów przy autostradzie "golcom" ze stowarzyszenia, którzy nie są w stanie płacić 600 zł czynszu miesięcznie.

5. Został zabrany mandat z okręgu Kołbaskowa i Moczył, a Ustowo podpięto pod Przecław. W celu zwiększenia ilości mandatów na tzw. starym Przecławiu.

6. itd.

Czy inicjatorzy tych działać mają na celu rozwój gminy?

Na stronie urzędu gminy dostępne są protokoły z sesji Rady Gminy, można sobie poczytać dowiedzieć się więcej. Co jak, kto taki a kto siaki.
Zachęcam do lektury.

ODPOWIEDZ