Kary dla drużyn w Lidze Międzygminnej

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Kary dla drużyn w Lidze Międzygminnej

Post autor: Andrzej » 2006-11-10, 09:38

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat po przeczytaniu niektórych opinii na stronie z komunikatem zarządu LM dotyczącym ukarania kilku drużyn.
Moim zdaniem kary nałożone na drużyny jak i na jednego zawodnika indywidualnie są surowe ale sprawiedliwe, a komentarze odnoszące się do tych kar nieprzychylnie są dla mnie conajmniej dziwne.
Napiszcie też co sądzicie o grze zawodników spoza gmin Dobra i Kołbaskowo. Czy powinni oni nadal decydować o obliczu czołowych drużyn, czy też ich ilość należy w przyszłości ograniczyć???

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2006-11-10, 09:39

Dla niezorientowanych w temacie link do komunikatu o karach:
http://www.razemdlagminy.pl/?m=extendar ... egory_id=1

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-10, 11:29

Kary są rzeczywiście bardzo surowe.
Wiesz, jak prowadziłem rozgrywki Halowej Ligi w Przecławiu też agresywność musiałem studzić. Najbardziej krewcy dostali dyskwalifikacje do koćca rozgrywek.
A w kolejnych sezonach jak będą chcieli grać to będą "pod lupą", a wpisowe dla nich będzie ekstra.

Po incydentach typu "kopnięcie w brzuch", "uderzenie butelką plastikową w głowę", czerwona kartka to za mało.
Pytanie czy dyskwalifikacja 10 letnia ( w zasadzie jest już dożywotnia ) nie jest za wysoka.
Ja skłaniałbym się do kary - 5 lat, to też jest sporo. Będzie sporo czasu na przemyślenia itd.


Szkoda, że takie przypadki się trafiają. Rzucają bowiem złe światło na rozgrywki. A co gorzej demotywują organizatorów, którzy (najczęściej za darmo) poświęcają swój czas aby zająć młodzież czy dorosłych.

Andrzej
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-17, 13:02
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Andrzej » 2006-11-10, 19:48

hmmm.... może 5 lat byłoby lepsze, ale jednego jestem pewien- taka kara odstraszy na pewno potencjalnych naśladowców.

Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2006-11-13, 10:23

Moim zdaniem kara jest surowa, ale z punktu widzenia przestrzegania prawa ten "kopacz" nie poniósł żadnych konsekwencji, więc niech się cieszy, że nie było donisienia na Policję za czynną napaść. ( choć tego nie jestem pewien) Uważam, ze "zero tolerancji dla przemocy" powinno być przestrzegane wszędzie. [/i]

arkadiusz lipsk
Posty: 44
Rejestracja: 2006-06-12, 18:01
Lokalizacja: Kurów

Post autor: arkadiusz lipsk » 2006-11-13, 20:04

Kara była poddana głosowaniu: 1. "dożywocie", 2. 10 lat, 3. 5 lat - biorąc pod uwagę konsekwencje jakie niesie takie zachowanie i tak jest delikatnie. Nie potrzeba nam takich incydentów na boisku, bawimy sie dla relaksu i przyjemności, jeśli ktoś tego nie rozumie to musi zmienić albo lige albo dyscyplinę sportu - informuję jeszcze raz, że wszystkie zachowania agresywne będą bardzo surowo karane.

PS. Policja również była i delikwent poniesie konsekwencje prawne!

Arek Lipski

ODPOWIEDZ