Autobusy

Sprawy ważne i całkiem błahe.
Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-07-15, 18:30

Za to trudno Ci wyobrazić sobie wiatraki koło domu. Albo wręcz uważasz je za korzystne koło cudzego domu.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-07-15, 18:55

Mylisz się Gosiu-pytam się fachowców, przyjmuje ich argumenty, szukam i czytam.Potrafię spojrzecć nieco dalej niż czubek własnej działki i droga do własnej wsi. Siłownie wiatrowe działają na całym świecie i dobrze się mają. Z pożytkiem dla ludzi i środowiska. Można znaleźć rozwiązania zadowalające wszystkie strony -warunek-chęć wspólnego szukania i znajdowania kompromisów.Nie jestem fachowcem i nie wypowiem się na temat szczegółów technicznych-Maciej na tym się zna. Ufam,ze skoro na świecie znaleziono dobre rozwiązania to można je wprowadzić i u nas. negacja dla negacji jest mi obca.A już szczególnie jak pod negacją kryje się chęć realizacji własnego interesu-nie mającego nic wspólnego z ekologią czy komfortem mieszkańcow
Ciekawostka- w necie jest dużo art. dotyczących protestów PRZED budową siłowni. Ja nie znalazłam żadnych protestów po zbudowaniu siłowni, czy też żądania ich likwidacji- znamienne. Może źle szukałam. Znalazłam też art dotyczący Gminy w której właściciele działek wręcz domagali się postawienia siłowni. Różnie bywa. Większość obaw dotyczących siłowni związanych jest raczej z typowym lękiem przed czymś nowym. Drzewiej pojawiały się głosy,ze kolej żelazna to wymysł szatana przez który krowy się nie cielą a kobiety mleko tracą:)
Co do autobusów to od początku wątpiłam w ich szybkie pojawienie się, składane obietnice, wskazywanie kolejnych terminów traktowałam jako element gry politycznej-populizm w czystej postaci. Wygląda na to,ze nie myliłam się. Niestety.
Ostatnio zmieniony 2011-07-15, 22:10 przez In shadow, łącznie zmieniany 1 raz.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Ogórek
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-02, 11:22
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: Ogórek » 2011-07-19, 14:05

Zuzanno nie rozumiem co autor miał na myśli, piszesz: ...Pani Schwarz wydaje się obiecała...,( komu się wydaje?) ...zajączki czekają na zatrudnienie (zajączki kicają po polach i w nosie mają zatrudnienie)...lub ....zapewne nie czytała obowiązującej umowy ( wierzysz w to ,że naprawdę nie czytała?), z całym szacunkiem ale napisałaś ooo naiwności a ja Ci muszę odpisać oooo głupoto!
Albo przemyślenia In shadow ... Co do autobusów to od początku wątpiłam w ich szybkie pojawienie się, składane obietnice, wskazywanie kolejnych terminów traktowałam jako element gry politycznej-populizm w czystej postaci....
Pamiętasz jak było z linią 81 lub 83, załatwiano, rozmawiano i linie ruszyły. P. Wójt załatwia, rozmawia i robi wszystko aby autobusy jeździły, jeżeli są podawane jakieś terminy to zapewne efekt uzgodnień z ZDiTM jeżeli będą jakieś opóźnienia to na pewno nie przez UG. I jakiż tu populizm i gra polityczna, zwykłe załatwianie spraw, no chyba, że rozmowy toczą się o kolor autobusów.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-07-19, 18:46

O ile dobrze pamietam to linia 81 ruszyła za poprzedniego Wójtta. Ogórku kto jak kto-ale wydawało mi się,ze akurat ty nie masz problemu z rozumieniem. Powiem ci tak-nie obiecuję mojemu dziecku domowych pączków jak mam tylko mąkę w szafce. Chyba,ze potraktuje dziecko nieco pzredmiotowo i zagram w taką mała gierkę-powiem,ze dostanie pączka jak posprzata w pokoju. Potem powiem,ze pokój super-cel osiągnięty ale niestety teraz tego paczka nie dostanie bo w sklepie nie było drożdźy. Potem zabrakło konfitury różane,j a na koniec tłuszczu.. Spytaj się mieszkańców ile razy Pani Wójt wskazywała jako pewnik różne daty pojawienia się autobusów...one pewnie kiedyś sie pojawią......a za niedtorzyamane obietnice zawsze będzie odpowiadał ktoś inny-ale czy to ten inny składał obietnice-chyba nie.Czy terminy podawała Pani Wójt czy ZDiTM? Ty wierzysz w zapewnienia Pani Wójt,że wszystko było uzgodnione, a ja nie. Póki co niestety wychodzi na moje.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-07-19, 21:14

zuzanna pisze:Zawartość wody w ogórkach wynosi 96-97%. Toż to teraz sezon ogórkowy. Nic dziwnego, że ogórek ma problem ze zrozumieniem.
:) no tak, sezon ogórkowy-do tego przenawożenie szwarcyzmem.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Ogórek
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-02, 11:22
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: Ogórek » 2011-07-19, 22:00

No Zuzanna i In Shadow w końcu jakieś sensowne posty, a na pewno jak do tej pory najinteligentniejsze. Szczere gratulacje!!!

Awatar użytkownika
diana
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-08, 13:17
Lokalizacja: Siadło Górne
Kontakt:

Post autor: diana » 2011-07-21, 17:09

Oto treść e-maila jaki otrzymałam od ZDiTM pytając o autobus linii 70
" Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje, iż zgodnie z przyjętym
harmonogramem, które zostało ustalone podczas spotkania w Urzędzie Gminy Kołbaskowo, w pierwszej kolejności zostaną podjęte działania w celu
uruchomienia linii 88. Po jej uruchomieniu przystąpimy do prac nad
wydłużeniem linii 70 do Kamieńca.

W roku bieżącym ZDiTM nie posiada środków finansowych na przygotowanie
infrastruktury przystankowej, która jest niezbędna w celu wydłużenia
linii 70. Ww. działania, jak i uruchomienie linii planowane są na 2012 rok."
„Nie mogę żyć bez mego życia! Nie mogę życ bez mojej duszy!”

Emily Bronte

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-07-21, 19:29

Trudno dyskutować z faktem- ustalenia były, tylko mieszkańcy poznali ich nieco inną wersję.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2011-11-23, 11:53

Czy są jakieś słuchy o przedłużeniu autobusu 83 do Warnika ,Barnisławia i Smolecina? Bardzo by się przydał mieszkańcom
Pozdrawiam

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

70ka

Post autor: re123 » 2011-12-16, 09:50

ciekawe jak sobie będzie radzić 70ka na drodze Ustowo - Siadło Dolne.

poniżej link do forum komunikacji Szczecin

http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?de ... &viewall=1
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ