Wrażenia po imprezie w Moczyłach

Pogaduchy do poduchy.
Awatar użytkownika
Natalia
Posty: 28
Rejestracja: 2015-08-18, 20:44
Lokalizacja: Kołbaskowo

Wrażenia po imprezie w Moczyłach

Post autor: Natalia » 2015-09-06, 16:59

Byłam wczoraj na imprezie w Moczyłach (Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana 2015) i mam mieszane odczucia.

Z jednej strony pomysł super - zaproszeni goście, wysokiej klasy muzycy.
Piękny teren, nowa świetlica, cudowny konferansjer Michał Janicki, dużo atrakcji dla dzieci, dobre zaplecze gastronomiczne i sanitarne... Ochrona, Straż Pożarna, Parking - wszystko co powinno być na tego typu imprezach było i tutaj. Widać, że Gmina miała na to pieniądze.

Jednak mam też negatywne odczucia.
Wiadomo - na pogodę nie mamy wpływu, a potrafi być kapryśna. Tak było i wczoraj, do ok. 16:20 padało.
Być może to było powodem dużego opóźnienia całej imprezy, która miała rozpocząć się o 15 (wystawy, atrakcje itp.) a o 16 na scenie miały stanąć już pierwsi uczestnicy przesłuchań.
Całość rozpoczęła się dopiero po 17, do tego czasu błądziłam w poszukiwaniu jakiejkolwiek informacji czy coś się zacznie dziać czy też mam iść do domu.

Brak informacji ze sceny - duży minus, bo takich osób jak ja, które przyszły na zaplanowaną godzinę było więcej.
Zdziwiły mnie też złożone parasole i mokre (już) od deszczu stoliki. Przecież rozkładając parasole można było uniknąć zmoczonych ławek, gdzie tu logika?
Atrakcje dla dzieci też rozpoczęły się dopiero koło 17:30 (to już raczej godzina dla niektórych do powrotu do domu, cud że była tam garstka dzieciaków, która specjalnie czekała na nadmuchany zamek z kulkami i uratowała sytuację).
Rozumiem to wszystko - na deszcz nie ma wpływu, wszystkich może zaskoczył - zdarza się.

Ale co było dla mnie najgorsze? BRAK SPOTKANIA KONSULTACYJNEGO Z PRZEDSTAWICIELAMI Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Dobre Gminy"!!! :!: :!: Na które zresztą czekałam od dawna.
Otwarte spotkanie miało rozpocząć się o 17:00 a zakończyć o 18:30, odbyć się miało w świetlicy (tak więc pogoda nie miałaby wpływu). O 17:00 pojawiłam się pod drzwiami świetlicy, ale niestety niezbyt miły ochroniarz nie pozwolił mi wejść, ponieważ "bez identyfikatorów nie wpuszczamy".
Jakich identyfikatorów?? Spotkanie miało być otwarte. Miało się odbyć dla wszystkich mieszkańców w salce świetlicy.
Ale jak mogło się odbyć skoro w środku trwała impreza zamknięta dla wszystkich "oficjeli" przy suto zastawionych stołach?
Ty człowieku marznij na dworze, bo nie masz identyfikatora :evil: .
No trudno- pomyślałam sobie i poszłam wyjaśnić sytuację.
Okazało się, że spotkanie to BYŁO O 16 i trwało krótko (zakładam, że tak naprawdę kilka minut), ponieważ zaczął padać deszcz.
Nie rozumiem jednego- dlaczego przeniesiono spotkanie na inną godzinę, nie informując o tym nikogo?? Już pomijam fakt, że miało się odbyć wewnątrz, a wystawiono stoisko na zewnątrz. Gdyby nie to, może zdążyłabym chociaż na końcówkę, bo organizatorów nie przestraszyłby deszcz?
Jestem zawiedziona, trochę sobie to wszystko inaczej wyobrażałam.

Jakie są Wasze wrażenia?

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2015-09-06, 19:41

warto spojrzeć kto jest we władzach "Dobrych Gmin"

wiele odpowiedzi można znaleźć....



http://lgd.wdobrej.pl/index.php?option= ... 4&Itemid=5
Załączniki
dobregminy.jpg

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2015-09-06, 19:42

p.s.

czasami otwarte spotkania organizuje się... aby dobrze wyglądały na zewnątrz... a tak na prawdę nikomu nie zależy na nich... raczej na ukryciu wydatków.

Ciekawy jestem jaki był budżet na tą imprezę no i spotkanie....

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2015-09-16, 04:52

dziś poszło zapytanie do U.G.


Szanowna Pani Wójt,

zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnienie danych dotyczących kosztów imprezy

"Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana 2015"

poniesionych przez Urząd Gminy

Czy w finansowaniu imprezy uczestniczyły też inne firmy, stowarzyszenia?

Czy organizator otrzymał wsparcie inne niż finansowe w zakresie organizacji imprezy?

Jeżeli tak to jakie?

Dziękuję za odpowiedź


Z poważaniem
Zbigniew Komisarczyk

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2015-09-24, 12:31

Dziś taką oto odp. otrzymałem od Urzędu Gminy:




Witam.
W związku z poniższym zapytaniem informuję, że koszty poniesione przez Gminę Kołbaskowo na organizację imprezy „Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana” w 2015 r. wyniosły 68 688 PLN. Gmina w tym roku nie uzyskała finansowego wsparcia ze środków unijnych na jej organizację.
Część imprezy "dobre smaki" finansowana była ze środków stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Dobre Gminy", którego jesteśmy członkiem.
Organizację imprezy wsparło sołectwo Moczyły przygotowując teren oraz stoisko z żywnością, p. Zemełka, który udostępnił swój teren pod parking, Straż Pożarna z Kołbaskowa, która zabezpieczała imprezę i kierowała ruchem.
Pomocy w organizacji imprezy udzieliły również radna gminy Kołbaskowo Małgorzata Dzieciniak, Anna Sypniewska oraz radna powiatowa Iwona Wierzbicka.

pozdrawiam
Janusz Kwidziński
Sekretarz Gminy Kołbaskowo

ODPOWIEDZ