Puls Przecławia-Matrix

Sprawy ważne i całkiem błahe.
M Werner
Posty: 19
Rejestracja: 2013-06-03, 18:48
Lokalizacja: Przecław

Puls Przecławia-Matrix

Post autor: M Werner » 2013-06-03, 19:39

itam Państwa. Zdecydowałam się tu napisać, bo po raz kolejny trafił do mojej skrzynki Puls Przecławia. Na początku traktowałam to pismo jako bardzo sympatyczną inicjatywę społeczną. Bo trzeba mieć i dużo chęci i zaangażowania no i środków finansowych żeby takie przedsięwzięcie regularnie prowadzić. Ale od pewnego czasu, mam wrażenie,ze autorzy tego pisma żyja w jakby nierealnym świecie, w Matrixie który nam serwują. Troszkę tu już mieszkam. Spotykam się z wieloma ludźmii i sama też widzę i czytam.W tym piśmie nie pisze się niczego o czym mówią ludzie w Przecławiu.Pisze się tylko o sukcesach i o sprawach związanych bardziej z działaniem rozrywkowym i szkolnym. Nie ma tematów naprawdę bulwersujących ludzi i naprawdę ważnych. Przedstawię tylko kilka tematów z ostatnich kilku miesięcy, które były ważne a wogóle albo szczątkowo zostały poruszone w Pulsie Przecławia i na stronie przeclaw 24.
1. sprawa Pana Piaseckiego- napisał list otwarty-nigdzie nie ma ani słowa. natomiast na Radzie Gminy został publiczne oszkalowany i znieważony przez radnych w tym Panią Trzebińską, Panią Majewska -Gargulę, a sam nie miał możliwości obrony, bo go tam nie było-nie został zaproszony na posiedzenie , które dotyczyło właśnie jego.Dlaczego nie zaprasza się osób, o których mowa na posiedzenia Rady i Komisji? Czemu nie publikuje sie listów otwartych? Ludzie powinni to wiedzieć.

2. Liczne skargi rodziców na sposób prowadzenia szkoły przez Panią Majewską -Gargulę-pozostawione bez odpowiedzi.Nie ma słowa o negatywnym odbiorze działań Pani Majewskiej-Gagruli przez rodziców. Ani słowa o tym,ze Rada Rodziców miała na wniosek Pani Wójt dać przyzwolenie na powołanie tej Pani na Dyrektora szkoły, na co się w efekcie Rada nie zgodziłą, ze względu na fatalny styl zarządzania

3. Publiczny lincz na radnym Pasterskim. Dotyczyło jego wystąpienia w TV Pomerania. Na ostatniej radzie został publicznie połajany za to,że krytykował Panią Wójt. ( ten temat porusza Pan Gargula w ostatnim Pulsie i z jednym się zgodzę wypowiedź Pana Pasterskiego była chaotyczna,i przegadana. Typowa krytyczna,ale nie obraźłlwa wypowiedź pod adresem władz.Nie rozumiem też skąd u Pana Garguli odnośnik do Pani Pawliszewskiej i jej rządów w Gimnazjum nr3 -sprawa likwidacji tego Gimnazjum staje na Radzie Miasta Szczecin od dłuższego czasu i wogóle nie jest związana personalnie z Panią Pawliszewską. I to jest ta socjotechnika o której Pan Gargula pisze-czyli robienie ludziom wody z mózgu) Czy teraz każda krytyczna wypowiedź będzie przedmiotem publiczny połajanek na Radzie Gminy? Czy ma to zastraszyć ludzi? Nie wolno krytykować? Dlaczego?I z jakiego tytułu wystąpieniem w TV zajmuje się Rada Gminy?

4. Odwołanie Pana Guranowskiego-Dyrektora PGK. Odwołanie , do którego Pani Wójt została przymuszona przez Wojewodę Zachodniopomorskiego. Przymuszona , chociaż Pan Guranowski działał niezgodnie z prawem . Jest to jeden z większych tematów w Kamieniu Pomorskim, gdzie Pan Guranowski też jest Prezesem- a u nas cisza. I ciekawe kto zostanie? http://www.kamienskie.info/karpinski-dz ... odwolania/

5. Kosmiczne zarobki tego Pana w naszej Gminie i w Kamieniu Pomorskim-do poczytania w oświadczeniach majątkowych na BIP strony www.kolbaskowo.pl

To tylko kilka wydarzeń z ostatniego miesiąca czy dwóch. a w Pulsie tylko nagrody, biegi, limeryki i inne pulsoryki-Mega Matrix .

M Werner
Posty: 19
Rejestracja: 2013-06-03, 18:48
Lokalizacja: Przecław

Post autor: M Werner » 2013-06-04, 19:36

jakby na zamówienie, znowu objaw Matrixa- na stronie UG pojawiła sie informacja,że na Kiełbaskowie-które odbędzie się w tą sobotę, bedzie rozstrzygniety konkurs na sołtysa roku. Ja przepraszam ale czy ktoś z mieszkańców wogóle wie,że taki konkurs trwa? A jak jest napisane w regulaminie trwa on od 20 maja.I od 20 maja można zgłaszac kandydatów. Ja juz pominę, że regulamin napisany jest niedbale, ale już tylko skupiając się na samym fakcie konkursu to Przepraszam ale czy to są kpiny jakieś? Znowu jest konkurs i nikt o tym nie wie, ale zwycięzca na pewno będzie. Matrix, Matrix, Matrix. Napisane jest,że trwa od 20 maja a kandydatów mozna zglaszać do 7czerwca-ogłoszenie ukazało sie dzisiaj czyli 4 czerwca. A dlaczego nie było w Pulsie, dlaczego nie ma info na portalu, wogóle żadnych informacji? Nikt nic nie wie, a może wiedzą tylko ci co mają wiedzieć? Może zwycięzca też już jest? Bo jakoś nie widzę żeby ludzie się teraz organizowali,żeby Rady sołeckie coś tam potwierdzały. Chore to jest.Wydaje mie się,że o takim konkursie to powinni wiedzieć wszyscy mieszkańcy i to dużo wczesniej, a nie na 3 dni przed imprezą. A tu znowu cisza.

leon
Posty: 49
Rejestracja: 2006-06-12, 07:17
Lokalizacja: Pargowo

Post autor: leon » 2013-06-04, 20:37

Co do konkursu na sołtysa roku, informacja była przekazywana przez panią wójt podczas spotkania z sołtysami a co z tą informacją zrobili sołtysowie hmm, to już chyba ich interes i pokazuje jak sprawnie potrafią działać w swoich sołectwach.

M Werner
Posty: 19
Rejestracja: 2013-06-03, 18:48
Lokalizacja: Przecław

Post autor: M Werner » 2013-06-04, 21:48

Ja wogole nie wiem co robi sołtys w Przecławiu-tu mieszkam, więc o tej miejscowości piszę. Zapewne w bardziej typowych wsiach jest inaczej-nie wiem. Wydaje mie się,że to może niezręczne dla sołtysów ogłaszać konkurs na sołtysa.To tak jakby mieli sami siebie promować. No nie da się wypromować siebie w ciagu krótkiego czasu i po prostu głupio ludziom kazać czy prosić o głosowanie na siebie.To nie wybory.Tylko jakby podsumowanie dłuzszej działalności. Trochę taki koślawy sposób i jak widac nie zdał egzaminu skoro mało kto o nim wie. Wydaje mi się,że skoro organizuje to Wójt to Wójt pownien zadbać o to żeby ludzie wybrali tego sołtysa, który faktycznie cos robi i z którym maja kontakt. Takie zrzucenie roli organizatora na sołtysa jest no po prostu niezręczne. Ogłasza się konkurs, ludzie wiedzą i jak chcą to głosują i maja na to czas. A informacji ogólnodostepnej nie było. To przecież ludzie mają ocenic sołtysa, a nie sołtysi siebie. Nie podoba mi się takie działanie. Jest po prostu nie fair i wobec ludzi i sołtysów. I wogole mam wrażenie jakby to ogłoszenie, na 3 dni przed zakończeniem, ukazało się tylko pro forma i juz kandydat jest dawno wyłoniony. Zresztą chyba ani Pani Trzebińska 9Puls Przecławia) ani Pan Smolicz(przeclaw24) nie sa uzależnieni od poleceń Pani Wójt i chyba wiedzieli o takim konkursie, to można było zamieścić informację o konkursie żeby zwykli ludzie też wiedzieli. Jest miejsce na jakieś wierszyki a na ogłoszenie nie ma? Nie rozumiem. I o takich konkursach co to wyniki tez były znane przed ich skończeniem, to tez ludzie mówią i tez o tym się nigdzie nie przeczyta.

leon
Posty: 49
Rejestracja: 2006-06-12, 07:17
Lokalizacja: Pargowo

Post autor: leon » 2013-06-05, 11:51

Sołectwa mają różne wielkości (liczba mieszkańców) więc w jaki sposób małe sołectwa miały by szansę podczas głosowania aby przegłosować większe.

A z drugiej strony "Ja wogole nie wiem co robi sołtys w Przecławiu-tu mieszkam, więc o tej miejscowości piszę. Zapewne w bardziej typowych wsiach jest inaczej-nie wiem."
i tu wszystko się wyjaśnia, sołtys może tylko z nazwy?

M Werner
Posty: 19
Rejestracja: 2013-06-03, 18:48
Lokalizacja: Przecław

Post autor: M Werner » 2013-06-05, 17:36

leon pisze:Sołectwa mają różne wielkości (liczba mieszkańców) więc w jaki sposób małe sołectwa miały by szansę podczas głosowania aby przegłosować większe.
Dlatego napisałam,ze regulamin jest napisany niedbale i pod względem merytorycznym i językowym i logicznym.Można było pomyśleć o procentowym przeliczeniu głosów w stosunku do ilości mieszkańców sołectwa-taki przykład. Logicznym i językowym czytamy "Konkurs trwa od dnia 20 maja 2013 r. do imprezy „Kiełbaskowo w Kołbaskowie” w czerwcu 2013 r." "Tytuł „Sołtysa Roku” przyznaje się tylko raz w trakcie trwania kadencji.
W każdej edycji wyłoniony zostanie 1 laureat z terenu Gminy, który otrzyma tytuł „Sołtys Roku”.

Skoro konkurs trwa od 20 maja do czerwca( wypadałoby wskazać również dzień Kiełbaskowa bo jest znany) to jak można pisać o zdobyciu tytułu w kolejnej kadencji i kolejnej edycji skoro jest jasno podany tylko jeden termin konkursu? Po za tym, jak już odbywać się będą, chociaż w świetle tego regulaminu jest to niemożłiwe, następne edycje, to z jakiego powodu dobry sołtys nie może być uhonorowany przez swoich mieszkańców po raz kolejny i kolejny. Toz to bzdura totalna.
to tylko pierwszy paragraf tego regulaminu, dalej nie ma sensu bo są jeszcze większe bzdury.
Tak się zastanawiam skoro w tak małej sprawie jest tyle chaosu i bzdur to co się dzieje w sprawach większych i o ilu sprawach nie wiemy

M Werner
Posty: 19
Rejestracja: 2013-06-03, 18:48
Lokalizacja: Przecław

Post autor: M Werner » 2013-06-05, 18:22

Dodam mega błąd merytoryczny- w regulaminie czytam
Kandydatem do udziału w Konkursie nie może być osoba, która została pozbawiona mandatu uchwałą rady gminy albo prawomocnym wyrokiem sądu.,

po pierwsze sołtys nie wiąże się z piastowaniem mandatu tylko jest funkcją społeczną, po drugie odwołać sołtysa może tylko zebranie sołeckie zgodnie ze statusem sołectw, a nie Rada Gminy ani sąd.
Dla mnie i sposób ogłoszenia i poziom poniżej dna. Normalnie Matrix i to taki głupi Matrix

M Werner
Posty: 19
Rejestracja: 2013-06-03, 18:48
Lokalizacja: Przecław

Post autor: M Werner » 2013-06-12, 17:12

Ja nie rozumiem, jak można pisać tylko część prawdy. Tym razem Przeclaw24 i Kiełbaskowo. Czytam o wyjątkowej frekwencji, konkursach i o tym,że Przecław się nie wystawił. No nie było Przecławia, tak samo jak nie było ponad połowy z 18 sołectw - i to tez jest rekord-tyle,że niechlubny i o tym już się nie pisze. Napisane jest tak jakby tylko Przecławia nie było, a to nieprawda.Jakaś przyczyna rekordowo niskiej frekwencji jest i może warto poszukać przyczyny i o tym napisać. Gratuluję sołtysom roku-chociaż nie wiem jak zostali wybrani.

Dalej nic nie jest napisane o bałaganie w PGK i odwołaniu Pana Guranowskiego i o aferze z Panią Dyrektor Gimnazjum Panią Gargulą- zwłaszcza,ze wiem że do rąk radnych w tym Pana Smolicza z Przeclaw24 trafił list rodziców. no ale była zabawa i konkurs w szkole więc są tematy zastępcze.

M Werner
Posty: 19
Rejestracja: 2013-06-03, 18:48
Lokalizacja: Przecław

Post autor: M Werner » 2013-06-28, 17:36

Nie piszą lokalne media to piszą szczecińskie- i wyjątkowo żywa dyskusja w komentarzach. Widać jak na dloni, że nastroje nie są tak różowe jak nam się przedstawia.
http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Regi ... -dyrektora

ODPOWIEDZ