Komitety

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
BW

Komitety

Post autor: BW » 2006-10-27, 23:07

Witam,
Nie znalazłem żadnej strony internetowej, na której mógłbym poznać wszystkie komitety wyborcze startujące w naszej gminie.
Nie wiem na kogo głosować. Jestem mieszkaćcem gminy od niedawna a chciałbym świadomie oddać głos.
Podajcie źródło informacji o wszystkich komitetach jeśli takie istnieje.
Pozdrawiam
BW
Ostatnio zmieniony 2006-10-28, 20:57 przez BW, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-28, 01:03

Witaj. Właśnie przed chwilą dodaliśmy ulotki naszych kandydatów w wersji elektronicznej.

http://www.razemdlagminy.pl/?m=easynews ... news_id=76

Jeżeli chodzi o innych kandydatów to pozostaje strona www.pkw.gov.pl

http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/geoGmi ... 102&type=0
ale informacje są tam bardzo ogólne.


W skrócie:

Komitet Wyborczy Wyborców Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo

Panie nauczycielki z Przecławia z grupą sympatyków, promujące na stanowisko wójta Małgorzatę Schwarz.


Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Gminne
Zwolennicy "starego porządku", z p. W. Misiakiem, E.Sroką, S.Forlaćską (córką pani sekretarz U.G.), M.Piekarz (córką p. Dojlido) na czele, zadowoleni i popierający obecnego wójta J.żukowskiego.


Komitet Wyborczy Wyborców Razem Dla Gminy
Więcej info na niniejszej serwisie, forum, biuletynie RAZEM Dla Gminy, generalnie bezpartyjna, grupa zapalećców, działająca w stowarzyszeniu "FENIX".

Komitet Wyborczy Wyborców Henryka Jabłoćskiego

Zarejestrowany komitet moim zdaniem wyłącznie po to aby wystawić kandydata na wójta.
Bardzo mi przypomina pana S.Tymićskiego, który też bardzo chciał wygrać wybory... Mimo, że nikt o nim nie słyszał.


Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Wierzbickiego

Startuje 1 osoba, raczej sympatyk Porozumienia Gminnego. Osobny komitet ... czyżby kamuflaż?


Komitet Wyborczy Wyborców Przymierze

Startuje 1 osoba, sądząc po nazwisku skoligacona z p. A. Gajos - radną powiatową.


Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

Startuje 1 osoba, nieznana, która może skorzystać z koniunktury P.O.

Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Szczuplaka

startuje 1 osoba, zapatrywania nieznane.

BW

komitety

Post autor: BW » 2006-10-30, 10:13

Witam,
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dużo się dowiedziałem ale przede wszystkim o Panu i komitecie "Razem dla Gminy". Nie jest to oczywiście zarzut a zapewne niedbałość "konkurencji" o informację w internecie. Pomimo tego przedstawia Pan konkurencję dość stronniczo. Myślę, że wykorzystuje Pan ten brak informacji o konkurencji.
Takie Paćskie prawo.
Widzę, że jesteśmy równieśnikami. Ja również studiowałem Logistykę w tr. wodnym na WTM-ie, niestety statystyka mnie zjadła.
Czytalem Paćski program wyborczy.
Brakuje mi współpracy z sąsiadującymi gminami niemieckimi (ścieżki rowerowe, imprezy, zawody międzyszkolne itp. itd.).
Marzy mi się fachowy zespół ds. wykorzystania funduszy UE dla gminy. Widzę że jest to w Paćskim programie. Czy można poznać osoby tworzące ten zespół (kompetencje)?
Myślę, że należy postawić na:
- naukę ludności języka niemieckiego (jakieś kursy z dobrymi wykładowcami);
- intrernetyzację gminy;
- pomoc rolnikom w wykorzystaniu funduszy UE;
- ponieważ w gminie mamy grono nowych mieszkaćców (Przecław, Warzymice), przybyłych przeważnie ze Szczecina (z zasobnymi portfelami) - należy pomyśleć też o nich - myślę o jakiejś formie spędzania wolnego czasu. Należałoby więc ściągnąć inwestora, który mógłby, oczywiście po analizie, wybudować np. basen, korty tenisowe, może strzelnicę, pole golfowe lub coś podobnego.
- gmina powinna zainteresować nowych mieszkaćców swoimi problemami aby ich zaktywizować.
To tak na szybko.
Na koćcu pytanie: Czy planowana jest budowa obwodnicy Warzymic i Przecławia (tak aby ruch na granicę nie odbywał się przez przedłużenie Cukrowej do Przecławia)?
Pozdrawiam
BW

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-30, 13:11

BW pisze:Witam,
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dużo się dowiedziałem ale przede wszystkim o Panu i komitecie "Razem dla Gminy".
Pracowaliśmy przez 4 lata to i zebrało się tych informacji trochę... Wszystko na bieżąco było opisywane w biuletynie RAZEM Dla Gminy oraz na niniejszej stronie.

BW pisze: zapewne niedbałość "konkurencji" o informację w internecie.
Właśnie się zastanawiam jak powinniśmy traktować np. ewentualne prośby od innych komitetów o umieszczenie np. linków do ich stron ( o ile powstaną ).

Czy przychylać się do próśb czy odrzucać, bo niby dlaczego ktoś ma prowadzić sobie naszym kosztem swoją kampanię.

Co o tym sądzisz BW?
BW pisze:Ja również studiowałem Logistykę w tr. wodnym na WTM-ie, niestety statystyka mnie zjadła.
Szkoda. Statystykę miałem na Wydziale Mechanicznym, to i może dlatego było łatwiej...
BW pisze:Brakuje mi współpracy z sąsiadującymi gminami niemieckimi (ścieżki rowerowe, imprezy, zawody międzyszkolne itp. itd.).
Bez współpracy z sąsiadami nie wybuduje się ścieżek rowerowych itd.
Moim zdaniem to oczywiste jak ścieżka będzie od Szczecina do Rosówka (przejście graniczne) to musi być wykonywana w porozumieniu aby miała sens.
Podobnie jak Pargowo-Szczecin.

Odnośnie imprez i zawodów polecam lekturę:
http://www.razemdlagminy.pl/index.php?m ... news_id=68

powoli coś drga..
BW pisze:Czy można poznać osoby tworzące ten zespół (kompetencje)?
Myślę, że na personalia jest odrobinę za wcześnie.

Bardzo chciałbym aby były to osoby z udokumentowanymi sukcesami i doświadczeniem.
BW pisze:Myślę, że należy postawić na:
- naukę ludności języka niemieckiego (jakieś kursy z dobrymi wykładowcami);

Zgadzam się.



BW pisze: intrernetyzację gminy;
Można to rozpatrywać na dwóch płaszczyznach:

1. Urząd Gminy w internecie.

Już 4 lata temu wiedzieliśmy o tym. Ale co z tego, że udało się uruchomić stronę www..pl jak na moją sugestię zatrudnienia kogoś na 1/2 etatu wyłącznie do obsługi strony Wójt zareagował negatywnie. I do dziś zdarza się, że więcej informacji jest na naszym serwisie niż gminnym...

2. łatwiejszy dostęp dla mieszkaćców.

Z tym tematem walczył osobiście kolega R.Głuchowski, który sugerował firmom internetowym zajęcie się m.in. Będargowem.

Bardzo chciałbym aby internet był ogólniedostępny.
BW pisze:Należałoby więc ściągnąć inwestora, który mógłby, oczywiście po analizie, wybudować np. basen, korty tenisowe, może strzelnicę, pole golfowe lub coś podobnego.
To jest temat trudny. Nawet Laguna w Gryfinie ma problemy z zyskownością mimo tego, że współpracuje z elektrownią Dolna Odra.

Temat pola golfowego, już na samym wstępnie podnosi mi ciśnienie... Może dlatego, że
wójt J.żukowski wraz z radnymi z innych klubów (nie z RAZEM), zdecydował wydzierżawić ok. 80 ha "golcom" ze stowarzyszenia GOLF&RELAX, którzy zalegają nawet z czynszem ok. 600 zł miesięcznie nie są w stanie płacić...

W zakresie wolnego czasu postawiłbym na:
1. Budowę skate parku
2. Budowę Gminnego Ogrodu
3. Udostępnienie boisk i sali gimnastycznej większej liczbie mieszkaćców.
4. Zwiększenie ilość imprez typu STREETBALL, rajdów rowerowych itd.

BW pisze:Czy planowana jest budowa obwodnicy Warzymic i Przecławia (tak aby ruch na granicę nie odbywał się przez przedłużenie Cukrowej do Przecławia)?
Tak planowana jest obwodnica od ronda Hakena do tzw. kasztanówki.

Bogusław Wałejko

Post autor: Bogusław Wałejko » 2006-10-30, 14:31

Witam ponownie, już nie anonimowo.
Jak już wcześniej napisałem, jestem nowym mieszkaćcem gminy (Warzymice) i z inicjatywą "Razem dla gminy" spotykam się przy okazji wyborów.
Nie wiem czy Wasz portal to prywatna inicjatywa czy społeczna. Jeśli prywatna to bierzcie poprostu pieniądze za umieszczenie reklam bądź linków konkurencji, jeśli społeczna to trudno mi powiedzieć.
Niewyobrażam sobie, by na stronach SLD były linki do LPR-u, ale Wy nie jesteście partią.
Z drugiej strony, w tej chwili będziecie się już kojarzyć jako pewna "opcja" i to co o czym piszecie na swych stronach będzie już odbierane przez bacznych obserwatorów pod kątem Waszych interesów. Jesli odniesiecie sukces w wyborach to społeczny chrakter tej strony straci sens.
Jeśli byliście ruchem niezależnym, społecznym i informacyjnym dla mieszkaćców to wydaje się, że błędem było niestworzenie odrębnej strony poświęconej Waszemu startowi w wyborach. Z drugiej strony nie znam intencji, jakie przyświecały stworzeniu obecnego portalu. Może od razu mieliście chęć startu w wyborach?
Dziękuję za odpowiedzi na moje sugestie. Widzę że się zgadzamy w niektórych sprawach.
O polu golfowym nic nie wiem. Jesli jest tu jakiś przekręt to należy o tym ludzi dobrze poinformować.
Nie wiem czy jest coś takiego jak gazetka informacyjna w gminie - przydałaby się, byleby tylko była niezależna (ciężka sprawa).

Jest dużo spraw, które mnie interesują w gminie. Warto np. nawiązać współpracę z innymi przygranicznymi gminami w Polsce (Cieszyn, Słubice, Kostrzyć, Gryfino, Ustrzyki Górne, Leśna k. Lubania itp.) aby podzielić się doświadczeniami i pomysłami.
Należy też zacieśnić i może wypracować wspólną politykę, turystyczną i transportową z gminami Dobra, Nowe Warpno, Police, Stare Czarnowo, Gryfino. Może razem łatwiej o środki unijne? Nie wiem...

Mam jeszcze kilka pytanek:
Jakie ma Pan doświadczenie w administrowaniu?
Jak zamierza Pan ogarnąć wszystkie te pomysły na gminę w czasie i budżecie (ściśle mówiąc - czy ma Pan już sztab ludzi, którzy będą Panu pomagać, np. prawnicy, administratorzy)?
Czy będzie Pan robił "czystki" w administracji gminy, czy skorzysta Pan z istniejącej bazy ludzi?

Pozdrawiam i cieszę się, że ma Pan czas na odpisywanie (może mało ludzi się interesuje?)
Bogusław Wałejko

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-31, 08:08

Bogusław Wałejko pisze:Nie wiem czy Wasz portal to prywatna inicjatywa czy społeczna. Jeśli prywatna to bierzcie poprostu pieniądze za umieszczenie reklam bądź linków konkurencji, jeśli społeczna to trudno mi powiedzieć.
Portal w domenie www.razemdlagminy.pl oraz biuletyn informacyjny (ukazujący się raz na kwartał od ponad 3 lat ) były naszymi inicjatywami. Naszymi czyli Klubu Radnych Razem Dla Gminy.
Głównym celem prowadzenia tych działać była myśl o mieszkaćcach i poprawie dostępu do informacji.
Robliśmy to za darmo, mało tego za biuletyn informacyjny płaciliśmy z własnych kieszeni...

Bogusław Wałejko pisze: ale Wy nie jesteście partią.
całe szczęście!!!
Z tymi linkami to poczekamy czy zgłosi się zainteresowany...
Bogusław Wałejko pisze:Z drugiej strony, w tej chwili będziecie się już kojarzyć jako pewna "opcja" i to co o czym piszecie na swych stronach będzie już odbierane przez bacznych obserwatorów pod kątem Waszych interesów. Jesli odniesiecie sukces w wyborach to społeczny chrakter tej strony straci sens.
Czy aby na pewno? Portal będzie redagowany przez radnych Razem Dla Gminy, przez członków stowarzyszenia FENIX, przez inne chętne osoby dobrej woli.
Bogusław Wałejko pisze:błędem było niestworzenie odrębnej strony poświęconej Waszemu startowi w wyborach.
Po w.w. wyjaśnieniach chyba nie uważa P. tego za błąd.
Bogusław Wałejko pisze:Może od razu mieliście chęć startu w wyborach?
Nie mieliśmy.

Mało tego w lipcu/sierpniu byliśmy bardzo blisko aby zakoćczyć działalność w samorządzie. Ale szkoda było zostawić wszystko co udało się dokonać a przede wszystkim ludzi, którzy pokładają w nas nadzieję.

Stwierdziliśmy, że jak mamy działać to musi być nas więcej. Nie tylko w Radzie ale np. w stowarzyszeniu FENIX.

Czy wie Pan, że przez całe prawie wakacje co weekend były festyny sportowe i turnieje na terenie gminy organizowane przez garstkę osób z naszego stowarzyszenia?
Robimy to już od 4 lat.
Bogusław Wałejko pisze:Nie wiem czy jest coś takiego jak gazetka informacyjna w gminie - przydałaby się, byleby tylko była niezależna (ciężka sprawa

Jest miesięcznik wydawany przez Urząd Gminy "Gminne Aktualności" i biuletyn wydawany przez nasz klub i dostarczany przez pocztę, do wszystkich mieszkać na terenie gminy.
Wydania archiwalne wkrótce będą dostępne na naszej stronie.
Bogusław Wałejko pisze:Może razem łatwiej o środki unijne? Nie wiem...
Na pewno przy dużych projektach -tak.
Bogusław Wałejko pisze:Jakie ma Pan doświadczenie w administrowaniu?
w skrócie:

Mając kilkanaście lat uruchomiłem sekcję piłki koszykowej w Kołbaskowie.
W szkole średniej pomagałem rodzicom w prowadzeniu działalności gospodarczych i pracowałem jako kasjer walutowy.
Na studiach (dziennych) na pierwszym roku pracowałem w nocy ( 2 noce w pracy, 2 noce wolne ). Dojeżdzałem z Kołbaskowa do Szczecina (os. Słoneczne).
Następnie przedstawiciel handlowy u dealera PLUS GSM na pełen etat + studia dzienne.
Awans na koordynatora d.s. sprzedaży ( w wieku lat 22 organizacja targów, pracy kilku osób, obsługa klientów strategicznych itp.)
Następnie praca u operatora telekomunikacyjnego (dostawca internetu) na podobnym stanowisku (organizacja pracy kilku czasami kilkunastu osób, targi, obsługa klientów strategicznych, przetargów ). Wzrost przychodów firmy ok. 10 x . Równolegle studia dzienne.

Od 2003 roku dyrektor handlowy w firmie produkcyjnej, odpowiedzialny za wyniki sprzedaży oraz rozwój sieci dystrybucyjnej. Organizacja produkcji, gospodarka magazynowa, targi (Hannover), 8-10 tys. km co miesiąc po kraju.

Od 2004 r. własna firma handlowa - właściciel.

Oprócz tego doradzam kadrowo i organizacyjnie w działalności mojej żony.

Reasumując do tej pory zdobytą teoretyczna wiedzę z zakresu zarządzania, marketingu czy logistyki rozwijałem w praktyce. Zaczynając od siebie - godząc pracę na pełen etat oraz studia dzienne (ze stypendium naukowym) a koćcząc na organizacji pracy innych.

Chciałbym aby Urząd Gminy działał na podobnych zasadach jak przedsiębiorstwo usługowe. Aby petent traktowany był jak klient. Wymagający klient.
Bogusław Wałejko pisze:czy ma Pan już sztab ludzi, którzy będą Panu pomagać, np. prawnicy, administratorzy)?
Nie mam. Jest kilka osób, o których myślę, że byłyby wartościowymi, kreatywnymi i pełnymi zapału pracownikami. Mowa o sztabie ludzi jest mocno na wyrost.
Bogusław Wałejko pisze:Czy będzie Pan robił "czystki" w administracji gminy, czy skorzysta Pan z istniejącej bazy ludzi?
Nie przewiduję czystek. Chciałbym aby pracownicy, stanowili zgrany zespół, który ma wspólny cel jakim jest rozwój gminy. Wiem, że jest w U.G. kilka osób, którym ten cel jest obcy i z nimi chciałbym się rozstać.
Bogusław Wałejko pisze:Pozdrawiam i cieszę się, że ma Pan czas na odpisywanie (może mało ludzi się interesuje?)
Odnosnie tego pisania to może dlatego, że nauczyłem się "klikać" bez patrzenia na klawiaturę to i idzie szybciutko.


Również pozdrawiam.

Bogusław Wałejko

wybory

Post autor: Bogusław Wałejko » 2006-10-31, 10:09

Witam,
Ma Pan mój głos!
Z kilku powodów ale przede wszystkim dlatego, że jest z Panem kontakt. Nie zignorował mnie Pan i odpisywał na moje pytania.
Mam nadzieję że tak zostanie po wyborach :).

Jeszcze pytanko.
Czy są jakieś sondarze w gminie?
Czy elektorat wiejski jest Panu równie bliski jak elektorat Przecławia i Warzymic?

Pzodrawiam
Bogusław Wałejko

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-10-31, 10:52

ależ fajnie się czyta takie wypowiedzi,szkoda,że takich zapytać jest tak niewiele....

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-31, 11:32

Bogusław Wałejko pisze:Witam,
Ma Pan mój głos!
Bardzo się cieszę.
Dziękuję.
Bogusław Wałejko pisze:Czy są jakieś sondarze w gminie?
Nic mi nie wiadomo. Chyba nie ma.
Bogusław Wałejko pisze:Mam nadzieję że tak zostanie po wyborach :).
O to jestem spokojny.
Bogusław Wałejko pisze:Czy elektorat wiejski jest Panu równie bliski jak elektorat Przecławia i Warzymic?
Uważam, że elektorat wiejski został skrzywdzony. Działając jako stowarzyszenie FENIX zaczęliśmy od niego! Gminę należy rozwijać proporcjonalnie.
Nie może tak być, że jedyne co się robi w miejscowościach małych to wysypanie żużlu i to po wielkich krzykach.
Na tłuczeć to dla nich nie ma...

ODPOWIEDZ