Świetlica w Barnisławiu-ostatni rzut na taśme-pomóżcie!!!

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Świetlica w Barnisławiu-ostatni rzut na taśme-pomóżcie!!!

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-11-04, 16:36

nr.9 porządku obrad;
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na oddanie nieruchomości w użytkowanie
wieczyste w trybie przetargowym.

To teren naszej świetlicy-strażnicy ,ma być oddany na 50 lat dzierżawy na usługi użyteczności publicznej w drodze przetargu.
Nie taka była nasza umowa z Gminą ,nowej świetlicy ani śladu i jej realizacja jest przesuwana w czasie nie wiadomo do kiedy,i do tego czasu miała funkcjonować obecna.

Gmina nabyła ją od Skarbu Państwa na cele oświatowe i kulturalne jeśli się nie mylę i podejmując takie działania jak planowane oprócz pozbawienia Barnisławia jedynego miejsca spotkań mieszkańców naraża Gminę na olbrzymie kary i odszkodowania o jakie może wystąpić Skarb Państwa za pobieranie pożytków z nieruchomości przekazanej Gminie na inne cele.

Rok temu już takie zakusy były ,ale dzieki szybkiej interwencji się to nie udało,"zapłaciła" za to Jola-świetlicowa utratą pracy.

Dziś już otwarcie odkryto karty-pytanie tylko co teraz zrobimy :(((

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-11-04, 22:51

A Sąd Apelacyjny na ul. Mickiewicza też jest "użytecznością publiczną" a m. Szczecin wg. ost. wydanego wyroku, musi oddać kilka milionów bonifikaty.. żeby czasami taka sytuacja nie powtórzyła się w przypadku dawnej strażnicy WOP/SG, bo sytuacja jest jednak trochę podobna... to tak Q przestrodze dla gminnych radnych. Czym mają być te "usługi użyteczności publicznej"?? bo pod to można podciągnąć agencję towarzyską ;-) , eksluzywny klub bilardowy tudzież inne podobne lokale. Na stronę UG nawet nie wchodzę i nie sprawdzam , moje łącze sieciowe aż jęczy jak tam wchodzę,więc może coś więcej??
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-11-05, 17:16

dziś mamy zebranie w tej sprawie na świetlicy,ale już zwolennicy wójta podnoszą ,że wójt cyt."uchwałę podejmuje,ale świetlica bedzie funkcjonowac do czasu aż nie będzie nowej".Dokładnie tak myślę dlatego chcę poprosić o o podjęcie tej uchwały właśnie wtedy jak już będzie nowa świetlica-po co teraz tak z marszu na ostatniej sesji?Przecież mamy do siebie zaufanie :)

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-11-05, 17:44

Małgosiu nie będzie nowej świetlicy tak szybko dobrze wiemy - procedury trwają :(,
Natomiast jestem pewna ,że nie wolno tej uchwały przepuścić - przetarg ustny nieograniczony zaraz się odbędzie i nowy użytkownik wieczysty zrobi tam co będzie chciał oczywiście w majestacie prawa jako usługi użyteczności publicznej.
Radni nie uchwalajcie tej uchwały to ŚCIEMA !!!

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-11-05, 18:20

Dziękuję za wsparcie-też tak myślę,ale jak wytłumaczyć to ludziom z mojej wsi,którym przekazuje się zupełnie inne informacje ?

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-11-05, 21:56

Myślę, że dobry pomysł robić zdjęcia na sesji radnym.

Aby ludzie wiedzieli kto i jak głosuje.

Idą wybory temat na miejscu.

Powodzenia.

Zb.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-11-10, 09:32

to biore aparat dzis na sesje :)

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-11-10, 18:03

VICTORIA!

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-11-13, 16:22

dziękuję wszystkim,którzy mi w tej batalii pomogli :))))

ODPOWIEDZ