przedwyborcze podchody!

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

przedwyborcze podchody!

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-10-16, 11:09

Nie wiem jak w Waszych okręgach,ale u mnie to przypomina grę :"Co mi zrobisz jak mnie złąpiesz?"
Wczoraj powiesililismy plakaty-ok.25 sztuk -a dziś już ich nie ma i nie ma śladu po nich-a myślałam,że nic w przyrodzie nie ginie?!
a u Was jak tam?

Awatar użytkownika
Junak44
Posty: 19
Rejestracja: 2006-09-16, 18:36
Lokalizacja: Gm. Kołbaskowo

Post autor: Junak44 » 2006-10-16, 18:05

Na plakaty są sposoby. Czytałem na onecie, że niemieccy neonaziści smarowali plakaty klejem, do którego wcześniej dodali potłuczone żarówki. Jak ktoś próbował takie plakaty zerwać, to kaleczył sobie ręce ;)
Obrazek

Obrazek

Czołem Wielkiej Polsce!

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-10-17, 07:39

:-) no to zbierajcie dla mnie te żarówki

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-17, 21:04

"i nie ma śladu po nich"


Przykre

Tym bardziej, że mamy zasadę nikogo nie zaklejać ani nie zrywać plakatów.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-10-18, 08:06

szkoda,że inni takich zasad nie stosują-wczoraj powiesiłam kolejną porcję plakatów-dziś rano efekt jak wyżej,nastepne plakaty (juz ostatnie)powieszę niedzielnym świtem i mam nadzieję,że przetrwaja przynajmniej przez cały dzieć-z doświadczenia wynika,że "znikają" w nocy. :->

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-18, 20:16

Ouups!
Zdarzyła się nam wpadka, młodzi działacze wspierający Razem Dla Gminy za bardzo się rozpędzili i zakleili część plakatów NOWYCH POLIC.
Poleciłem usunąć nasze plakaty.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-10-19, 17:50

A GDZIE TO UUUPS BYłO?

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-20, 12:45

W Twoim okręgu.

mbachanowicz

Post autor: mbachanowicz » 2006-10-20, 22:07

Z własnego doświadczenia wiem ,że plakaty najlepiej jest przylepiać w miejscach ciężko dostępnych ale widocznych- przykład , powiesiłem plakat na słupie za plotem :)

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2006-10-21, 22:37

Małgorzata Klebaćska pisze:A GDZIE TO UUUPS BYłO?
Ciekawostka przyrodnicza. W Barnisławiu wiszą na drzewach (lipy vis a vis strażnicy) przy kościele plakaty "Razem dla gminy" a spod nich wystają strzępki pomaraćczowych plakatów "Nowych Polic". Nie jestem ani za jednymi ani za drugimi, ale według mnie to mocno nie fair. W takim wypadku należy zastanowić się nad uciwością i praworządnością przyszłych radnych , nieprawdaż?
Pozdrawiam

Gość

Post autor: Gość » 2006-10-22, 08:40

Ja tam będe głosował na Razem dla Gminy bez względu na to, czy będą wisieć ich plakaty czy nie.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-22, 09:04

re123 pisze:W Barnisławiu wiszą na drzewach (lipy vis a vis strażnicy) przy kościele plakaty "Razem dla gminy" a spod nich wystają strzępki pomaraćczowych plakatów "Nowych Polic".
Nie chcę nikogo bronić, ale często widzę plakaty Nowych Polic, które z racji tego, że wiszą od miesiąca same uciekają z drzew, zostawiając strzępy.

re123 pisze:W takim wypadku należy zastanowić się nad uciwością i praworządnością przyszłych radnych , nieprawdaż?
Moim zdaniem pozostaje niesmak. Nawet jak to nie radni czy kandydaci na radnych powiesieli te plakaty.

Wyciąganie wniosków dotyczących praworządności jest chyba mocno przesadzone.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-22, 09:12

re123 pisze:Nie jestem ani za jednymi ani za drugimi,
Nowe Police nie wystawiają kandydatów na radnych gminnych w Kołbaskowie, tylko walczą o powiat i burmistrza Polic.


Razem Dla Gminy nie wystawia kandydatów do powiatu tylko do gminy.

Komu kibicujesz re123?


Mogę się domyślać.

Re123 znam wiele osób wartościowych osób, które startują z różnych list komitetów konkurencyjnych. Na pewno wiele by mogły osiągnąć jakby miały warunki...

Największy problemem gminy są tzw. zwolennicy starego porządku ( 0 aktywności, ceniący święty spokój). Na te wybory zaangażowali ciekawe osoby, ale co z tego, jak nawet im się uda to ich para pójdzie w gwizdek...

Ponadto daje się zauważyć "ucieczkę" osób np. do powiatu. Z uwagi na małe szanse uzyskania mandatu w tegorocznych wyborach.

Gość

Post autor: Gość » 2006-10-22, 10:27

Zbigniew_Komisarczyk pisze:
re123 pisze:W Barnisławiu wiszą na drzewach (lipy vis a vis strażnicy) przy kościele plakaty "Razem dla gminy" a spod nich wystają strzępki pomaraćczowych plakatów "Nowych Polic".
Nie chcę nikogo bronić, ale często widzę plakaty Nowych Polic, które z racji tego, że wiszą od miesiąca same uciekają z drzew, zostawiając strzępy.

re123 pisze:W takim wypadku należy zastanowić się nad uciwością i praworządnością przyszłych radnych , nieprawdaż?
Moim zdaniem pozostaje niesmak. Nawet jak to nie radni czy kandydaci na radnych powiesieli te plakaty.

Wyciąganie wniosków dotyczących praworządności jest chyba mocno przesadzone.
Według mnie:

1. Co innego, jeśli wiatr zrywa plakat (co nawet dziecko rozpozna), a co innego gdy robią to nierozumni ludzie, działając na szkodę samej gminy (oraz na szkodę klubu czy komitetu) a w imię źle pojętej solidarności z komitetem.
2. "Niesmak" - to według mnie zbyt łagodne określenie. Ja nazywam rzeczy po imieniu i nazywam to nieuczciwością wobec grupy, w tym wypadku, Nowe Police. Wierzę , że to jest tylko incydent To ,że jedni startują do powiatu a inni do gminy, nie ma znaczenia, bo patrzę na sprawę z większej perspektywy i na pewno tak też patrzyłaby Okręgowa Komisja Wyborcza. Inna sprawa , że takie sytuacje mają na pewno miejsce również w innych gminach i powiatach. Dlatego jestem MOCNO przeciw takim praktykom - niezależnie, która grupa, której "bruździ".
Sądzę, jak mniemam inni też tak myślą, że każdy kandydat na radnego, burmistrza, czy wójta, w pierwszej kolejności stawia sobie za cel dobro mieszkaćców, więc niech wygrają ci co zrobią dla mieszkaćców najlepiej.

Gość

Post autor: Gość » 2006-10-22, 10:36

Zbigniew_Komisarczyk pisze:
re123 pisze:Nie jestem ani za jednymi ani za drugimi,
Nowe Police nie wystawiają kandydatów na radnych gminnych w Kołbaskowie, tylko walczą o powiat i burmistrza Polic.


Razem Dla Gminy nie wystawia kandydatów do powiatu tylko do gminy.

Komu kibicujesz re123?


Mogę się domyślać.

Re123 znam wiele osób wartościowych osób, które startują z różnych list komitetów konkurencyjnych. Na pewno wiele by mogły osiągnąć jakby miały warunki...

Największy problemem gminy są tzw. zwolennicy starego porządku ( 0 aktywności, ceniący święty spokój). Na te wybory zaangażowali ciekawe osoby, ale co z tego, jak nawet im się uda to ich para pójdzie w gwizdek...

Ponadto daje się zauważyć "ucieczkę" osób np. do powiatu. Z uwagi na małe szanse uzyskania mandatu w tegorocznych wyborach.
---------------

Zbyszku,

Jeśli chodzi o mnie to nie kibicuje nikomu (jedynie Pogoni Szczecin:-) ) [pewnie jednak się nie domyślałeś]. Wybory obserwuję bardziej z punktu widzenia socjologicznego. Dlatego biję w dzwony o uczciwość w kampani.
To czy ktoś ucieka do powiatu , bo czuje potrzebę społeczną czy też własną - nie mnie oceniać - idzie, trudno , takie życie.
Jeśli chodzi o wartościowych ludzi , to czy będą radnymi czy nie, pozostaną wartościowymi i chętnymi do pomocy.

ODPOWIEDZ