poprawki w portalu

Miejsce dla osób działających na rzecz forum i portalu kolbaskowo24.pl
Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

poprawki w portalu

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-08-28, 06:55

tutaj umieszczajcie swoje uwagi co do portalu

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2007-08-28, 07:07

Moje uwagi odnośnie kolbaskowo24.pl
- wyrownianie listy tematów (wczesniejsze wydarzenia czy forum), zle wyglada jak zachodzi pod + tekst w nastepnej linijce
- ujednolić litery (wywalić WIELKI LITERY W TEMACIE "BEDZIE SIE DZIALA W BARNISŁAWIU)
- brak krawedzi tabel, dałbym tematy Wcześniejsze wydarzenia na tle szarym, tak jak buttony, to samo Na forum,
- drażni mnie ta duza ilosc bialego pola w centrum strony....
- brak fiszki arichwum do artykułów z razemdlagminy
- brak fiszki arichiwum\biuletyn razemdlagminy nr 1 do ... ile tam bylo nie pamietam
- dlaczego w górnym menu Home jest na czerwono, Aktualnosci na szaro, O gminie na niebiesko... aaa jeszcze linijka wyzej na biało, trzeba to chyba jakos ujednolicić
- brakuje użytecznych linków do rozkładów PKS, ZDiTM, Straży Granicznej, Pożarnej


to tyle co mi przychodzi do glowy... a i jescze te puste miejsca na fotki z przekreslonym aparatem....

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-08-28, 07:27

- wyrownianie listy tematów (wczesniejsze wydarzenia czy forum), zle wyglada jak zachodzi pod + tekst w nastepnej linijce
tak wiem , o ile sprawa jest dość prosta w przypadku listy art to troszkę komplikuje sie w przypadku "ostanio na forum" (w wolnej chwili oczywiście się tym zajmę )
- ujednolić litery (wywalić WIELKI LITERY W TEMACIE "BEDZIE SIE DZIALA W BARNISŁAWIU)

zdecydowanie jestem za!! chciałem na szybcika wklepac parę newsów aby zobaczyć jak bedzie wyglądało
- brak krawedzi tabel, dałbym tematy Wcześniejsze wydarzenia na tle szarym, tak jak buttony, to samo Na forum,
ok zrobię dla porownania i ocenimy wspólnie co lepsze
- drażni mnie ta duza ilosc bialego pola w centrum strony....
hmyy sam nie wiem jak to rozwiazać
- brak fiszki arichwum do artykułów z razemdlagminy
obecnie jest klink w menu http://www.kolbaskowo24.pl/0,0,0,0,0,aktualnosci.html jeżeli ma gdzies jeszcze byc to piszcie
- brak fiszki arichiwum\biuletyn razemdlagminy nr 1 do ... ile tam bylo nie pamietam
jak wyżej
- dlaczego w górnym menu Home jest na czerwono, Aktualnosci na szaro, O gminie na niebiesko... aaa jeszcze linijka wyzej na biało, trzeba to chyba jakos ujednolicić
górne menu (te białe ) jest dla działów , a menu ponizej dla zawartości tych działów - rózne kolory po to aby troszkę wyróżnic ważne elementy (home zawsze na czerowno - aby uzytkonik zawsze szybko mógł powrócić do strony głównej), szare to zwykłe linki a na niebiesko to co chcemy wyróznić

- brakuje użytecznych linków do rozkładów PKS, ZDiTM, Straży Granicznej, Pożarnej
jestem za tylko gdzie je umieścić - myslalem aby zrobić taki ala boxik z szybkimi linkami ( http://www.e-wawa.pl/ tam ponizej pogody :Informacje, Kultura) tylko ktoś by musiał się zastanowić nad zawartością tego boxa , dla 2,3 linków nie warto robić .....

Beata Kamińska
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-28, 07:36
Lokalizacja: Ustowo
Kontakt:

Post autor: Beata Kamińska » 2007-08-28, 12:50

o tym już pisaliście, ale napiszę:
na głównej stronie brakuje mi czegoś takiego:
informacje przydatne typu:
- godziny otwarcia urzędów, adresy i linki www
- rozkład pks
- policja,straż
- szkoły (linki do stron szkół, albo krótki opis?, coś jak wizytówki? - tylko to możemy później jak już będzie ta współpraca ze szkołamu)
http://www.bobrowniki.com/bobry/index.php - coś jak tutaj "INFORMATOR" po prawej stronie, tylko proszę nie patrzeć na grafikę, ani na nic więcej, chodzi mi tylko o takie miejsce na stronie głównej, chyba też najlepiej u nas po prawej.


I reszta moich uwag:

przydałoby sie wejście na str, głownej do:
-ogłoszenia drobne - link do tego działu na forum ze strony głównej (w sensie mały baner albo boks tekstowy z linkiem)
-dodaj swoje ogłoszenie - link do forum albo mały baner
tutaj są fajne ogłoszenia (chodzi mi o sposób wyświetlania):
http://www.nidzica.pl/pl/ogloszenia.php


-może coś takiego jak: Wydarzyło się coś ważnego w twojej okolicy? Napisz do nas! - czyli info od ludzi, pseudo "dziennikarstwo obywatelskie" - mogłoby to być krótki tekst po prawej czy lewej stronie głownej portalu, chodzi o pokazanie ludziom, ze to też jest ich portal, ze mogą go tworzyć razem z nami. Mogłoby to kierować do strony z formularzem, gddzie wpisuje sie w pole treść i jak ktoś chce (nie obowiązkowo) - mail autora, czy podpis, coś jak "Zapytaj nas" na WL:
http://www.wellnesslife.pl/index.php?vi ... ge=contact

Brakuje mi na stronie jeszcze czegoś takiego jak:
- ciekawe linki
( i może też: poleć nam ciekawą stronę - jakieś pole do wpisywania przez internautów gdzie mogliby nas informowac o ciekawych stronach, później można by to podzielić na grupy w sensie: strony związane z gminą, strony mieszkańców (o ile takie są), strony instytucji i takie tam, inne)
- poleć stronę - jakiś moduł, który umożliwiałby polecenie innym strony, bądź poinoformowanie o niej.


czy zakładki na str. głównej (pogoda/lotto/waluta) są edytowalne? mogłyby być to miejsca do sprzedaży, np. kantor mógłby mieć swój link w zakładce waluta (np. LINK: Gdzie wymienić pieniądze? - i przenosi do kantoru) (ps. kantorowi trzeba zrobić wizytówkę czy coś, zeby chciaż ten baner/link/ czy jakaś inna reklama gdzieś prowadził)
poza tym, gdyby zakładki były edotowalne, to można w miarę zapotrzebowania zamienić lotto na np. warsztat samochodowy i tam byłaby reklama warsztatu, itd.
- zawsze to jest kolejna nieinwazyjna, nie ogłupiająca i przyjemna dla internauty forma reklamy

ze spraw estetycznych - na str. głownej dział "na forum" jest na szarawym pasku, dział "Wcześniejsze wydarzenia" - nie jest. trzeba to ujednolicić.


w galerii trzeba zrobić działy,np:
1)FOTOREPORTAŻE (tak jak teraz zdjęcia ze statków, z wolontariatu), w przyszłości zdjęcia np. z jakiś dożynek, zawodów i takie tam - do tego mógłby być odnośnik ze strony głównej, ale obony, nie pod hasłem galeria, tylko wlasnie pod hasłem Fotorelacja, czy fotoreportaż
2)ZDJECIA MIEJSCOWOŚCI (i tutaj podział na wsie i zdjęcia każdej wsi)
3) Gmina (nie mam nazwy, chodzi mi o połączenie gminy i natury, nie wiem, zdjęcia przyrody łądnych miejsc, ptaszków, takich tam *****, któe mogliby też dodawać inernauci)
potem można te działy rozwijać w miarę potrzeb

Acha, w galeri ten napis:" Jeżeli dysponujesz jakimiś ciekawymi zdjęciami wyslij je na adres redakcji !!"
przydałby się bardziej widoczny, może coś z ikoną czy rysunkiem aparatu, no i tekst bardziej doprecyzowany np: Lubisz robić zdjęcia? Masz wiele zdjęć twojej miejscowości/okolicy, a może udało ci się uchwycić coś ciekawego/niezwykłego itd - prześlij je do nas! i tutaj MAIL DO REDAKCJI, albo hasło: dodaj je do galerii zdjęc! (żeby skierować do działania). Jakby był potem jakiś sponsor, to można podbudować hasło tekstem o nagrodach.


Później moglibyśmy coś takiego zrobić na stronie głównej: ciekawe miejsca/warto zobaczyć - opisy ciekawych miejsc/zabytków w gminie z odnośnikiem do galerii (no jakby były te galerie) - to taki luźny pomysł


FORUM - tutaj pisałam już na gg - moim zdaniem ogłoszenia powinny być wyżej, nad "sportem", pod "forum"


co jest z tym menu? Bo na szarym pasku powtarza się wszystko to co na niebieskich zakladkach, moim zdaniem to nie ma sensu, np. aktualności mogłyby mieć na szarym pasku: aktualności/archiwum/home (coś jak jest teraz jak się kliknie w daną wiadomość). No chyba ze w ogole nie jest wyświetlany dział aktualności, a ja widzę główną stronę po kliknęciu w zakładkę "Aktualności"


jak mi sie coś przypomni będę pisac.

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-08-28, 17:17

na głównej stronie brakuje mi czegoś takiego:
informacje przydatne typu:
- godziny otwarcia urzędów, adresy i linki www
- rozkład pks
- policja,straż
- szkoły (linki do stron szkół, albo krótki opis?, coś jak wizytówki? - tylko to możemy później jak już będzie ta współpraca ze szkołamu)
http://www.bobrowniki.com/bobry/index.php - coś jak tutaj "INFORMATOR" po prawej stronie, tylko proszę nie patrzeć na grafikę, ani na nic więcej, chodzi mi tylko o takie miejsce na stronie głównej, chyba też najlepiej u nas po prawej.

też jestem za tym, tylko nie jestem do końca przekonany czy w boxie na prowo, moim zdaniem brakuje troszkę w srodku elementów ?

ja bym proponował takie rozwiązanie jak w załaczniku - linki typu rozkład jazdy (to wszystko co jest dostepne na innych stronach ) by było linkiem otwoerjącym w nowym oknie dane strony , a informacje typu godziny otwarcia urzedów adresy by były u nas w odpowiedniej pod stronie
Jeżeli mozecie to zastanówcie się dokładnie jakie kategorie tych informacji, co dokładnie , jakie linki etc.


przydałoby sie wejście na str, głownej do:
-ogłoszenia drobne - link do tego działu na forum ze strony głównej (w sensie mały baner albo boks tekstowy z linkiem)
-dodaj swoje ogłoszenie - link do forum albo mały baner
tutaj są fajne ogłoszenia (chodzi mi o sposób wyświetlania):
http://www.nidzica.pl/pl/ogloszenia.php
co do ogłoszeń to jest za zrobieniem takich ogłoszeń w samym portalu ale puki co odpada bo czasowo się nie wyrobię taka baza ogłoszeń to około tydzień z zycia wyjęty...więc puki co zostaniemy przy ogloszeniach na forum, jestem za umieszczeniem w górnym menu zakładki ogłoszenia kótra by prowadziła do foroum z ogłoszeniami. Co do wyświetlania gdzies na ostanio dodanych ogłoszeń to zabardzo nie jestem przekonany bo na poczatku takie coś może swiecić pustkami .....

-może coś takiego jak: Wydarzyło się coś ważnego w twojej okolicy? Napisz do nas! - czyli info od ludzi, pseudo "dziennikarstwo obywatelskie" - mogłoby to być krótki tekst po prawej czy lewej stronie głownej portalu, chodzi o pokazanie ludziom, ze to też jest ich portal, ze mogą go tworzyć razem z nami. Mogłoby to kierować do strony z formularzem, gddzie wpisuje sie w pole treść i jak ktoś chce (nie obowiązkowo) - mail autora, czy podpis, coś jak "Zapytaj nas" na WL:
http://www.wellnesslife.p...01&page=contact
też jestem za !!, jakiś baner albo button gdzieś wciskany z przekierowaniem na podstronę z odp. formularzem - beata jak możesz to pomyś na formą tego - ja przygotuję formularz



czy zakładki na str. głównej (pogoda/lotto/waluta) są edytowalne? mogłyby być to miejsca do sprzedaży, np. kantor mógłby mieć swój link w zakładce waluta (np. LINK: Gdzie wymienić pieniądze? - i przenosi do kantoru) (ps. kantorowi trzeba zrobić wizytówkę czy coś, zeby chciaż ten baner/link/ czy jakaś inna reklama gdzieś prowadził)
poza tym, gdyby zakładki były edotowalne, to można w miarę zapotrzebowania zamienić lotto na np. warsztat samochodowy i tam byłaby reklama warsztatu, itd.
- zawsze to jest kolejna nieinwazyjna, nie ogłupiająca i przyjemna dla internauty forma reklamy
to jest do zrobienia i jestem za ale to w późnoejszej kolejności
ze spraw estetycznych - na str. głownej dział "na forum" jest na szarawym pasku, dział "Wcześniejsze wydarzenia" - nie jest. trzeba to ujednolicić.
Specjalnie tak zrobiłem w odpowiedzi dla zbuszka uwagi (- brak krawedzi tabel, dałbym tematy Wcześniejsze wydarzenia na tle szarym, tak jak buttony, to samo Na forum,) jedno takie drugie takie abysmy mogli porównac co lepiej wygląda

w galerii trzeba zrobić działy,np:
1)FOTOREPORTAŻE (tak jak teraz zdjęcia ze statków, z wolontariatu), w przyszłości zdjęcia np. z jakiś dożynek, zawodów i takie tam - do tego mógłby być odnośnik ze strony głównej, ale obony, nie pod hasłem galeria, tylko wlasnie pod hasłem Fotorelacja, czy fotoreportaż
2)ZDJECIA MIEJSCOWOŚCI (i tutaj podział na wsie i zdjęcia każdej wsi)
3) Gmina (nie mam nazwy, chodzi mi o połączenie gminy i natury, nie wiem, zdjęcia przyrody łądnych miejsc, ptaszków, takich tam *****, któe mogliby też dodawać inernauci)
potem można te działy rozwijać w miarę potrzeb
jestem za ale w póxniejszym terminie

Acha, w galeri ten napis:" Jeżeli dysponujesz jakimiś ciekawymi zdjęciami wyslij je na adres redakcji !!"
przydałby się bardziej widoczny, może coś z ikoną czy rysunkiem aparatu, no i tekst bardziej doprecyzowany np: Lubisz robić zdjęcia? Masz wiele zdjęć twojej miejscowości/okolicy, a może udało ci się uchwycić coś ciekawego/niezwykłego itd - prześlij je do nas! i tutaj MAIL DO REDAKCJI, albo hasło: dodaj je do galerii zdjęc! (żeby skierować do działania). Jakby był potem jakiś sponsor, to można podbudować hasło tekstem o nagrodach.
Wiem , ten napis walnełem tak na pałę, beata jak byś przygotowała jakiś button było by super!!

Później moglibyśmy coś takiego zrobić na stronie głównej: ciekawe miejsca/warto zobaczyć - opisy ciekawych miejsc/zabytków w gminie z odnośnikiem do galerii (no jakby były te galerie) - to taki luźny pomysł
Też już o tym myśłałem , trasy rowerowe etc
FORUM - tutaj pisałam już na gg - moim zdaniem ogłoszenia powinny być wyżej, nad "sportem", pod "forum"
ok to przeniesiemy wyżej

co jest z tym menu? Bo na szarym pasku powtarza się wszystko to co na niebieskich zakladkach, moim zdaniem to nie ma sensu, np. aktualności mogłyby mieć na szarym pasku: aktualności/archiwum/home (coś jak jest teraz jak się kliknie w daną wiadomość). No chyba ze w ogole nie jest wyświetlany dział aktualności, a ja widzę główną stronę po kliknęciu w zakładkę "Aktualności"
tu wogólenie nie miałem pomysłu na to - sprawa wygląda prosto jak wejdziemy już w daną kategorię np. wówczas w tym dolnym menu jest link do home i do danych subkategorii
Jestem za zrobieniem dodatkowej zakładki HOME, obecna aktualności przenosiła by do właściwych aktualności, tylko pytanie co miało by się wyswiewtlic w menu dolnym gdy byśmy byli na stronie głownej ?
Załączniki
k24.jpg

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-08-28, 20:20

ps. udało mi się załatwić to ,że bedziemy dostawac mailem informacje o wydarzeniach policyjnych z powiatu polickiego (w szczególności gmina kołbaskowo), puki co dostajemy z KWP codzienny mailing ale generalnie informacje o wydarzeniach z całego regionu :-/ (mało tam informacji które bysmy mogli wykorzystać)

Beata Kamińska
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-28, 07:36
Lokalizacja: Ustowo
Kontakt:

Post autor: Beata Kamińska » 2007-08-29, 10:27

ok, spróbuje zrobić jakąś prostą grafikę typu baner/button do tego "wyślij zdjęcie" i "wyślij wydarzenie" - mam nadzieje ze na czwartek mi się uda.

co do Informatora - można zrobić na środku, np pod reklamą poziomą w dwóch kolumnach (tak jak wydarzenia i forum, tylko krótsze), i np w jednej kolumnie:


urząd gminy
policja
straż graniczna
straż pożarna

a w drugiej
szkoły
rozkład pks
przychodnie
poczta


to oczywiście taki luźny pomysł, bo nie wiem jak to będzie wyglądało. Gdyby to się okazało za mało linków to można je zrobić w jednej kolumnie, a po drugiej stronie umieścić np. ten tekst o wysyłaniu wiadomości z regionu.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2007-08-29, 11:29

dyskusja bardzo twórcza,ja niestety niewiele wniosę ,bo kompletnie nie znam się na tworzeniu i grafice stron internetowych :)
-z całą pewnością rozkład jazdy pks jest tu niezbędny-bo wiele pytań dotyczy własnie sposobu dostania sie do różnych miejscowości w naszej gminie,
myślę,ze trzeba by w przyszłości dopracować jakis dział poświęcony informacjom z Urzędu Gminy typu ważne uchwały,postanowienia,zmiany w przepisach ,planowane inwestycje,planowane akcje itp. -bo na strone UG ich nie ma lub są mocno nieaktualne,a gazetka juz nie funkcjonuje więc właściwie jest brak takich info.
Fajnie byłoby również zamieszczać wywiady z ciekawymi,znanymi ludźmi z naszej Gminy i nie tylko,jakieś ciekawostki z przed i powojennej historii naszego regionu.
Zastanowiłabym się też nad niemieckojęzyczną wersją stronki-"sasiedztwo zobowiązuje", a i reklamodawcy byliby bardziej chojni-dentysci i kantory z całą pewnoscią mieliby powody do zadowolenia z kontaktów z ta grupą odbiorców.
no i jakby się znalazł link do "barnidance" to już byłoby superek,
pozdrawiam :-D

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-08-29, 11:34

Jakoś do soboty naniosę cześciowo te poprawki o których wyżej była mowa ak by mozba było ruszać.

Co do panelu to wszystko jest opisane tutaj http://forum.kolbaskowo24.pl/viewtopic.php?t=219
Więc jak macie czas to powprowadzajcie informacjie np. o miejscowosciach. Ja jakoś jutro wprodzadzę kilka newsów które mam przygotowane.
loginy i hasła do panelu wysśle na gg

ps. jak robimy z menu ? Dodajemy zakładkę HOME i co dajemy w submenu ? czy zostawaimy puste submenu ?

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2007-08-29, 19:44

Małgorzata Klebańska pisze:myślę,ze trzeba by w przyszłości dopracować jakis dział poświęcony informacjom z Urzędu Gminy typu ważne uchwały,postanowienia,zmiany w przepisach ,planowane inwestycje,planowane akcje itp. -bo na strone UG ich nie ma lub są mocno nieaktualne,a gazetka juz nie funkcjonuje więc właściwie jest brak takich info.
Pomysł suuper. Kiedyś prowadziłem taki dział w biuletynie Sesja na krótko, czy na skróty... już nie pamiętam.. dawne dzieje.

Informacje stosunkowo łatwo zdobyć wystarczy protokół z sesji + dokumenty na sesję i wszystko jasne. Na początek wystarczy tylko protokół, porozmawiam z Anią może U.G. będzie wysyłał jej w wersji elektronicznej.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2007-08-29, 19:54

Wracając do wyglądu strony. Moim zdaniem trzeba wykazać sie konsekwencją (pisała już o tym Beata), jeżeli po prawej stronie są box w ramkach. Pogoda, lotto, z tytułami na szarym tle z zaokrąglonymi krawedziami, to podobnie powinno być z "Najnowszymi aktualnościami", Wcześniejszymi wydarzeniami, oraz FORUM,


Tytuł najnowszego newsa jak dla mnie jest zbyt wielkimi LITERAMI napisany i mnie drażni. Za duży przeskok,miedzy normalnym tekstem a tytułem... Dlaczego tekst artykułu jest wyboldowany? Ja bym wyboldował tytuł dał o kilka punktów większą czcionkę, a artykuł normalnym tekstem.. Za dużo wytłuszczonych rzeczy jest na stronie głównej, prawie wszystko....



Dalej pod działem Wcześniejsze wydarzenia jest trochę miejsca, może tam upchnąć dział (box) SPORT, bo go nie widzę...

Po kliknięciu na Aktualności/Archiwum, pokazują się krzaki w tytule Aktualności.

W archiwum pod pogodą pliz umieścić winietę, RAZEM DLA GMINY - numery archiwalne. I odnośnik do strony z archwium i plikami pdf.

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-08-30, 07:16

Wracając do wyglądu strony. Moim zdaniem trzeba wykazać sie konsekwencją (pisała już o tym Beata), jeżeli po prawej stronie są box w ramkach. Pogoda, lotto, z tytułami na szarym tle z zaokrąglonymi krawedziami, to podobnie powinno być z "Najnowszymi aktualnościami", Wcześniejszymi wydarzeniami, oraz FORUM,
to w końcu jak robimy ?

Tytuł najnowszego newsa jak dla mnie jest zbyt wielkimi LITERAMI napisany i mnie drażni. Za duży przeskok,miedzy normalnym tekstem a tytułem... Dlaczego tekst artykułu jest wyboldowany? Ja bym wyboldował tytuł dał o kilka punktów większą czcionkę, a artykuł normalnym tekstem.. Za dużo wytłuszczonych rzeczy jest na stronie głównej, prawie wszystko....
beata co sądzisz na temat wytłuszczonego napisu newsa ? teraz zmieniłem ,ze jest zlinkowany ale w poziomie czytania jest w pierwotnej formie. Moim zdaniem wygląda to lepiej , bo gdy zrobimy to kolorem niebieskim a dodatkowo gdy czconka bedzie wielkości pozostałego textu to już wogóle tytuł zleje nam się z resztą, tak samo text pogrubiony w newsie, celowo jest koloru czarnego gdyż taki kolor znacznie przełamuje wczesniejszy text - jezeli chcecie to mogę zminic i pokazac wam jak to wyglada....


Dalej pod działem Wcześniejsze wydarzenia jest trochę miejsca, może tam upchnąć dział (box) SPORT, bo go nie widzę...
teraz jest tam wolne miejsce bo są tylko 4 newsy... normalnie bedzie wyrównane z ostanio na forum. Pozatym puki co chyba nie mamy osoby która by redagowała ten dział sportowy?
Po kliknięciu na Aktualności/Archiwum, pokazują się krzaki w tytule Aktualności.
poprawiłem
W archiwum pod pogodą pliz umieścić winietę, RAZEM DLA GMINY - numery archiwalne. I odnośnik do strony z archwium i plikami pdf.
ok zrobię

Beata Kamińska
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-28, 07:36
Lokalizacja: Ustowo
Kontakt:

Post autor: Beata Kamińska » 2007-08-30, 10:42

Michał Bachanowicz pisze: beata co sądzisz na temat wytłuszczonego napisu newsa ?


Myślę, że ok, ale nie czarny, bo daje po gałach. Zrób jakiś ciemnoszary na przykład. Ale podoba mi się, że jest większy - rzuca się w oczy.


Nie wiem czy ktoś o tym pisał - czy to pogrubienie wiadomości (to na niebiesko) jest potrzebne? patrzyliscie jak wyglada bez pogrubienia?


to: "dodaj do ulubionych" i startuj z nami - graf. mi nie bardzo pasuje. To było wczesniej? Może po prostu zrobić to w kolor takich jak zakładki na menu? (ciemny niebieski + biały napis)


zakladka HOME pusta dla mnie jest ok.

Beata Kamińska
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-28, 07:36
Lokalizacja: Ustowo
Kontakt:

Post autor: Beata Kamińska » 2007-08-30, 10:46

Małgorzata Klebańska pisze:myślę,ze trzeba by w przyszłości dopracować jakis dział poświęcony informacjom z Urzędu Gminy typu ważne uchwały,postanowienia,zmiany w przepisach ,planowane inwestycje,planowane akcje itp. -bo na strone UG ich nie ma lub są mocno nieaktualne,a gazetka juz nie funkcjonuje więc właściwie jest brak takich info.
dobry pomysł :)

Małgorzata Klebańska pisze:Fajnie byłoby również zamieszczać wywiady z ciekawymi,znanymi ludźmi z naszej Gminy i nie tylko,jakieś ciekawostki z przed i powojennej historii naszego regionu.
Super sprawa, tylko ja nie mam pojęcia skąd takich ludzi brać :) Ale także jestem za, pytanie tylko czy robimy to od strony lajtowej czy informacyjnej (w sensie pokazujemy ludzi, hobby, czy ludzi i biznes :) ).

Z historią też dobry pomysł, jak się ustatkuję w mojej siedzibie wezmę znowu ksiażki o historii regionu zachodniopomorskiego - może coś wykopie z historii.

Michał Bachanowicz
Posty: 174
Rejestracja: 2006-08-04, 13:39
Lokalizacja: Warzymice
Kontakt:

Post autor: Michał Bachanowicz » 2007-08-30, 11:34

Myślę, że ok, ale nie czarny, bo daje po gałach. Zrób jakiś ciemnoszary na przykład. Ale podoba mi się, że jest większy - rzuca się w oczy.
zmieniłem na ciut jaśniejszy
Nie wiem czy ktoś o tym pisał - czy to pogrubienie wiadomości (to na niebiesko) jest potrzebne? patrzyliscie jak wyglada bez pogrubienia?
które dokładnie ?

to: "dodaj do ulubionych" i startuj z nami - graf. mi nie bardzo pasuje. To było wczesniej? Może po prostu zrobić to w kolor takich jak zakładki na menu? (ciemny niebieski + biały napis)
hmyy

Zrobiłem ten box na stronie głownej z informacjami zerknijcie od strony graficznej ...a od strony merytorycznej to czekam na info co tam wrzucic

ODPOWIEDZ