Smolęcin

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Smolęcin

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-09-17, 16:17

Właśnie otrzymałem ciekawe info. Na dawnym wysypisku śmieci w Smolęcinie planowana jest przeładownia odpadów ( Jantra?śmieci? komunalnych??). O co chodzi!!?? Jakiś czas temu usiłowano wcisnąć w tymże miejscu firmę zajmującą się przerobem tworzyw sztucznych, teraz przeładownia, a tam jak wiadomo fiołkami nie pachnie, a większość wiatrów właśnie w kierunku Smolęcina "daje". Zastanawiam się co jeszcze , jaką ciekawą inwestycję "dostaną" mieszkańcy..
Wszystkie działania dotyczące Smolęcina mieszkańcu odbierają jako karę za sprzeciw w sprawie wysypiska (przypominam,wg.obietnic miało być gminne i wystarczyć na 50 lat, a zostało zapełnione w bardzo krótkim czasie i z gminnym nie miało nic wspólnego).
Wracając do przeładowni;niedawno został , i to niemałym kosztem) wyremontowany most łączący Smolęcin z Kołbaskowem a przyczyną remontu był duży ruch ciężkich pojazdów wożących piach na budowę S3. Czy jak powstanie przeładownia to będą auta dostawcze przywozić i odwozić śmieci??Kto będzie aromat fiołkowy rozpylać w powietrzu?? :-/ ;-)

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-09-17, 22:01

kiedyś drążyłem temat śmietniska....

umowa na jego dzierżawę była na 1 kartce A4 (o ile mnie pamieć nie myli podpisana przez J.Żukowskiego, W.Misiaka, A.Gajos, proszę mnie sprostować, jeżeli coś źle zapamiętałem...)

Była zrobiona niechlujnie, nie zabezpieczała w żaden sposób interesów gminy. Nie było w niej ani słowa o zakazie przywozu śmieci z innych rejonów....
Biznes to biznes.

Za wybudowanie śmietniska U.G. zapłacił ponad 2,4 mln. zł. po to aby prywatna firma przywiozła smieci z całego województwa i zarobiła cash.

Ani grosz nie trafił do budżetu gminy związany z tonażem zwożonego syfu.

Inne gminy zarabiały na śmieciach kokosy, a u nas....

Do tego niewiele brakło a za rekultywację śmietniska ok. 1 mln zł zapłaciłaby gmina...gdyby radni się nie awanturowali.

Dla ściemy zbudowano sortownię (czytaj wiata), która chyba nigdy nie działala, koszt ok. 100 000 o ile pamiętam.

Ile razy podnoszono rzędne (czytaj zwiększano objętość śmietniska, Bóg jeden wie....), kilka dni temu rozmawiałem ze znajomym i poleciłem mu sprawdzić skąd ma wodę, Założona na dnie membrana moim zdaniem mogła nie być liczona na takie obciązenia (śmietnisko było 3 x niższe niż obecnie). W pobliżu śmietniska znajdowały się wody powierzchniowe (tzw. piaskownia w parku (kąpaliśmy się tam). O ile pamiętam było ujęcie wody w Kołbaskowie.



A najlepsze jest to, że gmina płaciła zarządcy śmietniska 12 000 zł rocznie (za administrowanie śmietniskiem....)


A jak byłem młody i biegałem po tych terenach, to cieszyłem się jak głupi, że będziemy mieli boisko.... bo teren przy CPN, gdzie było dawno temu boisko, ktoś opchnął z U.G....ehhh......

Konkurs z nagrodami, kto z rodziny osób z U.G. pracuje w firmie, która miała/ma śmietnisko?

Wielu zna odpowiedź.


p.s.

Właśnie tak sobie przypomniałem hasło ostatniej kampanii wyborczej ...."Zaufanie buduje się latami, a nie przed wyborami"
Ostatnio zmieniony 2010-09-18, 09:02 przez Zbigniew_Komisarczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-09-17, 23:48

Zbyszko, z tą membraną to jest dość ciekawe.. coś w tym jest, a jakie były założenia planu co do wysokości wysypiska?Wiesz coś może o tym więcej?Bo założenia są tylko założeniami, wiemy że wszelkie konstrukcje (wysypisko też jednak jest konstrukcją) jednak nie balansują na granicy wytrzymałości,ale żeby podnieść aż o tyle??!!Przecież membrana też jest obliczona na pewien maks. nacisk na m2.
Możesz mi przyznać nagrodę. :mrgreen: Może to być nawet miesięczny karnet na pole golfowe w Kołbaskowie. :lol: .
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-09-18, 07:26

Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby okazała się nieszczelna.
Ale jak znam życie, nikt nie kontroluje tego co się dzieje przy śmietnisku, dobrze aby mieszkańcy okolicy i (nie tylko!!!!) zlecili badania wód gruntowych i zanieczyszczeń. I porównanie do ostatnich 10 lat (o ile są jakieś pomiary).

Można podpytać o temat w Urzędzie lub na sesji, zobaczycie jak "staną okoniem", chyba, że się pozmieniało od czasu jak bywałem w U.Gm.

Planów śmietniska nie widziałem, głupią umowę (tę o której pisałem) wyciągałem z U.G. chyba z pół roku....Dopiero została udostępniona po oficjalnych pismach!!!

Spróbuj podjechać do U.G. i zobaczyć dokumenty (są JAWNE !!!) i niech ktoś Ci je pokaże... albo nie wiadomo gdzie są, albo nie ma tego i tego...Powalcz, zobacz.



Zauważ "wujku" :-P , że nad śmietniskiem parasol ochronny był/jest od zawsze. Jak się okazało, że firma JANTRA robi biznes na skalę masową i zwozi śmieci skąd popadnie, to Wójt nie zrobił nic aby rozwiązać umowę z nimi.... mimo, że był to świstek papieru....

ZAUFANIE BUDUJE SIĘ LATAMI - A NIE PRZED WYBORAMI

Zdjęcie z google
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&q=ko%C ... a=N&tab=wl
Załączniki
smietnisko.JPG

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-09-18, 08:06

a jeszcze przypomniałem sobie, że był problem z przesypywaniem ziemią, kolejnych warstw śmieci...

tutaj cytat z gazetki Razem

"Nasz wniosek spotkał się z szybką reakcją i w dniu 05.10.2004 roku na
terenie składowiska odpadów komunalnych, którego zarządzającym jest
fi rma Jantra Sp. z o.o., przeprowadzono kontrolę. W trakcie kontroli ustalono,
że składowisko w 2/3 czaszy nie było przykryte warstwą przesypową.
Jak podaje Inspektor zarządca wysypiska tłumaczył nieprawidłowości
awarią kompaktora, z którą nie mógł uporać się około miesiąca."

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-09-20, 08:35

Moi drodzy-połączcie tematy zakazów zabudowy -które upadły na ostatnich sesjach i tegoż tematu to może uda się wyciągnąć wnioski i pewne działania ukażą się tym samym w zupełnie innym świetle :)

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-09-20, 10:18

Tak sobie myślałam na temat zakazów zabudowy bo pochodze ze wschodniej polski a tam naprawde szanuje się ziemie ,która rodzi, od razu mówie że bardzo szanuje prawo własności i to tylko moje lużne przemyślenia po rozmowie z rolnikiem ze Smolęcina,któremu bardzo szkoda dobrej klasy ziemi pod zabudowę, czy tylko chodzi o to by się budować a gdzie kiedyś będzie rosło zboże na wieńce dożynkowe? :-(
pije do dna za pokręconą nić DNA

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-09-21, 06:44

Radni! Jest to temat dla Was. Jak widzicie U.G. zapewne tego nie sprawdzi. Mieszkańcy okolic Smolęcina i Kołbaskowa, zainteresujcie się tematem. Tak na wszelki wypadek...Aby spać spokojnie.

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-09-21, 10:31

Widzisz Zbyszku , w Smolęcinie odbyło się spotkanie mieszkańców nie tylko Smolęcina ale i Karwowa, Barnisławia, Kołbaskowa, sołtys przedstawił cel spotkania oraz przeczytano pismo od Wójta Gminy Kołbaskowo w sprawie wniosku złożonego przez firmę Eko-Mysł Sp. Zoo z Myśliborza ( ciekawe ) w sprawie dzierżawy terenu ok 1000m2 na nieczynnym wysypisku śmieci w Smolęcinie w celu wybudowania tam stacji przeładunkowej odpadów . Na tym spotkaniu mieszkańcy oraz okoliczna społeczność kategorycznie nie zgodzili się na taką inwestycję. Chociaż firma oferuje gminie 2,- za każdą przeładowaną tonę - a jak wiemy Jantra nie płaciła nic. Zaproponowali również przyjmowanie do przeładunku odpadów z gminy Kołbaskowo, oraz wybudowanie basenu na odcieki.jednocześnie zapewniając iż odpady nie będą się stykać z podłożem :))
Zastanawiam się czym sobie zasłużyli mieszkańcy Smolęcina na takie dobro z U G , zakazy i śmieci :-(
Rada Sołecka odpowie Wójtowi.
Rzadko wchodzę na forum ponieważ wypowiedzi niektórych ludzi , są powiedziałabym głupie, niedorzeczne i bez sensu. Nie znając tematu Planu oraz klas ziemi jakie się chroni jest to min. IV oraz ugory, a także zakaz który uniemożliwia rolnikowi otwarcie np: warsztatu.
A kto utrzyma rodzinę z 3ha czy nawet 10 ha. Rolnicy mało obszarowi giną i podejmują pracę na etatach lub dorywczą. Aby się utrzymać .
Więc gdzie dobro człowieka -
pozostawiam to każdemu do przemyślenia we własnym zakresie.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-09-22, 09:10

1000 m2 to za mała działka jak na taki cel-czy tu nie wkradł się jakiś błąd?

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-09-22, 10:42

to nie jest błąd też się zastanawialiśmy na zebraniu nad tą powierzchnią.Pani Ania również stwierdziła , że to jest mała pow. jak na taką działalność. Ale cóż papier wszystko przyjmie. Ciekawe i zastanawiające jest natomiast to że firma jest z Myśliborza, gdzie pracuje jeden z pretendentów do fotela wójta w Kołbaskowie.Czy to tylko zbieg okoliczności ??

antoś
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-07, 13:21
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: antoś » 2010-09-22, 10:44

Dla mnie możesz się budować nawet na Marsie zwisa mi to,tylko popatrz za czubek własnego nosa i nie płacz,że za kilka lat bedziesz jadła chleb z Chin.I buduj sie dalej niech wszystkie wsie wyglądają jak upchany Przecław.

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-09-22, 11:04

Gdybyś sobie zadał trud antosiu i poczytał ten temat to wiedziałbyś , że chodzi o wydzierżawienie 1000m2 na nieczynnym wysypisku śmieci w Smolęcinie oraz wybudowanie tam stacji przeładunkowej odpadów - czy jesteś za tym aby śmieci ponownie wróciły do Smolęcina i to różnego pochodzenia. Natomiast chamskie odzywki i nieznajomość problemu świadczą tylko o tobie i twoim poziomie inteligencji. Zanim coś będziesz komentować to zapoznaj się z tematem- warto.
Przyjemnego dnia !!

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-09-22, 21:33

:?: :?: 1000m2, to jest plac o rozmiarach 50x20, bardzo zbliżonych.. ma tam być sortownia, przesypownia, basen :lol: ( pierwszy basen w Gminie:) ).
A o most nie musimy się martwić, śmieci będą dowożone i odbierane drogą lotniczą :mrgreen: . A 1000 m2 to chyba jest minimalna wielkość działki na jakiej można wybudować dom jednorodzinny... Czegoś chyba nie kumam..
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-09-22, 21:41

Może to tylko oficjalna nazwa a tak naprawdę , to rzeczywiście stanie dom jednorodzinny, no powiedzmy o unowocześnionej bryle :-)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ