Koniunkturalny kandydat?

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Gość

Post autor: Gość » 2006-11-02, 17:34

Nie wiem dlaczego wszyscy piszą Wójt ma zrobić to czy tamto- Wojt może pomóc , ale wszystko zależy od inicjatywy , chęci współpracy i zaangażowania w to co chce się zrobić .Dlaczego Wójt ma robić , momy też radnych, sołtysów i siebie. Najpierw ocećmy co sami chcieliśmy zrobić i zrobiliśmy, a póżniej osądzajmy innych.Takie są właśnie nasze poglądy ktoś ma nam robić , a sami czekajmy aż kasza manna z nieba poleci.

oira

dario

Post autor: oira » 2006-11-02, 19:12

Wójt jest OK,jedyny jego grzech,to grzech zaniechania!Czego zaniechał? Nie pogonił w czas od siebie SATELITÃŚśW-"wiecznych,przerośniętych bardzo,działaczy młodzieżowych",którzy od lat doją krówkę pt"budżet gminy".On sam jest w porządku-nie sam wójt rządzi gminą-rządzi RADA GMINY!

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2006-11-02, 19:46

oira pisze:nie sam wójt rządzi gminą-rządzi RADA GMINY!
Słuszna uwaga, biorąc pod uwagę skład rady, to niewiele da się zrobić gdy nie ma współpracy.
Na plus można zaliczyć w tej kadencji znaczny rozwój linii 81. Naprawdę w tej materii dużo zrobiono i tutaj zdecydowanie nie zgadzam się z tymi, którzy narzekają, bo znam kwoty i zasady rozliczeć pomiędzy ZDiTM a UG Kołbaskowo i nie są to małe kwoty. Zajmowałem się tą problematyką w mojej pracy magisterskiej. Podobnie jest z PKS, z którym trzeba prowadzić codzienną walkę a i tak nic do nich nie dociera.
Podsumowując-to jednak zarząd z wójtem na czele ma największy wpływ na pracę urzędu, a co do rady, to pewna jej część popierająca wójta mogła lepiej współdziałać ze wszystkimi, którym na rozwoju gminy zależy. Proszę więc nie traktować rady jako organu, który był przeszkodą w dobrym zarządzaniu gminą.

arkadiusz lipsk
Posty: 44
Rejestracja: 2006-06-12, 18:01
Lokalizacja: Kurów

Post autor: arkadiusz lipsk » 2006-11-04, 00:29

Jestem strasznie zaciekawiony?

Czemu osoby popierające obecnego Wójta, albo krytycznie nastawione do " RAZEM DLA GMINY", nie przedstawiają sie z Imienia i Nazwiska (to jakis wstyd czy jak?), brak cywilnej odwagi - czy tajemniczy nick powoduje wzrost odwagi przy pisaniu postów???

Arek

oiraa
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-03, 15:20

Post autor: oiraa » 2006-11-05, 23:46

Szanujmy się!Jeśli nie mam zamiaru się przedstawiać to nie muszę-to nie real!,a jeśli akurat na tym forum obowiązują inne zasady to proszę mnie uświadomić...
Może jeszcze lampą po oczach dostanę, tylko dlatego ,że nie wyznaję "jedynej,słusznej sprawy"

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-11-06, 12:24

KAZDY MA PRAWO WYPOWIEDZIEC SIE NA TYM FORUM ZGODNIE Z WłASNYMI SÓŚžDAMI I PRZEKONANIAMI-PO TO ONO JEST...I DOBRZE.

INNE FORA NA STRONACH NP.URZEDU GMINY NIE MAJÓŚž TEJ ADRENALINKI DYSKUSYJNEJ-TAM POSTY "NIEWYGODNE CZY KłOPOTLIWE"W TREÓąCI , SÓŚž PO PROSTU USUWANE BEZ WZGLÓËśDU CZY FORUMOWICZEM JEST ANONIMOWY NICK CZY OSOBA ZNANA Z IMIENIA I NAZWISKA.

NASZE FORUM "żYJE" ,ZAUWAżA PROBLEMY,DOSTRZEGA RÃŚśżNICE,WYMIENIA POGLÓŚžDY,BUDZI INICJATYWÓËś,JEST TOLERANCYJNE,OTWARTE , SKłANIA DO MYÓąLENIA I SKUTECZNEGO DZIAłANIA-TAK JAK LUDZIE,KTÃŚśRZY JE STWORZYLI.

MYSLÓËś OIRO ,żE NIA MA POTRZEBY,żEBYÓą NAM SIÓËś PRZEDSTAWIAł/łA JEÓąLI NIE CHCESZ. :-)

oiraa
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-03, 15:20

Post autor: oiraa » 2006-11-06, 13:08

Miło mi i dziękuję :lol:

smyk
Posty: 8
Rejestracja: 2006-09-04, 09:24

Post autor: smyk » 2006-11-07, 17:57

Albo ktoś tu jest naiwny albo wypowiada się nie znając tematu. Oczywiście, że to nikt inny jak wójt odpowiada za to jak rozwija się gmina. Rada po tym, jak w 2002 r. zwiększono kompetencje wójtom, burmistrzom i prezydentom, ma o wiele skromniejszy zasięg oddziaływania na kierunki rozwoju gminy. To nikt inny jak wójt przedkłada budżet a radni z mniejsza lub większa skuteczności wnioskują o poprawki do budżetu. Nie ma juz zarządu, nie ma możliwości odwołania wójta przez radę (to akurat jest dobre), tym samym wójt nie jest juz zakładnikiem radnych, jak to dawniej bywało i ma szerokie pole do popisu. Dlatego trzeba od wójta wymagać jak najwięcej i rozliczać go skrupulatnie z działalności. I dobry wójt powinien się obronić swoimi dokonaniami. Radnych także należy rozliczać z ich aktywności, pomysłowości i konsekwencji w działaniu. Jak mówi Biblia "po owocach ich poznacie", zatem czas na ekspozycję owoców swojej pracy, czas pokazacać wyborcom i powiedzieć im o swoich dokonaniach. O owocach radnych z Razem dla Gminy wiadomo nie od dziś. Reszta milczy jak zaklęta.....
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

biedroniec
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-07, 16:51
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: biedroniec » 2006-11-07, 18:19

tak tak pochwalcie sie -pozwoli nam to tez lepiej Was poznac i ocenic ,takze kandydaci,bo z ulotek to niewiele mozna wywnioskowac-z przyczyn formalnych sa krotkie .Czekamy na odwaznych.

leon
Posty: 49
Rejestracja: 2006-06-12, 07:17
Lokalizacja: Pargowo

Post autor: leon » 2006-11-08, 10:35

MP pisze:U nas jeżeli była inicjatywa w zrobieniu czegoś ciekawego , a organizowaliśmy poza dużymi imprezami wiele małych dla dzieci i młodzieży o których się nie wspomina

leon
Posty: 49
Rejestracja: 2006-06-12, 07:17
Lokalizacja: Pargowo

Post autor: leon » 2006-11-08, 10:37

niewiem comiała przez tona myśli pani Piekarz

ODPOWIEDZ