B.... w Urzędzie Gminy (protokół z kontroli RIO)

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-10-31, 12:42

Tak sobie przejrzałem.. Wpadł mi w oko sam początek tego raportu
"Wyniki kontroli potwierdzają wyeliminowanie większości uchybień
i nieprawidłowości wykazanych w protokole poprzedniej kontroli oraz w piśmie
pokontrolnym znak RIO-WK-0913-725/52/K/2005 Prezesa Regionalnej Izby
Obrachunkowej w Szczecinie z dnia 27 stycznia 2006 roku."..
To ile tych uchybień było wcześniej jeśli "wyeliminowano większość", a tutaj jeszcze tyle tego... :evil: ??!!.. To nie jest śmieszne, to jest jest przerażające.
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-11-02, 09:54

Sorry ,ze powtarzam po moim przedmówcy,ale nie było mnie kilka dni. P.Komisarczyk znów manipuluje faktami.
''Druga sprawa Aniu, jak chcesz to zobacz że protokół z kontroli sprzed ok. 4 lat wykazuje 3 x mniej błędów... nie było wtedy z-cy.... stało, że tak dramatycznie pogorszyły się wyniki?

Zobaczyłam protokół i choć nie jestem ekonomistą zobaczyłam to:

Uprzejmie informuję Pana Wójta, że Regionalna Izba Obrachunkowa
w Szczecinie na podstawie art. 5 ustawy z dnia 7 października 1992 r.
o regionalnych izbach obrachunkowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 55, poz. 577
z późn. zm.) przeprowadziła w terminie od 6 stycznia 2009 r. do 20 marca
2009 r. kontrolę kompleksową gospodarki finansowej Gminy Kołbaskowo.
Kontrolą objęto lata 2005 - 2008.
Protokół kontroli został podpisany przez Pana w dniu 23 marca 2009 r.
Wyniki kontroli potwierdzają wyeliminowanie większości uchybień
i nieprawidłowości wykazanych w protokole poprzedniej kontroli oraz w piśmie
pokontrolnym znak RIO-WK-0913-725/52/K/2005 Prezesa Regionalnej Izby
Obrachunkowej w Szczecinie z dnia 27 stycznia 2006 roku
. W dalszym ciągu
występowały jednak nieprawidłowości polegające na stosowaniu niewłaściwej
klasyfikacji dochodów i wydatków .
Czyli poprawiono błedy za okres kiedy Pan był w Radzie,startował w wyborach na Wójta,nie było Vice.Po co było wrzucać ten protokół bez czytania dat,fanatycy poprą Pana,reszta doczyta i postara się zrozumieć co tam jest napisane.I jak znam życie temat ucichnie,i znajdziecie sobie następny problem za który odpowiedzialna jest wiadomo kto.
I wcale nie interesuje mnie kogo Pan lubi lub nie.
pije do dna za pokręconą nić DNA

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-11-02, 14:13

Wujku samo zło - najbardziej przerażające jest to jak paru manipulantów robi ludziom wodę z mózgu, a jeszcze przynajmniej 3 tygodnie tego wariactwa. Możemy się spodziewać jeszcze paru kampanijnych " zgniłych jaj", które tak jak w tym przypadku po czasie okażą się wydmuszkami.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-02, 19:46

Pani Aniu, dalej nie rozumiem pani skojarzeń z panią Schwarz. Bo jest w domyśle słowo burdel??? W sensie bałagan, nieporządek- nie sądzę by p. Zbyszek zamierzał kogokolwiek obrażać. Może te kropeczki niepotrzebne, bo każdy ma inne skojarzenia.
To nie jest robienie wody z mózgu.. to są fakty- sprawdzałam link i to jest rzeczywiście strona RIO. I tak jak pisze wujek, to wypłynęło, a co ze sprawami nad którymi pieczy RIO nie sprawuje, ile jeszcze nie wiedomo? Czy był vice wójt, czy go nie było takie sytuacje są NIEDOPUSZCZALNE. Pogwałcono kilka ustaw- czyli prawo! Przez Urząd, który ma pilnować naszych spraw, który ma świecić przykladem, i od nas domaga się niezliczonej ilości papierków przy załatwianiu byle drobnostki..

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-11-02, 20:20

RIO podsumowuje ludzi/urząd odpowiedzialnych za sprawne, zgodne ,lub niezgodne, z prawem ( Torą,Biblią,Koranem, i komiksem "Kajko i Kokosz" )działania . Tutaj radni, w tym Zbyszek (który akurat tutaj nic nie zawinił) nie mają nic do gadania. Za ten b..ajzel(?) nie są odpowiedzialni radni (przecież nie będą siedzieć w "kasie" i sprawdzać czy każdy kwit jest odpowiednio podpisany , to oczywiście duży skrót)ale urzędnicy ,których można zidentyfikować z imienia i nazwiska,a także osoba która nadzoruje ich działania. Więc czepianie się Zbyszka że jest winien ..to bzdura..
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-11-02, 23:11

anna kielkucka pisze:Sorry ,ze powtarzam po moim przedmówcy,ale nie było mnie kilka dni. P.Komisarczyk znów manipuluje faktami.
a spodziewałem się, że napiszesz, że jestem egocentryk itd. i największe zło tej gminy... Pewnie największe, dlatego, że nie można mnie kupić...i nie boję się ani U.G. ani kandydatów rozmaitych. Ale do rzeczy bo nie o tym temat.

Pisałem że moim zdaniem sprawność urzędu z panią z-cą była gorsza ponieważ kontrola z roku 2006 (i nie tylko dlatego ) nie była tak miażdząca... Oczywiście wydatków na panią w-ce wójt w wysokości 400 000 zl nie wspomnę... bo to przecież nie pieniądze.... :evil:

Nie podawałem linka, bo stwierdziłem, że zainteresowni znajdą dokument. Myliłem się jak widać.

http://www.szczecin.rio.gov.pl/?p=docum ... bar_id=173

uważam że jest źle(był rok 2006), ale dokument z roku 2009 to prawdziwy dramat....ale o tym wiedzą tylko nieliczni (którzy czytają m.in. to forum). Reszta i tak pójdzie i zagłosuje jak będą kazali sprawujący władzę czy inni świetni menedżerowie (rządzący gminą od wielu lat).


Dziwię się, że nie przyznajesz że funkcjonowanie takie urzędu to kompletna porażka, doszukujesz się tylko mojej winy (jako "manipulatora", radnego czy kandydata na wójta...). Zastanawiam się czy ktoś Ci płaci za takie pisanie bzdur? Czy liczysz na stanowisko w U.G.? Brakuje mi pomysłów. Spotkałem w życiu wiele osób, ale takich bredni nie czytałem/słyszałem już dawno...

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-11-03, 09:51

za co odpowiedzialność ponosi Główny Specjalista ds. Wymiaru
Podatków i Opłat Lokalnych Referatu Finansowego, z tytułu nadzoru
Skarbnik Gminy – str. 34-36 protokołu kontroli.=wg P.Zbyszka powinnam czytać SZWARC
naruszono przepisy art. 35 ust. 1 i ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.
o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603 z późn.
zm.), za co odpowiedzialność ponosi inspektor ds. gospodarki
nieruchomościami i Wójt Gminy – str. 63 i 64 protokołu kontroli. tu też powinnam czytać SZWARC.
Widzi pan zrobiłam to samo co Pan oskarżyłam Pana za całe zło bo był Pan w Radzie.Gdyby napisał Pan urzednicy są odpowiedzialni nie byłoby tej całej głupiej polemiki.Napisał Pan Żukowski i Szwarc,ja napisałam Komisarczyk,gdzie była Rada! to oni są by patrzeć na ręce urzedników,Wójt to organ wykonawczy a nie uchwałodawczy.
Rzuca Pan temat i obraża się Pan ,że ktoś ma inne zdanie,proszę nie oskarżyć mnie ,ze pochwalam to co wytknęła Izba.
A może nie przeszła jeszcze złość za przegrane wybory,i to Pan chciał brać pieniądze za bycie Wójtem nie ja. Przegrał Pan z kobietą moze to tak bardzo boli ;-)
pije do dna za pokręconą nić DNA

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-11-03, 10:39

Jakoś przemilczałaś wzrost ilości nieprawidłowości oraz ich skali między kontrolą z roku 2006 a 2009. Przypadek?
Nie twierdzę, że za wszystkie błędy odpowiada pani Małgorzata S.

Widać, że nastąpiło duże pogorszenie jakości pracy w latach 2006-2008. I to jest fakt. Dokumenty nie kłamią. A jest to tylko 1 wycinek (mały) pracy Urzędu. Wnioski same się nasuwają.

Piszesz o ambicjach, finansach; nie podejmuję zaczepki.
Jest inny wątek na forum - Narzekanie na admina, tam zapraszam.

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-11-03, 10:58

P. Aniu, czytając to co pani napisała to mam takie wrażenie że słucham/ czytam Macierewicza lub Kaczyńskiego,dorabia pani teorie spiskowe. Rada ,to sobie radzę zapamiętać, nie jest od tego żeby siedzieć w każdym referacie i kontrolować urzędników (radni ew. mogą mieć zapytanie "w sprawie"),Od tego są kontrole RIO,CBA,CBŚ i innych służb.A to że jest taki b..ajzel , to niby czyja wina? To jest wina urzędników,Wójta i v-ce Wójta.Tego nie zmienisz, takie są fakty.To oni mianują urzędników którzy dla nich (a powinni dla wszystkich) pracują.
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-11-03, 12:05

Wiesz, wujku najbardziej dołujące jest to, że wiele rzeczy po prostu nie wynika z bałaganu. Bo jak tłumaczyć niepodawanie informacji o przetargach do Biuletynu zamówień? Określanie WADIUM chwilę przed przetargiem. Przecież to jest celowe działanie!!!

A tak sobie jeszcze pomyślałem, że pewnie zgłoszenie o tych nieprawidłowościach zgłosi do prokuratury pani Małgorzata S. która czuwa nad poszanowaniem prawa.

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-11-03, 16:37

Pan by dnia nie przeżył gdyby nie napisał czegoś złośliwego o P.Szwarc.
Nie zauważył Pan że coraz mniej osób wchodzi na to forum ,może znudziła się im nagonka na jedną osobę.
Jest jesień czas na refleksje może nad samym sobą? ;-)
pije do dna za pokręconą nić DNA

hanka
Posty: 15
Rejestracja: 2010-05-28, 10:16
Lokalizacja: Przecław

Post autor: hanka » 2010-11-03, 17:14

A może znudziło im się czytanie takich bzdur jak Pani(Anna Kielkucka) pisze?!?! Ciekawe czy Pani "płacą" za tę naiwność...

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-03, 18:13

Droga Anno bzauważ ,że temat Pani Schwarz w tym wątku wywołałaś Ty i nikt inny, a potem masz pretensje.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-03, 23:15

Piszemy o:
- nieogłaszanych przetargach(czyli dopuszczaniu do nich jedynie kolesi),
- o braku ewidencji dla nieruchomości gminnych- z podziałem na poszczególne nieruchomości- vide-cudownie objawiona działka w Przecławiu,
-brak obwieszczania wykazu nieruchomości do wydzierżawienia- też dla wybrańców- bez oglądania się na interes gminy- czyli nasz, bo może obcy dałby więcej za dzierżawę, ale musi swojak dostać (ciekawe czy z czystej sympatii i z :cry: "dbania o dobro mieszkańców"),
-piszemy o niewykazywaniu zobowiązań gminy,
-udzielaniu jakichś poręczeń,
-opóżnieniach w ściąganiu podatków sięgających półtorej roku ( rolny do maluczkich jest o czasie), też ciekawe od kogo i dlaczego.. Kwotą można obrócić i zarobić..
To są skandale! Pani wice wójt i sam wójt mają dostęp do wszelkiej dokumentacji- obywatele teoretycznie też, ale radni (zainteresowani tematem) nie mogą doprosić się o umowę z calbudem, która powinna wisieć w BIPie. Zresztą wszystkie wyżej wymienione sprawy też. O czym pani pisze. Uważa Pani że M. S i JŻ sprawdzili się na tym stanowisku? Byli i są wybranymi przez nas urzędnikami- co jest rzdkością w dzisiejszym systemie- urzędników nie dobiera się w wyborach. Ci ludzie zostali obdarzeni przez społeczeństwo zaufaniem, moim zdaniem zawiedli, nie potrafili zrobić nic, z wyjątkiem dbania o swoje interesy, a o społeczneństwie przypomniała sobie p. S przed wyborami. P. Ż już nie -bo ma już full. A Pani teraz jeszcze dolewa oliwy do ognia swoją prowokującą naiwnością. Ja po prostu nie rozumiem jak można się nabrać na słodkie słówka- widząc brak efektów. Lub widząc takie jakie są na początku tego wątku. Że pani wszędzie czarno(schwarz) widzi, to zrozumiałe, ale chyba nie o nazwisko tym razem chodzi.
Nie takiej pracy oczekiwaliśmy, nie takiej dbałości o naszą przyszłość. Zmarnowany czas i bałagan do posprzprzątania (lub do zamiecenia pod dywan- w zależności kto wygra, jak ktoś słusznie zauważył).

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-03, 23:27

P.S. Nie trzeba podawać informacji o przetargach, ani o zamówiniach z wolnej ręki, nie trzeba informować o negocjacjach bez ogłoszenia (to są różne formy pozyskiwania przez Urzędy dostawców usług, dostaw, wykonwawców robót budowlanych) do Biuletynu jeżeli nie przekraczają kwot określonych przez właściwego ministra(równowartość 14tys euro). Po to między innymi bo go nie zaśmiecać.
Jednak istnieje obowiązek publikowania zawartych umów i trybów ich udzielania- także na stronie urzędu.
Po za tym, nie sądzę, by działo się u nas tak wiele, że serwer nie pomieści, a jak ktoś jest uczciwy, nie chce naruszyć zasad dobrej konkurencji a przede wszystkim chce znależć jak najlepszego konrtrahenta, to zamieszcza wszystko..

ODPOWIEDZ