wszystko po znajomości

Sprawy ważne i całkiem błahe.
In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-11-27, 11:42

Gosia ty naprawdę nie pojumujesz.......wspomniany przez ciebie przepis mówi jedno- w skrócie wielkim,ze warunki niezbędne do zatrudnienia na okreśłonym stanowsku w jo. lub zb. określa kierownik - i naparwde uważasz ,że owe warunki w tym konkretnym przypadku mają na uwadze dobro przyszłego przedsiębiorsywa czy tez moze zupełnie inne dobro i z pewnością nie przedsiebiorstwa.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-11-27, 12:09

In shadow pisze:naprawdę nie pojumujesz
no nie pojumuję, skąd masz takie informacje.
Art. 3.
Przepisów ustawy nie stosuje się do pracowników zatrudnionych w jednostkach
wymienionych w art. 2, których status prawny określają odrębne przepisy. - co oznacza że np. na rzeczoznawcę majątkowego, urbanistę, księgowego itp zatrudnianego w urzędzie niezbędne są uprawnienia zawodowe zdobyte na zasadach określonych przez odrębne ustawy.
Art 6 ust 4Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na
kierowniczym stanowisku urzędniczym może być osoba, która spełnia wymagania
określone w ust. 1 i ust. 3 pkt 2 i 3 (czyli obywatelstwo, niekaralność za przestępstwa skarbowe itp) oraz dodatkowo:
1) posiada co najmniej trzyletni staż pracy lub wykonywała przez co najmniej
3 lata działalność gospodarczą o charakterze zgodnym z wymaganiami na
danym stanowisku;
2) posiada wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym.

wymagania dodatkowe w dyskusyjnym ogłoszeniu określają inne preferencje, jednak główne narzuca ustawa.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-11-27, 12:16

Art. 3. 1. Pracownikiem samorządowym może być osoba, która:

1) jest obywatelem polskim,

2) [1] posiada kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku,

Według Ciebie kto okreśła owe kwalifikacje? tez ustawa?

i dodaj sobie
4. Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na kierowniczym stanowisku urzędniczym może być osoba zatrudniana na podstawie art. 2 pkt 2–4, która spełnia wymagania określone w ust. 1 i ust. 3 pkt 2 i 3 oraz dodatkowo:

1) posiada łącznie co najmniej dwuletni staż pracy:

a) na stanowiskach urzędniczych w jednostkach, o których mowa w art. 1, lub

b) w służbie cywilnej, lub

c) w służbie zagranicznej, z wyjątkiem stanowisk obsługi, lub

d) w innych urzędach państwowych, z wyjątkiem stanowisk pomocniczych i obsługi, lub

e) na kierowniczych stanowiskach państwowych oraz

2) posiada wykształcenie wyższe.
Ostatnio zmieniony 2011-11-27, 12:39 przez In shadow, łącznie zmieniany 1 raz.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-11-27, 12:39

pkt.5.Posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe (dopuszczalna jest własna działalność gospodarcza)
Pani Małogrzato, prosze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy 24 letnia dziewczyna z licencjatem ze stosunków międzynarodowych i 3 letnim stażem pracy w kiosku odpowiada tym warunkom, czy nie?
Według mnie odpowiada........posiada 3 letnie doświadczenie zawodowe i wykształcenie wyższe w rozumieniu ustawy o szkolnictwie wyzszym.
Rozumiem Pani uprzedzenia do In Shadow i do mnie, ale proszę nie wykorzystywac forum do roztrzygania prywatnych gierek. Myslę, zresztą, że wkrótce przekona sie Pani, jak pięknie można obejść ustawe, której nauczyła się Pani na pamięc do zatrudnienia na stanowisku kierowniczym kolejnego "specjalisty" z kręgu znajomych.
Prosze jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy o takie zarzadzanie gminą chodziło Pani rok temu, kiedy zawzięcie broniła Pani rodzacego sie układu pomiędzy Wójtem a częscia radnych. Prosze odpowiedziec sobie, nie na forum, rozumiem, że czasem trudno przyznać sie do własnego błędu.
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-11-27, 12:49

Oczywiście że dziewczyna z licencjatem i stażem w kiosku pasuje- tak jak w przypadku pani w.
Nie bronię układu, tylko treści ogłoszenia i również jestem ciekawa rozstrzygnięcia.

Nie jest dla mnie żadną rekomendacją pańskie stwierdzenie że zna pan nowego komendanta SGmin. i stwierdzenie że jest ok. In shadow to wystarczyło.
Proszę również przemyśleć swoje wypowiedzi zanim je opublikuje.

Miłej niedzieli wszystkim forumowiczom

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-11-27, 12:53

Gosiaz pisze:Nie jest dla mnie żadną rekomendacją pańskie stwierdzenie że zna pan nowego komendanta SGmin. i stwierdzenie że jest ok. In shadow to wystarczyło.
Poniwaz In Shadow zrozumiała ironię zawartą w moje wypowiedzi...........
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-11-27, 13:28

andrzej1963 pisze:Poniwaz In Shadow zrozumiała ironię zawartą w moje wypowiedzi...........
myślę że ją pan przecenia, moim zdaniem po prostu po rekomendacji swojego sprzymierzeńca po prostu wyłączyła temat z dyskusji, nie chcąc wchodzić z panem w spór i podjęła temat zastępczy.
Biorąc sprawy pod włos mogę również napisać że nie pojęliście ironii/ sarkazmu zawartych w moich wypowiedziach.. i np. wyśmiać że daliście się sprowokować.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-11-27, 15:08

Gosiu tylko ktos Taki jak Ty mógł odebrać inteligentne puszczczenie oka Andrzeja jako "rekomendację":))))))))))
Pisz dalej w tym stylu , dostarczasz wiele rozrywki swoim absolutnym brakiem zrozumieniai tematu i wyczucia
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-11-27, 19:33

Taki jak ja czyli jaki? Wybronił ci sprzymierzeniec zad w zamian za lojalność?

Żegnam - trolle :)

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-11-27, 19:39

Gosiu- jestes zapewne trochę młodsza i nie pamietasz ,kultowego juz dzisiaj, serailu "Szpital na peryferiach" padło tam jedno zdanie wypowiedziane przez dr.,Strosmajera, które niniejszym Tobie dedykuję. Pozdrawiam

"Gdyby głupota miała skrzydła, to latałaby pani jak gołębica"

Oryginał do obejrzenia tutaj- w ca.6 minucie
http://www.youtube.com/watch?v=GNe73n-Rcx4
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-11-27, 19:48

A teraz weź lustro i powiedz tę dedykację do siebie i na głos - najlepiej kilka razy, żebyś dobrze zapamiętała.


Tak właśnie wygląda twoja taktyka- brak merytorycznych argumentów zastępujesz obrażaniem interlokutora. Dlatego uważam że jesteś trollem i rozłożyłaś forum.

Żegnam.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-11-27, 19:53

Gosieńko, pozwolisz,ze zostawię bez odpowiedzi wszak mądzrejszy musi ustąpić. Oczywiście masz rację o czym z pewnościa jestes głęboko przekonana i z czym sie w całości zgadzasz.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-11-27, 20:22

In shadow pisze:bez odpowiedzi wszak mądzrejszy musi ustąpić.
mądrzejszy to chociaż pisać by umiał. Przeczytaj swoje posty wyglądają jak po dobrych głębszych.. O czytaniu ze zrozumieniem aktualnych aktów prawnych nie wspomnę.

Gdy mądrzejsi ustępują głupcy zaczynają swój chocholi taniec.. Gdybyś rzeczywiście miała merytoryczne argumenty(była mądrzejsza), to nie omieszkałabyś ich przedstawić.

Żegnam tym razem na dobre.

Awatar użytkownika
scorpius
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-22, 11:00
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: scorpius » 2011-11-29, 17:11

No i mamy rozstrzygnięcie interesującego nas konkursu :mrgreen:

http://bip.kolbaskowo.pl/datadir/doc/bip_1322575074.pdf
Gratuluję Pani Trzebińskiej z Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo! :mrgreen:
scorpius

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-11-29, 18:41

Dobiega koniec pierwszego roku kadencji........Od pocztku bylem przeciwnikiem takiego ukladu wladzy, ale mialem nadzieję, że to ja sie pomyle, a nie kikudziesieciu innych uzytkowników tego forum, którzy gotowi byli mnie i mnie podobnych utopic w lyzce wody w obronie Wójta i RG. I co panstwo teraz na to?
Nadal uwazacie, że na tym polega zrzadzanie gmina?Gratuluje wyboru.
andrzej1963

ODPOWIEDZ