Pierwsza sesja Rady Gminy Kolbaskowo-SKANDAL!!!!!!

Sprawy ważne i całkiem błahe.
stachu
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-06, 21:22
Lokalizacja: szczecin

Pierwsza sesja Rady Gminy Kolbaskowo-SKANDAL!!!!!!

Post autor: stachu » 2010-12-06, 21:28

To co wydarzyło się na pierwszej sesji Rady Gminy Kołbaskowo- to SKANDAL!!!!!!!!!! I to my mieszkańcy sami wybraliśmy takich przedstawicieli -totalna żenada !!!!!!! Dla wszystkich zainteresowanych polecam sprawozdanie z sesji na stronie www.warzymice24.pl (dla ludzi o mocnych nerwach)!!!
www.przecław24.pl/goracy-temat/12097-pierwsza-sesja-rady-gminy-kolbaskowo-scenariusz-przerosl-aktorow

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-06, 21:49

:) Dotychczas nie budziło niczyjego zdziwienia to, że wójt Żukowski ma większość, i maszynki do głosowania.. Jakoś nie krzyczałeś stachu o "skandalach".
Ale dobrze że jesteś, patrz na ręce i o wszystkim informuj :)
Pozdr.

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-12-07, 07:58

Ciągle chodzi o pewna klasę sprawowania władzy. Odpowiem obrazowo.....jeżeli przed drzwiami stoi grupa ludzi, można wchodzić według zasady "kto silniejszy ten pierwszy", albo wedlug zasady "najpierw panie potem panowie".I w jednym i w drugim przypadku wszyscy wejdą, więc cel zostanie osiągnięty.
Jesli co niektorzy w toku zażartej dyskusji przedwyborczej odrzucali stare /czyt.Żukowski/ na rzecz nowego to w konsekwencji usprawiedliweiniem działania nowego po staremu nie może być to, że Żukowski też tak działał. Miało byc po nowemu, merytorycznie, rzeczowo i z klasą.
Dobrym obyczajem byłoby również oddanie komisji sprawującej funkcje kontrolne tzw.opozycji, jesli juz takowa musi być. Dawałoby to jasny sygnał wyborcom, że nowa władza nie ma nic do ukrycia.
No cóż, z przykroscią muszę powiedzieć, że spełnia się scenariusz jaki przewidziałem w swoich przedwyborczych postach.Oby nie spełnił się do konca, wszak tutaj mieszkam.
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-07, 09:07

Opozycją jest właśnie "stare" i nie ma wielkiej wprawy ani w informowaniu, ani w kontrolowaniu.
Nie zamierzam nikogo bronić, tylko żałosne są dla mnie krzyki tych, którym akurat taki styl powinien odpowiadać- czyli zwolenników "starego".

Dyskusja może i była zażarta, próbowałam jedynie przekazać że są możliwości rozwoju i nie jest tak, że nie się nie da, nic nie można, bo ANR, bo koszty infrastruktury.
Na spełnienie jakiegokolwiek scenariusza musimy poczekać - czyli na efekty takiego a nie innego składu naszych władz oraz składu osobowego poszczególnych komisji.
Miejmy nadzieję, że nowa władza nie będzie miała nic do ukrycia i będzie publikowała protokoły i nagrania sesji, a także komisji.
Po za tym stachu będzie patrzył im na ręce i tutaj nas informował. Oby jak najmniej miał di pisania. :)

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-12-07, 09:15

To da się juz przekwalifikować te Pani działki, czy jeszcze się nie da? Chyba juz tak, więc atakowanie wszystkich i wszystkiego uważam za bezpodstwane. Piszac o klasie miałem równiez na mysli klasę dyskusji.
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-07, 09:44

andrzej1963 pisze:To da się juz przekwalifikować te Pani działki, czy jeszcze się nie da? Chyba juz tak, więc atakowanie wszystkich i wszystkiego uważam za bezpodstwane. Piszac o klasie miałem równiez na mysli klasę dyskusji
........którą się właśnie pan wykazał.
Nikogo nie atakuję, tylko brzydzę się hipokryzją.

Ja swoich nie muszę przewalifikowywać. I chwilowo nawet nie chcę. Ale są setki osób, które po 6-10 lat walczą z urzędem. a czy teraz im się uda, czy nadal będzie hamowana inicjatywa i rozwój- wkrótce się przekonamy. Ja mam nadzieję, że zgodnie z obietnicami na rozwój -nie. I będą mogli korzystać ze swego majątku w sposób jaki uważają za najlepszy.
Pozdrawiam.

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-12-07, 10:13

Jesli piszemy o hipokryzji, to czy pracownicu ZUT-u i US-u juz popękali ze smiechu?
Czy może są w trakcie pekania?A może w ogóle przeszła im ochota do pękania?Może odniesie się Pani do tego stwierdzenia?
P.S. ja też brzydze sie hipokryzja, szczególnia tą w Pani wydaniu. Z dwojga złego, jeżeli mam do wyboru Lipkę i choragiewkę, wybieram Lipkę.
andrzej1963

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2010-12-07, 11:27

andrzeju1963,tak sobie czytam Twoje wypowiedzi od samego początku, i o ile pierwsze wypowiedzi były merytoryczne ,miały sens i "ręce i nogi",
to teraz jestem zażenowany poziomem jaki teraz reprezentujesz.Ale cóż, skoro siła argumentów nie wystarczyła to trzeba zastosować argument siły,
i uciekać się wycieczek osobistych.To typowe dla osobników którzy ponieśli porażkę i nie mogą sie z nią pogodzić (patrz - PIS i wybory przezydenckie
i samorządowe ).Proponuję wrócić do meritum sprawy i niedoszukiwać się wszędzie układów i układzików , wszak jeden
właśnie pożegnaliśmy (po 20 latach).Zarzucając chęć odrolnienia , to polecam zainteresowanie się głębiej tym tematem, ponieważ np. tylko w samym Smolęcinie jest ok. 50 osób zainteresowanych taką lub inną formą przekwalifikowania swoich działek.Czy to tak ciężko pojąć, że ludzie chcą mieszkać we własnych domach z sporymi działkami
z dala od "kołchozów" jakim są nowe osiedla w ok.Szczecina. Wykorzystajmy to, to są ludzie którzy mają pieniądze (które chcą wydać w naszej gminie),to są ludzie którzy mają pomysły
i chcą się nimi podzielić.Nie są to ludzie którzy chcą nie wiadomo jakich inwestycji w swoje drogi dojazdowe i media, oni chcą aby im tylko nie przeszkadzać lub ew. im doradzić co i jak.Jak do tej pory zderzali sie z murem w UG,może teraz coś sie zmieni. Nowi ludzie to nowe pomysły, więc dajmy sznase tym ludziom na zamieszkanie w naszych okolicach (Bobolin, Małe Stobno,Smolęcin).
A tak dla przypomnienia; andrzej1963, poczytaj sobie projekty jakimi UG/Wójt chciał uraczyć Będargowo,Bobolin, Smolęcin i Karwowo. Skansen, skansen, skansen....
Może teraz się coś zmieni, dajmy szansę i nie łapmy za słówka,mamy dopiero drugi dzień po zakończeniu wyborów.

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2010-12-07, 11:59

W dużej części masz rację........i przepraszam.Ale naprawdę nie lubię ludzi, którzy w jednej chwili od oblewania pomyjami przechodzą do zagorzałych zwolenników.......cholera, wręcz fizycznie....
Co do PiS.......jestem bezpartyjny.
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-07, 15:02

Nie oblewam pomyjami..ani nie jestem zagorzałą zwolenniczką. Wolę szanse na zmiany niż kolejne lata marazmu. Dobrze że stachu jest i niech wyłapuje błędy, a nowa rada niech bierze sobie do serca i się na nich uczy. Sam pan napisał że do obsługi rady zatrudnił były wójt prawnika po p. S. naciskach- więc ok. p. S. była świadoma tego że nie jest omnibusem i że radni też. Dziecinadą zaś było twierdzenie o gruntownym wykształceniu.. ale mam nadzieję że takowymi się pani wójt otoczy i nikt nie będzie jej wklejać głupot,o tym że nie można zrobić parku technologicznego na wzór goleniowskiego, bo ANR ziemi nie sprzedaje.
Co do złotych ust- ja przyznałabym je "doświadczonemu i sprawdzonemu" przewodniczącemu Sroce, za zwoływanie sesji i podsuwanie do uchwalenie gniota prawnego sprzecznego z wolą mieszkańców "na telefony od niezadowolonych"
Co do nowej rady- r. Trzebińska wypowiadała się jako przewodnicząca klubu, który taką inicjatywę posiada. Poza tym mam nadzieję,że nowa p. wójt zorganizuje szkolenia- dla całej rady, aby gdy będą podejmować ważniejsze decyzje - mające wpływ na życie mieszkańców gminy - nie dochodziło do sytuacji jak poprzednio..
I obiema rękoma podpisuję się pod postem użytkownika wujek.. dajmy im trochę czasu.

Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Post autor: Tomek » 2010-12-07, 19:50

Stachu. Na str którą podałeś przeczytałem:
……. ,, Tak się nie robi i myślę, że ta kadencja i ten dzisiejszy wybór nie wróży dobrze tej radzie. Sytuacja powtarza się z roku 2002 i myślę, że podobnie będzie i teraz i sądzę, że danie sobie tak dużej władzy, jaką sobie przyjęliście, sami między sobą się pogryziecie i na tym się wasza kadencja skończy.”……
Tyle tylko,że mówca zapomniał chyba jak to było tak naprawdę w 2002r. Wtedy przed 1sesją zebrali się wszyscy nowo wybrani radni popierający wójta /sam cytowany mówca również/ i ustalili ile i jakie będą komisje,kto będzie w nich zasiadał i kto będzie przewodniczącym rady –bo myśleli,że mają większość w radzie. Ale los chciał inaczej i na 1sesji wszystkie ustalenia wzięły ,, w łeb”. Jedna z pań która udawała,że ich popiera poparła str przeciwną. I to dzięki tej pani z Moczył, między innymi M.Sch. i reszta powołali komisje i ich składy /też mieli to przygotowane i omówione wcześniej-tyle tylko że oni wiedzieli że mają większość w radzie/. Byli po prostu sprytniejsi.Ale nie o to mi chodzi.Chodzi mi tylko o to,że mówca jest teraz zdegustowany tą sytuacją a sam z innymi radnymi w tym 2002r planowali to samo tylko im nie wyszło. Hipokryta.
To tylko takie moje info na ten temat.
A tak na koniec to przecież wszędzie jest tak samo i każdy z was jakby został radnym również przyłączyłby się do jakiejś grupy. Np. Gosiaz do M.Sch. a np. andrzej1963 do drugiej str /wnioskuję to z waszych wpisów/. I to chyba normalne. A to,że przed sesją ustala się takie sprawy to dobrze bo chociaż sesja idzie sprawnie :lol:
Tomek

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-12-07, 22:20

andrzej1963 pisze:o czy pracownicu ZUT-u i US-u juz popękali ze smiechu?
Czy może są w trakcie pekania?A może w ogóle przeszła im ochota do pękania?Może odniesie się Pani do tego stwierdzenia?
Może ich po prostu zapytać... :)
Tak na marginesie tip dla wójta- gmina znajduje się w pobliżu ogromnego zaplecza inelektualnego, w postaci ośrodka akademickiego jakim jest Szczecin, więc i to dobrze byłoby wykorzystać - współpracować, wspólnie szukać nowych korzystnych rozwiązań.
Tomek pisze:Np. Gosiaz do M.Sch. a np. andrzej1963 do drugiej str /wnioskuję to z waszych wpisów/. I to chyba normalne. A to,że przed sesją ustala się takie sprawy to dobrze bo chociaż sesja idzie sprawnie
Sesja jak widać nie do końca sprawnie poszła, ale mam nadzieję, że po krytyce jaka radę spotkała, następna pójdzie lepiej.
Przyłączyłabym się do tej opcji, która stwarzałaby większe szanse realizacji mojego programu. Jeżeli żadna by nie dawała takiej szansy- to nie wiem.
Ale nie można się kierować ani sympatiami osobistymi, ani interesem partii. A p. Andrzej pozostając przy opcji KWW Kośmider niestety nie zrealizowałby swojego- chyba że tego okrojonego: ze szlaku turystyczno krajoznawczego wzdłuż Odry w naszej gminie, został tylko chodnik i uprzątnięcie parku w Pargowie.. jako że rozwój ma być zrównoważony :)
Pozdrawiam

zaneta.raj
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-12, 20:42
Lokalizacja: przylep

Post autor: zaneta.raj » 2010-12-12, 20:57

tak se przeglondam rózne fora co dotyczą naszej gminy i na stronie www.warzymice24.pl natrafiłem na coś co zwaliło mnie z krzesła na podłoge.Napisany tam był skład klubu przyjaciół gminy kołbaskowo"... Po wyborze wiceprzewodniczącego, przewodniczący Wierzbicki odczytuje oświadczenie, które do niego wpłynęło. Dotyczy ono rozpoczęcia prac klubu radnych pod nazwą: Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Klub radnych tworzą: Ż. Gąsowska, M. Pasterski, A. Roszak, G. Smolicz, Z. Szczuplak, A. Sypniewska, D. Trzebińska, I. Wierzbicka, R. Wierzbicki, A. Zubel. Przewodniczącą klubu jest radna D. Trzebińska..." Czy ktoś z was może wie co na tej liście robi pani Roszak? Wydawało mi się że była w komitecie pani Krzywickiej, chyba że się mylę..

stachu
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-06, 21:22
Lokalizacja: szczecin

Post autor: stachu » 2010-12-12, 21:16

No jak to co robi? przystąpiła do klubu, zawsze lepiej trzymać się z wygranymi niż z przegranymi.Najpierw z panem Jabłońskim,potem z wójtem Żukowskim sztamę trzymała, zakręciła się przy pani Krzywickiej,a teraz jak jest już w radzie to ułożyła się z panią Szwarc.Jeszcze zostało jej P.O więc za cztery lata zostanie członkiem partii na bank :-D

zaneta.raj
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-12, 20:42
Lokalizacja: przylep

Post autor: zaneta.raj » 2010-12-12, 21:30

ale jaja, a jeszcze niedawno pamiętam jak przyjechała do nas na spotkanie przedwyborcze i tak wychwalała panią Krzywicką i cały komitet, a tu proszę....No to się nie dziwię że pani Krzywicka przegrała wybory, jak miała takie wsparcie...

ODPOWIEDZ