wszystko po znajomości

Sprawy ważne i całkiem błahe.
In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-11-29, 19:39

W zasadzie brak słów komentarza. Nie wiem czy jest to bardziej smutne czy bardziej żenjące- a moze jedno i drugie. Nie wiem czy gratulowac i komu. na pewno nie nam mieszkańcom Gminy i na pewno nie uczestnikom konkursu-których wiedza i doswiadczenie przegrało. Nie napiszę z czym przegrało, jest to aż nazbyt oczywste.Nie będe gratulowac Pani Trzebińskiej, bo nie gartuluje się.......brawury połaczonej z desperacją . Trzeba liczyć siły na zamiary-a w tym wypadku doszło do wielkiego pzreszacowania siły.Nie gartuluje sie sukcesu, który nie został okupiony własnym wyrzeczeniem, doswiadczeniem, wiedza tylko został dany. Na tacy. Wątpie nawet czy Pani Trzebińska powinna sie cieszyć z tego sukcesu i czy wogóle objęcie stanowiska w taki sposób mozna rozpatrywac w kategorii sukcesu. Rozumiem,ze Przyjaźń zobowiązuje. Fałszywie pojęta Przyjaźń. Wstyd-tak się deprecjonuje piekne nazwy i piękne hasła.

Nie wiem o jakim doświadczeniu zawodowym pisze Pan Dyrektor w słowach uzasadnienia wybporu. Może ma na myśłi karierę specjalisty do obsługi klienta czy tez moze wydawcy comiesięcznej publikacji ( której nie nazwe gazetką, bo jest darmową reklamówka Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo i Pani Wójt), może karierę tancerkii z wężem ? Skoro takie kwalifikacje Pan Dyrektor uznał za najlepsze to mozemy sobie tylko współczuć. PewniePan Dyrektor tylko przez delikatnośc nie wymienił podstawowej zalety Pani Trzbińsdkiej-że jest "Przyjacielem"
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Awatar użytkownika
scorpius
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-22, 11:00
Lokalizacja: kołbaskowo

Post autor: scorpius » 2011-12-02, 21:57

czy to prawda że teraz wszystkie sprawy związane z rejestracją samochodów załatwiać będziemy w Policach???, przecież to absurd :-( ja naprawdę nie pojmuję strategii działania Pani Wójt- zamiast ułatwiać życie mieszkańcom, coraz bardziej się je komplikuje. O co tu chodzi ? może ktoś mnie oświeci... :-o
:-o
scorpius

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-12-03, 09:55

Typowe modus operandi Pani Wójt- najpierw robię/ obiecuje potem dopiero myślę( a czasami nawet i to nie) jak zrobić i za co oraz gdzie-patrz oświadczenie starostwa
Warto przypomniec obietnice rychłego powstania swietlic wiejskich, o których zapadła głucha cisza, a ponoć i projekta były, i pieniadze i wogóle już, juz tylko mnie wybierzcie na Wójta- no i ludzie wybrali.
Może radni z ramienia Przyjaciół (wszak najbliżej źródła informacji i mogą wpływ mieć)wiedza jak posuwają sie prace-warto by ich spytać.


Mnie jednak nurtuje dalej sprawa Pani Kierownik Trzebińskiej. Przypominam ,ze Pan Pasterski został odwołany z przyczyn etycznych, nie prawnych,- z powodu wglądu do dokumentów. Jak do poczucia etyki radnych Przyjaciół ma się stanowisko Kierownika Dziąłu Administracji i jedniczesne zasiadanie na stołku Przewodniczącej Komisji Gospodraczej- wygląda na to,ze Pani Trzebińska jest podwładną Pana Guranowskiego a jednocześnie będzie go "kontrolować" Czy poczucie etyki nie razi w tym przypadku radnych Przyjaciół?No i oczywiście samej Pani Kierownik? Na miejscu Pana Pasterskiego juz kierowałabym wniosek o odwołane Pani Trzebińskiej i do KOmisji Rewizyjnej o zbadanie sprawy- z przyczyn etycznych oczywiście.

Komisja Gospodarcza:

Dorota Trzebińska – Przewodnicząca,


Apolonia Roszak,

Artur Zubel,

Mirosław Pasterski,

Lilianna Jeziorek.

II. Komisja Gospodarcza

Przedmiotem działania Komisji są sprawy z zakresu:

Ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami;
Miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego;
Ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej;
Gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego;
Wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymywania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną oraz gaz;
Lokalnego transportu zbiorowego;
Targowisk i hal targowych;
Zieleni miejskiej i zadrzewień;
Cmentarzy gminnych;
Programów gospodarczych
Współpracy z przedsiębiorcami.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

mania
Posty: 70
Rejestracja: 2010-05-28, 14:13
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: mania » 2011-12-03, 18:26

In shadow napisała/ł - Typowe modus operandi Pani Wójt
Te Twoje dyrdymałki to już objaw totalnego chamstwa, wstań w końcu człowieku na sesji i zadaj sensowne pytania a nie ukrywaj się w cieniu chrzaniąc głupoty.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-12-03, 19:13

mania pisze:In shadow napisała/ł - Typowe modus operandi Pani Wójt
Te Twoje dyrdymałki to już objaw totalnego chamstwa, wstań w końcu człowieku na sesji i zadaj sensowne pytania a nie ukrywaj się w cieniu chrzaniąc głupoty.
Oj jak nieładnie......puszczaja nerwy?T Niestety nie mogę wstac na sesji, bo na nich z przyczyn obiektywnych nie bywam, a forum jest idealnym miejscem żeby porozmawiać o rzeczach, których w Pulsie Przecłąwia nie uświadczysz.
Głupoty powiadzasz-a w którym miejscu minęłam się z prawdą?
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2011-12-03, 20:11

mania pisze:In shadow napisała/ł - T wstań w końcu człowieku na sesji i zadaj sensowne pytania a nie ukrywaj się w cieniu chrzaniąc głupoty.
ależ ależ,.....czemu właśnie na Sesji...czyżby tam można było manię spotkać i mania chciałaby osobiście odpowiedzieć na moje ( i nie tylko) wątpliwości i pytania-no tez żałuję,że sie nie da.......i czyżby osobiście sama Pani Kierownik....a to witamy serdecznie......witamy
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2011-12-04, 10:19

mania pisze:In shadow napisała/ł - Typowe modus operandi Pani Wójt
Te Twoje dyrdymałki to już objaw totalnego chamstwa
Zupełnie nie rozumiem, w którym miejscu w wyrazeniu "modus operandi" jest chamstwo. W najwiekszym skrócie wyrazenie to oznacza powtarzalność, a zatem przewidywalnośc działania,sposob działania człowieka. W tym przypadku uzyte jak najbardziej trafnie, ponieważ , co udowodnione zostało wielokrotnie na tym forum, przewidywalność działa Milosciwie Nam Panujacej jest wrecz 100 procentowa. Uczestnicy tego forum bez problemu przewidzieli zatrudnienie pani Wierzbickiej, pana Guranowskiego, pana Antoniuka i wreszcie pani Trzebinskiej. Wpadka była tylko przy okazji roztrzygnięcia konkursu na dyrektora szkoły w Bedargowie, ale to tylko dzięki trzezwej ocenie sytuacji przez byłego już sekretarza gminy.
Przewidywalnośc działana Miłosciwie Nam Panujacej oraz jej Przyjaciół sięga zresztą dużo wczesniejszych czasów, kiedy to kilku uczestników tego forum przestrzegało przed populizmem i intryganctwem jescze wtedy kandydatki na stanowisko wójta, co zresztą sprawdziło sie nader szybko w działaniach pani M.S. oraz sporej częsci RG.
Pragnę zresztą przypomniec, że jeszcze rok temu to forum było w większosci okupowane przez zwolenników. Co takiego wydarzyło sie, że pozostali tylko przeciwnicy, a sporadycznie pojawiających się zwolenników stac tylko na chamskie teksty które mają, zamiast rzeczowych argumentów, zdyskredytowac krytykę soposbu sprawowania władzy. Szkoda, dzięki temu dyskusja na tym forum jest jednostronna, ale jednoczesnie odzwierciedla to sytuacje w całej Gminie.... wystarczył rok, aby sprzeniewierzyc tak wielki kredyt zaufania, jakim społecznosć Gminy obdarzyła w dniu wyborów Wójta i Radę.Polecam tę kwestię przemysleniu przez niektórych zamiast obrzucania inwektywami ludzi, którzy w koncu piszą o faktach, ponieważ na kazda wypowiedz są dokumenty.
Szanowna Maniu, populizm juz nie wystarczy do omamienia społecznosci. Społecznosc nie jest głupia i widzi, jak marnotrawione sa pieniadze, jak nieudolnie organizowane jest PGK, kto, zamiast prawdziwych fachowców wygrywa konkursy na stanowiska urzędnicze, jaki poziom intelektualny reprezentuje sobą Przwodniczący Rady, i jak to jedynym pomysłem na podniesienie dochodów Gminy była próba wydzierżawienia 4 ha bagna w Moczyłach za jedyne, bagatela, 60 tys. zł. rocznie. Czy fakt, że urzędniczka dwa miesiace wczesniej nagrodzona na sesji Rady za olbrzymi wkład w działania na rzecz kultury w Gminie nie potrafi sklecic krótkiego tekstu na oficjalnej stronie Gminy i dla której Z posród i sposród to jest to samo tez jest wyssany z palca przez przeciwników pani Wójt?
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2011-12-31, 15:34

http://www.bip.kolbaskowo.pl/index.php?id_kat=107

rozumiem, że ta oferta, treść ogłoszenia, oraz rozstrzygnięcie (między nami swojakami) jest państwu prześmiewcom na rękę, skoro jej nie komentujecie?

Treść ogłoszenia ZAMYKAŁA drogę osobom mającym odpowiednie kwalifikacje, posiadającym doświadczenia w innych gałęziach gospodarki, a nie mającym doświadczenia w administracji publicznej..
Ale "doświadczenie nabyte podczas zatrudnienia w Ośrodku w ramach robót publicznych jako pomoc administracyjna i zatrudnieniu jako pomoc administracyjno-księgowa"

Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym 2012 roku wszystkim forumowiczom - chociaż często jest to konfliktem interesów;)

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2012-01-02, 13:06

Gosiaz pisze:Treść ogłoszenia ZAMYKAŁA drogę osobom mającym odpowiednie kwalifikacje, posiadającym doświadczenia w innych gałęziach gospodarki, a nie mającym doświadczenia w administracji publicznej..
To chyba normalne, ze na stanowisko urzednicze w administracji samorzadowej wymogiem jest praktyka w administracji.......Czy lepszym kandydatem byłby mechanik samochodowy? Poza tym...nie wiem, komu Pani chciała dokopac, ale wszystkie jednostki administracyjne w gminie podlegaja wójtowi.
Gosiaz pisze:jest państwu prześmiewcom na rękę, skoro jej nie komentujecie?
Czy to równiez ja jestem owym przesmiewca? Jesli tak, to zareczam, ze wcale nie smiesza mnie wydarzenia, o których pisze. Krytykuje, poniewaz nie zgadzam sie na taki sposób sprawowania władzy, oparty na kolesiostwie, intryganctwie, bozpodstawnych obietnicach oraz braku profesjonalizmu i nieudolnosci.
andrzej1963

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2012-01-02, 20:37

Gosiu droga na tej samej stronie BiP tylko nieco niżej znajdziesz ogłoszenie o naborze i już wyborze osoby do obsługi Rady Gminy. Od kandydata , podobnie jak w ogłoszeniu GOPS, wymagano półrocznego stażu w administracji publicznej.Obie Panie miały dodatkowy atut w postaci praktyki w konkretnej jednostce.Przypuszczam,że wypełniały swoje obowiązki sumiennie , co zapewne tez było dodatkowym atutem. Jednak,żadna z nich nie została zatrudniona tylko i wyłącznie ze względu na bycie Przyjaciółką i trudno którejś z tych Pań zarzucić brak odpowiednich kwalifikacji.
Zarzucasz prześmiewczośc... wiesz co jest najśmiesze,że obie Panie - Bernatowicz i Milewska, pracując na "zwykłym" urzędniczym stanowisku mają większe doświadczenie w pracy w administracji publicznej niż Pani Kierownik Trzebińska. Wymagania stawiane przez pracodawcę również były większe niż tylko wykształcenie wyższe i obywatelstwo. Faktycznie mogło być śmieszne,że szeregowy pracownik ma większe kwalifikacje niż Kierownik, gdyby nie ten szczegół,że jest niestety prawdziwe.
Powiedz mi jakim to doświadczeniem w administarcji może pochwalić się Pani Kierownik Trzebińska,że była najlepszym z możliwych kandydatów na osobę mającą kierować pracą innych (dla dowcipu mającymi praktyke pracy w Urzędzie)?A jak nie sukcesy to moze chociaż wiedza teoretyczna zdobyta na studiach(może bardziej Administracja niż Socjologia?) czy może prowadzenie działalności zbliżonej do zakresu działań przedsiębiorstwa koimunalnego( a to jednak nie, bo nie wymagano tego w ogłoszeniu, wystarczyła jakaklowiek działalność gospodarcza-mogła być agencja towarzyska) czy chociaż obsługa interesanta( a to chyba spełnione, jako telemarketer czy tancerka egzotyczna, to faktycznie kontakt był)...... Uzasadnienie Pani Wójt tez jakieś takie ..ogólnikowe szalenie...

W sumie Gosiu nie ma czego komentować,ty nie masz zastrzeżeń do dyletanta na Kierowniczym stanowisku, której jedynym atutem jest bycie Przyjaciółką, a oburza cię zatrudnienie na szeregowym stanowisku osoby z argumentem w postaci doswiadczena,która koleżnaką nie jest. Ja odwrotnie. I to jest nawet piękne, bo inaczej byłoby nudno. Nudno nie jest,a jak widac nawet śmieszno i straszno trochę też.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2012-01-03, 20:21

Uderz w stół, nożyce się odezwą.
Ogłoszenie niezgodne z ustawą o zatrudnianiu pracowników samorządowych - ale jest ok.

andrzej1963
Posty: 161
Rejestracja: 2010-11-17, 08:23
Lokalizacja: Przecław

Post autor: andrzej1963 » 2012-01-04, 10:25

Przepraszam, a w którym miejscu.Nie jestem ekspertem od prawa , licze wiec na szybkie oświecenie. Nie rozumiem zreszta zupełnie Pani intencji, wydawało mi sie zawsze, ze jest Pani po tej lepszej stronie, czyli po stronie zwolenników Pani Wójt, i jako zwolenniczka powinna Pani chyba eksponowac pozytywy.Troche ich jednak było, wspomne chociazby zorganizowanie odbioru odpadów wielkogabarytowych, oswietlenie przystanku w Smetowicach czy twarde stanowisko w stosunku do parafii w kwestii działki w Warzymicach.Prosze sie skupic na tym, co dobre, z tym co złe poradzimy sobie sami.Pozdrawiam.
andrzej1963

Gosiaz
Posty: 204
Rejestracja: 2010-10-19, 22:00
Lokalizacja: Kołbaskowo

Post autor: Gosiaz » 2012-01-17, 22:12

andrzej1963 pisze:Nie jestem ekspertem od prawa
Rozczarował pan chyba swoich fanów..klilka postów wyżej sprawiał pan wrażenie bez mała wszystkowiedzącego. Może niech pan nie próbuje dociec intencji - skoro ich pan nie rozumie, a skupi się na faktach.

Tomekk
Posty: 39
Rejestracja: 2011-01-11, 16:58
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Tomekk » 2012-02-14, 15:24

a ja mam pytanie z początków tej dyskusji.
Dziwnie cicho się zrobiło w temacie swietlicy w Barnisławiu....a może już jej nie ma?...

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2012-05-11, 21:48

Tomekk pisze:a ja mam pytanie z początków tej dyskusji.
Dziwnie cicho się zrobiło w temacie swietlicy w Barnisławiu....a może już jej nie ma?...
Widziałem ogłoszenie o przetargu na bip.kolbaskowo - 675 tys. Być może nie bedzie już jej po 15.06.2012
http://bip.kolbaskowo.pl/datadir/doc/bip_1334236322.pdf
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ