Do wyborców Pań M.Schwarz i I. KOśmider

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Do wyborców Pań M.Schwarz i I. KOśmider

Post autor: In shadow » 2010-11-22, 18:32

Obie Panie nie były i nie są moimi kandydatkami. Niemniej poczucie obywatelskiego obowiązku nakazuje mi zagłosować w drugiej turze. Proszę zwolenników, wyborców obu Pań o krótkie-najlepiej w punktach argumenty "za" kandydaturami, Z góry dzięuję.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

ja wybralam

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2010-11-23, 09:22

Spośród tych 2 kandydatek głosuje na Małgorzatę Schwarc-przez minione lata tylko ona pomagała w naszych działaniach-drugiej kandydatki (mimo,ze mieszka o wieś dalej) zarówno w ostatnich 4 latach jak równiez w poprzednich 4 kiedy sprawowała funakcje radnej nie widziałam w naszej wsi).

Kajetan
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-17, 19:10
Lokalizacja: Police

Post autor: Kajetan » 2010-11-23, 09:25

Może ktoś mi napisać coś o dokonaniach p.Izy?
Kaj

paweł
Posty: 17
Rejestracja: 2010-11-22, 21:06
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: paweł » 2010-11-23, 12:25

Pani Iza była radną u nas w gminie 4lat,potem miała przerwę 4lata,następnie była znowu radną w UG, a ostatnio była radną powiatową i zastępcą Burmistrza w Policach.Co zrobiła?Trudno coś tu napisać ale może sama pani Iza lub jej ludzie nam napiszą.Ciekaw też jestem jakie ma stanowisko i jak ocenia obecnego wójta i jego pracę.
pawł

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-11-23, 13:02

Należy wg. mnie wziąć pod uwagę dwa aspekty:
1. Która z pań jest lepiej przygotowana do pełnienia roli wójta
2. Która z pań będzie miała lepsze możliwości współpracy z Radą Gminy
W obu przypadkach wg. mnie zdecydowanie lepiej wypada pani Schwarz
1. Pani Schwarz ma większe doświadczenie, zna lepiej realia całej gminy, wg. opinii znajomych, którzy uczestniczyli na spotkaniach przedwyborczych pani Schwarz przedstawiała zdecydowanie ciekawszą i bardziej realną perspektywę rozwoju gminy. Przez ostatnie 4 lata pani Schwarz uczestniczyła w wielu spotkaniach z mieszkańcami i wielu przypadkach im pomagała.
2. Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo wprowadził 6 osób do Rady, myślę że bez problemów powstanie większość, która będzie chciała sensownie pracować.
LICZĘ NA WYBÓR MAŁGORZATY SCHWARZ I 4 LATA CIĘŻKIEJ PRACY ZARÓWNO NOWEGO WÓJTA JAK I NOWEJ RADY.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-23, 15:26

mania pisze:Należy wg. mnie wziąć pod uwagę dwa aspekty:
1. Która z pań jest lepiej przygotowana do pełnienia roli wójta
2. Która z pań będzie miała lepsze możliwości współpracy z Radą Gminy
W obu przypadkach wg. mnie zdecydowanie lepiej wypada pani Schwarz
1. Pani Schwarz ma większe doświadczenie, zna lepiej realia całej gminy, wg. opinii znajomych, którzy uczestniczyli na spotkaniach przedwyborczych pani Schwarz przedstawiała zdecydowanie ciekawszą i bardziej realną perspektywę rozwoju gminy. Przez ostatnie 4 lata pani Schwarz uczestniczyła w wielu spotkaniach z mieszkańcami i wielu przypadkach im pomagała.
2. Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo wprowadził 6 osób do Rady, myślę że bez problemów powstanie większość, która będzie chciała sensownie pracować.
LICZĘ NA WYBÓR MAŁGORZATY SCHWARZ I 4 LATA CIĘŻKIEJ PRACY ZARÓWNO NOWEGO WÓJTA JAK I NOWEJ RADY.
Tiaa- szczególnie ta podyplomówka z prawa administracyjnego i samorządowego.., a ciężką pracę rady i vice wójta było widać przez ostatnie 4 lata..
Niestety nie ma się czym chwalić- p M.S. wprowadziła do rady 1 nową osobę, p. Smolicza, która przysłużył jej się kneblując usta mieszkańcom trzeźwo oceniającym jej pracę, zamykając forum na przeclaw24, prawdopodobnie dlatego, że nie nadążał wyrzucać nieprzychylnych postów.
Co do podziału na większości i mniejszości w radzie- gdy wójt ma mniejszość sytuacja może być ciekawsza , bo będzie musiał przekonać wszystkich do swojego planu, a plan będzie musiał być naprawdę świetny, by zyskać uznanie przeciwników politycznych- bądź mieszkańców, którym radni nie będą chcieli „podpaść”
Twoje argumenty maniu, to nie argumenty, a zwykłe chciejstwo. Doświadczeniem nazywasz to że p. Małgorzata widziała jak pracuje wójt Żukowski?? Wolne żarty.
W jakich to spotkaniach uczestniczyła p. M.S. Bo nie miałam okazji(poza spędem radnych na wyraź żądanie mieszkańców w Smolęcinie i Będargowie)??- na odznaczanie za zasługi również nie zaproszono mieszkańców..
Dla mnie nieetyczna jest również kwestia zależności służbowych – p. Schwarz nauczyciel podlegająca Dyrektor szkoły, która podlega Wójtowi i wice wójtowi.
Pani Schwarz radna, podlegająca służbowo jako wice wójt – Wójtowi. Jak to jest była radną niezależną czy zależną służbowo. Mogła być radną czy nie mogła- bo była przeciez pracownikiem urzędu??
Może odpowiesz maniu , skoro posiadasz taką wiedzę na temat tej kandydatki.

macmaster
Posty: 7
Rejestracja: 2010-11-13, 18:17
Lokalizacja: Przecław

Post autor: macmaster » 2010-11-23, 18:16

Mylisz sie wprowadzila rowniez pania Anne Sypniewska ,tez jest ona nowa osoba w adzie

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-23, 18:35

macmaster pisze:Mylisz sie wprowadzila rowniez pania Anne Sypniewska ,tez jest ona nowa osoba w adzie
Oczywiście że się mylę.. wprowadziła jeszcze kwiat Rajkowa p. Gąsowską vel antosia. I to wszystko w sprawie?
Czyli w pozostałych kwestiach miałam rację.(?)

macmaster
Posty: 7
Rejestracja: 2010-11-13, 18:17
Lokalizacja: Przecław

Post autor: macmaster » 2010-11-23, 18:52

No rzeczywiscie .Tak mialas racje.

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-11-23, 19:31

Nie za bardzo rozumiem Twój post Gosiaz, dużo tu negatywnych emocji:
1. Wg. Ciebie lepiej się nie dokształcać (jakie wg. Ciebie wykształcenie byłoby odpowiednie?)
2. Klub wprowadził 3 nowych radnych (Gąsowska, Smolicz, Sypniewska) a dopiski w stylu kwiat Rajkowka są co najmniej nie na miejscu
3. Nawet najlepszy wójt przy przeciwnej Radzie ma mało do powiedzenia
4. Podległość służbowa vice zatrudnia wójt, dyrektora szkoły zatrudnia wójt, nic dodać
5. Spotkania z wyborcami z tego co wiem: Będargowo, Barnisław, Rajkowo, Smolęcin, Stobno, Kołbaskowo, Moczyły, Przecław

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2010-11-23, 19:39

A i jeszcze jedno chciałabym pisać o nowych radnych w samych superlatywach, ale dla mnie osobiście ponowny wybór do Rady pana Dzikowskiego jest osobistą porażką, no ale muszę przełknąć tę porażkę i powiedzieć - gratuluję panu i wyrażam nadzieję, że następne 4 lata staną się dla pana wyzwaniem i zobowiązaniem.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-23, 20:14

Maniu- chodzi mi o to że rocznej podyplomówki z prawa administracyjnego i samorządowego nie można nazwać gruntownym przygotowaniem do pelnienia stanowiska wójta.. Trzeba się kształcić, kształcić i jeszcze raz kształcić. Wyborcy – wśród których są między innymi pracownicy naukowi US i ZUT-u pękają ze śmiechu na taką argumentację. Nie tylko zresztą oni..
Chciałabym jak najlepiej przygotowanego wójta- lub chociaż świadomego tego że jeszcze wiele mu do takiego określenia brakuje. Nie odniosłaś się do doświadczenia M.S. zdobytego przy byłym wójcie, dalej uważasz że to najlepszy przykład?

O p. Sypniewskiej nic nie wiem- więc się nie wypowiadam. P. Gąsowską znam osobiście i mam prawo do takiej- i tak delikatnej oceny. P. Smolicz- jakoś maniu nie skomentowałaś tego jak będą w przyszłości prowadzone rozmowy z mieszkańcami- jedna nieprzychylna wypowiedź, usuwamy, druga – ban- trzecia knebel..
Wójt nie ma być przeciwny radzie- ma z nią współpracować- co nie oznacza że mają mieć władzę absolutną i bezmyślnie przyklepywać to co im wójt podsunie. Konflikt bardzo często prowadzi do nowych, konstruktywnych rozwiązań. I jak wójt jest dobry i ma dobre i uczciwe pomysły, które potrafi mądrze uzasadnić - to nawet mniejszość w radzie nie zaszkodzi. Rozumiem że p. M.S. odgraża się że jeżeli wygrałaby p. I.K. jej radni będą głosować na złość, nieważne czy uchwała będzie mądra czy wręcz przeciwnie. Chyba że jest to mani subiektywne odczucie.
Podległość służbowa jak rozumiem była, czyli dyrektor szkoły zwalniając (hipotetycznie oczywiście) nauczycielką za złą pracę „podpada” vice wójtowi i może stracić swoją pracę?
A mogła być radną jako pracownik urzędu czy nie mogła? Z punktu widzenia ustawy o samorządzie gminnym- jak maniu to oceniasz?
Nie miałam na myśli spotkań przedwyborczych, jako elementu kampanii- tylko takich roboczych z mieszkańcami w ich sprawach w celu zapoznania się z nimi.
Na szczęście jest garstka radnych i których mogłabym napisać w samych superlatywach.
Co do tego jaki powinien być idealny wójt, powinny się wypowiedzieć kandydatki – i do tego dążyć.
Czy negatywne emocje- raczej same fakty. Staram się analizować sytuację i argumentację bez emocji i z dystansu.

Tedi
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-23, 20:44
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Tedi » 2010-11-23, 20:52

Gosiaz pisze: A mogła być radną jako pracownik urzędu czy nie mogła? Z punktu widzenia ustawy o samorządzie gminnym- jak maniu to oceniasz?
Nie jestem manią, ale mogę odpowiedzieć. Nie mogła być radną i pracować w urzędzie gminy, np. jako zastępca wójta. Ustawa na to nie pozwala. Tylko, że Pani Schwarz w kadencji 2006-2010 nie była radną. Można to sprawdzić na stronach urzędu.

Chciałbym się odnieść też do tezy, że wójt może działać bez większości w radzie. W utopijnym społeczeństwie jest to możliwe, a w praktyce zainteresowanych odsyłam do Dziwnowa, gdzie rada była przeciwko wybranemu wójtowi, a gdy ten ustąpił, była przeciwko kolejnemu. W takiej sytuacji nic się nie da zrobić.

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2010-11-23, 21:39

Tedi pisze:Tylko, że Pani Schwarz w kadencji 2006-2010 nie była radną. Można to sprawdzić na stronach urzędu.
Zwracam honor. Została wice wójtem bo przegrała wybory. Umknęło mi.

Więc i Ty uważasz że Radni M.S. bedą głosować na złość i blokować p. I.K. żeby można było potem powiedzieć że była beznadziejnym wójtem. Świetnie, świadectwo im wystawiacie: to są osoby , którym rzeczywiście leży na sercu dobro mieszkańców naszej gminy?

Co na to sami zaiteresowani- rzeczywiście zamierzają być bezwolnymi maszynkami do głosowania? Nie wydaje mi się. Jeszcze wierzę w ludzi.
Po za tym M.S. ma 6 głosów w radzie, która składa się z 15 osób, gdzie tu widzisz większość?

Oczywiście nie popieram p. Izy, i linii ubiegłego wójta, tylko proszę nie sugerować wyborców, że już wszystko przesądzone i jak nie wygra Schwarz to sodoma i gomora będzie.

Może jakieś rzeczywiste zalety kandydatek ktoś tu w końcu wpisze??

Tedi
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-23, 20:44
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Tedi » 2010-11-23, 21:56

Gosiaz pisze: Więc i Ty uważasz że Radni M.S. bedą głosować na złość i blokować p. I.K. żeby można było potem powiedzieć że była beznadziejnym wójtem. Świetnie, świadectwo im wystawiacie: to są osoby , którym rzeczywiście leży na sercu dobro mieszkańców naszej gminy?
Przepraszam, ale nic takiego nie napisałem. Nie wiem jak radni z takiego, czy innego klubu będą się zachowywać na sesjach i pisanie tutaj zanim zdążyli się zebrać po raz pierwszy jest wróżeniem z fusów.
Uważam, że najlepszą dla sprawnego zarządzania gminą jest sytuacja, kiedy wójt ma większość w radzie. Najpewniej - obojętnie, czy wygra jedna, czy druga kandydatka - dojdzie do powstania koalicji w radzie, bo żadna ze stron nie ma szans na samodzielne rządy. Dla mnie jako wyborcy nie jest to komfortowe rozwiązanie, bo nie lubię późniejszego tłumaczenia, że koalicjant nam na coś nie pozwolił. Władza powinna iść w jedne ręce i po 4 latach latach można ją konkretnie rozliczyć. Dlatego napisałem, że wójt powinien mieć większość w radzie, tak jak rząd powinien mieć większość w sejmie.

ODPOWIEDZ