Wydzielone posty z ks. kondolencyjnej

Pogaduchy do poduchy.
Gość

Post autor: Gość » 2010-05-11, 09:24

Witam.
Mam wrażenie że czytam jakąś książkę albo kazanie w kościele. Powiem swoje zdanie, niekoniecznie ktoś musi się z nim zgadzać:
po pierwsze to tych "wielkich Polaków" aż tak dużo tam nie było. Czyżby Wam też udzieliła się narodowa psychoza? Mi osoboście wymiotować się chce od tej wszechobecnej słodyczy od miesiąca płynącej z TV i radia. Do Smoleńska leciał buńczuczny, obrażalski karzełek, wszędzie węszący zdradę, wrogów i UB-ków, dzielący Polaków na lepszych i gorszych. A wracał bohater narodowy, geniusz, cudowny człowiek itd., itp. Podobno śmieć zmienia człowieka, ale czy aż tak bardzo? I na dodatek z 99% poparciem ;-). A Polacy jak zwykle dali się ponieść patosowi, nastrojowi chwili...
Po drugie to nie wierzę w żadne cudowne zmiany charakterów polityków ani zwykłych obywateli. Wystarczy przypomnieć sobie śmierć papieża (który moim idolem też nie był). Łzy, obietnice zmian, poprawy itd. I co? I g.... Minął może miesiąc i wszystko wróciło do normy :-).
To całe gadanie o poprawie Polski, Polaków to jedna wielka obługa i koniunkturalne gadanie polityków. Polak zawsze będzie zawistny, nieufny, małostkowy. Tak było od setek lat, jest i będzie. My potrafimy tylko ulegać krótkotrwałym nastrojom chwili, czego przykładem są choćby wszystkie powstania narodowe, w których za każdym razem braliśmy w d.... A na początku każdego z nich nastroje zapewne były bardzo podobne do obecnego :-).
Ech, szkoda słów... Faktem jest że ja nie wierzę z żadne cudowne odmiany Kaczyńskich i jemu podobnych "tropicieli układów". Jak słyszałem w TV to jego żałosne, wyreżyserowane "orędzie", ten słodko-***** głosik, to niedobrze mi się zrobiło. Facecik gadał o przyjaciołach rosjanach (już nie Sowietach-mordercach) to widać było, jak siłą się powstrzymuje żeby nie wybuchnąć i nie powiedzieć co naprawdę myśli :-). Nagle okazało się, że żołnierz radziecki wyzwalał Polskę, że obywatele rosji to przyjaciele itd. Wilk stał się owieczką?
To tyle, pewnie i tak nikt tego nie czyta ;-).

Awatar użytkownika
scashone
Posty: 196
Rejestracja: 2007-09-01, 16:56
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: scashone » 2010-05-11, 15:44

bla bla .. ilez mozna tego czytac.. Coz , kaczka nie wyladowala .. amen..
Wnosze o usuniecie calego watku...
Fotografia sportowa i inna --> http://scashone.blok.pl

gosc
Posty: 13
Rejestracja: 2010-05-12, 17:12
Lokalizacja: sworne gacie

Post autor: gosc » 2010-05-12, 17:26

To nie czytaj nikt ciebie do tego nie zmusza a jak coś nie pasuje to nie wchodź na tą stronę .Trochę kulturki dla zmarłych,zapomniałam że rodzice nie mieli dla ciebie czasu i zapomnieli o wychowaniu . :oops:

Awatar użytkownika
scashone
Posty: 196
Rejestracja: 2007-09-01, 16:56
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: scashone » 2010-05-12, 18:54

Gosciu , pedz do Krakowa :)
Fotografia sportowa i inna --> http://scashone.blok.pl

gosc
Posty: 13
Rejestracja: 2010-05-12, 17:12
Lokalizacja: sworne gacie

Post autor: gosc » 2010-05-14, 20:41

Już byłam ,bardzo ładne miasto jak nie byłeś to polecam .Ale zapomniałam ty poza Przecław sie nie wynurzasz jedyne co wielkie miasto widziałeś (jak można nazwać )to Szczecin w twoim zasięgu.Hee

Awatar użytkownika
scashone
Posty: 196
Rejestracja: 2007-09-01, 16:56
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: scashone » 2010-05-14, 20:51

Oj gosciu gosciu .. za krotko tu jestes zeby podskakiwac wyzej swoich piet ;].. EOT jesli chodzi o Ciebie ..
Fotografia sportowa i inna --> http://scashone.blok.pl

przemek
Posty: 38
Rejestracja: 2008-11-10, 13:53
Lokalizacja: kołbaskowo
Kontakt:

Post autor: przemek » 2010-05-14, 22:14

Piotrze powinieneś uszanować czyją śmierć czy byłeś jego zwolenikiem czy nie .Takie moje zdanie nie musisz się z tym zgodzić

ODPOWIEDZ