Możliwość budowy w Bobolinie

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-07-02, 15:59

Nawet sami nabywcy działek w Bobolinie twierdzą, że nikt ze sprzedających im nie wmawiał że tereny rolne są budowlanymi. O możliwości zabudowy na gruntach rolnych- jeżeli nie ma planu miejscowego decydują urzędnicy urzędu gminy wydając decyzję o warunkach zabudowy. Mogą się kierować różnymi przesłankami- każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualne, po spełnieniu kilku warunków podstawowych określonych ustawowo.Jeżeli tak decyzja stwierdza, że zamierzenie inwestycyjne na gruncie rolnym jest możliwe, to na podstawie takiej decyzji inwestor występuje do starosty o zezwolenie na budowę. Odralniania terenu nie stosuje się. Po zakończeniu inwestycji- w celu obliczenia podatku od nieruchomości na podstawie planów ustala się powierzchnie zajęte pod budynki i budowle. Koniec.
Odralnianie odbywa się jedynie przy sporządzaniu planu miejscowego na gruntach klasy od I i II przez właściwego ministra na wniosek wójta. Ile razy można pisać to samo.
In shadow i zuzanna zaczęły wycieczki "do obecnie nam "panujących" i zmieniły temat zaczęty przez założyciela wątku. A jak się nie ma co powiedzieć, a argumentacja została odrzucona, to najlepiej zaatakować mnie osobiście, że ja taka niegrzeczna jestem i nie na poziomie.
Nie ma sprawy, mogę być.

Co do oczyszczalni w Przecławiu- poruszonej przez zuzannę jako zbyt małej i teraz dla odmiany hamującej inwestycje- skąd takie informacje? I od razu komentarz że władza się bawi zamiast fundować nam kolejną lub tę powiększać... Napiszę tylko że jestem przeciwna powiększaniu(rozbudowie)oczyszczalni w Przecławiu.

Na miejscu założyciela wniosku zapytałabym- co oznaczają słowa, że wszystko się może zdarzyć. Jeżeli w planie tereny są przeznaczone pod zabudowę- to znaczy że przeszły procedurę uzgadniania z odpowiednimi komórkami oceniającymi zarówno przydatność terenów pod budownictwo, wpływ na środowisko itp. Niestety- sporządzanie planu wstrzymuje wydawanie warunków zabudowy, więc nie ma po co składać wniosku, a jedynie na bieżąco śledzić wydarzenia z powstawaniem i wdrażanie planu. Za poprzedniego wójta wszystko zależało od tego dla kogo plan powstawał- od 3-6 mies, lub np. dla Smolęcina od momentu zebrania wniosków 1 rok (powstał bubel, którego na szczęście rada nie przyjęła do realizacji).

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-07-02, 20:29

Gosiaz pisze:Co do oczyszczalni w Przecławiu- poruszonej przez zuzannę jako zbyt małej i teraz dla odmiany hamującej inwestycje- skąd takie informacje?
.......prosto z Urzędu Gminy w Kolbaskowie.
Gosiaz pisze: Napiszę tylko że jestem przeciwna powiększaniu(rozbudowie)oczyszczalni w Przecławiu.
........jasne, a scieki najlepiej do rowu....
Tyle jest warta twoja wiedza, ktora tak chetnie dzielisz się ze wszystkimi, wprowadzajac jednoczesnie w blad.
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-07-02, 22:06

na TY nie jesteśmy- gdzie PAŃSKI poziom..

może by tak zapytać czy mam lepszy pomysł, i w którym miejscu wprowadzam w błąd, może PAN doprecyzować swoje twierdzenie?

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-07-03, 09:07

Gosiaz pisze: ze sprzedających im nie wmawiał że tereny rolne są budowlanymi.
In shadow i zuzanna zaczęły wycieczki "do obecnie nam "panujących" i zmieniły temat zaczęty przez założyciela wątku. A jak się nie ma co powiedzieć, a argumentacja została odrzucona, to najlepiej zaatakować mnie osobiście, że ja taka niegrzeczna jestem i nie na poziomie.
Nie ma sprawy, mogę być.
Dwa zdania , dwie nieprawdy-zanim pojawiłaś się w tym wątku, nigdzie nie pisałam o miłościwie panujących.Pisałam o sprzedających. Nie pisałam też,ze sprzedawano działki rolne jako budowlane. Pisałam,że sprzedający obiecywali rychłe przekształcenie nie mając w tym żadnego umocowania bo wszak, co sama napisąłś nie leży to w ich komptenecjach. Takie postępowanie jest zwyczajnym wprowadzeniem w błąd, i jako takie moze stac się pzredmiotem postępowania cywilnego wobec sprzedającego.Nie zmieniałam tematu, temat zmieniłaś ty widząc to czego nie ma i doszukując sie podtekstów których nie ma,albo zwyczajnie nie rozumiejąc tego co napisane.

Nawet dokopać trzeba umieć i wiedzieć kiedy. Miało byc inteligentnie, i na fali "plucia jadem", a wyszło ci jak zwykłej przekupie na rynku-dużo obelg, dużo krzyku nijak mających sie do faktów

Co do bycia "na Ty", to wszechwiedząca Gosiu pewnie ci umknęlo,ze istmieje coś takiego jak netykieta-poszukaj sobie w Googlach masz wprawę - i jest przyjete ,że * w dyskusjach, zwłaszcza w Usenecie i na forach internetowych zwracamy się po nicku lub imieniu jeśli rozmówca wyraża na to zgodę. Nigdy samym nazwiskiem. Nie należy się obrażać, jeśli ktoś zwraca się do nas "per ty", a nie w formie grzecznościowej, i nie należy się obawiać używania takiej bezpośredniej formy."
Po za tym, skoro razi cię,ze andzrej zgodnie z netykietą i zwyczajem zwraca się do ciebie na ty, to powinnaś przede wszystkim zacząć od siebie stosować zasady savoir vivru -ty tez nie jesteś ze mną na ty:)To bardzo niegrzecznie wytykac komuś coś, co samemu się robi.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-07-03, 15:35

Czy mam przez to rozumieć, że jesteś nabywcą działki w Bobolinie, któremu sprzedający powiedział że nie będzie miał problemu z budową domu? Pytam skąd masz takie informacje, bo z moich wynika coś przeciwnego? Myślisz że tylko ty wiesz co oznacza "doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem" a nabywcy działek to dzieci z przedszkola ?
Nie do ciebie pisałam o pisaniu per ty, to co się wtrącasz?


O netykiecie i przekupkach się rozpisałaś- bo nie masz argumentów rzeczowych, tylko jak zwykle jadowity..jazgot(jakkolwiek by to nie brzmiało).

paweł
Posty: 17
Rejestracja: 2010-11-22, 21:06
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: paweł » 2011-07-03, 21:43

Sprawdziłem że w Bobolinie działkę rolną można kupić od 75 do 150zł za m/kw. Po wykonaniu planu miejscowego nie będzie to już działka rolna tylko budowlana i wtedy będzie warta dużo więcej. Myślę że warto zainwestować /oczywiście kupując jak najtaniej/.
Niestety mnie nie stać :-( -nie mam takiej kasy ani aż takiej zdolności kredytowej. Ale cos pomyślę. :-) Dzięki MaciejW
pawł

Czarosław
Posty: 2
Rejestracja: 2011-10-28, 19:06
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Czarosław » 2011-10-28, 19:22

Czy ktoś z szanownych forumowiczów pozywał już Gminę Kołbaskowo do Sądu Administracyjnego za utrudnianie wydania Warunków Zabudowy?
Czaroslaw

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-10-30, 17:10

A co jakiś problem? Czego dotyczy..?
Bo tak ogólnie o utrudnianie to się chyba nie zaskarża?

ODPOWIEDZ