Nowa Pani Wójt M.Schwarz od 12.2010

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-02-04, 23:46

renata pisze:Za te pieniądze można byłoby np. wyremontować kawałek drogi z pożytkiem dla wszystkich.
Jakieś 150cm kwadr asfaltu.. cóż za pragmatyzm renato.

Budowa więzi międzyludzkich, czy też okazywanie szacunku dla starszego pokolenia - bezcenne.

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-02-05, 08:09

To już nawet krytykowac nie można...........
No i pomyśl Tomku, co napisaleś, jakie swiadectwo w swoim poscie wystawiłeś pani Malgorzacie. Nawet ja w swojej krytyce nie posunąlem sie do tego, zeby zarzucic jej probę zamykania ust. Musisz bardziej uwazac pisząc swoje posty, nie trzeba dokonywac głębszej analizy, żeby dojsc do wniosku, że najzwyczajniej w swiecie szkodzisz jej wizerunkowi.
Ale wracając do meritum.......ostatni post w ktorym skrytykowałem panią Wojt napisalem ok miesiaca temu....jest on na poprzedniej stronie, w kolejnym pochwalilem sposób rozwiazania konfliktu w Barnislawiu., więc wzywajac mnie do obiektywizmu, albo nie wiesz co to slowo znaczy albo czytasz to co chcesz przeczytac. Ostatni post dotyczyl pana Pasterskiego. Pamiętaj Tomku, krytyka jest nieodlacznym elementem wladzy, jest jej motorem napedowym. Madra wladza nie da wiary ludziom, ktorych stac tylko na chwalenie jej. I jeszcze jedno, Tomku, dobra wladza obroni się sama.
andrzej1963

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-02-05, 10:53

Drogi Tomku-bal seniora był, organizowany przez Stowarzyszenie INtegracja.Oczywiście z mniejszym rozmachem,ale był. W tym Roku delikatnie mówić, Pani Wójt wolała, w trosce o seniorów przejąć pomysł, zamiast zorganizować wraz z oryginalnym pomyslodawcą.Co do przedszkola to cóż naiwnośc ludzka nie zna granic. Można wierzyć w cuda-patrz działka cudownie objawiona. Ja ciekawam jestem jake to cudowne opowieści od Pani Wójt usłyszał Pan Smolicz,ze tak gorliwe zapewniał o rychłej budowie przedszkola. Czekam niecierpliwie na zapowiadany przez pana radnego wywiad z Pania Wójt. Wierzę w Pania Sołtys jak już raz doznała łąski cudu i dopatrzyła się działki to i może pan Bóg groszem sypnie-chciaz z pustego to i Salomon nie naleje, ale moja wiara jest głęboka... a przy współpracy negocjatora z Harvardu na pewno coś, gdzies i od kogoś wynegocjują.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-02-05, 10:58

I jeszcze przy okazji, Pani Wójt dba o seniorów, i bardzo lubi pielęgnować tradycje anglosaskie-patrz helołyn-to aż się dziwię,ze nie zadbała o młodzież i w kontekście zbliżających się Walentynke nie ma balu Walentynkowego dla młodzieży. A dla wszystkich proponuję zorganizowac coraz popularniejszy Dzień Świętego Patryka.

Tomek
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-18, 21:44
Lokalizacja: przecław

Post autor: Tomek » 2011-02-05, 12:11

Oj złośliwcy złośliwcy
Tomek

mak kwacz
Posty: 18
Rejestracja: 2011-02-14, 10:25
Lokalizacja: eu

Post autor: mak kwacz » 2011-02-14, 11:18

Wróce do balu seniora ,z tego co mi wiadomo soniorzy bawili się przednio,a Integracja owszem organizowała bale ale najpierw prosiła gmine o dotacje i za nasze pieniądze sie promowali teraz choć wiadomo,że my za to płacimy bo seniorom też od życia się cos należy!

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-02-14, 15:02

kwaku maku-nie rozumiesz roli jaką pownien spełniać Wójt, i nie rozumiesz roli stowarzyszeń i innych organizacji. Krótko, rolą wójta nie jest centralne zarządzanie ale wsperanie społęczności lokalnej w ich działaniach.Wójt pownien wspierać i łączyć. Każda gmina posiada środki na wspieranie takich działań i bardzo dobrze. Kluby, stowarzyszenia zajmują się sprawami dla realizcji któtych powstały-czy przez to się tyko promują? Chyba nie i nie dla takiego celu pwostały. Może zarzucisz Spartakusowi czy Fenixowi chęc autopromocji-to co polikwidowac i wszystkim niech zajmie się Wójt? Taka polityka to polityka rodem z komuny, i takie mylłenie też.
Co do balu seniora-cieszę się,ze bal sie udał i seniorzy dobrze się bawili.Ok. Tylko przydałby się mały ukłon w strone pomysłodawcy i uprzedniego organoiztora -czyli Integracji. Może wspólne zorganizowanie? Ot tak, znowu kłaniają się dobre obyczaje.

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-02-14, 21:17

Jak dobrze że "In shadow", czyli "w cieniu" tak wszystko rozumi i może nas oświcić.

Czyli wójt ma prosić stowarzyszenia by zechciały coś robić- pod swoją firmą za gminne pieniądze?

Ostatni "Integracyjny" dzień seniora był w bodajże 2008roku, sąsiedzi byli zadowoleni, fakt.
Czy wójt odmówiła jakiemukolwiek stowarzyszeniu wsparcia na taki cel? Piszce, jeśli coś takiego się dzieje, trzeba wszystko nagłaśniać!
Brak sprzeciwu = przyzwolenie na takie działania

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-02-14, 21:30

To pytanie powinieneś zadać pytanie Pani Krzywickej-prezes Integracji.mysłę ,ze ona odpowie najlepiej czy zwracała się o dofinansowanie organizcaji balu seniora i jaką odpowiedź uzyskała. Mozesz napisac meila do radnego, kto pyta nie bładzi.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-02-14, 21:37

Czy pieniadze Gminne to pieniądze Wójta? Wójt nie musi wszytskiego organizowac sam. Gmina to wspólnota wszytskich i rolą Wójta jest wspieranie ludzi aktywnych.Choćby przez wsparciue finansowe. Gdy ludzie będą wiedzić,ze mają wsparcie ze strony władz to ich aktywność wzrośnie. Brak takiego wsparcia to zabijanie oddolnych inicjatyw.
Odwrćóe nieco twoje pytanie czy Wójt ma korzystac z inicjatywy i pomysłów innych ludzi -juz pod włąsnym szyldem bo za Gminne (czyli czyje) pieniądze?

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-02-14, 22:23

In shadow pisze:Czy pieniadze Gminne to pieniądze Wójta? Wójt nie musi wszytskiego organizowac sam. Gmina to wspólnota wszytskich i rolą Wójta jest wspieranie ludzi aktywnych.Choćby przez wsparciue finansowe. Gdy ludzie będą wiedzić,ze mają wsparcie ze strony władz to ich aktywność wzrośnie. Brak takiego wsparcia to zabijanie oddolnych inicjatyw.
Odwrćóe nieco twoje pytanie czy Wójt ma korzystac z inicjatywy i pomysłów innych ludzi -juz pod włąsnym szyldem bo za Gminne (czyli czyje) pieniądze?
Jeszcze się taki nie urodził co by dogodził. Zdecydowanie lepiej wypada w tej konkurencji były wójt, który nic nie robił, czasem rzucił jakiś ochłap swoim protegowanym, by mogli się za pinążki gminne promować. Zwróć uwagę"gminne" nie wójta.

Oczywiście że wójt nie musi, od tego ma urzędników. A jeżeli inicjatyw oddolnych brak, to co?

"dorothy" na tym forum to p. Krzywicka, - zapraszała kiedyś na grzybobranie w imieniu tej Integracji czy coś, gdyby chciała zaprosić na inną imprezę, pewnie by skorzystała.
A mnie się coś wydaje że ty w jej imienu czujesz się urażony"skorzystaniem z pomysłu" Można organizować, na pewno seniorzy chętnie się pobawią. Działa już kilka lat, więc pewnie ma doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy z zewnątrz(jeżeli wójt nie daje). Mała dygresja- przed wyborami podawała się za specjalistkę od pozyskiwania funduszy.

Wójt dobrze się zachowała- ludzie widzą, że jest przychylna takim imprezom- a po przełomie mogli np. mieć obawy co do jej poglądów w tym temacie.
Wójt- jako członek i przedstawiciel wspólnoty, organizator życia gminnego- póki co mnie pasuje.
Bardziej interesują mnie jednak sprawy rozwoju gminy niż doraźne(aczkolwiek ważne) imprezy.
Otworzono studium i zbierają uwagi - miejmy nadzieję że coś się ruszy.

stasiu
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-09, 22:27
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: stasiu » 2011-02-14, 22:29

Integracja owszem organizowała bale ale najpierw prosiła gmine o dotacje i za nasze pieniądze sie promowali teraz choć wiadomo,że my za to płacimy bo seniorom też od życia się cos należy![/quote]
Rozmawiałem osobiście z Panią Krzywicką na temat organizacji Balu Seniora i dowiedziałem sie że stowarzyszenie Integracja wszystkie imprezy organizowała na własny koszt.Nigdy nie otrzymali żadnej dotacji z gminy,jedynie ówczesny Wójt udostępnił im salę na imprezę i na tym koniec.Można zresztą to sprawdzić w urzędzie gminy.A że obecna pani Wójt buchnęła im pomysł na organizację Dnia Seniora to daje do myślenia....... :mrgreen: W końcu musi się promowac żeby nie stracić stołka......żenada... :!:

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-02-14, 23:22

Żałosne.. wszystko cokolwiek ktokolwiek teraz zrobi będzie promowaniem się. Odnośnie fundusz na bale integracji, mam inne informacje, ale uważam że p. Prezes powinna się wypowiedzieć.

Promujcie się, byleby dla dobra gminy, a nie własnego.
By gmina rosła w siłę, a ludzie żyli dostatnio.

stasiu zocha- chcesz powiedzieć że jak wójt nie zrobi nic dla seniorów, to go odwołają? To trochę nie tak - procedura odwołania wójta wygląda zdecydowanie inaczej. Referendum i takie tam, ale u nas w gminie ludzie nie mieli dotychczas postawy roszczeniowej, po za tym żadne prawo nie nakazuje wójtowi organizować tego typu przedsięwzięć. Jedynie dobra wola.
Uważam że pomysł nieważne czyj, ważne, że zrealizowany, że jest szansa odbudować coś, co poprzednia władza zniszczyła - poczucie wspólnoty.
Nawet z tymi, którzy teraz przyjęli pozycję malkontentów- miejmy nadzieję, że również dla dobra gminy, a ich krytyka będzie konstruktywna,. Tzn-" to nie powinno być tak- tak byłoby lepiej, ponieważ.."

W związku z milczeniem moderatora: już dwukrotnie próbowano się włamać na moje konto na tym forum. Bardzo proszę o zaprzestanie tych nieuczciwych działań.

mak kwacz
Posty: 18
Rejestracja: 2011-02-14, 10:25
Lokalizacja: eu

Post autor: mak kwacz » 2011-02-15, 09:15

[
Rozmawiałem osobiście z Panią Krzywicką na temat organizacji Balu Seniora i dowiedziałem sie że stowarzyszenie Integracja wszystkie imprezy organizowała na własny koszt.Nigdy nie otrzymali żadnej dotacji z gminy,jedynie ówczesny Wójt udostępnił im salę na imprezę i na tym koniec.Można zresztą to sprawdzić w urzędzie gminy.A że obecna pani Wójt buchnęła im pomysł na organizację Dnia Seniora to daje do myślenia....... :mrgreen: W końcu musi się promowac żeby nie stracić stołka......żenada... :!:[/quote]

Rozmawiał bym też z drugą stroną, fakt można to sprawdzić,czy coś wpłynęło.
Ale byłoby śmiesznie gdyby jednak coś wpłynęło.

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2011-02-15, 09:48

Gosiaz pisze:Żałosne.. wszystko cokolwiek ktokolwiek teraz zrobi będzie promowaniem się. Odnośnie fundusz na bale integracji, mam inne informacje, ale uważam że p. Prezes powinna się wypowiedzieć.

Promujcie się, byleby dla dobra gminy, a nie własnego.
By gmina rosła w siłę, a ludzie żyli dostatnio.

stasiu zocha- chcesz powiedzieć że jak wójt nie zrobi nic dla seniorów, to go odwołają? To trochę nie tak - procedura odwołania wójta wygląda zdecydowanie inaczej. Referendum i takie tam, ale u nas w gminie ludzie nie mieli dotychczas postawy roszczeniowej, po za tym żadne prawo nie nakazuje wójtowi organizować tego typu przedsięwzięć. Jedynie dobra wola.
Uważam że pomysł nieważne czyj, ważne, że zrealizowany, że jest szansa odbudować coś, co poprzednia władza zniszczyła - poczucie wspólnoty.
Nawet z tymi, którzy teraz przyjęli pozycję malkontentów- miejmy nadzieję, że również dla dobra gminy, a ich krytyka będzie konstruktywna,. Tzn-" to nie powinno być tak- tak byłoby lepiej, ponieważ.."

W związku z milczeniem moderatora: już dwukrotnie próbowano się włamać na moje konto na tym forum. Bardzo proszę o zaprzestanie tych nieuczciwych działań.
na maila redakcja@kolbaskowo24.pl od użytkownika Gosiaz nie wpłynęły żadne zgłoszenia odnośnie tej sprawy.
Błędne logowania były z chińskich adresów IP, próby włamania to logowanie metodą słownikową (mało skuteczne).

Prosimy zgłaszać takie problemy mailowo redakcja@kolbaskowo24.pl .

ODPOWIEDZ