standardy Wójtowej w Kolbaskowie - program w TV

Sprawy ważne i całkiem błahe.
furman
Posty: 6
Rejestracja: 2013-05-15, 21:35
Lokalizacja: Przecław

standardy Wójtowej w Kolbaskowie - program w TV

Post autor: furman » 2013-05-15, 21:42

link do programu w TV Pomerania
http://www.youtube.com/watch?v=0T-MuMKEJRI

nic dodać, nic ująć
oby do wyborów!

polityk
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-29, 20:17
Lokalizacja: Przecław

Post autor: polityk » 2013-05-16, 01:13

Obejżałem - paniusia redaktorka, która była nauczycielką w Przecławiu i miejscowy " znawca oświatowy" ględzą dyrdymały , faktycznie nic dodać nic ująć.
A do pana od działek mam pytanie, czy przed zakupem działki sprawdził w UG jakie są plany miejscowe. Można oczywiście się zebrać i lobbować, lub wymuszać decyzje administracyjne, tylko w razie decyzji pozytywnej dla tych ludzi może mi ktoś odpowie jakie koszta poniesie Gmina.
Ja państwu kibicuję tylko nie mam pewności czy nie chcecie czasem mieszkańców Gminy naciągnąć, dlaczego nie kupiliście uzbrojonych działek budowlanych, to chyba taka ziemia jest po to aby stawiać na niej swoje wymarzone siedliska. A może to jest kwestią ceny? kupiliście tanio, poszumicie - zawsze się znajdą przyszli kandydaci na wójta, którzy wam pomogą, a za resztę zapłacą "frajerzy" już mieszkający w Gminie. No więc jaka jest prawda?

furman
Posty: 6
Rejestracja: 2013-05-15, 21:35
Lokalizacja: Przecław

Post autor: furman » 2013-05-16, 09:11

co do ceny działek za ok 1 tys mkw były od 140 tys - 100 tys, przetrag był otwarty, ogłaszany w prasie, każdy mógł w nim wziąść udział - zasada kto da więcej, więc mówienie o jakis tanich działkach nie ma sensu, tym bardziej, że obecnie budownictwo stoi,

co do naciągania gminy na uzbrojenie - dokładnie wiedzieliśmy, że będziemy musieli wykonać uzbrojenie we własnym zakresie, i będzie to dodatkowy koszt do ceny działki, nikt nie oczekuje, że gmina uzbroi nam te działki z własnego budżetu,
złożyliśmy wnioski i projekty przyłączy, jest nawet pozwolenie budowlane na ich wykonanie, na koszt właścicieli, ale gmina odmawia wydawania "warunków Zabudowy" poza jednym domem pomiędzy działkami, który zgodę uzyskał, te WZ są potrzebne aby złożyć o pozwolenie na budowę domu do starostwa,
jest w tej chwili taka sytuacja, że mamy zgodę na podłączenie mediów do działek, ale nie na budowe domu,
deweloper po drugiej stronie drogi może budować a prywatni właściciele po drugiej stronie nie,
kto był na sesji 22.04.2013 ten wie dlaczego wójtowa blokuje budowę działek,
zwracali się do nas też ludzie którzy mają podobne problemy a ziemię kupili od Agencji Nieruchomości Rolnych,
oby do wyborów!

Elzbieta
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-05, 21:59
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Elzbieta » 2013-05-17, 19:27

polityk pisze:Obejżałem - paniusia redaktorka, która była nauczycielką w Przecławiu i miejscowy " znawca oświatowy" ględzą dyrdymały , faktycznie nic dodać nic ująć.
A do pana od działek mam pytanie, czy przed zakupem działki sprawdził w UG jakie są plany miejscowe. Można oczywiście się zebrać i lobbować, lub wymuszać decyzje administracyjne, tylko w razie decyzji pozytywnej dla tych ludzi może mi ktoś odpowie jakie koszta poniesie Gmina.
Ja państwu kibicuję tylko nie mam pewności czy nie chcecie czasem mieszkańców Gminy naciągnąć, dlaczego nie kupiliście uzbrojonych działek budowlanych, to chyba taka ziemia jest po to aby stawiać na niej swoje wymarzone siedliska. A może to jest kwestią ceny? kupiliście tanio, poszumicie - zawsze się znajdą przyszli kandydaci na wójta, którzy wam pomogą, a za resztę zapłacą "frajerzy" już mieszkający w Gminie. No więc jaka jest prawda?
Panie czy raczej Pani polityk, jakie koszt gmina ma ponieść,ze ludzie chcą tu mieszkać? cos sie politykowi pomyliło, bo mnie się wydaje,że im więcej mieszkańców tym większe podatki płacić będą. Sama Wójt korespondencje o tym wysyłała,że kto tu mieszka to do kasy naszej pieniądz wpływa. To chyba dziękować sie ludziom powinno że chcom tu mieszkać a nie pytać jakie koszty Gmina poniesie,ze ludzie tu mieszkać chcom.To moze mamy się wyprowadzić skoro Gmina ma do nas dopłacać? Zresztą ponoć Gmina to mieszkańcy, to o jakich dopłatach ten polityk pisze. Głupi jakiś czy co? To chyba faktycznie politykiem trzeba być żeby takie idiotyzmy czy tam dyrdymały pisać. I to chyba jakaż promocja też jest dla Gminy,że ludzie chcom tu mieszkać? Ja nie wiem, jak kilka lat zyję, tak pola rolnego 1000 metrowego nie widziałam.Chyba ze działkę warzywnom z altankom , to i owszem.I chyba scyzorykiem trzeba by było kosić bo kombajn ani inna maszyna nie wjedzie. Chyba normalne,ze ludzie myśleli,ze dom tam postawia jak tak działki podzielone zostały.A rolnicy tez jakoś się nie pchali żytem obsiewać,żeby tu o jakis stratach muwić. To chyba lepiej żeby ludzie sie budowali niż odłogiem ziemia ma leżeć? Dlaczego nie kupili uzbrojonych-no moze dlatego że takich nie ma w Gminie, co?
No nowi kandydaci zawsze się znajdą, a o obiecywaniu to chyba polityk z doświadczenia coś wie, bo sama Wójtowa obiecywała w kampanji zielone swiatło dla mieszkalnictwa, a tera blokuje. No to my faktycznie frajerzy jesteśmy,ze jeszcze takim politykom wierzymy. O prawdzie pisze polity, to moze polityk po prawdzie powie czemu to najpierw sie muwiło o zielonym świetle o potem postawiło czewone? Kurde to chyba władza jest dla ludzi a nie odwrotnie - i to jest jedna prawda, o której polityk zapomniał.

XXYY

Post autor: XXYY » 2013-10-16, 10:22

Żałośni ludzie! Żałosny program!
Pozwolenie na budowę wydaje Starosta Powiatowy, a nie Wójt Gminy.
Jak się już przystępuje do zakupu nieruchomości to trzeba zweryfikować kilka dokumentów (przynajmniej: KW, Studium, MPZP, rejestr gruntów). Ci ludzie są winni sami sobie. Niech wyłożą kasę na zmianę Studium i MPZP to będą mogli sobie budować. Dlaczego z podatków mieszkańców gminy akurat pieniądze mają w pierwszym planie iść na ich widzimiś?
Co do szkoły i likwidacji klas to wydaje mi się że uczniowie nie zostali usunięci ze szkoły tylko zmienili klasę. Gdyby taka zmiana nie nastąpiła można by zarzucić że marnotrawi się pieniądze podatników na bezpodstawne utrzymanie klas kilkuosobowych.
Program na bardzo słabym poziomie. Jak już pojawiają się zarzuty to może warto byłoby zaprosić drugą stronę i dać jej się wypowiedzieć w danej kwestii. Pan Pasterski rozumiem że szykuje się do kandydowania na wójta? :)

M Werner
Posty: 19
Rejestracja: 2013-06-03, 18:48
Lokalizacja: Przecław

Post autor: M Werner » 2013-10-16, 15:17

XXYY pisze:Żałośni ludzie! Żałosny program!
Pozwolenie na budowę wydaje Starosta Powiatowy, a nie Wójt Gminy.
)
Od kiedy pozwolenie na budowę, na gruntach gminnych wydaje starosta? Skoro nazwałaś innych żałosnymi ludźmi, to sam sobie też przypnij ten przydomek. Niewiedza z głupotą poparta chamstwem to dopiero żałość.

Czy Pan pasterski prowadzi kampanię-być może- jest gminnym politykiem , to i chyba ma prawo do wygłaszania swoich opinii. Tak samo jak Klub Przyjaciół w Pulsie Przecławia prowadzi kampanię na rzecz swojej Wójt i swoich radnych.
Osobiście to już wolę mówiącego cokolwiek Pasterskiego, od reszty Rady Milczących co to nawet ludzie nie wiedza kto tam jest. Oprócz Pani Trzebińskiej obaskakującej Puls I portal Przeclaw 24

XXYY

Post autor: XXYY » 2013-10-17, 10:28

M Werner pisze:[Od kiedy pozwolenie na budowę, na gruntach gminnych wydaje starosta? Skoro nazwałaś innych żałosnymi ludźmi, to sam sobie też przypnij ten przydomek. Niewiedza z głupotą poparta chamstwem to dopiero żałość.
:-? ręce opadają...
Zapoznaj się mądralo z prawem. Szczególnie polecam lekturę Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane
Art. 80.
1. Zadania administracji architektoniczno-budowlanej wykonują, z zastrzeżeniem ust. 314) i 4, następujące organy:
1) starosta;
2) wojewoda;
3) Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.
Proponuję poczytać jeszcze Ustawę z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

Jest różnica pomiędzy decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a decyzją o pozwoleniu na budowę. Jak ktoś tego nie rozumie to potem ma takie, a nie inne problemy i za swoją niewiedzę obwinia wszystkich dookoła.

Pewnie szkoda mojego czasu, bo i tak tego nie zrozumiesz ale... w dużym skrócie wygląda to tak:
1. Gmina sporządza i uchwala (Uchwała Rady Gminy) studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy - dokument ten mówi dość ogólnie jakie tereny w gminie zostaną przeznaczone na jakie cele. [Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym] - Uchwała nr XXXIII/434/06 Rady Gminy Kołbaskowo z dnia 12 czerwca 2006r
2. Gmina sporządza i uchwala (Uchwała Rady Gminy) miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z zapisami Art.15 ust 5 Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym "Przed podjęciem uchwały, o której mowa w ust. 1, wójt, burmistrz albo prezydent miasta wykonuje analizy dotyczące zasadności przystąpienia do sporządzenia planu i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium, przygotowuje materiały geodezyjne do opracowania planu oraz ustala niezbędny zakres prac planistycznych.[Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym]
3. Starosta wydaje decyzję o pozwoleniu na budowę weryfikując (między innymi) czy dokumentacja projektowa jest zgodna z przeznaczeniem terenu czyli z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (ewentualnie warunkami zabudowy).

Jest jeszcze coś takiego jak decyzja o warunkach zabudowy terenu wydawana przez wójta. Jednak po pierwsze takie warunki winne być zgodne z zapisami studium (studium w gminie Kołbaskowo jest z czerwca 2006r) ponieważ przy późniejszym sporządzaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego(MPZP) dla danego terenu wydane warunki zabudowy muszą być uwzględnione w tym planie. Jeśli warunki zabudowy byłyby sprzeczne ze studium to wprowadzenie zapisów wydanych warunków zabudowy do sporządzanego MPZP powodowały by niespełnienie warunku o którym pisałem wyżej czyli zapisów Art 15 ust 5 Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Co istotne w tym przypadku z tego co mówi ten "mądry" pan w TV Pomerania działki ulokowane są na obszarach rolnych, na których występują grunty o klasie bonitacyjnej IIIa i IIIb. Biorąc pod uwagę że działki są o powierzchni 1000m2 i jest ich ok 70 łatwo policzyć że przekroczone zostanie 0.5ha obszaru. Chodzi tu o to, że w takim przypadku konieczne jest uzyskanie zgody na wyłączenie gruntów tej klasy od Ministerstwa Rolnictwa i tu kłania się nam już konieczność przeprowadzenia procedury mpzp. Dodam, że od bodajże czerwca tego roku nie ma już nawet zwolnienia z tej procedury do 0,5ha. Wyłączając 1cm2 z gruntów klasy III i wyższej występuje konieczność sporządzenia mpzp!

Nie wiem czy kolega M Werner zrozumiał co powyżej napisałem ale konkluzja jest taka, że jest to grupa nieroztropnych ludzi, którzy nie znają prawa i winą za swoją niewiedzę obarczają urzędników, którzy MUSZĄ działać w ramach narzuconego im prawa! Dodam, że NIE jestem urzędnikiem!

M Werner
Posty: 19
Rejestracja: 2013-06-03, 18:48
Lokalizacja: Przecław

Post autor: M Werner » 2013-10-17, 17:54

MOże szkoda cennego czasu xy, ale wklejenie fragmentu ustawy to jedno, praktyka to drugie, warto poznać najpierw poszczególną sprawę a potem rzucać epitetami. Zwłaszcza komentarze bywają ciekawe.

http://www.mmszczecin.pl/446402/2013/4/ ... egory=news

http://radioszczecin.pl/1,98689,konflik ... razie-gora

http://radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=98714

https://www.facebook.com/przylep.net

M Werner
Posty: 19
Rejestracja: 2013-06-03, 18:48
Lokalizacja: Przecław

Post autor: M Werner » 2013-10-17, 18:15

Pewnie kolega X Yniewiele z tego zrozumie, szkoda mojego i sądu czasu ale
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/DDBAD1DF94



Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Stefan Kłosowski, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel (spr.), Sędzia NSA Iwona Tomaszewska, Protokolant Teresa Zauerman, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 7 listopada 2012 r. sprawy ze skargi K. R. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy I. uchyla zaskarżoną decyzję, II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżącego K. R. kwotę [...] złotych, tytułem zwrotu kosztów postępowania.

W tym stanie rzeczy, Wojewódzki Sąd Administracyjny, na podstawie art.145 § 1 pkt 1 lit.a i c ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, uchylił zaskarżoną decyzję. Rozstrzygnięcie w pkt II sentencji wyroku na podstawie art.200 w zw. z art.205 ww. ustawy

ODPOWIEDZ