Razem Dla Gminy

Dla potomnych i ciekawskich. Posty, które straciły swoją aktualność
Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Razem Dla Gminy

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-02, 00:23

Przed wyborami samorządowymi przyszedł czas na refleksje.
Co powinniśmy zrobić dalej?
Czy machnać ręką i dać sobie spokój, bo zdrowie ma się tylko jedno. Czy może...?

Trójka z nas prowadzi własne działalności gospodarcze, które to z roku na rok przynoszą coraz to więcej satysfakcji ale i wymagają niemało pracy. Nasze rodziny się powiększają. Czasu zaczyna brakować.

Z drugiej strony, jest jednak satysfakcja z tego co udało się dokonać. Dziesiątki wniosków do Wójta Gminy (i nie tylko), setki pytać i pomysłów wprowadziły nową jakość na sesjach i komisjach. Wiele osób uwierzyło, że można coś zmienić.

Aby być bliżej Paćstwa specjalnie dla Was założyliśmy Stowarzyszenie "FENIX", wydawaliśmy biuletyn informacyjny "RAZEM Dla Gminy", założyliśmy stronę internetową wraz z galerią i forum. Taki sposób sprawowania mandatu radnego uważaliśmy za nasz obowiązek ale i konieczność.
Można było przecież przyjść na sesję otworzyć dokumenty, podnieść kilka razy "rączkę do góry", przemilczeć pytania i wnioski, być może po to aby sesja była krótsza...
Tak nie potrafimy.
Wszystko co zrobiliśmy w czasie minionych 4 lat, zrobiliśmy wyłącznie z myślą o mieszkaćcach gminy. Nie mieliśmy nigdy "dziwnych intencji", których to niestety nie brakowało...

Zdecydowaliśmy.

Zarejestrowaliśmy Komitet Wyborczy Wyborców Razem Dla Gminy i w nadchodzących wyborach samorządowych zamierzamy wystawić 15 kandydatów na radnych do Rady Gminy Kołbaskowo.

Dzięki temu, być może uda się zebrać w Radzie, osoby które są: bezinteresowne i pełne zapału do pracy. Jest jeszcze tyle do zrobienia.

Do tej pory działaliśmy w Klubie Radnych Razem Dla Gminy tylko w 4 osoby - to bardzo mało. Chcielibyśmy aby w Paćstwa miejscowościach lub tuż za miedzą byli radni z ramienia Razem Dla Gminy.

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-10-03, 07:27

Myślę,że to dobra decyzja,Wasze działania były i są widoczne-o tym już kiedyś na tym forum pisałam- i fajnie ,że jesteście po prostu-TAK TRZYMAÓŚ !

Awatar użytkownika
hmmm?
Posty: 15
Rejestracja: 2006-09-12, 23:31
Lokalizacja: gm.

Post autor: hmmm? » 2006-10-04, 23:41

a ja mam dosyc opieszalosci, komitywy obecnie rzadzacych i chce zmian :) czyli ide glosowac na razemdlagminy :) chyba ze po meczu nie dojde do lokalu wyborczego :)

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-10-05, 08:13

no to sie nazywa konkretny wyborca! :-D

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-10-05, 21:10

hmmm? pisze:nie dojde do lokalu wyborczego :)
oczywiście ze zmęczenia.... :-P

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-10-06, 07:33

pomożemy :!:

oira

dario

Post autor: oira » 2006-11-02, 22:47

No jak się tak poczyta ten wstęp,to przychodzi na myśl Wałęsowe "nie chcem ale muszem"

Popłakać się można-jakie ogromne poświęcenie...Panie Zbyszku,Judymie doktorze,jeśli Pan taki zajęty,a Pana kolega RG jeszcze bardziej /bo lepiej już chyba wie co się dzieje w królestwie dućskim niż w gminie Kołbaskowo/,to ja mam uzasadnione obawy, co do jakości Panów przyszłej pracy w Radzie.Tacyście zapracowani ...

Jeszcze jedno.Czy to rzeczywiście prawda,że Pan mieszka w Przecławiu ,bo jakoś nie zauważyłem?

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-03, 07:39

Muszę przyznać, że spodziewałem się i takich postów w okresie przedwyborczym.
oira pisze:Popłakać się można-jakie ogromne poświęcenie...

Czy ma Pan jakieś merytoryczne uwagi do naszej/mojej działalności czy po prostu zazdrość skłania Pana do takich uwag?
Czy biuletyny Razem Dla Gminy z opisem naszej działalności, które trafiają do Pana mieszkania czyta Pan czy od razu wyrzuca z irytacją do kosza?
oira pisze:Panie Zbyszku,Judymie doktorze,
Nie zgadzam się z porównaniem, ponieważ:
1. Nie zrezygnowałem ze swojego szczęścia, miłości i rodziny. Mało tego rodzina moja, mam nadzieję, że wkrótce się powiększy, ku mojej wielkiej radości.
2. Pracuję i zarabiam na utrzymanie swojej rodzinki.
3. Doktor Tomasz Judym działał sam.

a ponadto:

Z medycyny jestem bardzo słabiutki. Przy pobieraniu krwi mogę zemdleć...

Proponuję doczytać lekturę "Ludzi bezdomnych" do koćca bo ma Pan wyraźne braki.
oira pisze:jeśli Pan taki zajęty
.

To jest fakt.
Ogrom zadać jakich się podjąłem wymaga czasu.

Mało tego w czasie wakacji stwierdziłem, albo angażuję się w działalność samorządową na poważnie (na pełen etat) albo rozwijam swoją firmę. Nie ma tutaj miejsca na półśrodki.

Moja kandydatura na wójta jest pytaniem skierowanym do mieszkaćców, czy chcieliby aby moja skromna osoba zarządzała Gminą czy lepiej niech pójdzie w inną stronę.
to ja mam uzasadnione obawy, co do jakości Panów przyszłej pracy w Radzie.
Widzę, że nie dostrzega Pan pewnej subtelnej różnicy.

Ja kandyduję wyłącznie na wójta, chociaż mogłem starać się jednocześnie o wybór na wója i radnego jak np. Schwarz Małgorzata. Może gdzieś się uda...

Nie chciałbym być radnym, który nie ma czasu dla mieszkaćców. Tak nie potrafię.

Jeżeli wyborcy zdecydują i poprą moją kandydaturę na wójta, zawieszę swoją działalność gospodarczą.
oira pisze:że Pan mieszka w Przecławiu
Prawie 25 lat mieszkałem w Kołbaskowie, tam chodziłem do szkoły podstawowej, później dojeżdzałem do Szczecina do szkoły średniej i na uczelnię.
Nie był to łatwy dojazd bo nie dość, że kosztowny to jeszcze czasochłonny bowiem, autobusy jeździły "dookoła po całej gminie".

Czuję się mieszkaćcem całej gminy, ponieważ:

- pracuję w kantorze wymiany walut w Kołbaskowie,
- prowadzę sekcję piłki koszykowej w Kołbaskowie,
- trenuję piłkę koszykową w Przecławiu i Będargowie,
- organizuję festyny, imprezy sportowo-rekreacyjne na terenie gminy (Pargowo, Moczyły, Kamieniec, Kołbaskowo, Będargowo, Przecław itd.)
- redaguję biuletyn RAZEM Dla Gminy,
- bliskie są mi problemy miejscowości mieszkaćców całej gminy od Pargowa zaczynając koćcząc na Przecławiu.
- mam stały kontakt z mieszkaćcami gminy,
- tutaj mam prawie wszystkich swoich znajomych, z którym spędzam wolny czas.

Na terenie gminy Kołbaskowo chciałbym wybudować swój dom, w koćcu nie ma w Polsce ładniejszego miejsca.

Jeżeli niniejsza odpowiedź nie satysfakcjonuje Pana, bo chciał się Pan dowiedzieć gdzie śpię to proszę o telefon. Uważam, że forum nie jest miejscem do odpowiedzi na to pytanie.

Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Dobrego!

Zb.

p.s.
zapraszamy do działu Przedstaw się, bo przecież tyle odwagi i taktu Pan posiada.
Może jednak się znamy?

Awatar użytkownika
Junak44
Posty: 19
Rejestracja: 2006-09-16, 18:36
Lokalizacja: Gm. Kołbaskowo

Post autor: Junak44 » 2006-11-06, 17:54

Zbigniew Komisarczyk pisze:Moja kandydatura na wójta jest pytaniem skierowanym do mieszkaćców, czy chcieliby aby moja skromna osoba zarządzała Gminą czy lepiej niech pójdzie w inną stronę.
Ja jako mieszkaniec chciałbym, aby Pan został wójtem, dlatego na Pana zagłosuję.
Obrazek

Obrazek

Czołem Wielkiej Polsce!

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-06, 18:10

Bardzo mi miło.

Pana głos + głos BW + mój to mam już 3 :-D

Awatar użytkownika
Małgorzata Klebańska
Posty: 538
Rejestracja: 2006-06-30, 08:20
Lokalizacja: Barnisław

Post autor: Małgorzata Klebańska » 2006-11-07, 08:06

no dobra masz 4 ;-)

oiraa
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-03, 15:20

Post autor: oiraa » 2006-11-07, 09:28

A mojego Pan nie dostanie, boś Pan demagog i populista .Rządzenie Gminą wymaga rozwagi i spokoju , a nie awanturnictwa.Pokora a nie pycha ,to cechy których oczekuję,tak się jednak porobiło ,że od "góry"zaczynając pysznych nam przybywa,niestety, a rozważnych i pokornych jak na lekarstwo.
Zostać Pan lepiej przy Feniksie, bo to Panu jako tako wychodzi- do poważniejszych spraw musi Pan jeszcze ,moim zdaniem,dorosnąć.Może za cztery lata?To pierwsza rada.
Druga-mniej werbalnego awanturnictwa-Kojarzy mi się to ,co Pan robisz i teraz i wcześniej
z zachowaniem mojego kundelka-jazgocze od rana do wieczora na wszystkich wkoło-tylko po co???.Ideą samorządności jest współpraca,dogadywanie się,nawet jeśli to trudne
Pan ma swój model- huzia na wszystkich po kolei!!!
Wszyscy są beee-ja jestem cacy!!!!
Już sam sposób w jaki przedstawił Pan inne Kluby Wyborcze na tym forum wyrażnie wskazuje na Pana niedojrzałość do pełnienia TRUDNEJ roli Wójta.
Więcej pokory i szacunku dla ludzi o innej orientacji,czy to politycznej, czy jakiejkolwiek innej
Pozdrawiam i życzę powodzenia ,tak Panu jak i innym.
Wygra ten kogo wybierze większość i uszanujmy ten wybór!!!!

re123
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-12, 11:35
Kontakt:

Post autor: re123 » 2006-11-07, 10:10

oiraa pisze:A mojego Pan nie dostanie, boś Pan demagog i populista .Rządzenie Gminą wymaga rozwagi i spokoju , a nie awanturnictwa.Pokora a nie pycha ,to cechy których oczekuję,tak się jednak porobiło ,że od "góry"zaczynając pysznych nam przybywa,niestety, a rozważnych i pokornych jak na lekarstwo.
Zostać Pan lepiej przy Feniksie, bo to Panu jako tako wychodzi- do poważniejszych spraw musi Pan jeszcze ,moim zdaniem,dorosnąć.Może za cztery lata?To pierwsza rada.
Druga-mniej werbalnego awanturnictwa-Kojarzy mi się to ,co Pan robisz i teraz i wcześniej
z zachowaniem mojego kundelka-jazgocze od rana do wieczora na wszystkich wkoło-tylko po co???.Ideą samorządności jest współpraca,dogadywanie się,nawet jeśli to trudne
Pan ma swój model- huzia na wszystkich po kolei!!!
Wszyscy są beee-ja jestem cacy!!!!
Już sam sposób w jaki przedstawił Pan inne Kluby Wyborcze na tym forum wyrażnie wskazuje na Pana niedojrzałość do pełnienia TRUDNEJ roli Wójta.
Więcej pokory i szacunku dla ludzi o innej orientacji,czy to politycznej, czy jakiejkolwiek innej
Pozdrawiam i życzę powodzenia ,tak Panu jak i innym.
Wygra ten kogo wybierze większość i uszanujmy ten wybór!!!!
Chylę czoła przed tą wypowiedzią i popieram ją.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-07, 12:01

oiraa pisze:A mojego Pan nie dostanie
Szanuję zdanie. Pana wybór.
oiraa pisze:boś Pan demagog i populista
Proszę o przykłady. Na podstawie czego wyciąga Pan takie wnioski?
Czy rozumiemy pojęcia, którymi się posługujemy?

http://www.slownik-online.pl/kopalinski ... 772149.php

http://www.slownik-online.pl/kopalinski ... 16CF79.php
oiraa pisze:Rządzenie Gminą wymaga rozwagi i spokoju , a nie awanturnictwa.
Zgadzam się. Dlatego zawsze staram się dyskutować merytorycznie nie emocjonalnie.
oiraa pisze:Pokora a nie pycha ,to cechy których oczekuję,tak się jednak porobiło ,że od "góry"zaczynając pysznych nam przybywa,niestety, a rozważnych i pokornych jak na lekarstwo.
Pokornie czekam na decyzję wyborców.
oiraa pisze:Zostać Pan lepiej przy Feniksie, bo to Panu jako tako wychodzi
Naprawdę dostrzega Pan jakieś plusy w mojej/naszej działalności?
Cieszę się.
oiraa pisze:Może za cztery lata?To pierwsza rada.
Dziękuję za radę. Jeżeli w czasie tych wyborów, Wyborcy zdecydują, żebym zajął się działalnością gosp. to pójdę w tym kierunku i na pewno nie będę startował w kolejnych wyborach.
oiraa pisze:Kojarzy mi się to ,co Pan robisz i teraz i wcześniej
z zachowaniem mojego kundelka-jazgocze od rana do wieczora na wszystkich
Nadstawiam drugi policzek.
oiraa pisze:Ideą samorządności jest współpraca,dogadywanie się,nawet jeśli to trudne

Tak jest. Jest jeden warunek - wspólny cel.
Jak można dogadać się z osobami, których celem nie jest rozwój gminy tylko jakiś inny cel własny.

oiraa pisze:Pan ma swój model- huzia na wszystkich po kolei!!!
Wszyscy są beee-ja jestem cacy!!!!
Nie zgodzę się.
Znam bardzo wiele wartościowych osób, którym mocno zależy na rozwoju gminy.
oiraa pisze:Już sam sposób w jaki przedstawił Pan inne Kluby Wyborcze na tym forum wyrażnie wskazuje na Pana niedojrzałość do pełnienia TRUDNEJ roli Wójta.
Proszę zauważyć, że wypowiedziałem się na forum a nie w np. w biuletynie informacyjnym, firmowanym przez grupę osób. Jest to tylko i wyłącznie moja opinia.
oiraa pisze:Więcej pokory i szacunku dla ludzi o innej orientacji,czy to politycznej, czy jakiejkolwiek innej
Szanuję wszystkich. Dziękuję za radę.

Uważam, że porównanie moich działać samorządowych od 4 lat do zachowania "kundelka", bardzo wiele mówi o Pana szacunku.

oiraa pisze:Pozdrawiam i życzę powodzenia ,tak Panu..
Po stylu Pana wypowiedzi - nie dziękuję, bo nie wierzę w szczerość tych życzeć.
oiraa pisze:Wygra ten kogo wybierze większość i uszanujmy ten wybór!!!!
Szanujemy!
Chyba ma Pan poważne obawy o swojego kandydata. A może jest Pan/Pani jednym z nich?
Ostatnio zmieniony 2006-11-07, 13:39 przez Zbigniew_Komisarczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2006-11-07, 12:07

re123 pisze:Chylę czoła przed tą wypowiedzią i popieram ją.
Zrobiło mi się przykro ale szanuję wypowiedź.
Mimo możliwości moderowania forum nie usunę jej, choć miejscami mnie obraża.

ODPOWIEDZ