Kontrola w spółdzielni Natura ?

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Kontrola w spółdzielni Natura ?

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-09-20, 17:20

Czy słyszeliście coś może na temat kontroli finasowej w spółdzieni mieszkaniowej Natura w Przecławiu ? Coś mi się o uszy obiło, że jest jakaś kontrola i brakuje 100 tyś. zł.

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2007-09-29, 14:49

Kontrola to to jeszcze nie jest ale wspolnota mieszkaniowa naszego bloku 27/59 prawdopodobnie zgłosi działania spółdzielni i jej prezesa do prokuratury, a juz raczej na pewno spotkamy sie z nimi w sądzie.
Ludzie z naszego bloku wykryli działania na szkodę mieszkańców i zamierzają coś z tym zrobić, a nie tak jak inne bloki, które raczej są przychylne panu R. i jego świcie.

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-09-30, 10:12

Niestety ale muszę się z Tobą zgodzić, że większość mieszkańców jest przychylna całej tej świcie - większość mieszkańców to byli pracownicy pgr-u, którego kierownikiem był pan R.(chyba zostało im w głowach to ,że jak pan R. coś powie to jest to święte), a reszta osób jest obojętna.

Ostatnio mieszkańcom mojego bloku (nr 15 )zarząd spółdzielni wszedł za skórę, bo pan prezes postanowił zmienić obecną lokalizację śmietnika (ze względu na to ,że obecny jest częściowo na terenie gminnym na którym prawdopodobnie będzie robiona droga dojazdowa) na nową ....tuż za naszym blokiem (pod oknami i w miejscu gdzie obecnie dzieci się bawią).
Oczywiście o tych zamiarach nikt nie wiedział do czasu, aż "mieciu team" rozładował w pobliżu docelowego miejsca elementy do budowy wiaty śmietnikowej... jednak szybko udało się ostudzić zapały na budowę tej wiaty bo : 1)lokalizacja nie spełnia przepisów budowlanych (za blisko okien i granicy działki), 2) cała wspólnota wyraziła sprzeciw. Po całej te akcji doszedłem do wniosku ,że całą ta spółdzielnia myślami jest jeszcze w starym ustroju - rozmowa telefoniczna z p. prezesem "ale myśmy to chcieli dla waszego dobra; ...... ale myśmy już kupili materiały; .....ale wyście ...." etc... zobaczymy co jeszcze wymyśli spółdzielnia.........

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2008-02-16, 08:28

Wspólnota bloku 27 ma już nowego zarządce i to znacznie tańszego i przychylnego swoim "pracodawcom"..
Ostanio obiło mi się o uszy, że SM Natura miała (miała bo nowy zarządca odłaczył ich) podłaczone swoje lokale pod licznik administracyjny bloku 27 - czyli sami kosztów nie ponisili a za prąd płacili mieszkańcy !! Po prostu jakaś masakra, ach strach pomyśleć jakie jeszcze przekręty robiła(robi) ta cała świta prezesa R.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2008-02-17, 08:39

Michał Bachanowicz pisze: podłaczone swoje lokale pod licznik administracyjny bloku 27

Na podstawie wskazań aktualnych liczników, wyliczyć stratę, podać do sądu i niech płacą cwaniacy...

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2008-02-25, 19:45

Potwierdzam
SM Natura była podłączona pod nasz licznik adm. Zostali odłączeni i przez 4 dni wegetowali bez prądu strasząc nas prokuraturą i takie tam inne *****. Po uzyskaniu zgody i warunków podłączenia z ENEA, my jako zarząd wspólnoty łaskawie zgodziliśmy się do czasu podłączenia Natury do sieci ENEA na tymczasowy podlicznik ale max na 30 dni. Na zatajony przed nami podlicznik podłączony był również inny lokal na parterze, w którym osobiście wraz z kolegą znalazłem 2 lewe gniazdka, które obsługiwały kuchenkę i lodówkę poza licznikiem i też były bezpośrednio zasilane z naszego licznika ADM.
Na dniach podajemy Naturę do sądu, bo okupuje naszą kotłownię, na którą pan prezes nie ma aktu własności, a twierdzi, że jest jego. Moglibyśmy zająć lokal siłą, ale wolimy raz na zawsze rozwiązać to wyrokiem sądu tak, aby inne bloki mogły się na ten wyrok powołać i odzyskać swoje własne urządzenia grzewcze.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2008-02-25, 23:51

Powodzenia.

Nie miejcie litości dla cwaniaków i darmozjadów.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2008-04-01, 10:26

no proszę -a ja myślałam ,że takie praktyki i zdarzenia to tylko w programie UWAGA! a tu prosze -za miedzą nono -ciekawe i jak to się dalej toczy?

Martuusia
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-22, 18:21
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Martuusia » 2008-08-22, 18:31

Spółdzielnia dostanie po D... do tej pory wszystko uchodziło im płazem ale ich czas sie powoli konczy a jak jeszcze mieszkancy innych bloków zobaczą co w spółdzielni sie wyczynia to tez sie za nich wezmą POWODZENIA!!

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2011-01-24, 12:02

Z informacji jakie do mnie docierają to SM NATURA nie chce wystawiać potwierdzeń wpłat za niedopłatę za rok 2010 !! czy coś wiecie na ten temat ?

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-01-26, 20:50

Bardzo dobrze, odłączajcie darmozjadów od koryta, wasze lokale, wasza kasa i wasz zarządca. Spóldzielnia, tfu, spóła i dzielnia... okradają ludzi, którzy im zaufali i powierzyli swoje mienie w dobrej wierze.

ODPOWIEDZ