SOŁTYSI

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2011-04-28, 22:45

Andrzej i In Shadow. Czytam i czytam te wasze wydumy i nie wiem o co wam chodzi. Zero merytoryki tylko sam bełkot. Jakbym słuchał/czytał różnych wypowiedzi polityków PIS-u i tego ich mecenasa Rogalskiego. Same teorie spiskowe i wyszukiwanie układów.Zrozumcie, zaczyna się zmieniać, a jeśli wam to nie pasuje, wolna wola,wolny kraj,krytykujcie,lecz róbcie to merytorycznie a nie tak jak wyżej wymieniona partia.
Krytykować to każdy potrafi, ale żeby wnieść coś konstruktywnego,podrzucić jakiś pomysł, to już jadu nie wystarczyło?Czasami mam wrażenie że to wy jesteście tym układem i wiecie że wasz czas się kończy, a że nic nie możecie na to poradzić, obrzucacie innych błotem. I jak to mówi młodzież ;WEŹCIE SIĘ OGARNIJCIE.
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-04-28, 22:54

Widzisz Wujku-problem polega na tym,ze miało się zmieniac ale na dobre. Tymczasem negowany w kampanii wyborczej przez KPGK układ jest zastępowany przez układ wzajemnej adoracji- owszem zmiany sa , tylko wcale nie na lepsze.Podrzucic pomysł....hmmm a Wujku zastanów się dobrze z czyjej to inicjatywy w radzie na ma wspólpracy i rzadzi klasyczne TKM i czyj to jad od samego początku zburzył szansę na zgodne wspóldeczydowanie? jak rozumiem w imię wykorzenienia wyimaginowanych ukłądów.Ech Wujku patrzysz i nie widzisz.
Drugi problem polega na tym,że ja złożyłam gratulacje, a cały podtekst owych gratulacji dopisał zupełnie ktoś inny- zarzucasz mi brak merytorki w skłądaniu gratulacji? Spytaj się faryzeusza I Gosi Klebańskiej dlaczego uznały,ze owe gratulacje moga miec jakiś podtekst...
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-04-29, 08:33

Jak to mawiał mój kolega....."nie jestem zupą pomidorową, więc nie trzeba mnie lubić", tak jak nie trzeba rozumieć tego, co piszę.
Moje pytania zawarte w ostatnim poście były tylleż merytoryczne co abstrakcyjne i wcale nie dotyczyły żadnego z dzialan Urzędu a tylko podwójnej moralności niektorych forumowiczów, którzy z równą latwościąnapietnują jedne dzialania rozgrzeszając inne.
Nie jestem fachowcem od teorii spiskowych, ale nie lubie ludzkiej głupoty, TKM-u i niejasnych sytuacji, a niestety te 3 zjawiska przwijają się w działaniach Rady , Uzrędu i niektórych ludzi, ktorzy nagle poczuli twardy grunt pod nogami.
andrzej1963

Awatar użytkownika
Wujek Samo Zło
Posty: 49
Rejestracja: 2010-07-28, 04:20
Lokalizacja: z okolicy

Post autor: Wujek Samo Zło » 2011-04-29, 18:32

In Shadow- popatrz dobrze, rozejrzyj się, zaczyna się zmieniać, i moim zdaniem na lepsze, i z tego co wiem nie tylko ja odnoszę to,jakże pozytywne, wrażenie.A o tych układach jakie się niby tworzą, to krzyczą ci co za poprzedniej władzy żyli jak pączki w maśle.Radzę zagłębić w temat troszkę bardziej . "Spytaj się faryzeusza I Gosi Klebańskiej dlaczego uznały,ze owe gratulacje moga miec jakiś podtekst...". Nie będę pytał dlaczego tak uznano, bo wiem; znając ton Twoich wcześniejszych wypowiedzi , to można z 99,99% pewnością stwierdzić że to nie były szczere gratulacje,lecz właśnie takie z żółcią..

Andrzej1963- masz słynnych znajomych :-P .I dyskutować z Tobą nie mam zamiaru. To jest jak dyskusja z politykami PIS-u.Tylko Ty/oni mają rację.
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie." S. Lem

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-04-29, 19:31

Wujek Samo Zło pisze:In Shadow- popatrz dobrze, rozejrzyj się, zaczyna się zmieniać, i moim zdaniem na lepsze, i z tego co wiem nie tylko ja odnoszę to,jakże pozytywne, wrażenie.A o tych układach jakie się niby tworzą, to krzyczą ci co za poprzedniej władzy żyli jak pączki w maśle.
Drogi Wujku,pozwól,że się z tobą nie zgodzę.. W całości i w kwestii oceny zmian i oceny wśród mieszkańców.
A tak przy okazji-zarzucaszmi brak merytorycznych wypowiedz,a sam operujesz ogólnikamii-to mógłbyś powiedziec jakie to zmiany wywołały u Ciebie pozytywne wrażenie?
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-04-29, 19:46

Mozemy sobie podyskutowacć o poniższym artykule, dajmy na to w kontekście obsadzenia Pani Anny Werzbickiej na stanowisku urzędniczym- córki Pzrewodniczącego Rady i wygrania konkursu przez Pana Klebańskiego-jakby nie patrzeć znajomego z kręgu pani Wójt. Ach i nie ja pisałam ów artukuł, i nie sądze by autor był pączkiem w maśle z układu:)

http://robek.salon24.pl/106217,powiedz- ... i-korupcji
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-04-29, 20:20

Wujek Samo Zło pisze:Andrzej1963- masz słynnych znajomych :-P .I dyskutować z Tobą nie mam zamiaru.
Drogi Wuejczku takich argumentów uzywa sie wtedy, kiedy......nie ma się w ogole argumentów. Ja tam plakal nie bede, ty jak sadze tym bardziej.
andrzej1963

Ścigacz
Posty: 62
Rejestracja: 2010-12-03, 22:10
Lokalizacja: Będargowo

Post autor: Ścigacz » 2011-04-29, 21:17

Argumenty są wtedy gdy zarzuty są czytelne i konkretne. Twoje posty są kwieciste, zawiłe i przeładowane słowami, których znaczenie nie do końca rozumiesz, ale "ładnie brzmią".

Córkę przewodniczącego już przerobiliśmy, wót jej raczej nie wywali, bo to nie takie proste, chyba tez zależy od efektów jej pracy. Z drugiej strony to chyba przerąbane jak jest się radną i pracownikiem urzędu, albo jednostki pomocniczej, takiej jak np. pomoc społeczna, a co dopiero córką Przewodniczącego rady- presja!

Co do przetargu - decyduje cena, oferty konkurentów nie są znane wcześniej? No i jak bedę mieć czas to pogrzebię w umowach starego wójta.
Co nie znaczy że jestem za TKM, ale in szadoł i andrzej 1963 są zwolennikami tamtego i jego zauszników i kontynuatorów :) Takie kontr argumenty

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-04-29, 22:33

Ścigacz pisze: Co nie znaczy że jestem za TKM, ale in szadoł i andrzej 1963 są zwolennikami tamtego i jego zauszników i kontynuatorów :) Takie kontr argumenty
A skąd taki wniosek?
Ścigaczu, nie mówimy o poprzednim Wójcie tylko o obecnym. Zresztą szukaj. Obecna wójt obiecywała rozbic układ-chwała jej za to, jeżeli takowy wytropiła. Nie dodała jedynie,ze stary zastąpi nowym.
Powiem tak,jeżeli zdobyło się zaufanie wyborców hasłami nowej jakości i zakończenia starych układów to wszelkie działania powinny odpowiadać uczciwości, transparentności, ot czemuś co się zowie etyka. A etyka nie pozwala na działania,które stwarzają choćby cień podejrzenia,że nie są uczciwe. Dlatego mówiąc prosto,zatrudnianie członków rodziny, znajomych nie należy do działań popieranych społecznie. Chyba,ze jak faryzeusz czy Wujek wyznaje się politykę Kalego. I w zasadzie tyle.

A drogi Wujku Samo Zło bardzo chętnie zarzucasz mi "plucie jadem"-jeżeli mówienie prawdy o działaniach nowej władzy nazywasz jadem to trudno-widać masz wyjątkowo dobrze dobrany nick i o ironio bardzo celnie nazywasz nowy styl rządzenia.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-04-29, 22:50

Ścigacz pisze:
Córkę przewodniczącego już przerobiliśmy, wót jej raczej nie wywali, bo to nie takie proste, chyba tez zależy od efektów jej pracy. Z drugiej strony to chyba przerąbane jak jest się radną i pracownikiem urzędu, albo jednostki pomocniczej, takiej jak np. pomoc społeczna, a co dopiero córką Przewodniczącego rady- presja!

Co do przetargu - decyduje cena, oferty konkurentów nie są znane wcześniej? No i jak bedę mieć czas to pogrzebię w umowach starego wójta.
Co nie znaczy że jestem za TKM, ale in szadoł i andrzej 1963 są zwolennikami tamtego i jego zauszników i kontynuatorów :) Takie kontr argumenty
1. Córka przewodnicząceg-ten fakt pownien z punktu dyskwlifikować,
2.nie można byc radnym i pracownikiem urzedu-ustawa o samorzadzie terytorialnym tego zabrania
3. radny i pracownik jednostki pomocniczej- a tego juz prawo nie zabrania.
3.tak decyduja różne czynniki, tak z ciekawości-ktoś był przy otwieraniu ofert ? A ofertę czy ogłoszenia można tak sformułować,ze najlepszym kandydatem na pracownika d/s pozyskiwania funduszy unijnych jest absolwent ekonomii tiaa dobrze,że nie WF-u
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-04-30, 06:01

Jej, Scigaczu, nie spodziewalem sie uslyszec/przeczytac takich pochwal formy moich postow. Czy rozumiem to co pisze.........no uczę się, uczę, co innym też polecam....
Na temat roznic pomiędzy argumentami i zarzutami też juz moglbym dośc dużo napisac, ale może zostawię to na moment, kiedy wspomniane wyżej samoksztalcenie przyniesie już widoczne efekty.
Ja tam mogę by zwolennikiem Żukowskiego, a co mi tam. Powiem więcej, mogę byc nawet zwolennikiem nowych wladz, z Przewodniczacym Rady Wierzbickim na czele, tylko niech udowodnia, że warto. Autosugestia Wujka narazie niestety nie udzielila mi sie.
Czy "kontrargument" nie pisze się razem? Ale to pewnie literowka......
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-04-30, 09:50

In shadow pisze:1. Córka przewodnicząceg-ten fakt pownien z punktu dyskwlifikować,
2.nie można byc radnym i pracownikiem urzedu-ustawa o samorzadzie terytorialnym tego zabrania
3. radny i pracownik jednostki pomocniczej- a tego juz prawo nie zabrania.
3.tak decyduja różne czynniki, tak z ciekawości-ktoś był przy otwieraniu ofert ? A ofertę czy ogłoszenia można tak sformułować,ze najlepszym kandydatem na pracownika d/s pozyskiwania funduszy unijnych jest absolwent ekonomii tiaa dobrze,że nie WF-u
Przy otwieraniu ofert powinna być komisja. Prawo nie zabrania być również córką przewodniczącego rady i pracować w urzędzie.
I tu właśnie mamy przykład polityki Kalego.

Punkt 3 masz dwa razy.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-04-30, 10:29

Nie rozumiesz GosiuZ-słyszałaś o etyce? Zabronionym przez prawo jest takie ogłaszanie konkursu by pasowaa do niego konkretny kanydat a również oprócz tego cos takiego jak etyka zwana inaczej poczuciem przyzwoitości. Jeżeli rozmawiamy sobie o prawie to poszczególne instytucje, przedsiebiorstwa uchwalają tzw. kodeksy etyczne,zeby cie zaskoczyć to istnieje również Europejski Kodeks Dobrej Administaracji gdzie możesz przeczytać
Artykuł 8
Zasada bezstronności i niezależności

1. Urzędnik działa bezstronnie i niezależnie. Urzędnik powstrzyma się od wszelkich arbitralnych działań, które mogą mieć negatywny wpływ na sytuację pojedynczych osób, oraz od wszelkich form faworyzowania, bez względu na motywy takiego postępowania.
2. Na postępowanie urzędników nie będzie miał wpływu, w żadnym czasie, interes osobisty, rodzinny lub narodowy, ani też nie będzie wpływać presja polityczna. Urzędnik nie będzie uczestniczył w podejmowaniu decyzji, w której on lub bliski członek jego rodziny miałby interes finansowy.

Artykuł 11
Zasada uczciwości

Urzędnik powinien działać bezstronnie, uczciwie i rozsądnie.

a całośc tu
http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/ ... tualPage=2
I nie musze dodawać,ze Gmina Kołbaskowo kodeksu etyki nie ma.Nie dziwi.
A Kodeks Postępowania administracyjnego zawiera podstawowe zasady działania adminstarcji
[Art. 8.
Organy administracji publicznej obowiązane są prowadzić postępowanie w taki spo-
sób, aby pogłębiać zaufanie obywateli do organów Państwa oraz świadomość i kul-
turę prawną obywateli.]


Nie mów Gosiu o filozofii Kalego,bo radny zatrudniony w jednostce organizacyjnej nijak celów owej jednostki realizować nie bedzie o swoich osobistych nie wspominając, natomiast zatrudnienie córki Pzrewodniczącego jest jawnym realiziowniem osobistych celów Żeby było zabawniej obecna Pani Wójt przestrzegała przez kadnydatka z PO z powodu realziowania prze nią niejsnych celów partyjnych i obsadzania stołków urzędniczych osobami z partii. Zebyż jeszcze owo dziecko było fachowcem z górnej półki....I chyba dostrzegasz różnicę,ze radny jest wybrany głosami wyborców, a ztarudnienie jest decyzją Wójta. Jeżeli konkretne działania radnego uznasz za nietransparente i trącające prywatą to protestuj.Widzisz różnicę?
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-04-30, 13:10

Moim zdaniem do tego konkursu pasowali również inni inni kandydaci, niektórych znam osobiście. Prawo nie zabrania pracować w opiece społecznej i pobierać wynagrodzenia z budżetu gminy i prawo nie zabrania córce przewodniczącego rady pracy w urzędzie. Należy oczywiście spełnić odpowiednie przesłanki.Tylko dla ciebie jedno jest be, a drugie cacy- ze względu na osobiste sympatie

Co do kwalifikacji zawodowych, i odpowiedniego do sprawowanej funkcji wykształcenia oraz predyspozycji ,to niestety po zweryfikowaniu wszystkich urzędników zatrudnionych w urzędzie, zostałoby garstka

Nie jest moim zamiarem popieranie zatrudniania znajomych królika, ale twoja "etyka" jest dwulicowa.

mam na myśli szeroko rozumianą etykę. Do każdego zachowania można znaleźć argumenty za i przeciw- oraz odpowiednie paragrafy..

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-04-30, 14:48

Gosiaz pisze:Moim zdaniem do tego konkursu pasowali również inni inni kandydaci, niektórych znam osobiście. Prawo nie zabrania pracować w opiece społecznej i pobierać wynagrodzenia z budżetu gminy i prawo nie zabrania córce przewodniczącego rady pracy w urzędzie. Należy oczywiście spełnić odpowiednie przesłanki.Tylko dla ciebie jedno jest be, a drugie cacy- ze względu na osobiste sympatie

Co do kwalifikacji zawodowych, i odpowiedniego do sprawowanej funkcji wykształcenia oraz predyspozycji ,to niestety po zweryfikowaniu wszystkich urzędników zatrudnionych w urzędzie, zostałoby garstka

Nie jest moim zamiarem popieranie zatrudniania znajomych królika, ale twoja "etyka" jest dwulicowa.

mam na myśli szeroko rozumianą etykę. Do każdego zachowania można znaleźć argumenty za i przeciw- oraz odpowiednie paragrafy..
Gosiu dalej nie rozumiesz albo nie chcesz. Droga Gosiu napiszę bardzo wyraźnie, nie jestem niczyim zwolennikiem. jestem zwolennikiem pewnych standardów, których ty nie rozumiesz chciaz nawet ci je zacytowałam.Jest mi obojetne czy wójtem bedzie Ania, Kasia czy Władzio jeżeli powierzoną im władzę sprawują mądzre i uczciwie. Nie wiem na podstawie jakich pzresłąnek oskarżasz mnie o dwulicowośc, a to ponoć z moich ust leje sie jad, dziwne tylko,ze ja przedstawiam fakty i przepisy a moi opnonenci raczą mnie wyzywac faktów żadnych nie przedstwaiając. Ot standardy. Pozdrawiam i miełej majówki życzę
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

ODPOWIEDZ