wszystko po znajomości

Sprawy ważne i całkiem błahe.
In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-01-07, 20:13

Nie korzystam z nk.
Pani Karolino, to w interesie Pani mamy powinno leżeć by wszystkie jej działania były jasne, przejrzyste -po prostu uczciwe. Pani mama brnie w fikcję tworzoną przez panią Wójt. Ze szkoda dla samej siebie, bo każde, nawet najszlachetniejsze działanie Pani mamy będzie miało skazę niedomówienia.
Ze szodą równiez dla nowych włądz, które zaczynają swoje rządy, od TKM-u w Radzie po tworzenie fikcji formalno-prawnych. Nie wróży to niczego dobrego. To,że niczego dobrego dla władz to pal licho, ale przy okazji ludzie aktywni społecznie zgadzając się na nieuczciwe formalne działanie też sakzują sie na brak społecznej akceptacji.
Każda władza mija, Pani mam i pani zapewne zostaną w barnisławiu-czy naprawdę opłaca się nie powiedziec prawdy i rzucac niedomówieniami. Szkoda.
Trochę złośłiwie, ale miotła , która Pani mam ofiarowała Pani Wójt, wróciła do Pani mamy-w postaci niby etatu niby kierownika od robienia porządków.Chyba nie do tego miała służyc..

karolciakk
Posty: 37
Rejestracja: 2006-09-26, 22:30
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: karolciakk » 2011-01-07, 20:24

In shadow - oczywiście, że mojej mamie zależy na jasności, dlatego jutro o godzinie 18 na świetlicy w Barnisławiu odbędzie się zebranie,żeby wszystko wyjaśnić zainteresowanym - również tym, którzy nie mają internetu i słyszą tylko coś pokątnego - będzie okazja do zweryfikowania faktów z kłamstwami.


Karolina Klebańska
Caritas, Libertas, Fidelitas.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-01-07, 20:29

Nie mam możłiwości byc w Barnisławiu i dlatego chciałam skorzystac z dobrodziejstawa jakie stwarza internet i uzyskać odpoiwedzi na dręczące(nie tylko mnie)pytania. Dlaczego nie moge ich uzyskać teraz?

ggosia
Posty: 19
Rejestracja: 2010-08-13, 22:30
Lokalizacja: Mierzyn
Kontakt:

Post autor: ggosia » 2011-01-07, 20:56

Kajetan pisze:Czy to prawda ,że dwójka zwolnionych portierów to rodzice jednej z naszych forumowiczek,a trzeci Pan to rodzina p.radnego?mam takie info od kolegi z Polic ,ale nie wiem czy to prawda-ktoś coś o tym wie?


A cóż to ma wspólnego? Temat dawno się zakończył , kto jest z Barnisławia to wie kto jest kim i niema tu niczego do ukrycia. Wystarczy cofnąć się i przeczytać posty, i porównać wydatki gminy na ten obiekt .
ggosia

ggosia
Posty: 19
Rejestracja: 2010-08-13, 22:30
Lokalizacja: Mierzyn
Kontakt:

Post autor: ggosia » 2011-01-07, 20:58

Faryzeusz pisze:Podsumujmy fakty:
- za P.J.Ż byli mieszkancy i podpisywali petycje kiedy ja zwolniono,ale nieodniosło to skutku w Gminie za za czasów "starego" wójta,z-ca wójta i rada nie mieli nic do powiedzenia dowiedzieli sie post factum o calej akcji,wlasnie za sprawa małgorzaty K. Jolanty Ż i interwencji mieszkancow,rady soleckiej i soltysa,


MAŁE SPROSTOWANIE
Głosy nie były zbierane na Panią J.Ż. tylko na utrzymanie świetlicy, bo miała być zamknięta.
ggosia

Faryzeusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-01-05, 11:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Faryzeusz » 2011-01-08, 12:43

Mylisz się spawdziłem-była to lista poparcia dla JolantyZ.na stanowisko swietlicowej.Najpierw sprawdz potem podawaj falszywe info na forum.
fair

ggosia
Posty: 19
Rejestracja: 2010-08-13, 22:30
Lokalizacja: Mierzyn
Kontakt:

Post autor: ggosia » 2011-01-08, 13:35

Jasne, tylko zapytaj mieszkańców co mówiła osoba chodząca z listą, ludzie nawet tego nie czytali i nie są to fałszywe wiadomości , kto czytał to nie podpisał. Wystarczy zapytać ludzi.
ggosia

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-01-08, 14:12

Faryzeusz pisze:Mylisz się spawdziłem-była to lista poparcia dla JolantyZ.na stanowisko swietlicowej.Najpierw sprawdz potem podawaj falszywe info na forum.
Jeżeli to była nawet lista poparcia dla pani Jolanty Ż., ktoś, kto te działania podjął nie miał pojęcia o pdostawowych zagadnieniach prawnych i kierował pismo do instytucji, która nie miała kompetencji do zajecia się sprawa.
Pani Jolanta Ż. była zatrudniona przez Powiatowy Uzrąd Pracy w ramach robót publicznych i skierowana do pracy na terenie gminy. Została zwolniona, ponieważ wygasła jej umowa z PUP i tylko PUP był władny, aby panią Ż. ponownie zatrudnić, ale dopiero po ponownym uzyskaniu statusu bezrobotnego.
Ktoś, kto stworzył jakieś pismo poparcia chciał zrobić "cóś", ale nie wiedział co i jak.
Zródło, protokół XXX sesji Rady gminy z dnia 08.02.2010, punkt.15, wyjasnienia Sekretarza Gminy pana Williama Łaszcza.
Pani Jolanta nie mogła być zatrudniona na stanowisko śwetlicowej ponieważ:
1. W Barnisławiu nie ma świetlicy;
2. Pani Jolanta nie ma stosownego wykształcenia ani uprawnien do pracy z dziećmi i młodzieżą w ramach swietlicy wiejskiej lub środowiskowej.
Pragnę jednoczesnie dodać, o czym pewnie niektórzy mieszkańcy Barnisławia pamietają, że był projekt adaptacji budynku po firmie Agrozbyt na swietlicę wiejską zablokowany przeż Radę Gminy podczas kadencji pani Małgorzaty Schwartz jako Przewodniczącej Rady.
Zródło j.w.
andrzej1963

Faryzeusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-01-05, 11:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Faryzeusz » 2011-01-08, 14:35

taaak po czym zatrudniają na to stanowisko,osobę jeszcze mniej wykształconą ,ale wtedy bylo to ok.,bo starej ekipie wszystko było wolno,i pewnie o to dziś chodzi.
fair

Faryzeusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-01-05, 11:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Faryzeusz » 2011-01-08, 14:36

a Ggosia nadal kłamie,feee nieładnie.
fair

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-01-08, 14:38

Człowieku, pomysl, zanim coś napiszesz.....powtórzę jeszcze raz, zatrudnia Powiatowy Urząd Pracy....wykształcenie nie ma nic do rzeczy, ponieważ gmina skierowała obie panie do prac porządkowych w budynku, który jest własnością gminy, a w który jedno zpomieszczeń tymczasowo zostało przeznaczone do spotkań dzieci i młodzieży.
Gdyby pomieszczenie to miało status świetlicy, ani żadna z pań, ani Pana żona nie mogłyby być zatrudnione, ponieważ ustawa jasno okresla kto może prowadzić śwetlicę.
andrzej1963

Faryzeusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-01-05, 11:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Faryzeusz » 2011-01-08, 14:46

p.Jolanta wyraziła gotowosc pracy za darmo do momentu kiedy sprawa w PUP sie nie wyjasni.
W ten sposób były przedłużane umowy corocznie nie tylko z nia i nie tylko w naszej gminie i nie tłumaczy to w żaden sposób dlaczego zatrudniono p.Gosie C.
fair

Faryzeusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-01-05, 11:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Faryzeusz » 2011-01-08, 14:50

andrzej1963 pisze: Jeżeli to była nawet lista poparcia dla pani Jolanty Ż., ktoś, kto te działania podjął nie miał pojęcia o pdostawowych zagadnieniach prawnych i kierował pismo do instytucji, która nie miała kompetencji do zajecia się sprawa.
Pani Jolanta Ż. była zatrudniona przez Powiatowy Uzrąd Pracy w ramach robót publicznych i skierowana do pracy na terenie gminy. Została zwolniona, ponieważ wygasła jej umowa z PUP i tylko PUP był władny, aby panią Ż. ponownie zatrudnić, ale dopiero po ponownym uzyskaniu statusu bezrobotnego.
dzialania były ok,bo kto składa zapotrzebowanie na te prace do PUP?
fair

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-01-08, 14:54

Zatrudnia Powiatowy Urząd Pracy......p.Jolanta mogła bez problemu pracować w ramach wolontariatu. Czy pani Jola byłaby równie chętna do pracy, gdyby Gmina skierowała ją do konserwacji powierzchni płaskich np.w Urzędzie Gminy?
Widocznie urzędnicy PUP doszli do wniosku, że skoro pani Jolanta skorzystała już z dobrodziejstwa robót publicznych, warto byłoby, żeby teraz skorzystał ktoś inny.
Jadną z idei tworzenia robót publicznych jest aktywizacja zawodowa bezrobotnych zarejestrowanych w PUP.
Zapotrzebowania ilosciowe........czyli gotowość do zapewnienia frontu robót dla pewnej ilosci bezrobotnych, działania merytoryczne, czyli skierowanie okreslonej osoby leżą po stronie PUP, ponieważ wynikają z ustawy według której działa PUP, jednym słowem są to działania do których gmina nie ma uprawnien
andrzej1963

Faryzeusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-01-05, 11:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Faryzeusz » 2011-01-08, 15:41

no to teraz wlasnie p.Jolanta byla bezrobotna,a p.GosiaC. niech troszeczke tego wolontariatu spróbuje.ok?
ps.niestety nie jestem żonaty.
fair

ODPOWIEDZ