BARDZO OBIEKTYWNY PORTAL PRZECLAW24

Sprawy ważne i całkiem błahe.
meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-11-09, 08:57

Maniu oceniasz wg siebie :!:
Kretynizmy przecież to twoja specjalność - działki nikt nie przejął tylko za nią zapłacił ciekawe ile jak myślisz :?:

anna kielkucka
Posty: 52
Rejestracja: 2010-09-16, 13:42
Lokalizacja: i tu i tam

Post autor: anna kielkucka » 2010-11-09, 18:06

Fakt ma jaja szczególnie widać to na wielkich bilboardach za ponad 10 tyś sztuka a ja widziałam 2 ciągnie naszą kase aż miło :mrgreen:
pije do dna za pokręconą nić DNA

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-09, 20:58

No właśnie ciekawe ile, gdzie i kiedy był przetarg, w jaki sposób ogłoszony, bo ja jakoś nigdzie go nie napotkałam, ilu było chętnych (ilu uczestników wpłaciło wadium), gdzie jest ogłoszona umowa- tzn za ile poszła działka, czy na własność, czy rzeczywiście będzie tam przedszkole- jakiekolwiek - a nie centrum szkolenia wszelakiego.
Uważam też że dlatego iż jest tyle niejasności w tego typu działaniach obecnego wójta- czyli w ogłaszaniu przetargów, ich rozstrzygnięć itp. świetlica w Barnisławiu- lub jak kto woli ZABYTKOWY PAŁACYK po Strażnicy - powinna pozostać w posiadaniu gminy, czyli jej mieszkańców i do dyspozycji kolejnej demokratycznie wybranej władzy. Moim zdanie zbywanie nieruchomości w takim momencie jest co najmniej nieetyczne..
Projekty uchwał sporządza wójt, radni mogą się zgodzić, mogą sprzeciwić. Sprzeciw jest skuteczny gdy grupa przeciwna stanowi większość. Tymczasem nie jest dla nikogo tajemnicą, że p. Schwarz i oraz radni z komitetu wójta głosowali tak jak on chciał. Bezmyślnie i bezrefleksyjnie, czasem przy wyraźnym sprzeciwie np. komisji planowania, lub zainteresowanych mieszkańców.

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-11-09, 23:57

Drodzy Forumowicze!!!

Z przykrością chciałbym poinformować, że ów bardzo obiektywny portal,właśnie zawiesił swoje forum i możliwość umieszczania komentarzy. Za dużo było krytycznych postów na temat Pani Schwarz czy co?

prawdziwy kret
Posty: 11
Rejestracja: 2010-09-24, 09:00
Lokalizacja: Przecław

Post autor: prawdziwy kret » 2010-11-10, 15:58

Popieram decyzję administratora portalu Przeclaw24.pl, a Przemysław Pawelczuk
raczej powinien się cieszyć gdyż internauci raczej nie pisali na temat tego pana pochlebnych opinii.

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-11-10, 16:12

Opinie, na mój temat nie były pochlebne, ale nikt z ich autorów nie odniósł się do poruszanych przeze mnie spraw. A z resztą byłem w dobrym towarzystwie, bo nie tylko ja byłem nielubiany i czystym zbiegiem okoliczności oczywiście inni nielubiani forumowicze krytycznie wypowiadali się na temat obecnej władzy, radnych , byłej wice- wójt i pana przewodniczącego rady.
Pan Smolicz najwyraźniej nie wytrzymał presji albo zrozumiał , że postawił na złego konia, że jego praca i energia zostały kierowane w złą stronę. Szkoda tylko , że tak późno.

prawdziwy kret
Posty: 11
Rejestracja: 2010-09-24, 09:00
Lokalizacja: Przecław

Post autor: prawdziwy kret » 2010-11-10, 16:22

Jak zwykle szybka riposta i dużo bleblania, pan chyba śpi z komputerem żeby szybciutko wsadzić szpileczkę, w tym jest pan znakomity choć z pradwą to już różnie bywało. Ja jestem ciekaw jak daleko pan zajedzie na swoim koniku a o pana Smolicza niech się pan nie martwi da sobie chłop radę.

prawdziwy kret
Posty: 11
Rejestracja: 2010-09-24, 09:00
Lokalizacja: Przecław

Post autor: prawdziwy kret » 2010-11-10, 16:52

meduza pisze:Maniu oceniasz wg siebie :!:
Kretynizmy przecież to twoja specjalność - działki nikt nie przejął tylko za nią zapłacił ciekawe ile jak myślisz :?:
Meduzo niestety muszą się zgodzić z Manią, ale bardzo mnie intrygujesz, skąd wiesz rzeczy, które są niedostępne zwykłemu zjadaczowi chleba w tej gminie.
Kto i gdzie siedzi podczas sesji, komu i ile "wyskakiwała" z kasą pani skarbnik, kto i jakie odznaczenie otrzymał, kto i kiedy podnosił "łapki" podczas głosowania za podwyżkami dla nauczycieli, skąd twoja wiedza na temat presji wywieranej podczas sesji przez wójta i przewodniczącego, skąd wiesz, kto głosował za projektami unijnymi, skąd wiesz do kiedy vice wójt była na liście płac w urzędzie skąd, skąd, skąd.
Jeżeli jesteś pracownikiem urzędu lub radną należałoby się ujawnić. A na koniec zacytuję Twoje własne słowa:
MOŻE NALEŻAŁOBY SIEBIE NAJPIERW WALNĄĆ W ŁEP I ZASTANOWIĆ SIĘ NAD TYM CO SIĘ PISZE

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-10, 19:51

Nieważne co wie - i tą wiedzą się dzieli, a ważne skąd. Nieważne dla ciebie"prawdziwy krecie" czy to prawda czy nie, ważne skąd wie, gdzie jest wyciek. Nazwałeś się kretem bo ryjesz w poszukiwaniu prawdy, czy pod kimś dołki?
Te informacje są jak najbardziej jawne- księgi wieczyste, przebieg sesji, sprawy tam poruszane. Może trzeba się zainteresować nie tylko przed wyborami.. Chociaż przyznaję Ci rację, że wymiana informacji na linii urząd gminy-mieszkańcy jest na beznadziejnym poziomie. Mam nadzieję że to się również wkrótce zmieni.
Co do świetlicy w Barnisławiu- ufffffffff.

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-11-10, 21:06

Gosiaz pisze: Co do świetlicy w Barnisławiu- ufffffffff.
Czy to znaczy ,że się udało uwalić pomysł wydzierżawienia budynku po strażnicy?
To fantastyczna wiadomość !!!! Wiesz coś więcej?

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-11-10, 22:23

Nie masz racji Gosiaz, to bardzo istotne skąd są te informacje, bo chodzi o ich autentyczność. Pisałam o kretynizmach wymyślanych przez Meduzę bo jak można nazwać fakt sensacyjki, że panie nauczycielki głosowały za podwyżkami dla siebie. Z tego co wiem płace nauczycieli regulowane są ustawowo. Więc jeżeli prawdziwy kret zadaje pytania czy Meduza jest radna to ma istotne znaczenie:
1. Jako radna nie powinna chować się za pseudonimami, szczególnie , że wszystkie kandydują
2. Co jako radna zrobiła z tą wiedzą
Ja Gosiaz prawdę mówiąc zainteresowałam się wieloma sprawami właśnie przed wyborami po to żeby właściwie według mnie wybrać, jest to mój przywilej i mój wybór, więc rozumiem postawę prawdziwego kreta. Gosiaz podaj mi gdzie mogę przeczytać informację na temat kasy na kosiarkę dla Dojlidy, bo chciałabym potwierdzić tą informację.

hanka
Posty: 15
Rejestracja: 2010-05-28, 10:16
Lokalizacja: Przecław

Post autor: hanka » 2010-11-10, 23:29

Administratora strony przeclaw24 blokuje forum i tłumaczy się, że nie chce być posądzony o stronniczość itp.. a może powinien zostać posądzony o manipulowanie faktami i oszukiwanie czytelników swojego portalu. Zaraz zwolennicy Klubu Przyjaciół, zapytają z WIELKIM ZDZIWIENIEM - DLACZEGO... A otóż dlatego... Pan Smolicz jako administrator portalu24 jest zapewne odpowiedzialny (w skrócie) za sprawne funkcjonowanie strony oraz uczciwe, czytaj - takie, które uczciwie przedstawia np. liczbę osób odwiedzających stronę.
I może właśnie dlatego zablokował forum przed wyborami, bo może ktoś jemu zwrócił uwagę, że nieuczciwie manipuluje wynikami. I śmię podejrzewać, że to było wczoraj, bo już dziś forum zablokowane a na stronie liczba wejść jest liczona "w miarę uczciwie". Jeszcze niedawno ktoś na forum kolbaskowo24 wypowiadal się jakie to forum przeclaw24 jest oblegane i chętnie przez wszystkich czytane, a tego forum to już prawie nikt nie czyta. Otóż prawda jest taka że wchodząc na portal przeclaw24, każde moje wejście było liczone jako 5, 3 lub 2 wejścia. To nie wszystko, na dodatek czytając jakikolwiek artykuł na stronie przecław24 i wracając na stronę główną znów było liczone, moje wejście jako kilka razy. A od dziś nagle każde wejście jest liczone pojedynczo i nagle z ponad 3 tys wejść nie ma nawet tysiąca. I jak Pan Smolicz wytłumaczy się z tego, że nie wiedział...? A ja wiedziałam o tym już dawno i przekazałam to innym i inni tez sprawdzili i ocenę o Panu i reszcie przyjaciół wystawili. Cel w tym mieliście - jaki - sami wiecie najlepiej. Żenada Panie Smolicz, żenada!!!

meduza
Posty: 47
Rejestracja: 2010-09-16, 08:49
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: meduza » 2010-11-11, 06:45

Jak widzisz Maniu pracę zaczynam lub kończę o różnych porach to znaczy że pracuję w CBA , CBS , FBI , Scotland Yard. A potwierdzeń szukaj w gminie tam są , prokuratura już węszy :)) oczywiście nie Szczecińska. I nie jestem radnym.

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-11-11, 11:09

O portalu Przeclaw 24 pisałam wcześniej porównując działania administratora do działań cenzora z czasów PRL-u. Cisz wyborcza zacznie się przed samymi wyborami. Pan Smolicz wprowadził ją z duuuuuużym wyprzedzeniem. Wprowadza własne prawo odbierające głos. Wprowadził Pan ciszę, kiedy na forum zaczęły pytania o argumenty "za" konkretnym kandydatem, "za" konkretnym radnym. Wtedy zapadła głucha cisza ze strony krytykantów(których dziwnym trafem w ostatnim tygodniu namnożyło się jak grzybów po deszczu-z jednym, dwoma postami na koncie, a wszytkie krytykujące)
Panie Smolicz-tak ma Pan rację,ze na Pana forum padały wypowiedzi niskiej jakości. Samo krytykowanie wszystkich innych oprócz Pani Schwarz i kandydatów Przyjaciól to mało. Zreszta o jakiej krytyce innych kandydatów mówimy- nie padły żadne merytoryczne "przeciw". Nawet przyjmując taki poziom krytyki jako charakterystyczny dla KPK ,to oprócz słów krytyki przeciwników politycznych nie potrafiliście zaoferować nic co mogłoby kogokolwiek przekonać do głosowania na Klub Przyjaciół Kołbaskowa. Albo na kogokolwiek innego.. Lepiej forum zamknąć. Fakt jak się nie ma nic do powiedzenia to lepiej zamilknąć. Zniknęły również komentarze, zniknęły niektóre artykuły. Sam Pan się zamknął.
Nawiasem wszyscy skupiamy sie na przedwyborczej roli forum Przeclaw24, ale również odebral Pan głos pozostałym mieszkańcom zainteresowanych innymi niż wybory sprawami-jak Intekomu chociażby. Nie pomyśłał Pan o tym- a dla mnie to sygnał o czyich interesach pan myśłał forum zamykając. Ludzi czy Klubu Przyjaciół.Dla kogo było forum dla mieszkańców czy dla Przyjaciół? Jak Pan chce pełnić rolę radnego????? Zamknie Pan Radę Gminy??? Może Urząd jak mieszkańcy zaczną krytykować, pytać???? Odbierze pan im głos ???
Jak ktos napisał na pana nieistniejącym już forum "Chroń mnie Panie od Przyjaciół, a z wrogami poradzę sobie sam"

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-11, 11:51

Odnośnie świetlicy/strażnicy w Barnisławiu wiem tylko tyle ża Rada odrzuciła projekt uchwały o oddaniu obiektu w wieczyste użytkowanie w drodze przetargu. Nie mogłam być na sesji więc dokładniejszych informacji nie mam.
Maniu, i na tym polega problem naszej gminy- że ludzie w większości interesują się tym co się dzieje tylko przed wyborami. Co do autentyczności- jakoś nikt nie dementuje wrzuconych przez meduzę informacji, więc chyba są zgodne z prawdą?
Odnośnie pensji nauczycielskich Maniu, to z tego co mi wiadomo ustawa reguluje sposób naliczania wynagrodzenia w zależności od stażu, tytułu itd- w sformułowaniu nie mniej niż. Nie jestem nauczycielem, więc nie wnikam. Wiem że oświata należy do zadań gminy, wiem również, że pensje nauczycieli są zróżnicowanie również pod względem terytorialnym - czyli zależą od gminy.
Jak nie wiesz gdzie szukać takich uchwał- to informuję że uchwały podjęte przez rady gmin województwa zachodniopomorskiego są publikowane w Dzienniku Urzędowym tegoż województwa.
O kosiarkę Dojlidy można również spytać Dojlidę :)

ODPOWIEDZ