Skatepark na skrzyżowaniu [szczyt głupoty lokalizacyjnej]

Daję minus za:
Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Skatepark na skrzyżowaniu [szczyt głupoty lokalizacyjnej]

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2012-03-27, 20:44

Czy Pani Wójt kompletnie zatraciła się w pokazówce? A gdzie zdrowie dzieci i młodzieży?

Dzieci już w szkole podstawowej wiedzą, jak szkodliwe są spaliny. Co przynosi ich wdychanie,
czy wchłanianie (np. przez skórę).

Gdzie wtedy PANI BYŁA????? ZGROZA.

Podaję linka w celu uzupełnienia wiedzy

http://www.zm.org.pl/?a=koalicja.broszuras_03

"Spaliny samochodowe są dużo bardziej szkodliwe dla ludzi niż zanieczyszczenia pochodzące z przemysłu, jako że zanieczyszczenia motoryzacyjne rozprzestrzeniają się w dużych stężeniach na niskich wysokościach w bezpośrednim sąsiedztwie ludzi. "

Spaliny samochodowe odpowiadają za ok. 60-70% łącznego ryzyka raka z powodu rakotwórczych zanieczyszczeń powietrza. Największy udział mają pyły (58% łącznego ryzyka), benzen (7,5%), i WWA (1,9-8,6%) [24].

Według badań branży ubezpieczeniowej przeprowadzonych w Hamburgu, u mieszkańców ulic o ruchu powyżej 30 tys. pojazdów dziennie choroby nowotworowe występują o 34% częściej niż przeciętnie. Dla niektórych schorzeń, takich jak rak jelita cienkiego, czy jelita grubego, ryzyko jest aż o 68% wyższe [25].

z w.w. strony

Dzieci są szczególnie narażone na działanie spalin. Wynika to z następujących faktów:

- Dzieci wdychają więcej spalin niż dorośli, gdyż są niższe i ich usta znajdują się na niższej wysokości.

- Dzieci mają w stosunku do masy ciała znacznie większą aktywność oddechową w porównaniu do dorosłych.

- Ich system odpornościowy nie jest jeszcze całkowicie wykształcony, dzieci reagują znacznie mocniej na działanie substancji trujących i drażniących.

Nic zatem dziwnego, że zachorowania dzieci na raka krwi są prawie dwukrotnie częstsze w miastach niż na wsi (5 na 100 tys. dzieci wobec 3,1 na 100 tys.) [26]. Badania dzieci w Nadrenii - Westfalii wykazały, że dzieci w Kolonii mają o 71% więcej benzenu i o 56% więcej toluenu we krwi od dzieci z małego miasteczka Borken [27].


W POŁĄCZENIU Z WYSIŁKIEM TO DRAAAMAAAAT !!!!!! Znacznie wzrasta wtedy zapotrzebowanie na tlen.

źródło
http://www.zm.org.pl/?a=koalicja.broszuras_03

A gdzie bezpieczeństwo w dotarciu i powrocie ze SKATE PARKU????

Dobrze, że Rondo Akademickie nie należy do gm. Kołbaskowo, bo pewnie tam p. Wójt gotowa była postawić skatepark.


Smutek i dramat.
Ale może kilka głosów więcej w kolejnych wyborach będzie...

zb.

p.s.

do MŁODE KOŁBASKOWO spróbujcie wstawić tekst u p. Smolicza.... zobaczcie jak szybko zniknie....

Młode Kołbaskow
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-11, 11:10
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Młode Kołbaskow » 2012-03-28, 10:10

U pana Smolicza mamy bana, hehe

Młode Kołbaskow
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-11, 11:10
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Młode Kołbaskow » 2012-04-18, 18:14

Nasze Kołbaskowo
Bałagan na skateparku to sprawka albo korzystających z niego młodych ludzi, albo nieco starszych ale korzystających już po umownym zamknięciu i bynajmniej nie w celu jeżdżenia na desce. Jedni i drudzy to zwykłe nieokrzesane burki-chciałoby się powiedzieć wiejskie ale…..O ile po tych drugich niczego dobrego spodziewać się nie można, o tyle ci pierwsi muszą być jeszcze niespełna rozumu żeby dewastować to, co dla nich zostało zrobione i z czego korzystają. Wstyd Panowie.Słoma z butów wyłazi.
Śmieci to jednak również sprawa nadzoru nad skateparkiem,nadzoru który jest raczej w kategoriach science-fiction-na papierze znaczy i tak naprawdę to go nie ma. Z przerażeniem obejrzałam sobie zdjęcia z oficjalnego otwarcia. Z przerażeniem bo pierwszy raz w życiu widziałam taka beztroskę graniczącą z radosną głupotą, żeby organizować zawody w ramach sportów niebezpiecznych, nie zapewnić uczestnikom bezpiecznego udziału w zawodach i jeszcze się z tego cieszyć. Może i ja jestem głupia, ale dla mnie pierwszą zasadą przy uprawianiu sportu-każdego, a niebezpiecznego zwłaszcza jest zapewnienie bezpieczeństwa .Bezpieczeństwa chroniącego życie i zdrowie. W Regulamine a jakże, też jest napisane ,że każdy z uczestnik kask powinien posiadać na głowie i ochraniacze. i co z tego. Ano NIC. Wielkie nic, bo żaden uczestnik kasku ani śladu po ochraniaczach nie miał. Pomocy medycznej w razie ewentualnego urazu też nie dojrzałam(ale tu może się mylę,) a Państwo się cieszą. Organizują i otwierają- świętują znaczy. Wiadomo kto się cieszy….Dla mnie żenada totalna. Organizator dopuszcza do zawodów uczestników wbrew Regulaminowi, który sam stworzył. Wbrew zdrowemu rozsądkow. Pełna beztroska i kupa śmiechu. Jak młodzi ludzie maja dbać o własne bezpieczeństwo kiedy włodarze pozwalają i wręcz zachęcają do tego żeby łamać przepisy, i mieć w poważaniu zwykły rozsądek. Nie dziwią mnie śmieci ani to, że nikt na skateparku nie dba o własne i cudze zdrowie, kiedy tak naprawdę nie ma żadnej prawdziwej opieki i nadzoru nad funkcjonowaniem obiektu.Za to jest pełne przyzwolenie. Jest tablica ze słowami które nic nie znaczą i znaczyć nie będą, bo nawet władze je lekceważą. Brak ogrodzenia i brak osoby która sprawowałaby faktyczny nadzór to podstawowe błędy. Samo istnienie skateparku dyskusyjne -ale jak już jest to niechże będzie porządnie działał. Turniej –wspaniała okazja żeby oprócz radości oddania obiektu do użytki jednocześnie propagować bezpieczne zachowania na skateparku, współorganizator –sklep sportowy-szkoda, że nie użyczył, zasponsorował kasków i ochraniaczy. Coż. Szkoda i obym nie była złym prorokiem –będzie radośnie do czasu pierwszego wypadku-tfutfu. I obym się myliła……a o wymuszeniach za korzystanie ze skateparku to już krążą pogłoski po Przecławiu….

Awatar użytkownika
Zbigniew_Komisarczyk
Administrator
Posty: 779
Rejestracja: 2006-06-07, 15:20
Lokalizacja: Gmina Kołbaskowo

Post autor: Zbigniew_Komisarczyk » 2012-04-20, 01:08

Naprawdę sądzisz, że "komuś" zależy na młodzieży...???


Kiedyś też taki byłem.

Myliłem się.

Są cele nadrzędne, często osobiste, które nie mają nic wspólnego z dobrem ogółu. Wiele rzeczy jest po prostu wykorzystywanych przez MANIPULATORÓW i NIEUDACZNIKÓW jako narzędzia do realizacji w.w. celów. NIE MA MIEJSCA DLA IDEALISTÓW!

Wg. mnie ta lokalizacja nie jest przypadkiem.

pozdr.

zb.

p.s.

dawno, dawno temu byłem na tyle naiwny, że w ramach własnego wolnego czasu, kosztem rodziny organizowałem różne tematy dla społeczności gm. Kołbaskowo, wierzyłem, że to ma sens, niestety laurki... zbierał kto inny.

Jak organizowałem zawody szachowe w Barnisławiu, Pargowie (dopłacałem z własnej kieszeni po 200-300 zł na cukierki, itd.) to w ramach wsparcia ...U.Gminy wstrzymał nam finansowanie nagród), jednocześnie wspierał POLE GOLFOWE....

Ehhh... Taki life.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2012-04-20, 18:28

Jak czytam z relacji Jam Kołbaskowo na stronie Gminy i głupią lokalizacje można próbowac przekuć w sukces obwieszczając,ze lokalizacja przy głównej drodze pozwala podziwiać kierowcom wyczyny skatewców. .Punkt widzenia iscie zacny. Mądry gospodarz raczej by zadbał by oddzielic skatepark od ulicy -ja wiem pasem zieleni-dzrew jakiś, a nie robić z skateparku scenę dla kierowców tirów. Moze nie jest mądrze ale na pewno wesoło. taki argumnet jak żywo do głowy by mi nie wpadł.:)
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

Awatar użytkownika
szczupły
Posty: 45
Rejestracja: 2008-05-03, 10:04
Lokalizacja: Warzymice

Post autor: szczupły » 2012-05-04, 21:49

Ludzie... jesteście straszni... tylko byście narzekali, typowi "wiejscy Polacy"... :]

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2012-05-05, 08:35

Wbrew krążącym opiniom nie jesteśmy straszni. Nie lubimy bylejakości, i huraoptymizmu. Skatepark-w porządku, tylko czemu przy ruchliwej ulicy i czemu bez zachowania reguł bezpieczeństwa. Więc drogi młody człowieku, oprócz zabawy mogłoby być jeszcze zdrowiej i bezpieczniej I to jest takie straszne? No to się bój-uuuuuuu
."Wiejscy polacy:"dziecko drogie, dziwne masz kategorie oceniania ludzi, ale idąc twoja hierarchią wartości-to tylko "wiejskiemu polaczkowi"można wcisnąć badziewie i kazać mu się z tego cieszyć. To się ciesz.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

ja
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-15, 09:00
Lokalizacja: metropolia

Post autor: ja » 2012-05-05, 15:41

Mati, niestety ,ale Kolbaskowo to zascianek Przecłąwia, i nadal nie rozumieja ze juz sie nie rzuca bronami na wieksjich festynach :D
A skatepark jak najbardziej w pytke :) Przydaloby sie jeszcze ogordzenie :)

Młode Kołbaskow
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-11, 11:10
Lokalizacja: Przecław

Post autor: Młode Kołbaskow » 2012-05-06, 06:11

Ludzie... jesteście straszni... tylko byście narzekali, typowi "wiejscy Polacy"... :]
Chcesz dyskusji na temat cech "wiejskich Polaków". Bardzo proszę, ale może w innym wątku? Może "Komisja rewizyjna w sluzbie nepotyzmu"? A może "Ślepe wykonywanie poleceń?"
Jesli chcesz wyrobic sobie światopogląd, popatrz czasem dalej niż czubek wlasnego nosa, nawet dalej niż igrzyska(czyt.skatepark). Możesz miec inne poglądy, ale je miej. Na razie reprezentujesz dośc modny dzisiaj pogląd:"kto nie jest z nami, jest przeciwko nam". Pozdrowienia dla Przeclawia i Warzymic od zaścianka. Może i rzucamy bronami na wiejskich festynach, ale przynajmiej nie w ludzi.

ja
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-15, 09:00
Lokalizacja: metropolia

Post autor: ja » 2012-05-06, 09:01

Skatepark zrobiony dla dzieciakow ktorzy do tej pory jezdzili na szkole, biedronce i ulicach..- nie, to zle ze zrobili im miejsce gdzie moga sie realizowac sportowo, doskonalic swoje umiejetnosci zdala od telewizorow i komputerow - ZLE ! Nie wiem skad Was tyle jadu do inwestycji ktora byla bardzo potrzebna tym dzieciakom..
Aczkolwiek, domniewan ze ten caly belkot nie ma na celu zamkniecia skateparku czy zaszkodzeniu jego dzialalnosci, tylko uprzykrzyc zycie wladzy ktora miala udzial przy jego realizacji. Nie prosciej powiedziec ze macie ciagle cos do wladzy gminy a nie do samego skateparku ?
Ludzie, tu nie chodzi o jego lokalizacje..
Ciekaw jestem gdzie Wasze dzieciaki sie bawia (?)..bo mysle ze dzieciaki z Przeclawia znalezli swoje fajne miejsce o ktorym marzyli..
A jesli chodzi o lokalizacje., coz, skoro nie bylo innej w Przeclawiu...
Mi, jesli chodzi o skatepark to brakuje jedynie ogrodzenia....
To tyle w temacie.
PS, tak sie bawia dzieciaki w Przeclawiu

http://www.wix.com/piotrtelega/wwwpiotrtelegacom#!skate
Ostatnio zmieniony 2012-05-06, 09:38 przez ja, łącznie zmieniany 1 raz.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2012-05-06, 09:37

Drogie ja. Kilka spraw-przede wszystkim nie wiem kto ci naopowiadał farmazonów,ze to źłe ,ze jest skatepark. zamiast słuchać cudzych opinii zacznij chłopie czytać, patrzec i samodzielnie wyciagac wnioski.
Sprawa pierwsza-sam pomysł, tak naparwde nie był inicatywą młodziezy, ale to akurat najmniej ważne.
sprawa druga lokalizacja- czy naparwde uważasz,ze miejsce przy ruchliwej drodze jest najlepszą z możłiwych lokalizacji? Ja uważam,ze jest jedna z najgorszych właśnie ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo młodziezy.Nie jestem zwolnniczką forsowania własnych pomysłów na siłe, chcocby wbrew zdrowej logice. Może lepszą lokalizacją byłyby tereny zielone przy ogródkach działkowych-ewidentnie moga byc przeznaczone pod teren rekreacyjny. A może ktos innym miałby inny lepszy pomysł-gdyby tylko Pani Wójt chciałą słuchać
Sprawa Trzecia-nie podoba mi sie,ze oficjalne zawody sa rozgrywane bez zapewnienia podstawowych wymogów bezpieczenstwa-czytaj kaski i ochraniacze. te zaasady widnieją w Regulaminie i odpowiadają elementaryym zasadom ochrony życia i zdrowia. za przyzwoleniem Władz pozwala się na świadome łamanie Regulaminu a przede wszytskim naraża się zdrowie i życie uczestników. I nie pisz mi młody człowieku, o tym,że nikomu nic sie stało. To naparawde nie oznacza,ze można balansować na linie.
Sprawy dalsze- brak faktycznego nadzoru-słuszałeś o "wymuszeniach" za korzystanie ze skateparku?, bezposrednie sąsiedztwo sklepu z alkoholem(to już jest kuriozum na skalę ogólnopolską)
O ogrodzeniu napiałeś sam-ale to wpisuje sie w brak faktycznego nadzoru o którym pisałam,nie tylko ja.Tylko tez nikt nie słucha.
Nikt tu nigdy nie pisał,że skatepark jest zły. Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to dotyczytałbyś,że skatepark tak ale nie w tym miejscu i nie w ten sposób. Zresztą temat jest zamknięty -skatepark stoi gdzie stoi-nikt go nie przeniesie, jest w takim kształcie jakim jest i wydano takie pieniadze jakie wydano. Można sobie życzyc by był uzytkowany mądrze, póki co nie jest- a dowodem,ze jest użuytkowany źle sa właśnie filmiki jak bawi sie przecław- niebezpiecznie chłopoie, niebezpiecznie. Pod kazdym względem
Ostatnio zmieniony 2012-05-06, 12:12 przez In shadow, łącznie zmieniany 1 raz.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

ja
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-15, 09:00
Lokalizacja: metropolia

Post autor: ja » 2012-05-06, 09:44

Nie dziecko po pierwsze primo ...
A poza tym to ze skatepark stoi przy sklepie z alkoholem to zadna nowosc. Szkola w Przeclawiu rowniez ma w swojej okolicy taki sklep wiec tu juz rozumiesz ..A lokalizacja, coz byc moze wskazalbym inna ale lepsza taka niz zadna .
Fakt , zawody zorganizowane wrecz skandalicznie, tu sie zgadza, bo nie widzialem - slownie , ani jednego dzieciaka jezdzacego chociazby w kasku.
Fakt faktem, ze skating to nie jest dyscyplina ktora jest bezpieczna, to sport ekstremalny i ludzie ktorzy uprawiaja ja sa swiadomi wypadkow i kontuzji.
A wracajac do inicjatywy butowy skateparku, to wybacz, ale to mlodziez wyszla do wojtowej z ta inicjatywa zbierajac podpisy ktorych dosc sporo bylo, wiec i zapotrzebowanie na taka inwestycje bylo .

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2012-05-06, 09:50

Lokalizacja mogłaby byc inna, gdyby oprócz samej siebie Pani Wójt słuchała innych ludzi. Widzisz, odległośc obietów sportowych ,szkółitp od sklepów z alkoholem jest regulowana przez przepisy o ile sklep w Przecłąwiu-przy szkole jest usytuwany zgodnie z owymi, to juz ten przy skateprku zasadniczo nie. Można by rzec,ze w zasadzie jest na terenie skatepaku.O tym,że wychowawczo jest jakby nie tak, to chyba sam rozumiesz. Nie słuchaj bzdur,ze ktokolwiek jest pzreciwko. Jezeli krytykujemy, j\to zeby było dobrze, lepiej. Nie cieszy nas bylejakośc. o Poziomie zawodów , raczyłeś sam napisać. A jak do tego dorzucimy radośc władz ( prezentowana na stronie UG Kołbaskowo i portalu radnego Smolicza Przeclaw24) z ilości niebezpiecznych ewolucji wykonanych przeuczestników, z których żaden nie miał kasku to dziwisz się ,ze nie wiadomo czy smiac się czy płakać nad"mądrością " władz? A brak ogrodzenia tłumaczony chęcią zrobienia pokazu dla kierowców- no wybacz.No wiesz, tematu zbierania podpisó poruszac nie będę, bo znam nieco ina wersję-ale naprwde nie jest ważna.
Ostatnio zmieniony 2012-05-06, 12:15 przez In shadow, łącznie zmieniany 2 razy.
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

ja
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-15, 09:00
Lokalizacja: metropolia

Post autor: ja » 2012-05-06, 10:55

JAKIE DZIECKO TEPA ***** ? .....Czy ja Ci ublizam ?...
Ostatnio zmieniony 2018-09-29, 06:58 przez ja, łącznie zmieniany 1 raz.

In shadow
Posty: 302
Rejestracja: 2010-10-14, 16:21
Lokalizacja: z UE

Post autor: In shadow » 2012-05-06, 10:57

Oj tam oj tam, nie bądź taki powazny. Czy " dziecko" to inwektywa? Stara jestem to i młodzi to dla mnie jak dzieci.

A tos sobie wiek wpisał, jak na skejta to całkiem całkiem: :mrgreen:
Jestem starsza...stażem na forum :mrgreen:
Stanisław Dziwisz
" Kto doświadczył cienia, wie, że czasem w cieniu lepiej widać rzeczy, które są w świetle."

ODPOWIEDZ