Wybory 2010 r. [posty wyłącznie imienne]

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Wybory 2010 r. [posty wyłącznie imienne]

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-06-02, 14:54

Coraz więcej przybywa nam użytkowników. Cieszymy się.

Czy jednak są osoby, które potrafią powiedzieć co im się podoba lub nie podoba w Urzędzie Gminy, Wójcie, z-cy Wójta czy radnym i podpisać się swoim autentycznym (!) nazwiskiem i imieniem....

Pisać anonimowe laurki lub krytykować w masce łatwa sztuka. Założyć kilka kont i "popierać swoje poglądy" jeszcze prościej.


Czyli zapewnie braknie pani Krysi, bo mama pracuje w U.G., zabraknie Janka, bo dostaje zezwolenie na alkohol, nie wypowie się Zdzisiek bo dostaje zlecenie z U.G. nie wypowie się źle nauczyciel bo szkoła podlega pod U.G. i różnie może być, Klara nie będzie się wychylać, bo jeszcze przepadną prace interwencyjne ... itd.

Nie będę popierał X, bo jak wygra ktoś inny to stracę to lub tamto.

No właśnie mieszkańcy Gminy ile macie odwagi?

Zapraszam do dyskusji.

Potencjalni kandydaci na radnych czy Wójtów nie bójcie się - zapraszamy do odpowiedzi.


[każdy post podpisujemy z imienia i nazwiska, chyba że ktoś ma imię i nazwisko w loginie]


Temat główny

Kogo cenię i za co. Kto mnie zawiódł i dlaczego.


Posty nie podpisane lub podpisane Masztalski czy Jola z DYWID, będą kasowane a użytkownicy BANOWANI.

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-06-02, 15:38

To jeszcze raz:))
Zbyszku, gdzie jest reszta wątku?????? Szkoda kasować, od tej pory możemy sie podpisywać....chociaż Zbyszku trochę to sprzeczne z netykietą:)))))

Ewa Pawlak

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-06-02, 15:42

To jest całkowicie nowy temat. Pozostałe są bez zmiany.

Z tematu Kandydat na wójta zostały przeniesione tylko posty nie związane z tematem do kawiarenki.

Podpisujemy się tylko w tym temacie :-)


Zobaczymy ilu mamy odważnych.

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-06-02, 21:55

Witam,
Pomysł z tym podpisywaniem , uznaję za mocno kontrowersyjny, bo niezachowujący anonimowości przy wyborze kandydata; a przecież mam do tego prawow wolnym medium jakim jest internet, tak jak mam miły przywilej by wypowiadać się na tym forum.

Oczywiscie mogę tu oficjalnie popierać Xa a zagłosować na Y, ale to byłoby dziecinne.

Co do tematu - nie widzę osobiście , żadnego kandydata pasującego do trudnej sytuacji w naszej gminie. Jeśli nie pojawi się nikt sensowny, (na razie to widzę samych karierowiczów lub kombinatorów) to zapewne nie pójdę głosować.


pozdrawiam,
Remigiusz Drozdowski
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-06-03, 08:48

re123 pisze:Witam,
Pomysł z tym podpisywaniem , uznaję za mocno kontrowersyjny, bo niezachowujący anonimowości przy wyborze kandydata; a przecież mam do tego prawow wolnym medium jakim jest internet, tak jak mam miły przywilej by wypowiadać się na tym forum.
Witam,

być może pomysł jest kontrowersyjny, ale cóż, do odważnych świat należy :-)
Jest to jeden temat, w którym mogą wypowiadać się zainteresowani (i nie tylko) bez obaw, że kontrkandydat założy konto anonimowo i zaatakuje bez pardonu.
Podyskutujmy merytorycznie o faktach.
re123 pisze: Oczywiscie mogę tu oficjalnie popierać Xa a zagłosować na Y, ale to byłoby dziecinne.
Nie chodzi o fakt głosowania, a raczej o cywilną odwagą. Tak jak napisałem w opisie tematu definiując, dlaczego wielu z forumowiczów będzie bało się tutaj pisać...
re123 pisze:
Co do tematu - nie widzę osobiście , żadnego kandydata pasującego do trudnej sytuacji w naszej gminie. Jeśli nie pojawi się nikt sensowny, (na razie to widzę samych karierowiczów lub kombinatorów) to zapewne nie pójdę głosować. .
Brak głosowania to też "GŁOS"!
re123 pisze: pozdrawiam,
Remigiusz Drozdowski
również pozdr.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-06-03, 09:41

Na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy.... (tak chyba było w Rejsie?) ;-)

Wiele osób pyta mnie: Czy będę startował w wyborach? Kogo popieram itd.
Mieszkańcy już teraz interesują się wyborami.
W ostatnich wyborach poparło mnie pow. 500 osób i to m.in. z szacunku do nich, jestem aktywny na forum i nie tylko.

Na dzień dzisiejszy nie mam kandydata, który byłby zbliżony do moich oczekiwań.

Moje (wyłącznie) opinie o potencjalnych kandydatach.

M.Schwarz - pozornie krytykowała Wójta przez całą kampanię oraz cały czas, kiedy była radną czy Przewodniczącą Rady Gminy a jak skończyły się wybory wyszło szydło z worka i została Z-CĄ wójta...Pewnie w czasie kampanii powie, że Z-CA wójta może więcej dobrego zrobić.... tylko problem w tym, że tego dobrego nie widać....Po wypowiedziach na forum, widać już, że WYBORCY mają dobrą pamięć i mimo 4 lat czują się oszukani. Czy wystawią rachunek? Pożyjemy zobaczymy.

Pamiętam lobbing M.Schwarz w zakresie pola golfowego oraz głosowania oddające z 80 ha w wieczyste użytkowanie "golfiarzom" Czy to nie głosami Klubu Przyjaciół Przecławia (M.Schwarz była wtedy szefową klubu) wniosek przeszedł.??
Nie ufam jej. W moim przekonaniu jest to najgorszy kandydat.

Pani Małgorzato, zapraszam do dyskusji. Proszę powiedzieć jak bardzo się mylę...

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2010-06-03, 19:56

"Brak głosowania to też "GŁOS"!"

jasne, ale bierny - niejako "nieświadomy", bo dany tamu kto wygra. Tak więc nie będę czuł odpowiedzialności za "grzevhy" popełnione przez zwycięzcę.
Przykro mi ,że mam takie nastawienie, ale naprawdę wg mnie nie ma z kogo wybierać - nie widzę nikogo , kto chciałby tak naprawdę zająć się gminą , kogoś komu leży dobro gminy na sercu. Może p. Sroka ... , cóż zobaczymy.

pozdr. re123

PS (Sądzę , że jeden dowód odwagi wystarczy - nawiązując do tego podpisywania się. - nadal nie jestem przekonany do słuszności pomysłu )
Pozdrawiam

przemek
Posty: 38
Rejestracja: 2008-11-10, 13:53
Lokalizacja: kołbaskowo
Kontakt:

Post autor: przemek » 2010-06-03, 20:47

Co do kandydatów trochę zostało czasu ,trzeba poczekać kto się oficjalnie zgłosi ja też nie widzę spośród tych co teraz zaczeli kampanie godnych na te stanowisko .
1Pani M.Schwarz -dziwna jest albo się kandyduje na wójta albo na radnego widać za wszelką aby się dostać do władzy
2 Pan Jabłoński miomo szacunku w to co zrobil dla tej ligi gminnej to nie wystarczy
3 Pan Sroka osobiście nie znam ale co mozna było zauważyć bardzo zwiazany z Wójtem
4.CZEKAM NA 4 kandytata KTÓRY SIĘ ZGŁOSI


Przemysław Słomkowski

Mrs Poirot
Posty: 76
Rejestracja: 2010-05-27, 18:20
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Mrs Poirot » 2010-06-03, 22:02

w kilku kwestiach
1. nadal uważam,ze imienne podpisywanie sie niczego nie wnosi, moze jedynie usmiercić forum i jest zaprzeczeniem idei wszelkich forów internetowych. Ale to Ty Zbyszku dyktujesz warunki-twoje prawo.
2. W kwestii kandydatów, to niemożłiwością jest aby jakikolwiek kandydat w tej chwlii zgłosił sie imiennie. Z tej prostej przyczyny,ze wybory nie są ogłoszone i nie można prowadzić kampanii przed wyborami. A takie działanie już spokojnie pod prowadzenie kapmanii podpada. W związku z tym, ja tez wycofyuje sie z pogaduch o kadydatach do czasu ogłoszenia kampanii i oficjalnego zgłoszenia kandydatów-do tej pory mozemy jedynie mówić o kandydtach na kandydatów, co w sumie jest bezceleowe.

Ewa Pawlak

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-06-04, 08:24

witam,
Mrs Poirot pisze:w kilku kwestiach
1. nadal uważam,ze imienne podpisywanie sie niczego nie wnosi, moze jedynie usmiercić forum i jest zaprzeczeniem idei wszelkich forów internetowych. Ale to Ty Zbyszku dyktujesz warunki-twoje prawo.
Wiesz, jeżeli temat umrze, cóż zrobić. Znaczy, że miałem rację pisząc kogo zabraknie...

Zbigniew_Komiarczyk pisze:
Czyli zapewnie braknie pani Krysi, bo mama pracuje w U.G., zabraknie Janka, bo dostaje zezwolenie na alkohol, nie wypowie się Zdzisiek bo dostaje zlecenie z U.G. nie wypowie się źle nauczyciel bo szkoła podlega pod U.G. i różnie może być, Klara nie będzie się wychylać, bo jeszcze przepadną prace interwencyjne ... itd. .
Można będzie tylko zapłakać nad koniunkturalizmem. To jak ma się Gmina rozwijać czy zmieniać jak strach jest silniejszy.

Odnośnie anonimowości
Mamy inne tematy, tam można pisać anonimowo. Ten ma być innej jakości.
Zauważ proszę, że w ciągu ponad 7 lat nie skasowałem żadnego posta. (poza 1 Twoim, nie podpisanym :-) w tym temacie, ale puściłem info na priv o przyczynach). Posty są przenoszone, a ew. wulgaryzmy kropkowane. Wolność słowa pełna.

Przyznam, że tutaj spodziewam się postów np.

Popieram X bo jest uczciwy, pracowity, zrobił to i to, i itd., może to być sołtys, radny, pracownik urzędu itd.

imię i nazwisko
Mrs Poirot pisze:
2. W kwestii kandydatów, to niemożłiwością jest aby jakikolwiek kandydat w tej chwlii zgłosił sie imiennie. Z tej prostej przyczyny,ze wybory nie są ogłoszone i nie można prowadzić kampanii przed wyborami. A takie działanie już spokojnie pod prowadzenie kapmanii podpada. W związku z tym, ja tez wycofyuje sie z pogaduch o kadydatach do czasu ogłoszenia kampanii i oficjalnego zgłoszenia kandydatów-do tej pory mozemy jedynie mówić o kandydtach na kandydatów, co w sumie jest bezceleowe.

Raczej traktowałbym, to jako luźną dyskusją o problemach, osobach itd. Kampania formalnie się nie zaczęła, chociaż ktoś kiedyś powiedział, że dla radnego kolejna kampania zaczyna się już z momentem wygrania wyborów....

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-08-29, 09:22

Cieszę się, że Pani Schwarz czyta niniejsze forum.

W imieniu mieszkańców gminy Kołbaskowo pytam zatem:


1. Dlaczego w poprzednich wyborach i całe lata wcześniej krytykowała Pani działania wójta J.Żukowskiego, a później została Pani jego zastępcą?
Bo to, że nie dla pieniędzy (100 000 zł rocznie) to już wiemy.


2. Jakie postępowania prowadzi/prowadziła CBA, CBŚ czy inne organy państwowe dot. Urzędu Gminy w Kołbaskowie w ciągu ostatnich 5 lat? I jak się zakończyły?

3. Jak głosował Klub Przyjaciół Przecławia i Okolic (którego była Pani szefową?)
przy uchwale oddającej golfiarzom ok. 80 ha w wieczyste użytkowanie?
Jak Pani głosowała wtedy?


4. W sprawie zmian planu zagospodarowania przestrzennego w którym to 300 hektarów przy Stobnie zamieniło się w tereny mieszkaniowe - jak głosował Klub Przyjaciół Przecławia i Okolic? Jak Pani głosowała?

5. Kto z urzędników lub działaczy samorządowych grał na zawodach w golfa i wygrał sprzęt HI-FI? Kto był organizatorem zawodów lub sponsorem?

6. Czy bywała Pani na polu golfowym Stowarzyszenia GOLF&RELAX w Łukęcinie?

7. Dlaczego jak była Pani Przewodnicząca Rady Gminy (mając większość w Radzie Gminy), nie udało się przeprowadzić postępowania przetargowego aby znaleźć tańszego dostawcę wody??

8. Czy CBA zakończyło już postępowanie w sprawie pola golfowego? Jeżeli tak, to jakie były wnioski?

9. Czy Pani odwołanie z funkcji z-cy wójta ma związek z aferą golfową?


10. Czy w nadchodzącej kampani będzie Pani krytykować obecnego wójta i władze gminne (znowu)? Czy będzie to inna kampania?

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2010-09-22, 23:47

Jak sądzicie dlaczego nie ma odpowiedzi na zadane pytania?

waga
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-21, 19:08
Lokalizacja: kołbaskowo

W sprawie podpisywania się czy mamy demokratyczne Państwo

Post autor: waga » 2010-10-27, 12:01

W sprawie podpisywania się czy mamy demokratyczne Państwo czy Państwo w Państwie . Do czego ma Panu służyć podpis? Czy do inwigilacji tak jak już to miało miejsce w latach 80-tych.
Czy to nie lekka przesada , ludzie mają wolność słowa i wyboru więc nakazywanie im czegoś jest po prostu nie napiszę brzydko ale do dupy.
A może ma Pan coś wspólnego z władzą?
Franek Dollas
Ostatnio zmieniony 2010-10-29, 17:57 przez waga, łącznie zmieniany 1 raz.

waga
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-21, 19:08
Lokalizacja: kołbaskowo

A teraz odnośnie wyborów i kandydata

Post autor: waga » 2010-10-27, 12:12

Jak sądzicie Państwo czy to już nie czas przegonić tych nierobów z Naszej Gminy Kołbaskowo i odsunąć od władzy tych co przez tak długi czas nic nie zrobili tylko same afery?
Czas na zmiany o to przykłady dlaczego Gmina Dobra potrafi się rozrastać i inwestować w mieszkalnictwo?
Dlaczego przez tyle lat nie pozwala się na zabudowę terenów właścicielom ziem tylko wprowadza się zakazy. Mam na myśli Bobolin, Stobno Małe, Karwowo i inne.
Sam osobiście walczę o pozwolenie na zabudowę zgodnie z prawem i nie pozwala mi się od ponad 5lat nic zrobić na własnej działce. Dlaczego tą gminą rządzą tylko układy?
Gdzie ta wolność o którą tak walczyliśmy?
Streszczę się proszę Państwa I WYBORCÓW głosujmy wspólnie miejmy jednego kandydata
Myślę po spotkaniu z większością Kandydatów że najbardziej Przyjazną dl Gminy będzie P. Rybakiewicz.


Z poważaniem
Franek Dollas

Mareksea
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-07, 21:58
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Mareksea » 2010-11-07, 22:29

Zgadzam sie

Czas na zmiany nadszedl, musimy tylko racjonalnie do tego podejsc, ZAGLOSOWAC

Przygladam sie wszystkim kandydatom,programom i sadze ze P.Anna Rybakiewicz jest najlepsza opcja na ten czas. Zobaczymy.

Marek Wojtyla

ODPOWIEDZ