Kandydat na wójta

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Przemysław_Pawelczuk
Posty: 77
Rejestracja: 2006-06-09, 07:36
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Kandydat na wójta

Post autor: Przemysław_Pawelczuk » 2010-05-21, 22:43

Przed nami wprawdzie wybory prezydenckie, ale jesień już za kilka miesięcy. Będziemy wybierać nowe władze w gminie w tym wójta. Jakie cechy powinien mieć wójt aby wypełniał swe obowiązki efektywnie i z pożytkiem dla zwykłych mieszkańców? Może jest ktoś taki, kto Waszym zdaniem jest w stanie wreszcie zmienić na lepsze naszą gminę . Zapraszam do dyskusji wszystkich,którzy tak licznie nas czytają, ale rzadko wyrażają swoje opinie na forum.
Ostatnio zmieniony 2010-06-04, 08:26 przez Przemysław_Pawelczuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
scashone
Posty: 196
Rejestracja: 2007-09-01, 16:56
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: scashone » 2010-05-22, 05:53

Ja licznie pomalu przestaje czytac to forum...
Fotografia sportowa i inna --> http://scashone.blok.pl

Awatar użytkownika
scorpius
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-22, 11:00
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: scorpius » 2010-05-22, 11:54

To prawda że wybory samorządowe tuż tuż, a co za tym idzie wybory nowych władz na czele z nowym Wójtem.Z tego co mi wiadomo kandydatów na wójtowski fotel jest więcej niż mamy wymienionych w sondzie na stronie Kołbaskowo24.Tak prawdę mówiąc kandydaci z tego sondażu są beznadziejni i są po prostu totalnym nieporozumieniem.Przypuszczam że wyniki tego sondażu są "nakręcane" przez samych zainteresowanych tym "fotelikiem", bo nijak się maja do prawdziwych opinii mieszkańców o tych kandydatach.Na szczęście to mieszkańcy wybierają radnych i wójta :-> Odpowiadając Przemku na twoje pytanie o cechy kandydata na Wójta to po pierwsze:żadna z tych osób wymienionych w sondażu,po drugie powinna to być osoba znana mieszkańcom( nie z zewnątrz),znająca problemy gminy i mieszkańców, mająca dobrą opinie, odpowiedzialna za swoje działania, nie obiecująca gruszek na wierzbie ale realnie patrząca na problemy gminne, szanująca ludzi,bo to człowiek jest najlepszą inwestycją i w niego trzeba inwestować a także dążyć do stworzenia mieszkańcom najlepszych warunków do życia i rozwoju.Czy taka osoba się ;-) znajdzie? Mam nadzieje że tak.
scorpius

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-05-23, 21:17

Jak się trafi konkretny kandydat, poza J.Żukowskim, H. Jabłońskim, M. Schwarz, i przekona mnie, że jest dobrym menadżerem z wizją to zaangażuję się w jego kampanię.

Oczywiście na miarę wolnego czasu.

Sercem jestem cały czas w gminie...Jak widzę numery z Fenixem, polem golfowym, wysypiskiem śmieci, przekształcaniem po 300 hektarów na mieszkaniówkę itd. (mogę godzinę pisać) to SZLAG MNIE JASNY TRAFIA, ŻE LUDZIE SĄ TACY ŚLEPI.

Awatar użytkownika
scorpius
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-22, 11:00
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: scorpius » 2010-05-24, 21:31

Myślę Zbyszku,że taki kandydat już jest lecz jeszcze się oficjalnie nie ujawnił. :-D
scorpius

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-05-24, 21:49

Chętnie podyskutuję o problemach, pomysłach. Na terenie Kołbaskowa mieszkałem ćwierć wieku... to coś tam wiem......

Możemy dyskutować na forum lub na wizji. Zapraszam.

p.s.

właśnie wróciłem z trasy 800 km po naszym kraju, i powiem, że Kołbaskowo zatrzymało się w rozwoju 10 lat za innymi.... jeszcze dwie - trzy kadencje "menadżerów" czytających przez 8 godzin gazety i będziemy skansenem.
Będzie to fenomen na skalę Europy jak zmarnowano szanse na rozwój.

Awatar użytkownika
scorpius
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-22, 11:00
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: scorpius » 2010-05-24, 22:03

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach.Nasza gmina zamiast iść do przodu zaczęła cofać się w tył, ale nic dziwnego jaka władza taki rozwój.Aż strach pomyśleć co będzie, jeśli do władzy dorwie się któryś z kandydatów z sondażu Kołbaskowo24. :!: Przypuszczam że przegoni nas w rozwoju każde miasto na Ukrainie. ;-)
scorpius

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-05-27, 18:44

Jak wieśc gminna niesie, i co niejako potwierdza sondaż na tym portalu do wyborów szykują się XXXXX, E. Sroka i H. Jabłoński. Czyli nie ma wyboru. Pan Sroka jest dla mnie kontynuatorem obecnej polityki prowadzonej prze obecengo Wójta, polegającej głównie na nicnierobieniu, unikaniu podejmowaniu deczyji i pielęgnowaniu status quo na zasadzie"jest dobrze jak jest, więc nie ruszajmy"
Pani XXXXX....dla mnie sprawa nieco osobista, bo w poprzednich wyborach Pani XXXX prowadziła kampanię pod znakiem negacji polityki ówczesnego i obecego Wójta...moze młodsi mieszkańcy Gminy tego nie pamiętają, ale ja doskonale pamoętam bo z kandydaturą Pani XXXXX wiązałam duże nadzeje na pozytywne zmiany w Gminie. Po czym cicho i dyskretnie Pani XXXXX pzregrawszy wybory została pracownikiem swojego krytykowanego kontrkandydata na stanowisui Wicewójta. Jako jej wyborca odebrałam to osobiście, jako wyraz lekzeważenia w stosunku do wyborcy. Krytykować Wójta żeby potem podpisywać się pod działaniami Wójta??? Zresztą jakimi działaniami???? Przez ostatnie 4 lata działanośc Pani XXXXX pod szyldem Wójta jest mi bliżej nieznana. O pzrepraszam kilka miesięcy pzred wyborami pojawiła sie laurka o działaniach pani XXXXX .....szkoda,ze przed wyborami, szkoda ,ze Pani XXXXX przypomniała sobie o projektach unijnych przed wyborami i tylko w kontekście skateparku. Miał być rozwój, miały być inwestycja- a mamy paipierowy skatepark. Nie XXXXXXX się swoich wyborców, nie zawaham użyć się słowa XXXXXXX-ta kandydutura jest dla mnie XXXXXXX.
Pan Jabłoński- człowiek widmo. Gdzieś migął w Międzyzdrojach, gdzies w Myśłiborzu, momentami wKołbaksoei-po za tym bliżej nieznany. Albo znany z tego,ze chce zostac Wójtem.

Nie ma mojego kandydata. Cezkam na czarnego konia, który zrobi porządek i dla którego rozwój Gminy bedzie ważniejszy niz pensja urzędnika i chore ambicje. Cezkam bo z przykrością patrzę na ościenne Gminy-choćby Dobra Szczecińską- która kwitnie i gdze korzysta się z mozłiwości jakie niesie obecnośc RP w UE. Nasze władze nie widza takiej potzeby i dzięĸi temu staniemy sie faktycznie ostatnią Gminą na terenie RP, ale za to bedziemy mieć wesoło-pojeźdimy na rolkach.


[na żadanie pani M.Schwarz usunięto sformułowania, które wg. niej naruszają jej dobra osobiste i cześć - pismo od adwokata w załączeniu http://forum.kolbaskowo24.pl/viewtopic. ... sc&start=0]
Ostatnio zmieniony 2010-09-06, 10:34 przez Mrs Poirot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-05-27, 23:40

Mrs Poirot pisze:...moze młodsi mieszkańcy Gminy tego nie pamiętają, ale ja doskonale pamoętam bo z kandydaturą Pani XXXXXX wiązałam duże nadzeje na pozytywne zmiany w Gminie. Po czym cicho i dyskretnie Pani XXXXXX pzregrawszy wybory została pracownikiem swojego krytykowanego kontrkandydata na stanowisui Wicewójta. Jako jej wyborca odebrałam to osobiście, jako wyraz lekzeważenia w stosunku do wyborcy. Krytykować Wójta żeby potem podpisywać się pod działaniami Wójta??? Zresztą jakimi działaniami???? .

Dodam jeszcze, że dawno, dawno kiedy była szansa wiele zmienić (mieliśmy większość w Radzie Gminy m.in. z XXXXXX), zorientowaliśmy się, że mamy "XXXX".

Do tego nałożyły się XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Ciekawe o czym tak dyskutowano.....? XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX? Może o XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX?.XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX?


Dlatego m.in. odwołaliśmy ją, ze stanowiska. Jak to ładnie określono... "wyczerpała się formuła współpracy...." lub nastąpiła trwała utrata zaufania.

Woleliśmy poprzeć kandydata - przeciwnika politycznego niż mieć osobę, której nie ufamy. Przynajmniej jasna sytuacja.

Widzę, że coraz więcej osób interesuje się tematem wyborów,

może zaczniemy akcję OBUDZIĆ MIESZKAŃCÓW GMINY KOŁBASKOWO??

wystarczy jak znajdziemy 200 osób ( z których każda przyprowadzi 3-4 swoich znajomych na wybory i możemy praktycznie wybrać swojego kandydata.


Dzienna ilość odwiedzin naszej strony i forum 200-300 osób.

Statystyki miesięczne

to prawie 200 000 odsłon

8-10 tys wizyt.


Może, jest szansa znaleźć osoby, którym zależy na porządkach...

zb.

[na żadanie pani M.Schwarz usunięto sformułowania, które wg. niej naruszają jej dobra osobiste i cześć - pismo od adwokata w załączeniu http://forum.kolbaskowo24.pl/viewtopic. ... sc&start=0]
Ostatnio zmieniony 2010-09-06, 10:53 przez Zbigniew_Komisarczyk, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-05-28, 09:27

dyskusje nad kandydaturami do fotelu wójta -bardzo na czasie ,temat osobny to to czy ta dyskusja cokolwiek jest w stanie zmienić w mentalności mieszkańców tej Gminy-tu ponad wszystko liczą się "układziki" i szczerze watpię czy ktokolwiek jest w stanie wpiąć się w temat kto w tych układach nie "siedzi",ale oczywiście nie można nie robić nic tylko trzeba podjąć jakieś działania więc wielki szacun Przemas i Zbyszek ,ze ten temat podjęliście :)

Ad.Kandydatury obecnego wójta ,myślę,że już wystarczy jego "polityki" w regionie,a poparcie "przeciwnika" w poprzednich wyborach jak czas pokazał- spowodowało wyjątkowe "poparcie" dla FENIKSA dziś i naszą czkawkę.
Ad.p.Soroka-patrz wyżej,bo to jakby ta sama "półka";
Ad.p.Schwarc-nie znam sytuacji opisywanej jako "utrata zaufania" więc nie mogę się wypowiadać w tej kwestii,aczkolwiek na dziś jest to jedna z nielicznych osób w Gminie,która próbuje pomagać w prowadzonych przeze mnie i moich współorganizatorów akcjach;
Ad.p.Jabłoński-nie znam kandydata,nie słyszałam o jego zasługach dla regionu-ciężko głosować na kogoś kto się nie wykazał do tej pory,
Ad.ktoś nowy-to chyba ostatni dzwonek,aby się pojawił,a może już są Ci nowi kandydaci tylko dlaczego tacy tajemniczy?Może znacie te kandydatury?Może sami się ujawnią ?Przyznajcie,że element zaskoczenia w tym przypadku to trochę kontrowersyjna strategia:)

hanka
Posty: 15
Rejestracja: 2010-05-28, 10:16
Lokalizacja: Przecław

Post autor: hanka » 2010-05-28, 10:55

Pani Małgorzato, uważam że ta dyskusja może wiele zmenić, o tym świadczy ilość osób, które codziennie odwiedzają to forum. Narazie czytają, a może zaczną się wypowiadać... Panie Zbigniewie, myślę, że jest szansa znaleźć osobę, której zależy na porządku i będzie godnie reprezetować naszą gminę... Jednak jak narazie uważam, że żaden z obecnych kandydatów nie jest odpowiednią osobą na stanowisko wójta. Również czekam na kandydaturę kogoś pracowitego, uczciwego, komu zależy na dobru społeczności lokalnej a nie na grzaniu dobrej posadki. Co do obecnych kandytatów, nie będę powtarzała opinii innych bo w zupełności zgadzam się z opinią Pana Zbigniewa, a już w 100% z opinią Mrs Poirot, zwłaszcza na temat Pani Schwarz. Która w poprzednich wyborach, komentując wójta - została jego pracownikiem - jednym słowem - żenujące zagranie. Dodam jeszcze tyle na temat Pani XXXX, że nie wierzę w jej dobre intencje i myślę, że jest to osoba której przede wszystkim zależy na tym, aby zajmując stanowisko wójta, zapewnić XXXXX (i może znajomym) XXXXXXX. W dodatku, czytając "Puls Przecławia" nietrudno zauważyć, kto tam jest w sczególności promowany i robi sobie kampanię. Trochę więcej obiektywizmu i pokory Pani Schwarz i Pani Trzebińska! Obudziłyście się po 3 latach, żeby wydawać gazetkę, dlaczego nie wcześniej? - Marketingowy chwyt przedwyborczy. Mam nadzieję, że nie każdy dał się na to nabrać.

[na żadanie pani M.Schwarz usunięto sformułowania, które wg. niej naruszają jej dobra osobiste i cześć - pismo od adwokata w załączeniu http://forum.kolbaskowo24.pl/viewtopic. ... sc&start=0]
Ostatnio zmieniony 2010-09-06, 10:53 przez hanka, łącznie zmieniany 1 raz.

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-05-28, 14:31

Odwiedziłam kiedyś Urząd Gminy i tylko pani Schwarz mi pomogła, grzecznie i profesjonalnie mam nadzieję, że pani Małgosia zostanie Wójtem i dostosuje pracę całego urzędu do standardów jakie sama prezentuje. Czytałam również Puls Przecławia i zastanawiam się, w którym artykule była napisana nieprawda. To bardzo dobrze, że ludzie są promowani za to, że mają ciekawe inicjatywy. I ostatnia sprawa chciałam sprawdzić sondę na kandydata na wójta i wchodzą inne sondy a ta nie, czyżby ok. 50% dla p. Schwarz spowodowało wycofanie sondy szczególnie, że jak pisze administrator liczba odwiedzin strony to ok. 200-300 osób. Pozdrawiam Wszystkich tych za i tych przeciw.

Awatar użytkownika
scashone
Posty: 196
Rejestracja: 2007-09-01, 16:56
Lokalizacja: Przeclaw

Post autor: scashone » 2010-05-28, 14:53

Proponuje Zbyszka na wojta, a Przemka na jego asystenta ....jeden glos juz macie :mrgreen:
Fotografia sportowa i inna --> http://scashone.blok.pl

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-05-28, 15:28

...no i się zaczęło...

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-05-28, 18:01

mania pisze:wycofanie sondy szczególnie, .
Pojawiło się kilku klikaczy...którzy wykorzystując niedoskonałość sondy, nabijali punkty swojemu kandydatowi lub sobie samemu... np. 50 głosów z 1 IP w ciągu 1 dnia....

Pomyślimy jak to rozwiązać.

ODPOWIEDZ